Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

chilip

vagy menjen el bokszolni, rendesen megtanítják nagyot, pontosat és gyorsat ütni. :)

Én

Krav maga-t tanultam kb fél évig, az jó volt, de most megszűnt a hozzánk közeli hely és nagyon messze lenne a másik
Viszont a judo nemcsak ilyen csingcsung buziság - haverom 13 évig nyomta, és azért a nála nem sokkal brutálisabb alakok közül alig jelent problémát neki valaki :D De mondta, hogy már 1-2 év után is nagyon hasznos harcművészet, rendesen földhöz lehet baszkodni az ombrékat. Meg mint fentebb írtam, nem szeretnék "ütőset", inkább birkózósat. Szal quit trolling, mon.

chilip: asszem válaszoltam. :D

NLZ

Quote from: Én on 2009-08-26, 20:52:34
Krav maga-t tanultam kb fél évig, az jó volt, de most megszűnt a hozzánk közeli hely és nagyon messze lenne a másik
Viszont a judo nemcsak ilyen csingcsung buziság - haverom 13 évig nyomta, és azért a nála nem sokkal brutálisabb alakok közül alig jelent problémát neki valaki :D De mondta, hogy már 1-2 év után is nagyon hasznos harcművészet, rendesen földhöz lehet baszkodni az ombrékat. Meg mint fentebb írtam, nem szeretnék "ütőset", inkább birkózósat. Szal quit trolling, mon.
Birkózás?  :Kiraly:
Judo meg cselgáncs tényleg hasznos tud lenni rendes verekedésben is. Egy feszítéssel és némi erőléttel simán kikapod a célszemély karját, onnantól kezdve meg már nyert ügy. Vagy ha földhözbaszod az utcán, az se egy erotikus masszás, hisz ott nem lesz tatami, csak beton.
[reserved]

Damnatus

Quote from: NLZ on 2009-08-26, 21:31:06
Birkózás?  :Kiraly:
A bírkózás szvsz unalmasabb.

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2009-08-26, 20:48:08
Akor felejtsd el ezeket a húzottszemű hókuszpókuszokat és tanulj krav maga-t, vagy legalább valami kickbox/muay thai jellegű cuccot. Utóbbiak esetében készülj fel rá hogy az első fél évben minden edzésen agyon fognak verni. :D (Meg utána is, cask kb. fél év mire nagyjából megszokod... :angyali:)
Thai boxnál nem vernek hülyére, legalábbis edzésen nem. Az a cél hogy tanulj, majd a gyakorlatban kiütik az eszet a fejedből, vagy rúgják :D
De 1 év alatt elég jól meg lehet tanulni bunyózni nulláról is, én nem vagyok nagydarab, de még így is boldogulok erősebb kocsmavitézekkel is :)

Én

Hmhm? Akkor valami?

Kuroi Tenshi

Nekem is a napokban jutott eszembe, hogy de behalt
ez a kezdeményezés is :haha:
Én továbbra is benne lennék dzsúdóban.

Én

Engem is a judo érdekel :) Van egy haverom is aki valsz jönne velünk.
Mondjuk nekem még függ az edzésidőpontoktól, 11 óra egyetemen rohadás után már lehet nem lesz kedvem edzésre menni. :D

Damnatus

Judo engem is érdekel, de nincs most ráé pénzem :(

Én

Na igen az ár meg edzésidő meg egyéb engem is érdekelne. Zimar, tudsz linket dobni a helyről, vagy már megnézted és valami konkrétum?

Próféta

Jaj de jó, hogy visszaértem, és nem kezdtétek el nélkülem :)
Én is benne lennék, mert egészségmegőrzés, meg akár az esni tanulás/stb miatt is, meg persze for the lulz :D

Kvikveg

Volt evfolyamtarsam egyetemrol:
Quote2009. október 2.-4. Kyokushin karate világbajnokság a Papp László sportarénában.
A MTKKSZ (Magyar Tradicionális Kyokushin Karate Szövetség) válogatottjában 65kg-ban indulok.
Info: http://www.budomagazin.hu, http://www.fight.hu, http://www.karatewt.com, http://www.kyokarate.hu
Akit érdekel és ráér, nézze meg!
:eek:
:appl:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2009-09-25, 23:53:16
http://www.kyokarate.hu
QuoteSHIHAN KÁLMÁN FURKÓ 7. DAN
FOUNDER, BRANCH CHIEF
Omgomgomg ez a legendás Furkó!
Pár hete hallottam róla először, azóta Baader-Meinhof tüneteket mutat. Érdekes egy figura, érdemes elolvasni ezt a posztot meg a kommenteket is :)

chilip


noriko

Yay! Végre megtaláltam youtube-on a formát amit épp tanulunk! Mostmár tudok gyakorolni!  ^^
"I wish I could, but I don't want to."

NLZ

[reserved]

sirtomi

Quote from: noriko on 2009-10-14, 15:32:10
Yay! Végre megtaláltam youtube-on a formát amit épp tanulunk! Mostmár tudok gyakorolni!  ^^
Gondolom hülye kérdés, de ennek mi értelme van? :)

chilip

fejleszti az izmokat amiket ez a stílus használ és pár fontos mozdulatot begyakoroltat... gondolom. legalábbis a mi első formánk nagyon sok fontos mozdulatot gyakoroltat + erőt fejleszt bár ezt itt nem nagyon láttam de még nem vagyok kungfu expert :P .

noriko

Ez egy rövid alapgyakorlat, amit az elején tanulunk. A kungfu 5 alapállását gyakoroltatja be, amiket később a többi bonyolultabb forma is felhasznál. A formával megtanuljuk a helyes testtartásokat és megszokjuk az idegennek tűnő mozdulatokat. És durván erősíti a combizmokat is! :eek:

Oh and I think it's pretty.  ^^
"I wish I could, but I don't want to."

sirtomi


.Attila

Quote from: noriko on 2009-10-15, 13:58:38
És durván erősíti a combizmokat is! :eek:

Azt a reggaeton is megteszi ;)

Solid Snake

Shito-ryu karatéval kapcsolatos könyvet tudtok ajánlani?  ^^
(szeptembertől kezdtem el, egyre jobban kedvelem, így némi elméleti tudás /pl. küzdőállások nevei/ is jól jönne)

Edina-chan

ismeri valaki a krav magát és tud valami normális helyet ahol lehetne tanulni? (nem nekem kéne,fura is lenne  ::) )

NLZ

#773
Kb minden [ur=http://krav-maga.hu/index.php?page=helyszinek]kerületben és főbb városban[/url] van, úgyhogy oda kell menni és megnézni a helyet, meg az instruktort magát. Insturktorok néha tudnak szarok lenni, úgyhogy érdemes figyelni. Ha az ember még nem tanult semmi küzdősportot ajánlott kezdő csoportot választani, különben csak pislogni fog. Kb minden hónapban indul új csoport, de nem gond, ha már pár hónapja indult csoportot választ az ember. Ha meg már gyakorlott küzdősportos az ember, akkor lehet bátran nagyobb szintet is megnézni, de érdemes elmenni egy felzárkóztató csoportra, ami kb fél évente van.
Egyébként nem fura ha lányok jönnek, bár tény, hogy egy műkörmös cicalány, aki aerobik helyett választja ezt, az nagyot nézne. :)
[reserved]

Edina-chan

értem,azért kérdeztem mert mi már érdeklődtünk 1-2 helyen de semmi válasz.
én karatéztam, annyira nem lehetek gázos akkor x.x de még meggondolom..(műkörmöm nekemis van/volt de nem vagyok cicalány, igaz most 1 ideig nem akarok semmi műanyagot a körmeimre) bírom a kiképzést  :D köszi az infót^^

NLZ

Azt is lehet, hogy a kiszemelt helyre odamész edzés előtt negyed órával, aztán megbeszéled az instruktorral, hogy lehet-e jönni, meg végig lehet nézni az edzést simán. És egy alkalom ingyenes is. Már két éve nem járok, úgyhogy nem vagyok képben.
Ha meg bírsz csinálni 10 fekvőtámaszt az öklödön, akkor nem leszel gondban. :D
[reserved]

Edina-chan

30-at is. XD okés. sztem folytasd, biztos fun >.> vagy idő/pénz/kedvhiány?

NLZ

Kedvhiány. Majd ha egyszer felemelem a seggem, akkor valami másba kezdek, pl judo.
[reserved]

Edina-chan

hm az nekem is van,kedvhiány..valamelyik nap néztem kyokushin versenyt tv-ben, akkor visszajött a kedvem a karatéhoz, de a helyi edző valahogy eltaszít -nő és egy szatír  :zomg: -

NLZ

Próbálkozz mással.
[reserved]