Lélektani hatások

Started by Moha, 2004-06-20, 23:22:43

Previous topic - Next topic

Marfy

Quote from: RamizNausicaa!  :hopp: A "Természet Gyermeke" lány, aki bugyi nélkül repked a szélben! :ad: (Tudom, hogy nem csak én vettem észre! :D )
Tényleg nincs rajta bugyi vagy  :wtf: .

kikuchiyo

OFF
Idézet a nausicaa.net FAQ-ból:

"Q: I heard that cuts were made in "Warriors of the Wind" to cover Nausicaä's bare bottom. Is it true?

A: That's a nasty rumor which just won't die. Even in a recent article by Reuters, she was called "a bare-bottomed heroine on a glider" @_@; Nausicaä *is* wearing pants. That's not a mini skirt she is wearing. It's her coat. Notice that the men in the valley are dressed as Nausicaä is. And they are not Scottish. ^_^"
/OFF
Failure is the default option

Ramiz

#62
Attól, hogy angolul van, még nem hiszem el. Különben nem is "nasty rumour", szerintem tök aranyos. Na mindegy, most már tényleg off.

Wolf's Rain, lélektani hatás: ha egy csaj hozzád szegõdne, menj el vele, ne kergess álmokat. Egyre inkább feszültté tett az a vak hit, amivel a paradicsom létezésébe kapaszkodtak. Egy darabig velük drukkoltam, de aztán olyan "utolsó kapaszkodó"-szagú lett az igyekezetük, hogy kezdtem szánakozni. Furcsa...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Egész egyszerûen annyira szép, hogy az valami fantasztikus...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Animal

Rám az eddig látott animék közül a Chobits, a Love Hina és a Totoro tette a legmélyebb benyomást.
A Totoro volt az elsõ anime, amit láttam, ami elég nagy kedvet csinált ahhoz, hogy másokat is megnézzek. Kifejezetten kedves és egyben megható.
A Chobits-on eleinte jókat nevettem  :rotflol: , aztán ahogy haladt elõre a történet, ezt a jókedvet valahogy egyre inkább az elmélkedés váltotta fel. Ez az emberek és - ha szabad egyáltalán ezt írni - "gépek"  közti kapcsolat és az elsõre normálisnak tûnõ, ám valójában drámákat rejtõ sorsok valahogy felkavarják az embert.
A Love Hina meg kifejezetten üdítõ hatású. Nem kell agyalni túl sokat rajta (kivéve X-mas Spec), csak ellazulsz és kész. Azért Keitaro a vége felé néha kicsit idegesítõen "töketlen" volt.  :hopp:

Moha

Quote from: AnimalA Totoro volt az elsõ anime, amit láttam, ami elég nagy kedvet csinált ahhoz, hogy másokat is megnézzek. Kifejezetten kedves és egyben megható.
Ezzel egyetértek! A Totoro egy nagyon kedves anime, engem pl. nagyon feldobott. :jee: És kortalan. Ezt tényleg bárki megnézheti. A macskabusz tetszett a legjobban. Csak kár, hogy kicsit rövidre sikeredett a többi Ghibli alkotáshoz képest.

A Love Hina? Hát nálam pl etalon. De be kell valljam, néha nekem is megfordult a fejemben Keitaro akciói kapcsán, hogy "na ne! ennyire béna nem lehet!" :)

.Attila

Quote from: Mohanéha nekem is megfordult a fejemben Keitaro akciói kapcsán, hogy "na ne! ennyire béna nem lehet!" :)
Azért megjegyezném, hogy nézni teljesen más, mint ott lenni személyesen az adott helyzetben ;)

Djinn

Quote from: TriviAzért megjegyezném, hogy nézni teljesen más, mint ott lenni személyesen az adott helyzetben ;)
Ott a szállóban?
Biztos jó buli lenne  :hopp:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Marfy

Quote from: DjinnOtt a szállóban?
Biztos jó buli lenne  :hopp:
Szerintem nem pont a szállóra gondolt hanem a Naru és a közöttük lévõ kapcsoltra.

Animal

Quote from: TriviAzért megjegyezném, hogy nézni teljesen más, mint ott lenni személyesen az adott helyzetben ;)

Ez igaz, de Naru néha már csak épp' táblát nem rakott magára I LOVE KEITARO felirattal, minden más módon jelzett  :)
Ezt talán még én is észre venném.
Bár ki tudja, annyi :nagyere: után lehet, hogy már annak sem hitt, amit látott :)

Djinn

Quote from: NokiSzerintem nem pont a szállóra gondolt hanem a Naru és a közöttük lévõ kapcsoltra.
Persze, persze! Csak megint nem bírok magammal  :rolleyes:
Azért meg kell hagyni bénázásban egyik felet sem kellett félteni!!!
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

roderick

Quote from: RamizWolf's Rain, lélektani hatás: ha egy csaj hozzád szegõdne, menj el vele, ne kergess álmokat. Egyre inkább feszültté tett az a vak hit, amivel a paradicsom létezésébe kapaszkodtak. Egy darabig velük drukkoltam, de aztán olyan "utolsó kapaszkodó"-szagú lett az igyekezetük, hogy kezdtem szánakozni. Furcsa...

Tudom off, de azért nem pont ennyiröl szól ez sorozat (inkáb spoilerbe irom):
Szóval azért, nem poénból vagy elhivatottságból keresték a paradicsomot, hanem szükségböl, mivel hajtotta oda farkas vérük... kb. olyan mintha el kéne menned brunyálni, de sehol nem találsz wc-t... csak lelki értelemben... meg különben is a világ épp megsemmisülni készült, uh nem is igazán tehettek volna mást... csaj néven meg nemtom kire gondolsz, de egyik nöi szereplö sem volt olyan egyszerü... felteszem Chesa-ra gondolsz, de ö igazából egy virág... most én nem vagyok elôítéletes, de egy virággal:eek:
viccet félretéve Chesa nem igazi személy, mint látható háttérbe is került a sorozat vége felé, csak ott lebzselt, mert olyan eszköz féle dolog, Kibával egyáltalán nem emberi viszonyuk volt...
de amúgy tényleg lehet szánni a szereplöket... (föleg az utsó 4 részben) mert nagyon kényszerpályán mozogtak egész végig... és még egy sört se kaptak a végén, meg semmi
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Moha

Mivel a Mit láttál legutóbb-ban már nagyjából leírtam, itt rövid leszek.
Egy újabb anime, ami érzelmileg nagy hatást gyakorolt rám. Ennek ellenére nem sírtam el magam rajta, viszont többször elég közel voltam hozzá, és még utána is sokáig csak sóhajtoztam... Ismeritek ezt az érzést a szív tájékán, nem? :beken:
Nekem az endig (a zene és a kép is) nagyon tetszett, sõt, az is dobott egyet a hangulaton.
Ma mikor bementem dolgozni, kérdezték, hogy miért vágok ilyen képet. Én meg mondtam, hogy tegnap este néztem végig egy dráma anime utolsó 6 részét. Erre munkatársnõm megjegyezte, hogy "jaj, hogy tudnak rajzfilmben ilyet? Oda vidámság való"...
Érdekes módon, a vígjáték animéket sokszor darabokban nézem, ellenben a Kimi-t is elég gyorsan néztem végig, most a Saikano-t meg 2 részletben. Valahol tényleg mazochista vagyok...
Szóval összességében tetszett, de nem akarom sem pontozni, sem összehasonlítani mással.
Szerintem mindenkinek érdemes megnézni, de csak óvatosan, és lehet, hogy nem árt hozzá a papírzsepi.

Ramiz

Quote from: roderickSzóval azért, nem poénból vagy elhivatottságból keresték a paradicsomot, hanem szükségböl, mivel hajtotta oda farkas vérük... kb. olyan mintha el kéne menned brunyálni, de sehol nem találsz wc-t...

...és még egy sört se kaptak a végén, meg semmi.

:D :lol:  :lul: Nem semmi alak vagy... a szegény komolykodós Wolf's Rain jól megkapta...

"Csaj" alatt Blue-t értettem, akivel a rapperruhás srác leléphetett volna, hogy jókat *******, ahelyett, hogy... tudjuk, mi történt velük.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Furcsa... én még csak 2-szer sírtam el magam animén... és mindkettõ One Piece volt... pedig az nem az a drámainak mondott anime, de mégis. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: RamizFurcsa... én még csak 2-szer sírtam el magam animén... és mindkettõ One Piece volt... pedig az nem az a drámainak mondott anime, de mégis. :)
A röhögéstõl? :)

Ramiz

Quote from: BonciA röhögéstõl? :)
Nem. Most pedig válassz: ha viccbõl kérdezted, az 1-es smiley vonatkozik rád, ha nem, akkor a 2-es.
1. :mad:
2. Így: :bruhuhu:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: RamizNem. Most pedig válassz: ha viccbõl kérdezted, az 1-es smiley vonatkozik rád, ha nem, akkor a 2-es.
1. :mad:
2. Így: :bruhuhu:
Nem láttam még egyetlen egy One Piece részt sem, de úgy hallottam, hogy vicces egy sorozat, bár nagyobb esélyt adtam most a komoly érzelmeknek, de azért rákérdeztem. Sry, ha megsértettem vmidet...

Ramiz

Ha a 2-est választottad, akkor nem sértettél meg. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zelgadis

Quote from: RamizFurcsa... én még csak 2-szer (kiszinezte...) magam animén... és mindkettõ One Piece volt... pedig az nem az a drámainak mondott anime, de mégis. :)

Ejjnye már Ramiz drága, mit szinezgeted, szégyenled talán ?  :lul:
Ne félj nem te vagy az egyetlen fiú... akarom mondani FÉRFI :P aki így járt :)

Én is úgyanúgy könnyeztem néhol, de eddig kizárólag anime érte ezt el nálam ezt a hatást ^^"" (meg persze amikor gyomorszájon vágtak Karate versenyen úgy 10-12 éves koromban, de az nem az érzelmi túltöltöttség miatt volt ^^O)

Rounin

Quote from: ZelgadisEjjnye már Ramiz drága, mit szinezgeted, szégyenled talán ?  :lul:
Ne félj nem te vagy az egyetlen fiú... akarom mondani FÉRFI :P aki így járt :)

Én is úgyanúgy könnyeztem néhol, de eddig kizárólag anime érte ezt el nálam ezt a hatást ^^"" (meg persze amikor gyomorszájon vágtak Karate versenyen úgy 10-12 éves koromban, de az nem az érzelmi túltöltöttség miatt volt ^^O)

Érdekes One Piece egy-két jelenete hasonlóan színes hatást váltott ki belõlem, én viszont nem szégyellem  :haha: :hehe:
Igaz, van még pár (ld. korábban), de hát ez nálam nem csak animéhez kötött :] (és nem csak mangához :p )

Ramiz

Quote from: ZelgadisEjjnye már Ramiz drága, mit szinezgeted, szégyenled talán ?  :lul:
Ne félj nem te vagy az egyetlen fiú... akarom mondani FÉRFI :P aki így járt :)
Nem tudom... a mi kultúránkban ez nem igazán elfogadott.
Filmek közül legutóbb a Tûzvirágok (Hana-Bi, r.: Takeshi Kitano) facsart ki, de teljesen... utána fél óráig ültem a ház elõtt, és hiába cigarettáztam, nem engedte el a torkomat az a nagy, erõsen szorító kéz...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Miura

#82
Quote from: RamizNem tudom... a mi kultúránkban ez nem igazán elfogadott.
Filmek közül legutóbb a Tûzvirágok (Hana-Bi, r.: Takeshi Kitano) facsart ki, de teljesen... utána fél óráig ültem a ház elõtt, és hiába cigarettáztam, nem engedte el a torkomat az a nagy, erõsen szorító kéz...

szerintem sem kell szégyelni..szerintem külön jó pont,ha egy férfi ki tudja mutatni az érzéseit,és tud sírni (ha jól olvastam ez volt a téma)

animék hatása rám:én tipikus rendezõi "csicska"   :lul:  vagyok pontosan ott sírok,ahol azt a rendezõ elképzelhette(szomorú betétdalok bejátszása stb stb..)
ami nagyon meghatott az a Fruit Basket volt..volt pár szívszorongató jelenet benne... SPOILERés a vége felé vártam a nagy drámai hatást..de NEM,nem lett semmi,ellaposodott az utolsó rész...még egy csók sem volt.. ;)
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Moha

Quote from: Miurade NEM,nem lett semmi,ellaposodott az utolsó rész...még egy csók sem volt.. ;)
Spoiler!!! - és persze még nem láttam a sorozatot! :grrr:

Btw, engem a Kimi ga Nozomu Eien érzékenyített el... nem szégyenlem, sírtam rajta. (de ezt már leírtam egyszer :))

Assassin

Engem is sok anime megfogott, de az NGE volt, aminek hatása a legtovább tartott. (a hatás természetesen függ az adott (ilyen és ehhez hasonló kategoriájú) sorozatok hosszától is, én ezt beleszámítva mondtam).
Off: filmek közül egyik:The Matrix elsõ része volt, ami hasonló érzést váltott ki belõlem, a többi rész már csak látványos volt nem érdekes.
De sorolhatnék akkor rengeteg filmet :) , de az nem ide tartozik.
" There is no sin to know their sins."

Relunx

QuoteOriginally Posted by Shiroi
Ilyen történeteknél elgondolkodom, hogy milyen szép is volna, ha egy ilyen idõben/világban élhetnék... Van valaki, aki velem tartana?
Ha ez az amire én is gondolok akkor én is szivesen élnék pl: abban  akorban ahol  a Record of Lodoss War játszódik (mondjuk némileg hasonít a Mononoke-éra).

Relunx

Tyrael

Quote from: RelunxHa ez az amire én is gondolok akkor én is szivesen élnék pl: abban  akorban ahol  a Record of Lodoss War játszódik (mondjuk némileg hasonít a Mononoke-éra).

Relunx
Cowboy Bebop
reszemrol legalabbis

Tyrael

Relunx

Az se rossz...te is ûr fejvadász lennél?

Relunx

Tyrael

Quote from: RelunxAz se rossz...te is ûr fejvadász lennél?

Relunx
fene tudja, lehet :)

Tyrael

Relunx

Legalább könnyen meggazdagodnál! Csak vigyázz hogy ne nyiffanyj ki túl hamar mielött elkölthetnéd a fejpénzt...

Relunx