Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Próféta

American Gods...
noriko: nem Low Key jósolt a cellában, hanem a néger pacák (vagy indián? nem emléxem), aki nem volt cellatárs :ejnye:
Ha már itt tartunk, olvasta valaki magyarul? kikuchiyo, nem? Hogy van magyarul a cellatárs, Low Key Lyesmith neve? Gondolom nem tudták lefordítani. Meg a "Wednesday is my day" poénnál, ahol először lehet(ett volna) kapcsolni, hogy ki beszél... Na mindegy, nem csökkentik olyan sokkal az élvezeti értéket, csak egy kicsit béna.

Amúgy Sandman-t olvastam még tőle, abban is agyba-főbe jósolnak, de semmilyen más közös történetvezetési jellegzetességet nem találtam benne. Szóval ha valami elütőre vágytok...

noriko

jólvanna, nincs nálam a könyv :p
Viszont ebben az esetben itt is független jóslásról van szó, szóval kikuchiyonak is: :p
:biggrin:
néhány rész fordítására én is kíváncsi lennék! Pl. amikor a tvből kiszól Lucy az I love Lucy-ból, itt ezt a részt így hagyták magyarul is, vagy beírtak vmi más itthon is játszott műsort? meg még volt valami, aminek a fordításán eltűnődtem, de már nem emlékszem... :frown:
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Megvan magyarul (khmm, izé...), de angolul olvastam.

El tudom küldeni, ha kell magyarul.

szerk: PM ment...
Failure is the default option

Ramiz

Érdekes ez az Amerikai istenek. Olyasmi a stílusa, mint Tarantinonak. Kicsit Vianra is emlékeztet, csak nem annyira művészi. Kíváncsi vagyok, mi lesz a sztoriból. Mindenesetre egy pár dolog már felmerült, amitől előre félek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lazzaret

Most kezdtem bele Dan Brown: Angyalok és Démonok című kötetébe. Eddig tetszik a könnyü nyelvezetben íródott regény. Izgalmas és érdekes az alapstorya kiváncsi leszek mi lesz a vége, az író irta a Da Vinci kódot,


www.arkangyalok.uw.hu

Ramiz

A Nevermore-os rész a magyar fordításban "Soha már", pedig szerintem a Poe-vers elterjedt fordításában "Sohamár" van. Vagy nem?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Robin Cook - Vakság

egy szót se könyörgöm... már eléggé megbűnhődtem sztem azzal hogy eljutottam az utolsó 40 oldalig a könyvben... időnként rámjön, hogy na most valami könnyedebb ponyvát kéne olvasnom, amin nem igazán kéne gondolkodnom. Sajnos ez nem sikerült. Ezen a könyven igen sokat kell gondolkodnom, többnyire azon, hogy ki az az istenverte barom aki ezt megírta, és mi a francért veszik a könyveit még mindig?!? Hihetetlenül buta, történet, kb 0 hiteles szereplővel, és persze az összes hígagyú idióta. A falat kaparom már fájdalmamban, ahogy újabb és újabb "rejtélyes" nyomokra bukkannak az üggyel kapcsolatban és további 100 oldal kell nekik, hogy le is vonják belőle az egyértelmű következtetést. 40 oldal van még hátra ebből a *#đđ[{#-ből , de nem hiszem hogy találkoztam hasonlóan kínkeserves 40 oldalllal valaha. Ennél még a Da Vinci kód is jobb volt! Többet az életbe nem veszek a kezembe Robin Cook könyvet. És rettentően szégyellem, hogy ez régen még tetszett is nekem és egész sok könyvet olvastam tőle... Nincs rá mentségem. Pedig mintha úgy rémlene, hogy még volt film is pár könyvéből amik tetszettek is, de most már abban se vagyok biztos, hogy épelméjű voltam-e akkor, és csak ez a regény valami hihetetlenül buta vacak, vagy azokat is valami elborult állapotban láttam, hogy tetszettek...
Azt hiszem egy ideig kerülni fogom ezt a "leveszek a polcról egy könyvet és elolvasom" dolgot, mert nagyon mellé tud nyúlni az ember... maradok a mások által ajánlott könyveknél.

Ramiz

Zoli, erre tényleg nincs mentség. :D

Neil Gaiman: Amerikai istenek

Furcsa könyv. Sok utalás van benne, még több szimbolikus szereplő és metaforák tömkelege, kicsit zavaros, kicsit nem, címével ellentétben nem kifejezetten az amerikai istenekről szól és abban sem vagyok biztos, hogy kifejezetten az amerikaiaknak készült, viszont például szerepel benne a magyarok istene. :cool: Kicsit Pratchett-re emlékeztetett ez az "amennyire hisznek benned, annyi erőd van" téma, persze őelőttük is biztos írt már valaki hasonlót. Humor kevés van benne és sötétebb egy kicsit, mint Pratchett. A szexuális tartalmú jeleneteket szerintem tök felesleges volt beletenni, egyébként azokat éreztem a legamerikaibbnak az egész könyvből :D (bár ők elég prűdek, például filmekben az ilyesmi jelenetek nagyon megemelik a korhatárt, míg valaki megölése véresen is kisebb besorolással is elmegy). Összességében azonban olyasmit éreztem az olvasása közben, mint amikor a The Doorstól a The Endet hallgattam először: nem egészen lehet érteni vagy legalábbis áttekinteni, és nagyon furcsa, mint a Technokol Rapid szaga, de van benne valami varázslatos. (Az Árnyék halála utáni résztől kezdve már teljesen elszállt.) Köszönöm a tippet. :) Megérte elolvasni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Nemrég voltam egy könyvesboltban, és megakadt a szemem egy könyvön... hála nektek. Le is kaptam J. Goldenlane Isteni balhé című könyvét, és ha már ott volt mellette, akkor vittem a folytatást is, a Pokoli balhét. Ezer hála és köszönet az ajánlásért, volt egy napom, amíg a gépem közelébe se mentem ezeknek hála  :D :Kiraly:

Asszem elkezdem vadászni a Szélhámos és varázslót is :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Quote from: Bruce on 2006-04-24, 20:13:01Asszem elkezdem vadászni a Szélhámos és varázslót is :)
Szólj ha találsz egy példányt és azonnal irányíts oda engem is légyszi, mert sajnos az hiányzik a gyűjteményemből :(

Ramiz

Én meg a Pokoli balhét olvasnám el szívesen. :) Meg Gaiman-t is. :) Csak saaaajnos nincs a könyvtárban. :) :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

http://ludens.elte.hu/~mark/zip/nester.zip
Annak aki nem ismerné. Nem olyan vicces mint a két balhés könyv, de egy Robin Cook - Vakságnál biztos jobb  :hehe:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Quote from: Bruce on 2006-04-24, 22:33:19
http://ludens.elte.hu/~mark/zip/nester.zip
Annak aki nem ismerné. Nem olyan vicces mint a két balhés könyv, de egy Robin Cook - Vakságnál biztos jobb  :hehe:
:hehe: elismertem hogy tévedés volt. végigolvastam. hát még azzal is bűnhődnöm kell, hogy folyton fölemlegetitek majd?  :bruhuhu:

Amúgy igen, nekem is nagyon tetszett a Nester-ház is, komolyabb stílusa ellenére. Ha jól emlékszem a Kódex világban játszódik. Javítsatok ki, ha rosszul tudom :)

Bruce

Nem, nem vagyok ennyire kegyetlen (sőt, asszem még a régmúlt időkből nekem is porosodik egy Robin Cook könyv a polcomon, asszem valami Invázió volt a címe) de ezt most nem bírtam kihagyni :D
Kódexről viszont nem tudok... Bár asszem oda csak novellákat írt, nem? De ez csak tipp, azt a világot egyáltalán nem ismerem...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Draconire

Nem tudnátok olyan könyvet ajánlani ami hangulatában hasonlít a Warhammer 40k könyvekre?
Nagyon megfogott az a sötét és néhol kissé kilátástalan hangulata. Ha valaki ismer ehhez hasonlót akkor
légyszi írja már le.

Ramiz

Melyik Warhammer könyveket olvastad? Az Űrgárdista a legjobb meg Az Inkvizítor, ugye?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Draconire

Elvileg az összeset olvastam, megvan egy szép NAGY könyvben az összes, és mivel gyors egymásutánban olvastam őket
ezért valahogy az egész egyben maradt meg bennem :smile: Így visszagondolva az Űrgárdista is meg az Inkvizítor is jobb volt
valamivel mint a többi, de mint mondtam az egész valahogy egyben ragadt meg az agyamban és a könyvekre külön-külön
nem is gondoltam idáig, olyanok voltak nekem mint egy-egy fejezet :smile:

kikuchiyo

Űrgárdista? Atyaég.

Volt szerencsém egyszer élőben látni az alkotóját: az az ember elmebeteg. De emellett sajnos a legjobb esetben is csak egy gyenge közepes író, és az Űrgárdista konkrétan a legrosszabb, legocsmányabb karaktersorozatok között van, amiket valaha olvastam.
Failure is the default option

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Draconire

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-06, 20:56:20
Űrgárdista? Atyaég.

Volt szerencsém egyszer élőben látni az alkotóját: az az ember elmebeteg. De emellett sajnos a legjobb esetben is csak egy gyenge közepes író, és az Űrgárdista konkrétan a legrosszabb, legocsmányabb karaktersorozatok között van, amiket valaha olvastam.

A Warhammer könyvekben  nekem pont az tetszett hogy hogyan kapcsolódnak egymáshoz az események és a szereplők
nem pedig az egyes könyvek. Az Űrgárdista pedig sztem jól bemutatja az abban a világban élő emberek gondolkodásmódját.
Egy olyan világban ahol gyakorlatilag egy rossz döntés vagy annyi se és már halott is az ember, vagy rosszabb...

És én nem az alapján fogok egy könyvet értékelni, hogy az írója kicsoda mert felőlem
lehet egy utolsó elmebeteg is ha tud írni legalább egy olyan könyvet amire még évek múltán is emlékezni fogok,
pláne ha egy egész sorozatot ír ilyen könyvekből. Az igaz hogy még más könyveit nem olvastam de ezek tetszettek.

Na de erre találták ki: 'ízlések és pofonok' :smile:


kikuchiyo

Ian Watson egy időben gyakran (évente háromszor) járt Magyarországon, Átjáró-conon. Az egyik ilyenen jelen voltam két vagy három éve (akkor ment a GitS SAC :), onnan emlékszem, hogy egy haverral voltam, aki nagy lelkesen mesélte, hogy vááá, latinul meg oroszul van az opening song... but I digress.)
Előadott egy kis egyszemélyes performance-t a W40k világáról, egy vödör segítségével. Ecsetelte, hogy az űrgárdistáknak micsoda kemény kiképzésen kell keresztülmenniük, "they have to eat shit 'n' ev'rything". Szegény tolmácslány majdnem kikészült a végére.

Maga a könyv egyszerűen ocsmány. Mint egy bad trip. Béna testű, ám mindent látó pszichocsászár az univerzum középpontjában, kissé homoerotikus beütésű szuperkatonák, akik elesett bajtársaik kézközépcsontjait farigcsálják szabadidejükben, embertelenítő kiképzés szarevéssel, gyilkos küldetések, természet- és dimenziófeletti ellenség, aki át akarja venni a világ fölött az uralmat, valamit vér, belsőségek. Ha az ocsmányság mint esztétikai minőség túlcsordulása produkálhat giccset, akkor ez produkál.
(Kind of reminds me of a certain anime I can't remember, its title began with an E...)

szerk: mondjuk van egy bizonyos perverz bája, ami miatt nehéz tőle elszakadni. Hüledezve, "bazmeg ezt nem hiszem el"-kifejezéssel az arcomon olvastam végig én is.
Failure is the default option

Draconire

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-06, 21:42:45
Előadott egy kis egyszemélyes performance-t a W40k világáról, egy vödör segítségével. Ecsetelte, hogy az űrgárdistáknak micsoda kemény kiképzésen kell keresztülmenniük, "they have to eat shit 'n' ev'rything". Szegény tolmácslány majdnem kikészült a végére.

Wow, :D ha ez tényleg így volt akkor megértem miért mondtad azt hogy  elmebeteg :smile:

Kvikveg

Most valaki nagyon gyorsan mondja meg nekem, hogy elolvastam-e az American Godst. Emlekeim szerint olvastam, de annyira nem jott be, hogy atporgettem egy ido utan. Most angolul van itt, es nem akarom energiaimat belefektetni valami olyanba, amin egyszer mar kiakadtam.
noriko: kie a konyv? *szenili on*
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2006-05-07, 00:24:53
Most valaki nagyon gyorsan mondja meg nekem, hogy elolvastam-e az American Godst. Emlekeim szerint olvastam, de annyira nem jott be, hogy atporgettem egy ido utan. Most angolul van itt, es nem akarom energiaimat belefektetni valami olyanba, amin egyszer mar kiakadtam.
noriko: kie a konyv? *szenili on*
:lol: :lol: hát te is kész vagy :haha: enyém a könyv amúgy :) Cthulhu után adtam oda, miután pont visszakaptam Noriko-tól :)

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-06, 21:42:45
Maga a könyv egyszerűen ocsmány. Mint egy bad trip. Béna testű, ám mindent látó pszichocsászár az univerzum középpontjában, kissé homoerotikus beütésű szuperkatonák, akik elesett bajtársaik kézközépcsontjait farigcsálják szabadidejükben, embertelenítő kiképzés szarevéssel, gyilkos küldetések, természet- és dimenziófeletti ellenség, aki át akarja venni a világ fölött az uralmat, valamit vér, belsőségek. Ha az ocsmányság mint esztétikai minőség túlcsordulása produkálhat giccset, akkor ez produkál.
El kell olvasnom! :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Kvikveg on 2006-05-07, 00:24:53
Most valaki nagyon gyorsan mondja meg nekem, hogy elolvastam-e az American Godst. Emlekeim szerint olvastam, de annyira nem jott be, hogy atporgettem egy ido utan. Most angolul van itt, es nem akarom energiaimat belefektetni valami olyanba, amin egyszer mar kiakadtam.
Én magyarul olvasom és a felénél vagyok kb, de szerintem egészen jó. Én elolvasnám a helyedben! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Draconire

Valaki meg tudná mondani annak a könyvnek a címét ami egy gyerekről szól illetve két testvéréről ha jól emlékszem.
Jövőben játszódik és az volt a lényege hogy a főszereplő srácot kiképezték egy űrbázison vagy min.
Majd mivel ő volt mindenben a legjobb egy másik helyre vitték ahol harci szimulációkat kellet megnyernie az Ant-ok/vagy mik/ellen.
Később a volt űrbázisbeli társait is idehozták és beosztották őket a srác alá. Ha jól emlékszem akkor ez egy híres könyv de egyszerűen
nem jut eszembe a címe pedig most előszedném még egyszer mert amikor először olvastam még nem nagyon értettem,
most meg már nagyon újraolvasnám.

Raggie

Hmmm... érdekesnek hangzik, de sajna nemismerem. Ha rájössza címére mindenképpen szeretném én is tudni majd, hátha benn van valami könyvtárban! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

Orson Scott Card (asszem): Végjáték / Ender's Game (a cím 100%).

Könyvtárakban, antikváriumokban, orosz zugszervereken biztosan fellelhető. És tényleg nagyon jó.

Ja, és három testvérről szól igazából... :)
Failure is the default option

Draconire

Igen ez lesz az, köszönöm :haha:
Mindjárt megyek is előszedni valahonnan :szemuveges: