Számítógépes játékok hatása az egyén fejlõdésére

Started by Itachi, 2004-08-06, 12:44:52

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: RamizOké, megmentettétek a tesómat... ^^
:D Lehet, hogy csak nem jo konyveket neztel ki neki...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kuro_Tenshi[SIZE="1"]Mondjuk valszeg még mindig kevésbé vagy antiszoc, mint én - én máig se igazán tudtam beilleszkedni normális, valós emberi társaságba.[/SIZE]
Dehogynem, itt, a fórumon - ahogy én is. :tezsvir:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: RamizDehogynem, itt, a fórumon - ahogy én is. :tezsvir:
Azt mondtam valós, nem virtuális :p
De azért :tezsvir: :D

Ramiz

Quote from: Kuro_TenshiAzt mondtam valós, nem virtuális :p
De azért :tezsvir: :D
Neked ez nem elég valós? Akkor nem nyomod eleget. Én többet gépelek itt, mint beszélgetek másokkal, és sokal valósabbnak tûnik, mint a reggeli kényszer-beszélgetés a szüleimmel vagy a bátyámmal való marakodás azon, hogy bedugja-e a fülhallgatót... :)

Quote from: White SeeDWell,a számítógéputálóknak csak annyit, pl most van hogy franciaországban ezrével gyújtják fel a kocsikat, és a sok barom azon versenyez, hogy ki tud több kocsit felgyújtani.
Most nem azért, de nem jobb, ha inkább leül, GTA-zik pár órát és kiereszti a gõzt?:)
Hát ez az. És nem hiszem, hogy az a sok gyújtogató mind GTA-fan lenne. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: Kuro_TenshiAzt mondtam valós, nem virtuális :p
De azért :tezsvir: :D
Normális, valós emberi társaság? Nekem is kevés barátom van, de azok igazi barátok jó barátok. Mondjuk nekem itt a fórumon is nehezen ment a beilleszkedé.
Lehet hogy régen pont e miatt játszottam rengetege vagy tvztem és olvastam sokat. Ott nem kellett beilleszkedni sehova, de beleélhettem magam egy szerepbe, egy másik világba. Azért tudtam és tudom, hogy mi a valóság, remélem :)

Slayer_Ace

QuoteOriginallyPosted by Sirtomi
Ott nem kellett beilleszkedni sehova, de beleélhettem magam egy szerepbe, egy másik világba. Azért tudtam és tudom, hogy mi a valóság, remélem  :)
Nagy igazság:tezsvir: , én is hasonlóan vagyok vele
[SIZE="1"]*csak még a fórumba nem illeszkedtem be*:beken: [/SIZE]

Kvikveg

Quote from: White SeeDWell,a számítógéputálóknak csak annyit, pl most van hogy franciaországban ezrével gyújtják fel a kocsikat, és a sok barom azon versenyez, hogy ki tud több kocsit felgyújtani.
Most nem azért, de nem jobb, ha inkább leül, GTA-zik pár órát és kiereszti a gõzt?:)
Felkelek, kimegyek felgyujtani par kocsit, aztan hazajovok, belovom a gepet es veszek 3 kilo sargarepat... Vagy forditva? :rolleyes:

Slayer_Ace: pluszpont a Fruits Basketbol Hatorit valasztani avatarnak! A 2. kedvenc karakterem. Az elso csak azert nem, mert Shigure gyorsabban kepben volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Slayer_Ace

QuoteOriginally Posted by Kvikveg
pluszpont a Fruits Basketbol Hatorit valasztani avatarnak!
:merci: :merci: ( Azért Hatori mert én is a sárkány évében születtem:) )

Ramiz

Quote from: Slayer_Ace[SIZE="1"]*csak még a fórumba nem illeszkedtem be*:beken: [/SIZE]
Idõvel megy az... meetre járással meg gyorsul. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Slayer_Ace

QuoteOriginally Posted by Ramiz
Idõvel megy az... meetre járással meg gyorsul.:D
Elég távol lakok Bp-tõl, de azért megfontolandó:)

Pirula

Volt évfolyamtársamtól kaptam ezt a levelet alant és engedélyt kaptam hogy terjesszem. Azt hiszem itt jó helyen lesz.

QuoteSziasztok!

Ha valakinek hirtelen álma egy pszichológiai kísérletben részt venni, és hajlandó számítógépes játékot játszani ennek érdekében, esetleg még sosem volt kutatócsoport tagja és úgy érzi, most szeretne ilyent, az szóljon bátran.

Nekem csak másodlagosan van ugyan közöm a dologhoz, de jóbarátom minden jelentkezõnek örül.

Azokhoz szólva pedig, akik sokat játszanak a gépen (saját bevallás szerint, de legalábbis kompetensnek számítanak a témában ),

segíthettek hozzászólni a számítógépes játékokról készülõ felmérések készítéséhez, amik alapján majd az ilyen cégek a játékokat terveztetik.

Azonnali részvételért lehet írni ide: jozsabalazs@yahoo.co.uk

Kvikveg

Quote from: PirulaVolt évfolyamtársamtól kaptam ezt a levelet alant és engedélyt kaptam hogy terjesszem. Azt hiszem itt jó helyen lesz.
Ez erdekesen hangzik. Tudsz valami kicsit konkretabbat? Mit hol milyen korulmenyek kozott? Menyiert esetleg a szorakozason kivul? :hehe:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pirula

Quote from: KvikvegEz erdekesen hangzik. Tudsz valami kicsit konkretabbat? Mit hol milyen korulmenyek kozott? Menyiert esetleg a szorakozason kivul? :hehe:
Sajnos semmi egyebet, de szerintem érdeklõdni is lehet azon a mailcímen.

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaVolt évfolyamtársamtól kaptam ezt a levelet alant és engedélyt kaptam hogy terjesszem. Azt hiszem itt jó helyen lesz.
Egyszer már régen voltam egy (várhatóan) hasonlón, kb 4.es lehettem.
Ott én voltam az "ellenalany" - abszolút nem értettem a Doomhoz (máig se szeretem az ilyen fps-eket), elég gyorsan meghaltam :rolleyes:


Ramiz

Nekem is nehezemre esne feldolgozni, hogy a 13 éves fiam öngyilkos lett, de ezért egy játékot okolni több, mint röhejes: ez szánalmas. Egyébként ez a "gyerek nem tudja megkülönböztetni a valóságot a képzelettõl"-dolog 2 ponton is hibádzik. Egyrészt sok felnõtt sem tudja némely dologban szerintem, másrészt és ha nem? Azt tudja, hogy õ nem tud olyan dolgokat csinálni, mint a hõs a filmben/játékban. Lehet, hogy tetszik neki, utánozza a nemdigitális játékai során is (én még 15 évesen is, valahányszor megnéztem egy kung-fu filmet, gyepálni kezdtem a párnámat utána :lazza: ), de tudja, hogy õ nem az. Ezért ha leugrott, akkor le akart esni.

Quote from: KvikvegFelkelek, kimegyek felgyujtani par kocsit, aztan hazajovok, belovom a gepet es veszek 3 kilo sargarepat... Vagy forditva? :rolleyes:
:lul: Néha én sem tudom... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: sirtomiMost az online játékok a cél:

http://www.sg.hu/cikkek/40907
Pff... persze...én is megyek mingyá pereskedni, hogy tiltsanak be minden anime-ot, mert én 14évesen nem vezethettem EVA-t.
 Ha a szülõk képtelenek megadni azt az alapvetõ nevelési hátteret a gyereküknek, hogy képes legyen felmérni ilyen dolgokat, akkor õk a hibásak, és nem kell a Blizzardra, vagy a dragonballra, vagy mittoménmire fogni.
 Sztem nem én vagyok az egyetlen, aki rendszeresen nézte a Tom&Jerry-t kiskorában, mégsem toltam még senkire fûnyírót (persze néha eljátszottam a gondolattal:D), vagy vágtam fejbe vasalóval.
 Mivel õk már nem képesek lenevelni a gyerekeiket, ezért majd a doki megteszi elektrosokkal? Hehh.. grat nekik hozzá.
 Amúgy ha nekiállnak korlátozni a játékot, az csak az eredeti termék módosításával érhetõ el, és ha ez megtörténik, a Blizzard nyakonbassza õket egy akkora perrel, hogy még. És persze ezt a kínaiak nem nyerik meg.. hogy miért? Copyright laws azért. Mert a WoW-ra is az amcsi törvények érvényesek.

Fazék

Quote from: LythisÉs persze ezt a kínaiak nem nyerik meg.. hogy miért? Copyright laws azért. Mert a WoW-ra is az amcsi törvények érvényesek.
És itt tévedsz. Legalábbis Magyarországon biztosan. Jogi ismerősök világosítottak föl, hogy Magyarországon a magyar jog érvényesül. Amíg itt vagyok, addig akármilyen vacak szerződésükre kattintok igennel, nem tehetnek ellenem semmit, amennyiben a magyar jog ellen nem vétek. Perelhetnek kedvük szerint, de amíg a magyarországi törvények ellen nem vétek, addig hiába teszik. Valaki más jogi ember ezt az értesülésemet meg tudja erősíteni?

szerk: még az is, amikor olyasmire kattintasz igennel, hogy "lemondasz az országod által nyújtott jogokról és amerikai jogrendszer szerint fognak elítélni" akkor méginkább nevethetsz a dolgon, mert Magyarországon nem kényszeríthetnek ilyesmire, semmi joguk nincs ilyet kivitelezni. csak ezt hajlamosak máshogy hírdetni egyes jogvédő szervek és rémisztgetni a népet...

Lythis

Lehet, bár amennyire én vgom, itt a terméket magát védi az a jog, ezért amerikai jogszabály vonatkozik rá. A modosítást, reverse engeneeringet (nemtom ez magyarul hogy van) viszont mindenhol tiltja a törvény, mivel a szoftver jogvédett, ennélfogva felléphetnek ellene hivatalosan, és felteszem nem a kínai jogszabályok alapján fogják elbírálni az ügyet.

Fazék

Quote from: LythisLehet, bár amennyire én vgom, itt a terméket magát védi az a jog, ezért amerikai jogszabály vonatkozik rá. A modosítást, reverse engeneeringet (nemtom ez magyarul hogy van) viszont mindenhol tiltja a törvény, mivel a szoftver jogvédett, ennélfogva felléphetnek ellene hivatalosan, és felteszem nem a kínai jogszabályok alapján fogják elbírálni az ügyet.
de Magyarországon (ismét kiemelem: csak, ha a magyar jog ellen nem vétesz, abban az esetben) nem vagy bűntethető. tudtommal legalábbis. és pont ezt emeltem ki, hogy nincs olyan, hogy "idejön" egy amerikai és egy programjában lemondatja veled a magyarként megillető állampolgári jogaidat... elég röhejesen hangzik már az ötlet is a jogász ismerős szerint

szerk: svédeknél is ott van pl az a piratebay torrent oldal, ami már ezer éve működik gond nélkül, mert a saját jogrendszerük alapján nem sértenek semmit. az amerikai joggal meg kitörölheti az mpaa a méltóságos valagát, mert az amerikai jogrendszer nem az egész világ fölött van érvényben, pár amerikai őrült hitével ellentétben

thrall

Quote from: sirtomiMost az online játékok a cél:

http://www.sg.hu/cikkek/40907
Az ilyen embereket kéne pofánvágni egy-kétszer, hogy észheztérjenek...
igaz én nemmenék el oda, csak azért, hogy kapjanak ezek az idióták... bár, ha a BLizzard fizeti az útiköltséget, és ad egy éves előfizetést a WoW-hoz, akkor megyek XD

Lythis

Quote from: Fazékde Magyarországon (ismét kiemelem: csak, ha a magyar jog ellen nem vétesz, abban az esetben) nem vagy bűntethető. tudtommal legalábbis. és pont ezt emeltem ki, hogy nincs olyan, hogy "idejön" egy amerikai és egy programjában lemondatja veled a magyarként megillető állampolgári jogaidat... elég röhejesen hangzik már az ötlet is a jogász ismerős szerint

szerk: svédeknél is ott van pl az a piratebay torrent oldal, ami már ezer éve működik gond nélkül, mert a saját jogrendszerük alapján nem sértenek semmit. az amerikai joggal meg kitörölheti az mpaa a méltóságos valagát, mert az amerikai jogrendszer nem az egész világ fölött van érvényben, pár amerikai őrült hitével ellentétben
Ez tény. Az amcsik betegesen hiszik, hogy amit ők kitalálnak az általános jelleggel vonatkozik mindenkire, hacsak ők másként nem mondják.... majd kinövik.. remélhetőleg.
 Viszont itt a kínai jogrendszerről van szó, és bár nálunk, meg a svédeknél ezek így vannak, fogalmam sincs, hogy kínában ez hogy mehet. Figy ha kiindulsz abból, hogy képesek EST-zni a gyerekeiket, csakmert sokat játszanak... nemtom, de sztem itt a nagybetűs únióban leginkább elparancsolják a gyereket a gép elől, szerinted nem?
 majd megoldják. lényegében nem a mi gondunk h megpörkölik a köjkeiket sztem.

Fazék

Quote from: LythisViszont itt a kínai jogrendszerrõl van szó, és bár nálunk, meg a svédeknél ezek így vannak, fogalmam sincs, hogy kínában ez hogy mehet. Figy ha kiindulsz abból, hogy képesek EST-zni a gyerekeiket, csakmert sokat játszanak... nemtom, de sztem itt a nagybetûs únióban leginkább elparancsolják a gyereket a gép elõl, szerinted nem?
 majd megoldják. lényegében nem a mi gondunk h megpörkölik a köjkeiket sztem.
Pont ezért mondtam, hogy sztem a kínai jogrendszerbe se törhet be az amerikai, ha õk úgy akarják. Vagyis olyan megszorításokat találnak ki állampolgáraikkal szemben, amilyet csak akarnak, hogy a számítógépes játékok ne ártsanak annyira ifjaiknak. Mondjuk cserébe gondolom elképzelhetõ lenne, hogy az USA megvon pár támogatást, de hát ehhez már még kevésbé értek... :)

sirtomi

Quote from: thrallAz ilyen embereket kéne pofánvágni egy-kétszer, hogy észheztérjenek...
igaz én nemmenék el oda, csak azért, hogy kapjanak ezek az idióták... bár, ha a BLizzard fizeti az útiköltséget, és ad egy éves elõfizetést a WoW-hoz, akkor megyek XD
Én valahogy úgy gondolom, hogyha egy ember egy film/játék hatásár azt hiszi tud repülni és leugrik egy ház tetejérõl, akkor ott alapból van valami gond a fejében, legyen akármilyen fiatal vagy idõs, esetleg be van tépve.
Ez az én véleményem csak.

Ramiz

Quote from: sirtomiÉn valahogy úgy gondolom, hogyha egy ember egy film/játék hatásár azt hiszi tud repülni és leugrik egy ház tetejérõl, akkor ott alapból van valami gond a fejében, legyen akármilyen fiatal vagy idõs, esetleg be van tépve.
Ez az én véleményem csak.
Nem! [COLOR="LemonChiffon"]Mert az enyém is. :)[/COLOR]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: RamizNem! [COLOR="LemonChiffon"]Mert az enyém is. :)[/COLOR]
Meg az enyém:)

Bruce

Quote from: LythisMeg az enyém:)
Meg nagyjából minden értelmesen gondolkozó emberé szvsz... Persz az is lehet, hogy csak könnyebb egy játékra ráfogni, mint beismerni hogy az õ hibája mert nem figyelt rá eléggé...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Lythis

Quote from: BruceMeg nagyjából minden értelmesen gondolkozó emberé szvsz... Persz az is lehet, hogy csak könnyebb egy játékra ráfogni, mint beismerni hogy az õ hibája mert nem figyelt rá eléggé...
Igen, viszont sajnos - mint a példa is igazolja - nagyon sok ember ezt nem látja be. Igen, azért, mert egyszerûbb azt mondani, hogy a gyerek azért futott át az úttesten, mert aszitte hogy vissza tudja pörgetni az idõt, mert játszott a PoP-val, semmint beismerni azt, h lényegében lesz*rta a gyereknevelést, mint olyan. Kétlem, hogy egy játék önmagában képes lenne olyan mértékû pszichés torzulást okozni egy gyerekben, hogy ne vegyen tudomást a valóságról, és kitalálja miata, hogy kiugrik az ablakon. Max a nagyon kicsikben, akiknek még vajmi kevés fogalmuk van az ilyen alapvetõ dolgokról, h gravitáció, és tsai. Õk viszont nem ülnek le doomozni, és hasonlók - legalábbis én nem tudok róla.

sirtomi

Quote from: LythisIgen, viszont sajnos - mint a példa is igazolja - nagyon sok ember ezt nem látja be. Igen, azért, mert egyszerûbb azt mondani, hogy a gyerek azért futott át az úttesten, mert aszitte hogy vissza tudja pörgetni az idõt, mert játszott a PoP-val, semmint beismerni azt, h lényegében lesz*rta a gyereknevelést, mint olyan. Kétlem, hogy egy játék önmagában képes lenne olyan mértékû pszichés torzulást okozni egy gyerekben, hogy ne vegyen tudomást a valóságról, és kitalálja miata, hogy kiugrik az ablakon. Max a nagyon kicsikben, akiknek még vajmi kevés fogalmuk van az ilyen alapvetõ dolgokról, h gravitáció, és tsai. Õk viszont nem ülnek le doomozni, és hasonlók - legalábbis én nem tudok róla.
Arra gondoltam én is, hogy esetleg egy nagyon kicsi gyerek nem tud semmit fizikáról, miegymásról, de õ meg nem is érti mi megy a tvben, csak valami szines hangos valami :)

Dreamcleaver

Quote from: sirtomiMost az online játékok a cél:

http://www.sg.hu/cikkek/40907

Szerintem ez mocskos egy dolog. Nem kedvelem a Blizzardot, de ennek nem sok köze a WoW-hoz. A gyerek leugrott a tetőről vagy mi. Hát nem tudom, de szerintem a WoW nem a szuperugrálásról meg a repkedésről szól. Ezt akárhol láthatta a gyerek, vagy akermelyik 3D-s játékban leeshet magas helyekről. Meg aztán egyet értek Lythis-szel, először talán a szülői nevelésben és a társadalomban kellene keresni a hibát. Hogy miért van az, hogy a gyerek szellemileg instabil lesz, nem képes megkülönböztetni a valóságot a fantáziától.

U.I.: Mellegleg ebben az esetben azt is elképzelhetőnek tartom, hogy nem is a szülők akarták perelni a Blizzardot, hanem erre az a hüyle ügyész beszélte rá őket, mert mindenképpen az újságok címlapjára alart kerülni, mint a gyermekek szellemi egészségének védelmezője.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS