Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Damnatus

Azért nyitottam meg ezt a threadet, mert szerintem többen vagyunk, akik vmilyen harcm?vészetet vagy küzd?sportot ?zünk. Hasznosnak és kellemesnek tartanám, ha ebben a témában is folytathatnánk eszmecserét

Itachi

Quote from: DamnatusAzért nyitottam meg ezt a threadet, mert szerintem többen vagyunk, akik vmilyen harcm?vészetet vagy küzd?sportot ?zünk. Hasznosnak és kellemesnek tartanám, ha ebben a témában is folytathatnánk eszmecserét
hmm...Az ötlet jó.már csak az a kérdés ,hogy ki fog ide írni... :rolleyes:  mondjuk mesélj eccer te. Talán az majd ösztönzi a népet. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Xaga

Én kemény küzdősportot űzök. Már fájnak az újjaim attól ahogy püfölöm a klaviaturát :D :lol:

.Attila

Quote from: XagaÉn kemény küzdősportot űzök. Már fájnak az újjaim attól ahogy püfölöm a klaviaturát :D :lol:
Mi az az újj? :hehe:
Na jó, nem űzök sportot a  :_piszka:-ásból :D

Én még nem űzök, de tervezem, hogy a vizsgák után elkezdek Taek Won Do-ra járni.

Itachi

Quote from: TriviMi az az újj? :hehe:
Na jó, nem űzök sportot a  :_piszka:-ásból :D

Én még nem űzök, de tervezem, hogy a vizsgák után elkezdek Taek Won Do-ra járni.
Nagyon helyes és bölcs döntés.Ez a legjobb amire játékon meg anime n kíül az ember áldozhatja szabadidejét. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

No persze, a Taek Won Do nem japán harcművészet, így ilyen szempontból :_off:

Itachi

Quote from: TriviNo persze, a Taek Won Do nem japán harcművészet, így ilyen szempontból :_off:
Már bocsi de aki a thread et indította nem tűzte ki ,hogy az japán legyen.A Taek Won Do meg sajna küzdősport már és nem hacművészet.Legalább is az alapján amit a Mo. i Taek Won Do ról tudok nem az.Persze lehet én tévedek. :rolleyes: :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Quote from: LorenorMár bocsi de aki a thread et indította nem tűzte ki ,hogy az japán legyen.A Taek Won Do meg sajna küzdősport már és nem hacművészet.Legalább is az alapján amit a Mo. i Taek Won Do ról tudok nem az.Persze lehet én tévedek. :rolleyes: :zen:
Nézd meg a thread thread-jének címét :)
Az, hogy amit űzöl, az harcművészet-e vagy küzdősport, az rajtad múlik, te döntöd el, nem? ;)

Itachi

Quote from: TriviNézd meg a thread thread-jének címét :)
Az, hogy amit űzöl, az harcművészet-e vagy küzdősport, az rajtad múlik, te döntöd el, nem? ;)
Ie...A harcművészet és küzdősport közt az a különbség, hogy az egyikben nézik a teljesítményt meg vannak erőösszemérések(versenyek) -ez lenne a küzdősport.A nyugati - harcolunk ,hogy a másikat leverjük- mentalitás ékkövei. A harcművészetben ilyen nincs. Ja és harcművészetből nem is lehet versenyt csinálni mivel akkor elveszíteni a sajátosságait. Ahhoz , hogy valamennyire erőt lehessen összemérni ahhoz egységesíteni kell. Ami a küzdősportokra jellemző. Próbálnád meg mondjuk egy aikido ba vagy ninjutsu ba alkalmazni azokat a megszorításokat amik a Taek Won Do t karatet kick box ot kenpot érintik. Én az aikido hoz nem értek ezért nem akarok baromságokat mondani, de a ninjutsu az a túlélésre van. Nem harcolni tanít hanem harcképtelenné tenni az ellenfélt ( megnyomorítnai, megfolytani,megölni,stb..) Ezekből nem csinálhacc versenyt mivel elveszítenék értelmüket, vagy katasztrófába torkollnának. Itt nincsnek szabályok, és megkötések. egy ninjaának mindent tudnia kell ahhoz, hogy bőrét mentse. ebbe beletartozik a nem fair küzdelem is. a harcművészetek attól harcművészetek, hogy a harc csak egy részük.A része egy nagy egésznek ami viszont nem a harc körül forog. Na ez az ami megkülönbözteti őket holmi üsd vágd nem anyád küzdősporttól. Az igazán éles küzdelemben ha a felek egyenrangúak nincs olyan ,hogy meik a jobb, vagy rosszabb.Az amelyik nyer, annak volt szerencsélye. Ez- a ninjutsu szerint - csak annyit jelent, hogy akkor ő nyert de nem azt , hogy jobb mint a másik. Visszatérve , a harcművészetben nem a harcon van a hangsúly hanem az életfilozófián  és a dolgok másfajta szemszögből való nézésében. Ha valaki harcművészetet csinál nem azért csinálja, hogy harcolni tudjon ,hanem hogy részesüljön abból az ősi tudásból ami mind mentálisan mint fizikálisan egy olyan erő birtokosává teszi ami mindennél többet ér ebben a  világban. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Damnatus

Hali!

Tegnap írtam üzenetet, de megszakadt a kapcsolat (dial up) és nem volt már energiám mégegyszer csatlakozni stb.
Én inkább rendszertelenül mint rendszeresen (a suli sokszor megakadályoz) aikidozom és shinkendozom. Ezenfelül fogok még kendozni és iaidozni is, amennyiben sikerül id?ben megoldani (ebben sajnos nemvagyok biztos)

Lorenor
Én a harcm?vészetet és a küzd?sportot inkább mint felfogást közelítem meg:
a küzd?sport során a cél "mások legy?zése" és ehhez fejl?dnöm kell.
a harcm?vészet célja "önmagam legy?zése" ahol segíthet (de nem kötelez?) mások legy?zése

Trivi
Nálunk Pilisszentkereszten van Tae Kwon Do és nagyon jó eredményeket érünk el a különböz? versenyeken. Bár én inkább japános vagyok, csak ajánlani tudom. F?leg a rugásai tetszenek.

Érdekel mindenki, aki vmilyen harcm?vészetet vagy küzd?sportot ?z. Bármelyiket is.
Ha lehet még módosítani és igény van a thread címének megváltoztatására, akkor megteszem. Nem akarok félrevezet? lenni.

Itachi

Quote from: DamnatusHali!

Tegnap írtam üzenetet, de megszakadt a kapcsolat (dial up) és nem volt már energiám mégegyszer csatlakozni stb.
Én inkább rendszertelenül mint rendszeresen (a suli sokszor megakadályoz) aikidozom és shinkendozom. Ezenfelül fogok még kendozni és iaidozni is, amennyiben sikerül id?ben megoldani (ebben sajnos nemvagyok biztos)

Lorenor
Én a harcm?vészetet és a küzd?sportot inkább mint felfogást közelítem meg:
a küzd?sport során a cél "mások legy?zése" és ehhez fejl?dnöm kell.
a harcm?vészet célja "önmagam legy?zése" ahol segíthet (de nem kötelez?) mások legy?zése

Trivi
Nálunk Pilisszentkereszten van Tae Kwon Do és nagyon jó eredményeket érünk el a különböz? versenyeken. Bár én inkább japános vagyok, csak ajánlani tudom. F?leg a rugásai tetszenek.

Érdekel mindenki, aki vmilyen harcm?vészetet vagy küzd?sportot ?z. Bármelyiket is.
Ha lehet még módosítani és igény van a thread címének megváltoztatására, akkor megteszem. Nem akarok félrevezet? lenni.
Én azért írtam ,úgy ahogy írtam mivel ninjutsu n nem igazán ez az érvényes.Amit mi tanulunk az túlélni bármi áron. Ehhez nehezen mondhattam volna az " önmagunk legyőzése a cél " dolgot. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Quote from: Lorenor" önmagunk legyőzése a cél "/QUOTE]
Seppuku? :D:D:D
Mellesleg az egy dolog, hogy neked hogyan tanítják, viszont más, hogy te hogyan űzöd. Neked megtanítják az alapokat meg néhány spec. dolgot, aztán te úgy fejleszted magad, ahogy akarod.
A harcművészetet meg a küzdősportot pedig lehet keverni. Harcművészként űzöd, de elmész néhány versenyre, ahol figyelembe a korlátozásokat.

Damnatus

Hali!

Quote from: LorenorÉn azért írtam ,úgy ahogy írtam mivel ninjutsu n nem igazán ez az érvényes.Amit mi tanulunk az túlélni bármi áron. Ehhez nehezen mondhattam volna az " önmagunk legy?zése a cél " dolgot. :zen:

Dehogynem! A saját t?r?lépességed, képességeid továbbfejlesztése nem önmagunk legy?zése (megszabadulni a lustaságtól, finnnyáskodástó)
Egyébként majdnem mindannyiunk célja a túléls minden áron
 :)

Feldin

#13
Quote from: TriviNézd meg a thread thread-jének címét :)
Az, hogy amit űzöl, az harcművészet-e vagy küzdősport, az rajtad múlik, te döntöd el, nem? ;)
Hát... Nem.

Edit:
Damnatus: mi kedden megint megyünk kendot nézni. Ha tudsz gyere!
Amúgy én Thai Boxoltam. Tipikus küzdősport.
Ezt most hagytam/om abba a kendoért meg mert megölte a térdem meg mert küzdősport.
Emellett Chen stílusú Taiji-Quan-t tanulok. Csak ebből is sajna már 1 hónapot kimaradtam a térdem miatt. :(
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: FeldinHát... Nem.
Hát... de. :hehe:
Ti le vagytok ragadva ott, hogy tanulni csak az edzésen lehet, márpedig nem csak ott lehet. És egyébként is, miért van így kiélezve a dolog a harcművészet és a küzdősportok között? Esküszöm, néhányan már túlzásba viszik a dolgot.
Jó, Shaolin Kung-Fu esetében tényleg érthető...

Feldin

Quote from: TriviHát... de. :hehe:
Ti le vagytok ragadva ott, hogy tanulni csak az edzésen lehet, márpedig nem csak ott lehet. És egyébként is, miért van így kiélezve a dolog a harcművészet és a küzdősportok között? Esküszöm, néhányan már túlzásba viszik a dolgot.
Jó, Shaolin Kung-Fu esetében tényleg érthető...

A magyar Shaolin kungfu-t inkább hagyjuk...
Kick box versenyen, amúgy a Robert Lion eladta az egészet...
Szerintem meg nem visszük túlzásba.
Teljesen más a 2 kategória.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Itachi

Quote from: FeldinA magyar Shaolin kungfu-t inkább hagyjuk...
Kick box versenyen, amúgy a Robert Lion eladta az egészet...
Szerintem meg nem visszük túlzásba.
Teljesen más a 2 kategória.
Feldinnek teljesen igaza van.Mondjuk ahhoz ,hogy megértsd miért nem túlzás amit mondunk meg kéne tapasztalnod mi a harcművészet utána meg mi a küzdősportVagy fordítva. Ja és az a köcsög Robrt Lions meg fulladna meg a saját szarjában.. :ejj:  :morci:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Soridan

Quote from: LorenorJa és az a köcsög Robrt Lions meg fulladna meg a saját szarjában.. :ejj:  :morci:  :zen:


:eek: Mit csinált az a szerencsétlen? (utólag biztos egyetértek majd, de így csak nézek)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Itachi

Quote from: Soridan:eek: Mit csinált az a szerencsétlen? (utólag biztos egyetértek majd, de így csak nézek)
Á semmit, csak egy akkora beképzelt hólyag ,hogy nincs még ekkora a földön. Az ő shaolin kung fu ján kívül minden más irányzatot lenéz és kicsúfol. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Soridan

Quote from: LorenorÁ semmit, csak egy akkora beképzelt hólyag ,hogy nincs még ekkora a földön. Az ő shaolin kung fu ján kívül minden más irányzatot lenéz és kicsúfol. :zen:

Akkor egyetértek.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Damnatus

Hali!

A harcm?vészetet és a küzd?sportot nem kell ellentétbe állítani (fölösleges), de tudni kell, hogy van a kettö között különbség.
Speciel én a kendot pont azért akarom csinálni, mert küzd?sportnak tartom.
Robert Lionról nem sokat tudok, de ha kicsúfol más harcm?vészeteket, akkor ? maga nem harcm?vész, mert nem rendelkezik a más dolgok elfogadásának képességével, a nyitottsággal. S a tisztelettel más stílusok iránt.
Sokan vannak, akik a kobudo-iaidosokat is lenézik, ami szerintem bunkó dolog. Ha nem is tartok vmit hitelesnek és jónak, nem az a megoldás, hogy megbántom annak gyakorlóit. Elfogadom amit csinál, s ha nem tetszik, én nem csinálom.
Ja és mivel sok fórumon szerencsétlen IK-sok már "el lettek ?zve" én nem szeretném ha itt is piszkálnánk ?ket (bár tudom, hogy mi animésok nem bántanánk egymást).

Feldin

Quote from: LorenorÁ semmit, csak egy akkora beképzelt hólyag ,hogy nincs még ekkora a földön. Az ő shaolin kung fu ján kívül minden más irányzatot lenéz és kicsúfol. :zen:
ÉS az övé még *** is...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

A harcm?vészetet és a küzd?sportot nem kell ellentétbe állítani (fölösleges), de tudni kell, hogy van a kettö között különbség.
Speciel én a kendot pont azért akarom csinálni, mert küzd?sportnak tartom.
Robert Lionról nem sokat tudok, de ha kicsúfol más harcm?vészeteket, akkor ? maga nem harcm?vész, mert nem rendelkezik a más dolgok elfogadásának képességével, a nyitottsággal. S a tisztelettel más stílusok iránt.
Sokan vannak, akik a kobudo-iaidosokat is lenézik, ami szerintem bunkó dolog. Ha nem is tartok vmit hitelesnek és jónak, nem az a megoldás, hogy megbántom annak gyakorlóit. Elfogadom amit csinál, s ha nem tetszik, én nem csinálom.
Ja és mivel sok fórumon szerencsétlen IK-sok már "el lettek ?zve" én nem szeretném ha itt is piszkálnánk ?ket (bár tudom, hogy mi animésok nem bántanánk egymást).

De nem ám! Ez a béka szigete :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Na én aikodozom fél éve, shinkendozom 2 éve. Reményeim szerint júliustól, de legkés?bb ?szt?l még kendozni és iaidozni is fogok.

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Na én aikodozom fél éve, shinkendozom 2 éve. Reményeim szerint júliustól, de legkés?bb ?szt?l még kendozni és iaidozni is fogok.
Hát az én reményeim szerint is :)
Nehogy már egyedül mejek :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Quote from: FeldinHát az én reményeim szerint is :)
Nehogy már egyedül mejek :)

Csak az a kérdés hogy tudom majd egyeztetni a shinkendo és a kendo id?pontját.

Feldin

Quote from: DamnatusHali!



Csak az a kérdés hogy tudom majd egyeztetni a shinkendo és a kendo id?pontját.

Nálam a térdem álláspntja a kérdés.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xaga

Harci-marcik!!
Segítség kéne. Találtam egy szép listát Gyõri sportegyesületekrõl köztük harcmûvészeteket is >>Link itt<< Arra lennék kíváncsi hogy melyiket lenne érdemes elkezdeni (tekintve hogy semmit sem tudok egyikrõl sem, illetve nem sokat) Nem gyûlytottem ki õket mível nem tom hogy melyik harcmûvészet. Persze némelyikben benne van hogy kendo meg karate meg Bonsai Aikido SE de pl egy ilkyenben hogy Takuan Dojo mit csinálnak??? Segítséget, tájékoztatást elõre is köszönõm.

Feldin

Quote from: XagaHarci-marcik!!
Segítség kéne. Találtam egy szép listát Gyõri sportegyesületekrõl köztük harcmûvészeteket is >>Link itt<< Arra lennék kíváncsi hogy melyiket lenne érdemes elkezdeni (tekintve hogy semmit sem tudok egyikrõl sem, illetve nem sokat) Nem gyûlytottem ki õket mível nem tom hogy melyik harcmûvészet. Persze némelyikben benne van hogy kendo meg karate meg Bonsai Aikido SE de pl egy ilkyenben hogy Takuan Dojo mit csinálnak??? Segítséget, tájékoztatást elõre is köszönõm.

Hát ilyen nevekbõl én nem nagyon igazodom ki.
A Takuan Dojo-ban Kyo-t tanítanak.... ja, bocs... Kyokushin karatét.
Ha Kendózni mész és csinálod pár évig és én is bírom majd a térdemmel akkor majd összefuthatunk versenyen :)
Ez az Aikido-s honlapja. http://bonsaiaikido.uw.hu/ HA van türelmed évekre akkor ezt ajánlom. Én is elkezdem majd.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Damnatus!!!
Mikor van az elsõ kendo edzés?
Mert arra már kötelezõ menni ugyebár.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s