Lélektani hatások

Started by Moha, 2004-06-20, 23:22:43

Previous topic - Next topic

lynx655

A legnagyobb hatást akkor is az elsõ okozza. Én például láttam azelõtt DB-t meg ilyeneket, de nem tetszett. A szakadékon lefelé a Cowboy Bebop indított el... :rotflol: Azóta kicsit átrendezõdött az életem,  :hehe: még ha azt is mondom, hogy azóta messze nem az a kedvencem, a nélkül semmi nem történik. Kicsit értem azóta, és jelenleg az álláspontom, hogy haiába mondod egy animére, hogy jó, a manga úgyis 100x jobb :D, és inkább a manga irányába húzok.

Bruce

Quote from: lynx655A legnagyobb hatást akkor is az elsõ okozza.
Szívembõl szóltál! Én Chrno Crusaddal kezdtem, és azóta is az a kedvencem. Jó, igaz, még nem láttam valami egetrengetõ mennyiséget, de a többivel nem igazán fordult elõ, hogy a végignézése után csak úgy feküdjek, és nézzek ki a fejembõl, míg Chrno Crusade utolsó része után a hétvégémet hanyattfekve töltöttem, a plafon repedéseit számlálgatva. Ilyet ezelõtt is csak egyszer tapasztaltam, de az könyv volt...
Hozzáteszem a vidámabb kategóriából még egyáltalán nincs tapasztalatom. Na majd most, hogy megindult az ftp, ebbe is belekóstolok :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ramiz

Quote from: lynx655A legnagyobb hatást akkor is az elsõ okozza. Én például láttam azelõtt DB-t meg ilyeneket, de nem tetszett. A szakadékon lefelé a Cowboy Bebop indított el... :rotflol: Azóta kicsit átrendezõdött az életem,  :hehe: még ha azt is mondom, hogy azóta messze nem az a kedvencem, a nélkül semmi nem történik. Kicsit értem azóta, és jelenleg az álláspontom, hogy haiába mondod egy animére, hogy jó, a manga úgyis 100x jobb :D, és inkább a manga irányába húzok.

Az elejével én is nagyjából így vagyok (CB az elsõk közt van), de a mangával csak részben, pl pont a Bebop az, ahol az anime veri a mangát. De pl Berserknél fordítva. De... tudom, erre van a Manga topicban thread...OK (logout)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: lynx655A legnagyobb hatást akkor is az elsõ okozza.

Az biztos. Pedig ronda is, a történet sem a legeredetibb ( a zene egyedül fantasztikus), mégis felejthetetlen marad számomra, pedig azóta bõvítettem az ismereteimet rendesen. Még a "Három! Három! Három!" reklámról is Õ jut eszembe :)

Ui.: ja igen, 3x3 Eyes az illetõ.

Feldin

Quote from: RouninAz biztos. Pedig ronda is, a történet sem a legeredetibb ( a zene egyedül fantasztikus), mégis felejthetetlen marad számomra, pedig azóta bõvítettem az ismereteimet rendesen. Még a "Három! Három! Három!" reklámról is Õ jut eszembe :)

Ui.: ja igen, 3x3 Eyes az illetõ.
Most nézem :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Rounin

Quote from: FeldinMost nézem :D

Én meg a mangát hajkurászom, mert tudni akarom az egész sztorit :D De csitt, hess csúnya Off ;)

Marfy

Quote from: RouninÉn meg a mangát hajkurászom, mert tudni akarom az egész sztorit :D De csitt, hess csúnya Off ;)

A //www.manga.hu -n fent van de nemtudom hogy az összes fent van-e.

Rounin

#37
Quote from: NokiA //www.manga.hu -n fent van de nemtudom hogy az összes fent van-e.

Nincs az összes.

Jujj. Lélektani hatások. Hát, most néztem meg az Angel Sanctuaryt. Mit ne mondjak... a harmadik rész (konkrétan Kira és apjának utolsó beszélgetése) fuldoklós-köhögõs sírhatnékot csikart ki belõlem, pedig hõsiesen küzdöttem ellene (mert látni akartam mi történik, és lusta lettem volna szemtörölgetés után visszapörgetni :rolleyes: )

Mattanja

Magasztosítandó, nálam egyelõre az elsõ helyen áll a Video Girl Ai mangával ! Mert mind a kettõ olyan kegyetlenül szép , hogy nem is merek rájuk gondolni, nehogy összeroppanjak...  :beken:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

sirtomi

Én nem nagyon szoktam romantikus, vagy drámai anime-kat nézni, deaz Ah! May Godess -t megnéztem, és volt pár rész ahol elszorult a torkom, pedig annyira nem is drámai, úgyhogy egy komolyabb mûnél lehet hogy én is elbõgném magam.
De az nem is rossz dolog, legalább látszik, hogy az embernek vannak érzései, és még egy kitalált történetbe is beletudja élni magát.

Moha

Quote from: sirtomiDe az nem is rossz dolog, legalább látszik, hogy az embernek vannak érzései, és még egy kitalált történetbe is beletudja élni magát.
Errõl van szó! Nem kell szerintem szégyellnie az embernek, ha elérzékenyül egy ilyen történeten. Én az ilyenekbe nagyon bele tudom magam élni. De, ahogy mondod, pont ez a bizonyítéka, hogy az ember nem egy érzéketlen tuskó.

sirtomi

Quote from: MohaErrõl van szó! Nem kell szerintem szégyellnie az embernek, ha elérzékenyül egy ilyen történeten. Én az ilyenekbe nagyon bele tudom magam élni. De, ahogy mondod, pont ez a bizonyítéka, hogy az ember nem egy érzéketlen tuskó.

Egyébként az Ah! My Godess hatására tervbe vettem több drámai és romantikus anime megnézését, csak idõt kell rá szakítanom.

.Attila

Quote from: sirtomiEgyébként az Ah! My Godess hatására tervbe vettem több drámai és romantikus anime megnézését, csak idõt kell rá szakítanom.
Kimi Ga Nozomu Eien!!!!!!! :)

Kvikveg

Quote from: Rounin...Jujj. Lélektani hatások. Hát, most néztem meg az Angel Sanctuaryt. Mit ne mondjak... a harmadik rész (konkrétan Kira és apjának utolsó beszélgetése) fuldoklós-köhögõs sírhatnékot csikart ki belõlem, pedig hõsiesen küzdöttem ellene (mert látni akartam mi történik, és lusta lettem volna szemtörölgetés után visszapörgetni :rolleyes: )
En az utolso elottin borultam el. Bogesig nem, de... Szegeny apja... Igazan sajnalom.
Van folytatasa?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Feldin

Quote from: TriviKimi Ga Nozomu Eien!!!!!!! :)
Grave of the Fireflies.
De csak óvatosan.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Rounin

Quote from: KvikvegEn az utolso elottin borultam el. Bogesig nem, de... Szegeny apja... Igazan sajnalom.
Van folytatasa?

Hajjaj... sajna nem tudok róla. Pedig nagyon úgy fejezték be. Marad a manga (az amúgy is bõvebb történetileg (meg egy 'kicsit' másabb is :rolleyes: )

Moha

Jaaaaj! :beken:

A VGAI mangát még az animével együtt kezdem el nézni, és egy idõre abba is hagytam. Most viszont folytattam, és bár még csak az 5. kötet végéig bírtam elolvasni, de.... mélyen hatott rám. Annyiféle érzést kiváltott belõlem, hogy az nem igaz.
Egyfelöl néha szinte gyûlöltem Youta-t, hogy nem tudja eldönteni, hogy most ki is kell neki, másrészt azonosulni is tudtam vele, és belegondolva, jópár olyan gondolata, dilemmája volt, ami anno bennem is megfordult. Egy-egy jelenetnél nem is tudtam egy darabig tovább olvasni. Nagyon sok ponton emlékeztetett a volt barátnõmre és a kapcsolatunkra! :beken: :beken:
:Sóhaj: Vajon mi várhat még rám, ha tovább olvasom?

Egyelõre nem mondok többet rõla, majd ha tovább olvastam. Amúgy is elég fáradt vagyok már...

Mattanja

#47
Quote from: Moha:beken: :beken:
Igeeen! Mondtam!!!
Quote from: MohaVajon mi várhat még rám, ha tovább olvasom?
Hûûû... :rolleyes:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Mattanja

#48
Ilyen történeteknél elgondolkodom, hogy milyen szép is volna, ha egy ilyen idõben/világban élhetnék... Van valaki, aki velem tartana?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Feldin

Quote from: ShiroiIlyen történeteknél elgondolkodom, hogy milyen szép is volna, ha egy ilyen idõben/világban élhetnék... Van valaki, aki velem tartana?
Hogyne. De kérek egy olyan egyszemélyes repülõs cuccot is :)
Mindenesetre jobb lenne.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Marfy

Quote from: ShiroiIlyen történeteknél elgondolkodom, hogy milyen szép is volna, ha egy ilyen idõben/világban élhetnék... Van valaki, aki velem tartana?
Megyek én is! :hopp:
Feldiné a röpcsi nekem meg egy nagy farkas kell :D.

Mattanja

Ne rontsátok már el a rosszkedvemet! :)
Tudjátok, hogy nem ezekre gondoltam:
Quote from: Nokiröpcsi meg egy nagy farkas
...de azért persze egyetértek.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Marfy

Quote from: ShiroiNe rontsátok már el a rosszkedvemet! :)
Miért van rosszkedved?

Mattanja

Quote from: NokiMiért van rosszkedved?
...mert mégis itt kell élnem.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Feldin

Quote from: Shiroi...mert mégis itt kell élnem.
Na igen. De ezen ugyebár nem tudunk változtatni. Szóval tessék beletörõdni...
Még ha nehezen is...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Marfy

Quote from: FeldinNa igen. De ezen ugyebár nem tudunk változtatni. Szóval tessék beletörõdni...
Még ha nehezen is...
Már én is beletörõdtem de ábrándozni azért jó :).

Ramiz

Nausicaa!  :hopp: A "Természet Gyermeke" lány, aki bugyi nélkül repked a szélben! :ad: (Tudom, hogy nem csak én vettem észre! :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: RamizNausicaa!  :hopp: A "Természet Gyermeke" lány, aki bugyi nélkül repked a szélben! :ad: (Tudom, hogy nem csak én vettem észre! :D )
De, csak te. Még egy ilyen a Nausicaa-ra, és véged.  :morci:
Amúgyis off.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Nem off! Ez rám erõs lélektani hatást tett!  :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: RamizNausicaa!  :hopp: A "Természet Gyermeke" lány, aki bugyi nélkül repked a szélben! :ad: (Tudom, hogy nem csak én vettem észre! :D )
Ááááááááá........ Tényleg csak te. Osztom Shiroi véleményét :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s