Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Próféta on 2008-02-07, 15:46:43
Ezt természetesen tudtam :)
De ami kiderült arról a játékról, az alapján nem hiszem, hogy a főhősnő egyetlen gondolattal ölné az ellenfeleit, pusztán kocentrációval mozgatni tudna tárgyakat, vagy épületeket romba dönteni. Márpedig a regényben ezt műveli. Ja igen, azt elfelejtettem, hogy detector is :)
Tud silo nélkül nukeolni? :D
Btw., sose gondoltam hogy az ilyen játékokból készült könyveket érdemes lehet elolvasni. :eek:

Zen

A Tűzkeresztséget érdemes. SCben ugye sok politika van, ebben a regényben pedig jól érzékelteti az író. A ghostok természete, a 'reszocializált' katonák, mind-mind beleillik a környezetbe, és ad a hangulathoz. (Mondjuk Jimmy első megjelenése sztem gyatra, ahogy előadja h farmerban meg kockás ingben van..pfft, amerikai paraszt with high-tec gun)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

SaiyaGin

Arthur Conan Doyle: The Sign of the Four (The definitivest, epicest, ultimatest definitive epic ultimate edition)

A Gerlóczy utcai angol nyelvű antikváriumban találtam meg a könyvet, és mivel ócsójér' adták, meg is vettem. Annak idején a Négyek jele volt az első Sherlock Holmes-történet, amit olvastam, most eredetiben idéztem fel. Holmes képességeinek bemutatása még mindig annyira üt, mint amennyire emlékeztem, az események többi része is tetszett, egyedül az eset végét lezáró visszaemlékezést találom túl hosszúnak(20 oldal a 120-ból).
A kötetben nem csak Conan Doyle regénye található: címzetes sherlockiánusok a könyv elején egy rövid tanulmányban összefoglalják a Holmes-történetek kezdeti kiadási viszontagságait, ismertetik a korai kiadókat és illusztrátorokat. Bibliográfiában közlik Conan Doyle fontosabb műveit, ezenkívül röviden ismertetik életét. Ezt követi maga a Négyek Jele, a könyv végét a regényben megemlített helyek, személyek, tárgyak, stb. magyarázata zárja.

Ramiz

Nekem is van jópár féle kiadású Holmes-om, köztük egy antikvár angol. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Az élet apró örömei: egyetemi kvázi-évftárs volt DVD-másolátogatóban nálam, és megmutattam neki gyerekkorom egyik kedvenc olvasmányát, a Hogy is működik? c. könyvet. (angol wikipedia). A könyvben ifjú olvasók számára is érthetően el van magyarázva a csavartól az RGB színkeverésig, a szivattyútól az atomerőművig, a rugóktól a CD lemezig a világ működése, pajkos és szemléletes ábrákkal illusztrálva, a Nagy Szőrös Mammut főszereplésével.

Eredmény: ismerős már bújja az antikváriuomokat érte.
Én meg örülök :)

Nakedape

Quote from: Próféta on 2008-03-01, 01:05:48
Az élet apró örömei: egyetemi kvázi-évftárs volt DVD-másolátogatóban nálam, és megmutattam neki gyerekkorom egyik kedvenc olvasmányát, a Hogy is működik? c. könyvet. (angol wikipedia). A könyvben ifjú olvasók számára is érthetően el van magyarázva a csavartól az RGB színkeverésig, a szivattyútól az atomerőművig, a rugóktól a CD lemezig a világ működése, pajkos és szemléletes ábrákkal illusztrálva, a Nagy Szőrös Mammut főszereplésével.

Eredmény: ismerős már bújja az antikváriuomokat érte.
Én meg örülök :)
nekem megvan  :D nagyon jó és hasznos  :D mammut force!
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-03-06, 02:04:46
... könyvben viszont tudok olyat ajánlani, ami teljesen egyértelműen passzol ide, vicces és nagyon gonosz: Joseph Heller - Picture This! Írtam is róla egy terjengős élménybeszámolót (mai eszemmel már nem így írnám).

(i) Három legtisztább, legártatlanabb könyv a kedvenceid közül
VS
(ii) három legmocskosabb, legpesszimistább remekmű...


(i)
1. Saint Exupéry: Kis Herceg (amilyen elcsépelt, olyan jó... i wish people wouldn't know about it :D)
2. Boris Vian: Tajtékos napok
3. A.A.Milne: Micimackó (ez egy remekmű, rendszeresen újraolvasom)
(sorry hogy ilyen alapkönyveket írtam, de nem olvasok sok ilyet, a Virágot Algernonnak meg hasonló könyvek pedig túl... "szándékosak")
----------------------------
(ii)
1. Bret Easton Ellis: Amerikai Psycho
2. Orwell: 1984
3. Chuck Palahniuk: Harcosok Klubja (jóval sötétebb, mint a film)
+1 De Sade: Szodoma 120 napja
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2008-03-06, 10:23:07
1. Saint Exupéry: Kis Herceg (amilyen elcsépelt, olyan jó... i wish people wouldn't know about it :D)

WAT??​??​??​??

A kishercegnél giccsesebb, émelygősen ömlengősebb, hamisabb, pocsékabb könyv kevés van.
Failure is the default option

Zen

Gimiben elmentünk német színházban Kis Hercegre. Haverommal az első sorban, 3-4 méterre a Hercegtől röhögtük végig.  ^^
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta

Quote from: Zen on 2008-03-06, 11:53:49
Gimibrn rlmrntünk
Rzrk szrrint néha tr is rossz hrlyrr trszrd a krzrdrt a billrntyűzrtrn :D

Kis Herceg: nagyon fiatalon olvastam, akkor tetszett. Újra kéne olvasni, hogy felnőtt fejjel is véleményt alkothassak.

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2008-03-06, 11:28:57
A kishercegnél giccsesebb, émelygősen ömlengősebb, hamisabb, pocsékabb könyv kevés van.

Messzemenően nem értek egyet. Csak túl van lihegve, agyon van csépelve és ezért a kurva egyszerű igazságai elcsépelt falfirkaként hatnak.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

"szelidíts meg" "csak a szívével lát az ember igazán"

Ne röhögtess már. Ezek nem kurva egyszerű igazságok, hanem kibaszott nagy közhelyek.
Failure is the default option

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2008-03-06, 13:48:12
"szelidíts meg" "csak a szívével lát az ember igazán"

Ne röhögtess már. Ezek nem kurva egyszerű igazságok, hanem kibaszott nagy közhelyek.

Jó, akkor konkrétabb dolgokat mondok (mert amiket ne írtál, azok még nagyobbak...). A szívével lát az közhely lett, de szerintem ha egy író egy gondolata közhellyé válik, annyit idézik, az nem éppen rosszpont... A megszelidítéses eset azonban kurvára eltalált, jobban nem is lehet leírni a kapcsolatokat... Elsőre persze mindenre könnyű rámondani, hogy "jé, ez így van!", és én utálom a legjobban "Az élet olyan, mint a zoknis majom:..." jellegű bölcsességeket, de ez egyszerűen... megfelel a valóságnak. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

(i) Három legtisztább, legártatlanabb könyv a kedvenceid közül
VS
(ii) három legmocskosabb, legpesszimistább remekmű...


Az artatlant kicsit nehez ertelmeznem, mert pl szamomra ugyan Micimacko artatlan, de baromira ures es muanyagnak erzem a vilagat. Nem szerettem.
Artatlan aaaa vmi Little lord Fauntleroy lehetett az eredeti cime, vegtelenul nyalas es muanyag, de kiskoraban pl tesom szerette. En tul keson kaptam a kezembe, es annyira pocseknak tartottam, hogy azt hiszem kidobtam, pedig az egy konyvvel szemben szentsegtores.

(i)
1. Oscar Wilde: A boldog herceg (francot boldog) vagy Az orias kertje
2. Fekete Istvántól valami... nem tudom mi
3. A dzsungel konyve? Mmmm...
Az eber badogkakas, Az elvarazsolt hangok es meg egy tonna gyerekkonyv. Ha jo az iro, akkor rendben van bennuk a vilag teljesen, ha rosszabb, akkor csak a felszint kapargatjak, hamis zorejekkel a hatterben.
Valahogy a legkonnyedebb boldog konyv amire emlekszem es nem tartom nyalomlenynek, az is inkabb olyan edes-savanyu jellegu. Hm.
Feynman-oneletrejaz. Trefal, Feynman ur? Azt csak par eve olvastam, de a pozitiv hangvetelre jol emlekszem.
Londonban lattam egy konyvet, a cime a valami es az eszaki szel volt, es ettol boghetnekem volt. Tudnam miert.
Tenyleg Rimhanyo Romhanyinak volt egy kotete amiben a tetova teve is volt, aaa mi a cime?
----------------------------
(ii)
1. Süskind: A parfum
2. Orwell: 1984... jo nyomaszto, melto parja Huxley: Szep uj vilag. Sot, ez utobbi meg nyomasztobb, mert kozelebb vagyunk hozza.
3. De ram tett hatas tekinteteben mindezeket alulmulja barmelyik egyetemi jegyzetem/konyvem.
Most ugy kedvem lenne benyogni meg az Allatfarm-ot, de tul regen olvastam. Szolzsenyicin: Gulag? Azt is regen olvastam, es szerencsere el is felejtettem 99%at.
Ami vicces es morbid az a Gurulo lakoter. Az iro orosz, de elfelejtettem a nevet. A konyv meg valahova eltunt...
A legyek ura irojatol a torony amit most tesom megemlitett, de nem olvastam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

minuszmiki

De jó, hogy mondod Szolzsenyicint, fél napja gondolkodom a nevén. :)

Az első kategóriát majd még kiegészítem, jóval kevesebb pozitív kicsengésű könyvet olvastam, mint negatívat. A másik kategória viszont kész:

(i)
  • Krasznahorkai László: Háború és háború - A nagyon kevés (5) általam tökéletesnek tartott regény egyike, valóban az ártatlan a legjobb szó rá (bár a legkevésbé sem tündérmese).
  • Emily Brontë: Üvöltő szelek - Meg úgy általában az angol és német romatika regényei, de ezt szerettem a legjobban.
  • ...

(ii)

  • Orwell: 1984 / Huxley: Szép új világ - Egyet kell értenem, hogy ehhez közelebb vagyunk, de jóval élhetőbb a világképe, mint a '84-é.
  • Golding: A legyek ura
  • Szolzsenyicin: A pokol tornáca - A leglightosabb a gulag-művek közül, de ez is végtelenül nyomasztó, nem is olvastam tőle később mást.

Nakedape

úristen, hogy én ezen mennyit gondolkodom és alig valami, szint semmim nem teljesen pessz v árt.

(i)Neil Gaimen - Coraline
  nem tudom ki- az irokézek fia (indiánregény)

(ii)Orwell és bizonyos vonnegutok (Gépzongora, Titán sziránjei, időomlás talán), de Vonnegutok néha határesetek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Dzsungel könyve nem is olyan ártatlan... semmiképpen sem gyerekkönyv. :3x3:
A torony tényleg elég durva. Kafkát imádom, habár a Pert csak másodszorra tudtam végigolvasni. De a novellái kitűnőek.

Minuszmiki: szabad kérdezni, hogy mi a másik négy? Ha már így számszerűsítettél. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Szabad. ;)

Gabriel Garcia Márquez: Száz év magány
Mihail Bulgakov: A mester és Margarita
Neil Gaiman: Amerikai istenek (bár ezt még csak egyszer olvastam el)
Milan Kundera: Búcsúkeringő

Ramiz

Üdv! Az I Am Legend könyvet nem adtam véletlenül kölcsön valakinek? :o Nem emlékszem, de asszem részegen valakinek odaadtam. Lehet, hogy a fórumról, de nem biztos. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Quote from: Ramiz on 2008-03-26, 00:39:50
Üdv! Az I Am Legend könyvet nem adtam véletlenül kölcsön valakinek? :o Nem emlékszem, de asszem részegen valakinek odaadtam. Lehet, hogy a fórumról, de nem biztos. :D

Te ivászatokra kultkönyveket hurcolsz magaddal?  :hehe:

Ramiz

Quote from: Solid Snake on 2008-03-26, 21:11:27
Quote from: Ramiz on 2008-03-26, 00:39:50
Üdv! Az I Am Legend könyvet nem adtam véletlenül kölcsön valakinek? :o Nem emlékszem, de asszem részegen valakinek odaadtam. Lehet, hogy a fórumról, de nem biztos. :D

Te ivászatokra kultkönyveket hurcolsz magaddal?  :hehe:

Nem, ha olvasok egy könyvet, az mindig nálam van, az ivászat meg csak úgy... hirtelen kitör. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Hugh Laurie: The Gun Seller


alapvetően sokszor hangosan felröhőgős ! :D
mindemelett izgalmas is  általában, és a történet is vállalható.

szóval jó

tippre bűn nem angolul olvasni, pláne ha belegondolok, h mi a magyar címe.. ha többi része is így van fordítva...
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

SaiyaGin

Agatha Christie: Paddington 16.50

A regény nagyjából tetszett, csak a végét éreztem egy kicsit erőltettnek, főleg, amikor Miss Marple a gyilkos leleplezése utáni  három oldalas monológjában mindegyik oldalon szót ejt arról, hogy az illető milyen kegyetlen, gonosz, kapzsi, stb...

teraflare

No Próféta kérte annakidején de nekem folyton kiment a fejemből:
Szergej Lukjanyenko
Alkonyi őrség

A borító szép jó és nemtom mi köze az egészhez.  ^^" Ő lenne Anton? vagy Kosztya? Esetleg Edgar? (ő kevésbé sportos alkat tehát kilőve) vagy Vitežlav? Mindegy, hangulatos borító.  :P
A könyvről annyit hogy aki nem olvasta az Éjszakai Őrséget vagy a Nappali Őrséget az előbb azokat olvassa el. Aki meg már olvasta azoknak a történet alakulásai a már jól megszokottak. Vagyis keményen ki akarnak valamit nyomozni majd végül a dolog szinte önmagát oldja meg. Ahogy az első részre a kicsit nyomasztó hangulat, a másodikra a nagy lovestory, erre már inkább a humor lesz a megfelelő jelző (Lasz rulez  :lul:). Ahogy Anton mindig is elgondolkodott a fény és setét közti különbségről, most is megteszi, és végül megérti az egész fény-setét-inkvizíció lényegét és helyét. Szerintem érdemes elolvasni. A vége basszus...
[spoiler="ne olvasd el ha kíváncsi vagy a végére"]Várod hogy valami hatalmas összecsapás lesz a kategórián kívüliek közt és...semmi. Anton a szívbajt hozza Geszerre, Zavulonra, Edgarra és mégis ezzel  oldja meg a dolgot... :lul: fenébe, csak nem írtam le a spoilert  :redface:[/spoiler]

Próféta


Fazék

Megjelent a Neverwhere is magyarul? :eek:
hol élek mostanában, hogy az ilyenekről nem értesülök? :eek:

valaki olvasta már? milyen a fordítás?