Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Mattanja

Quote from: Rosalind" Nyakig a miszóban "
Nekem a 150. oldal környékén elegem lett belõle. Addig is csak nagy nehézségek árán jutottam el. Szerintem unalmas. És hiába mondták, hogy a vége jó, akkor sem tutdam még magam rávenni, hogy befejezzem...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Karma XXL

Quote from: RosalindNa de kérem szépen!!!

Csak én néztem félre vagy tényleg senki nem beszélt még a " Nyakig a miszóban " címû Murakami Ryu alkotásról? Tessék elolvasni!

Te nézted félre ;) Egy teljes rövidéletû thread van róla :) http://usteam.uw.hu/forum/showthread.php?t=469
(Mondjuk régi, és nem errõl a vonatkozásáról  :haha: )

Ramiz

Quote from: Raggie GordonÉn a hülye címe miatt el sem kezdtem olvasni!

Én meg azért nem, mert idegesít a borítója. Ld. bõvebben az említett topicban. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Az még nem lenne gond! Szeretem a manga lányokat, csak ne azzal próbáljanak olvasókat fogni!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

MONDOM lásd az említett topicban! (Te tökkolop.) Én is azt mondtam!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Sorstalanságot olvastátok? Mi a véleményetek? Mi a suliban vesszük. Nekem nem tetszik igazán. Szerintetek miért kapott Nobel-díjat?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizSorstalanságot olvastátok? Mi a véleményetek? Mi a suliban vesszük. Nekem nem tetszik igazán. Szerintetek miért kapott Nobel-díjat?
Én is elolvastam de nem tetszett. Tény hogy a holocaust valóban ott van a 20. század legmegrázóbb eseményei között, de annyit emlegetik, annyi film, könyv, tanulmány van róla hogy már nem kelt feltûnést még egy a sorban. A témában már olvastam mérföldekkel jobb könyveket is.
Hogy miért kapott Nobel-díjat... hm. Igazából nem értem. A téma már nem olyan aktuális, a könyv szvsz nem nagy durranás. Igaz hogy ott van benne a nagy mondanivaló, de nem domborodik ki benne igazán. Annyira fásult, fáradt hangulatot sugároz az egész - ami végülis pozitív, mert ez lenne a lényeg - hogy végülis számomra pont ez öli meg hogy érezzem a savát-borsát.

Ramiz

Nekem a stílusa iszonyatosan erõltetett volt. Egy gyerek nem így beszél! De egy felnõtt sem!
A Nobel-díjat meg szerintem részben politikai okból kapta.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizNekem a stílusa iszonyatosan erõltetett volt. Egy gyerek nem így beszél! De egy felnõtt sem!
A Nobel-díjat meg szerintem részben politikai okból kapta.
Már megint a politizálás! :D Én egyébként kb két éve olvastam és nekem nem volt különösebb bajom vele, de azt, hogy miért kapott Nobel-díjat, mikor sok-sok Lovecraft és Douglas Adams mû is létezik azt végképp nem tudom! :D

Más: mi a véleményetek a Nagy Könyv szavazás/mûsor/miegyéb-rõl? Szvsz poénos és sok jó könyv van a listán. Nem világrengetõ de jó tippeket ad, ha épp nincs mit olvasni!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Nagy Könyv... haggyámá... nagy röhej...
A Gyûrûk Ura és a Hári Potter a nagy esélyesek... amibõl film is van, mert hátha csak azt látták, néhányan még el is olvasták a film miatt...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Hátazért szvsz nem azok fognak gyõzni, de nem is az a lényeg, hogy melyik nyer, hanem az, hogy tényleg jók is vannak a listán:
-1984
-22-es csapdája(!)
-A Mester és Margarita
-A rózsa neve(!)
-Galaxis Útikalauz Stopposoknak(!)
-Svejk(!)
(csak, hogy pár példát említsek)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: RamizNagy Könyv... haggyámá... nagy röhej...
A Gyûrûk Ura és a Hári Potter a nagy esélyesek... amibõl film is van, mert hátha csak azt látták, néhányan még el is olvasták a film miatt...
Ugyan még nem láttam a listát, de úgy hallottam, hogy 10% alatt van a ponyva, és ez már magában nagyon nagy eredmény! És különben sem az elsõ 3-at kell nézni, hanem az elsõ 100-at. A legelején egyértelmûen várható volt, hogy GyU és HP lesz... az a bolond, aki nem erre számított, de amellett, hogy ezek se rosszak, ott van mögöttük a listára szintén fölkerült egész sok cím, melyek talán nem véletlenül vannak ott.

edit: ld. Raggie listáját

Raggie

Quote from: BlimpUgyan még nem láttam a listát, de úgy hallottam, hogy 10% alatt van a ponyva, és ez már magában nagyon nagy eredmény! És különben sem az elsõ 3-at kell nézni, hanem az elsõ 100-at. A legelején egyértelmûen várható volt, hogy GyU és HP lesz... az a bolond, aki nem erre számított, de amellett, hogy ezek se rosszak, ott van mögöttük a listára szintén fölkerült egész sok cím, melyek talán nem véletlenül vannak ott.
Kösz! Én is pont ezt akartam beeditelni utólag! :D (tehát csatlakozom!)
-2:1- Ramiz! :hehe:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Damnatus

Hali!

Szerintem már maga az, hogy az emberek még olvasnak, nagy eredmény! És nem szidni a GYU-t vagy a HP-t ;)

Raggie

Quote from: DamnatusSzerintem már maga az, hogy az emberek még olvasnak, nagy eredmény! És nem szidni a GYU-t vagy a HP-t ;)
Nem szidjuk õket, de azért ne legyenek már a legjobb könyvek! Én is kb négyszer olvastam a GYU-t és naggyon szerete, de azért vannak nála nagyobb irodalmi értékû könyvek is. Ezt én sem tudtam egy idõben elképzelni, de most már értem.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Bruce

Quote from: Raggie GordonNem szidjuk õket, de azért ne legyenek már a legjobb könyvek! Én is kb négyszer olvastam a GYU-t és naggyon szerete, de azért vannak nála nagyobb irodalmi értékû könyvek is. Ezt én sem tudtam egy idõben elképzelni, de most már értem.
A Gyûrûk urát ne keverd össze a mai fantasy könyvekkel! Az hogy ma a fantasy könyvek ennyire elterjedtek, és ennyire ellaposodtak, nem jelenti azt hogy a Gyûrûk urát is ide kéne sorolnod. Amikor Tolkien megírta, még egyáltalán nem voltak ilyen könyvek, sõt ez a könyv teremtette meg a mûfajt. Ami azért jelent valamit. Nyugodtan ott lehet a legnagyobbak között :zen: (Bár azt nem értem, mit keresett a mese kategóriában :eeek:  :confused: )
No félreértés ne essék, a többiek nagy része is megérdemelten vannak az elsõ helyeken, ez nálam sem vita tárgya, és Harry Potter tekintetében egyet is értek, de a Gyûrûk Ura olvasva jóval több, mint a film.

Ja, és Sorstalanság: nekem már megfordult a fejemben, hogy lehet hogy azért kapott Nobel-díjat, mert akadt egy nagyon tehetséges mûfordító, akinek sikerült irodalmi értéket csempészni ebbe az eredetileg gyenge, és gyermeteg fogalmazású valamibe. Mert eredetileg (már így az alapján a húsz oldal alapján amíg idegrendszerrel bírtam, de egyszer végigszenvedem...) nem hogy Nobel-díjat nem, de azt az ezrest sem érdemli meg, amit a boltban kiad érte az ember.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Feldin

Quote from: RamizNekem a stílusa iszonyatosan erõltetett volt. Egy gyerek nem így beszél! De egy felnõtt sem!
A Nobel-díjat meg szerintem részben politikai okból kapta.
Ott a pont.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Raggie GordonMár megint a politizálás! :D Én egyébként kb két éve olvastam és nekem nem volt különösebb bajom vele, de azt, hogy miért kapott Nobel-díjat, mikor sok-sok Lovecraft és Douglas Adams mû is létezik azt végképp nem tudom! :D

Más: mi a véleményetek a Nagy Könyv szavazás/mûsor/miegyéb-rõl? Szvsz poénos és sok jó könyv van a listán. Nem világrengetõ de jó tippeket ad, ha épp nincs mit olvasni!
Lecsúszott az Alapítvány :(
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

A Gyûrûk Ura régi könyv, és a kutya se olvasta, ott porosodott a könyvtárak polcain, alig páran tudtak róla! Ma meg mindenki megveszi, el is olvassa az elsõ 20 oldalt, aztán többet sem veszi a kezébe ("...miaf*** az a hobit... ilyen hülyeséget..."), de azért nagyon szereti, különben is, "a Legolas az milyen jó pasi..." Én azért utáltam meg, mert így felfújták és túllihegték, és ezt tudom is, és nem azokat szólom le, akik elolvasták a 22-es csapdája meg a Mester és Margarita meg a Svejk meg a Rózsa neve mellett, hanem azokat, akik csak ilyet olvasnak, és "Nagy Könyvolvasóknak" tartják magukat!
És finomítanám az álláspontom, de most már azért sem! :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizA Gyûrûk Ura régi könyv, és a kutya se olvasta, ott porosodott a könyvtárak polcain, alig páran tudtak róla! Ma meg mindenki megveszi, el is olvassa az elsõ 20 oldalt, aztán többet sem veszi a kezébe ("...miaf*** az a hobit... ilyen hülyeséget..."), de azért nagyon szereti, különben is, "a Legolas az milyen jó pasi..." Én azért utáltam meg, mert így felfújták és túllihegték, és ezt tudom is, és nem azokat szólom le, akik elolvasták a 22-es csapdája meg a Mester és Margarita meg a Svejk meg a Rózsa neve mellett, hanem azokat, akik csak ilyet olvasnak, és "Nagy Könyvolvasóknak" tartják magukat!
És finomítanám az álláspontom, de most már azért sem! :__devil:
A GYU nagyon jo konyv, csak az elso 40 oldalt kell tulelni. En nem tartom fantasynek, mert amit fantasy temaban olvastam, meg se kozelitette. De nem is mese. A filmeket en sem szeretem, a hatasukat hala az egnek ilyen idegesitoen nem tapasztalom. Az meg nekem nem uj, hogy kozos konyvelmenyem masokkal alig van. Ez mindig is igy volt.
Quote from: FeldinLecsúszott az Alapítvány :(
MICSODAAAA??? GRRRRRRRRR!!! :mad:  :mad:  :mad:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Hali!

Szvsz a HP ha másért nem, azért jó, mert olvasásra készteti a fiatalokat. És nem a GYU volt az elsõ fantasy könyv. Egyébként a fantasy gyûjtõfogalom, ahogy a scifi is, Lem és Bradburry nem ugyanaz a kategória,mint a Star Wars, vagy az Alien.

Ramiz

Hát igen, a "fantasy = Tolkien" vélemény se jó, túl szélsõséges. A sötétebb hangulatú fantasy (Lovecraft :cool: ) kedvelõi például eleve nehezményezhetik a tolkien-i erõs meseiségét (optimista, pozitív világképû).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Quote from: DamnatusHali!

És nem a GYU volt az elsõ fantasy könyv. Egyébként a fantasy gyûjtõfogalom, ahogy a scifi is, Lem és Bradburry nem ugyanaz a kategória,mint a Star Wars, vagy az Alien.
Quote from: RamizHát igen, a "fantasy = Tolkien" vélemény se jó, túl szélsõséges. A sötétebb hangulatú fantasy (Lovecraft :cool: ) kedvelõi például eleve nehezményezhetik a tolkien-i erõs meseiségét (optimista, pozitív világképû).
Igaz. Télleg tág fogalom, meg nem is úgy fogalmaztam ahogy akartam :rolleyes: Tisztában vagyok vele, hogy "fantasy nem egyelõ Tolkien" De amire gondoltam (az orkok-tündék-hobbitok-szörnyek-sárkányok ily módon kevert világa, amire pl. a Forgotten Realms-D&D, vagy a M.A.G.U.S. alapszik) a fantasynak ezen ága, az tudtommal az õ agyszüleménye... Addig mesékben, középkori legendákban fordultak elõ, ésõ öntötte elõször komolyabb formába. Ha tévednék, szólj, de eddig mindenhol ezt olvastam. De épp az miatt amit Damnatus mond, nem lenne célszerû szerintem Tolkien-t egy kalap alá venni Lovercrafttal, mégha Lovercraftot éppen úgy szeretem mint Tolkient :gevumezs:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Bruce(Bár azt nem értem, mit keresett a mese kategóriában :eeek:  :confused: )
Azért mert egy tündérmese!(ez a mûfaja) :hehe:
Én egyébként nem akarom a GYU-t fikázni, meg semmi ilyesmi(mint már mondottam naggyon szeretem, sõt MAGUS-ozok is :D ), és tényleg a fantasy mûfajának megteremtõje. De azon kívül, hogy egy iszonyatosan jó és olvasmányos könyv, és elmesél egy fantasztikus történetet, nem mond semmi többet. Persze mostanában, ahogy Ramiz kolléga is említette, mindenki imádja és minedféle belsõ mondandót belemagyaráz(szvsz), de nemtom, nekem nem volt ilyen érzésem az olvasásakor.
Azért vuszont tényleg full riszpekt a könyvnek(és elsõsorban Tolkiennek), hogy tényleg mérnöki pontossággal kitalálta és megtervezte az egész világot, a külön fejokat, kultúrákat, írásjeleket, nyelvet meg mindent(minden birodalomnak megvan a saját történelme!!)! És errõl az oldaláról ma sem emlegetik olyan sokszor! Ezért szeretem anyira Tolkient, mivel én is szeretek ilyesmiken gondolkozni... Nna ennyit a GYU-ról.
Uff.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

GYU: eleg sok arhetipikus alak van benne. Tipikus gonosz, tipikus jo, mint a mesekben, megis egy tortenetet ir le, mesterseges mondat-tortenelmet kreal de dobbenetesen jol. Nem erzem rajta, hogy egy ember csinalta.
Es amit tisztelek benne: amikor ramutattak az olvasoi egy-ket ellentmondasra, nem kijavitotta, hanem megmagyarazta. Nem semmi. Respect.
Es szinte barhol tovabb lehet fuzni. Mi van Borevalto Beornnal? Felkezu Berennel? Egy dobbenetesen gazdag vilagot teremtett.
Mar a bevezeto is tetszett: "es kikerekedett belole a Nagy Gyuruhaboru tortenete" :)

Na az osszevissza rizsa utan: igenis mond tobbet is. Mert az osszes monda/mese "csak" egy tortenetet mond el, de nem mindegy mit, milyen szereplok vannak benne es hogyan mondja el.
Ezt egyebkent onnan is latom, hogy noverem a filmet analizalja, es meg azt is annyira sokfelekeppen fogjak fel, hogy az dobbenetes. Mivel meg "szuz" interjualanyokat szeretettel varunk, ezert nem akarok bovebben belemenni. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Feldin

Quote from: RamizA Gyûrûk Ura régi könyv, és a kutya se olvasta, ott porosodott a könyvtárak polcain, alig páran tudtak róla! Ma meg mindenki megveszi, el is olvassa az elsõ 20 oldalt, aztán többet sem veszi a kezébe ("...miaf*** az a hobit... ilyen hülyeséget..."), de azért nagyon szereti, különben is, "a Legolas az milyen jó pasi..." Én azért utáltam meg, mert így felfújták és túllihegték, és ezt tudom is, és nem azokat szólom le, akik elolvasták a 22-es csapdája meg a Mester és Margarita meg a Svejk meg a Rózsa neve mellett, hanem azokat, akik csak ilyet olvasnak, és "Nagy Könyvolvasóknak" tartják magukat!
És finomítanám az álláspontom, de most már azért sem! :__devil:
A Gyûrûk Ura nagyon jó könyv, a film szar. Egyébként meg miért ne olvasta volna. Én pl olvastam.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Raggie

Quote from: KvikvegNa az osszevissza rizsa utan: igenis mond tobbet is. Mert az osszes monda/mese "csak" egy tortenetet mond el, de nem mindegy mit, milyen szereplok vannak benne es hogyan mondja el.
Persze, hogy nem mindegy, hogy hogyan és mit mond el, de ettõl még nem lesz benne a naggyonszép, kidolgozott, részletes, stb mesénél/történetnél több mondanivaló, max minõségi és igényes lesz.(a "több mondanivaló"-n én az elsõ olvasásra nem mindíg egyértelmû, a mûvészet és a mû eszközeivel, részzeivel kifejezett további jelentástartalmat étrem)
Quote from: KvikvegEzt egyebkent onnan is latom, hogy noverem a filmet analizalja, es meg azt is annyira sokfelekeppen fogjak fel, hogy az dobbenetes.
A filmet lehet sokféleképpen értelmezni(én mondjuk nem nagyon elemezgettem, mivel a könyv után, természetesen-lásd lejjebb-, csalódás volt számomra), de annak nem sok köze van a könyvhöz, mivel pont a legtöbb olyan részt ami kicsit is túlmutatott a puszta mesén(szimbolokusabb, még a történetben is szürreálisabb) azokat pont kihagyták, vagy módosították úgy, hogy a nagyközönség számára egyszerûen befogadható/érthetõ legyen! Ezért vagyok leginkább mérges a filmre, mivel pont a mûvészi értékét vesztette el a mû és hollywoodi nagyprodukcióvá vált(senki ne értsen félre, a "sima" filmek között messze a legjobb, mivel ezt is nagy mûgonddal és fáradságos munkával teljesen aprólékosan kidoldozták).

Edit: így utólag átolvasva nemtom mennyire érthetõ a post, de majcsak megértitek! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: KvikvegNa az osszevissza rizsa utan: igenis mond tobbet is. Mert az osszes monda/mese "csak" egy tortenetet mond el, de nem mindegy mit, milyen szereplok vannak benne es hogyan mondja el.
Ezt egyebkent onnan is latom, hogy noverem a filmet analizalja, es meg azt is annyira sokfelekeppen fogjak fel, hogy az dobbenetes. Mivel meg "szuz" interjualanyokat szeretettel varunk, ezert nem akarok bovebben belemenni. :D

Ez még nem jelent semmit.
"Eco: Hat séta a fikció erdõjében" (ezt olvasom most) felsorol egypárat a Piroska és a farkas értelmezései közül: antropológiai, pszihoanalitikai, mitológiai, feminista, alkímiai(!)*...

* : Piroska = cinóber (mesterséges higanyszulfid), Farkas = higanyklorid.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!