Intro, Ending és BGM

Started by .Attila, 2004-08-10, 19:44:45

Previous topic - Next topic

.Attila

Véleményeket kérek ide játékok introival, endingjeivel és zenéivel kapcsolatban.

Kezdem:
BGM -> abszolút Chrono Cross, semmi nem tudja legyõzni nálam :jee:
Intro -> Chrono Cross (kár, hogy csak a játékból vágtak össze jeleneteket, bár azt legalább jól, és a zene... :cool: :hopp: )
Intro -> FFVIII fenomenális, zene és video egyaránt (kár, hogy szerintem az intro a legjobb az egészben, a játék annyira nem fogott meg, hogy végigjátszam)
Ending -> Chrono Cross-é nagyon gyenge lett, vmit azért csinálhattak volna... a zene nagyon szép, de ennyi.
Ending -> Hmm... ending... nem is nagyon láttam eddig jó ending-et... Persona2: Eternal Punishment-é nem különleges, de jól passzolt a storyhoz, így korrekt ending.
Ending -> most jutott eszembe: a Legend of Dragoon-é nagyon jó volt :jee:

Bruce

Intro: Final Fantasy VIII!
Ending: Warcraft III, fõleg Frozen Throne. Meg annak durva az intrója is... Te nem ismered a Warcraft III? Mer' ha igen, akkor nem értem, hogy nem jutott eszedbe...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

TurboK

BGM és intro/outro - túl sok kedvenc van hogy felsoroljam, most fejbõl a Red Alert 1-2 jut eszembe igazán ütõs introként (van még nagyon sok más is).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

.Attila

Warcraft II-ztem csak. Amikor megláttam a Warcraft III-at, vhogy azonnal eldöntöttem, ezzel én nem játszom.

Dragon

Akkor nem tudod mirõl maradtál le  ;)
Szerintem nagyon jó lett, habár kicsit több szabadságot is adhattak volna a kamerának. Meghát, a karakterportrék 3D-ben... szal, ha nekem nem nVidia Vanta-m van, hanem egy "kicsit" jobb, akkor hadd lássak már húsznál több poligont.  :beken:
De, ha már itt tartunk, a zenéi tényleg jók.  :whoah:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Rounin

Quote from: bpka000De, ha már itt tartunk, a zenéi tényleg jók.  :whoah:

Jóók? Álomszépek :) Nem mind persze, de nagyon megadják a Warcraft hangulatot még a játék nélkül is.
Bár egyetlen játék zenéje sem fogja nálam túlnõni az Ultima VII - Stones dallamot... s holtversenyben vele együtt a Betrayal at Krondor fõcímzenéjét. Ezek életem végéig itt fognak bizseregni a véremben.

Introban viszont az FF8 tényleg nagyon lehengerlõ. Bár nem éppen a klasszikus értelemben vett intro számomra, de nagyon megadja az alaphangulatot :)

A WarIII endingje bár libabõrõs karokat okozott, de mégsem fogott meg annyira, mint az introja, szerintem már nem lett annyira elsöprõ - de hát ez csak szvsz erõsen :)

Nem emelek ki semmi egyebet, mert úgyis hajlamos vagyok az éppen játszott játékot akkor per pillanat a csúcsnak tartani :)

(Szóval most éppen a Shogun: Total War arat zene alapján)

Damnatus

Hali!

Nálam a Starcraft jött be videók szempontjából (meg a war3 is). De szeretem az olyan játékokat, ahol vannak annyira igényesek, hogy átvezetõ videókat készítsenek.

Rounin

Quote from: DamnatusHali!

Nálam a Starcraft jött be videók szempontjából (meg a war3 is). De szeretem az olyan játékokat, ahol vannak annyira igényesek, hogy átvezetõ videókat készítsenek.

Átvezetõk szempontjából a WarIII magasan vezetõ minõségû. Komolyan, szerintem nyugodt szívvel kiadhatnának ilyen minõségben filmeket. Senki nem panaszkodna. És mi lesz itt 6-7 év múlva! ( a soron köv. Blizzard projectnél ;) )

phr0zen

Intro -> Chrono Trigger
BGM -> Chrono Trigger
Ending -> Chrono Trigger
;)

Rounin

Quote from: phr0zenIntro -> Chrono Trigger
BGM -> Chrono Trigger
Ending -> Chrono Trigger
;)

És aki mást mondd, az pislantson az avatárodra? :D :rotflol:

(J/K)

Bruce

Quote from: RouninÁtvezetõk szempontjából a WarIII magasan vezetõ minõségû. Komolyan, szerintem nyugodt szívvel kiadhatnának ilyen minõségben filmeket. Senki nem panaszkodna. És mi lesz itt 6-7 év múlva! ( a soron köv. Blizzard projectnél ;) )
Ezzel tökéletesen egyetértek. És az is nagyon bejött, ahogy két pálya között az átvezetõ animációkat megcsinálták (meg van hogy pálya közben is)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Dragon

Quote from: RouninJóók? Álomszépek :) Nem mind persze, de nagyon megadják a Warcraft hangulatot még a játék nélkül is.

A WarIII endingje bár libabõrõs karokat okozott, de mégsem fogott meg annyira, mint az introja, szerintem már nem lett annyira elsöprõ - de hát ez csak szvsz erõsen :)

De ugye a legnehezebb fokozat befejezésekor adott specko Outro-t is hallottad?
Ugye? Mer az tényleg nagy show. Arthas rocks! (szó szerint  :) )
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Bruce

Quote from: bpka000De ugye a legnehezebb fokozat befejezésekor adott specko Outro-t is hallottad?
Ugye? Mer az tényleg nagy show. Arthas rocks! (szó szerint  :) )
Storm, earth, and fire? Arra gondolsz? Mert ha igen, akkor azt kimentettem mp3-ba :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Rounin

Quote from: bpka000De ugye a legnehezebb fokozat befejezésekor adott specko Outro-t is hallottad?
Ugye? Mer az tényleg nagy show. Arthas rocks! (szó szerint  :) )

:D Bezonyám. Komolyan majdnem lefordultam a forgószékemrõl :)  :whoah:
De akkor is Grom halála a legjobb. Szipp... :beken: Még könnyet is hullajtottam érte... :beken:

Bruce

Quote from: Rounin:D Bezonyám. Komolyan majdnem lefordultam a forgószékemrõl :)  :whoah:
De akkor is Grom halála a legjobb. Szipp... :beken: Még könnyet is hullajtottam érte... :beken:
Na igen, télleg az a legmegrázóbb jelenet... Korábban írtad, hogy Frozen Throne endingtõl libabõrzöttél (na, ezt is szép magyratosan írottam :hehe: )... Hát nekem épp ezért tetszik az a legjobban... Rám akárhányszor nézem, mindig ilyen hatással van. Igaz, a FT introja is :) Ilidan és a nagák... Csak senki ne vigyorogjon így rám :)

Hmm... így visszanézve WarIII majd' minden postban megemlítésre kerül... Ez nem lehet véletlen :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Damnatus

Hali!

Mert csak azok írnak róla, akiknek tetszik  :_piszka:
Nekem Starcraft jobban bejön. De szeretem war3-at is. Jobb a sztorija.

Titkos

Quote from: DamnatusHali!

Mert csak azok írnak róla, akiknek tetszik  :_piszka:
Nekem Starcraft jobban bejön. De szeretem war3-at is. Jobb a sztorija.

Warcraft-Starcraft, mindkettõ király! :)  A Blizzard videoi meg istencsászárok! :D
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Rounin

Quote from: BruceNa igen, télleg az a legmegrázóbb jelenet... Korábban írtad, hogy Frozen Throne endingtõl libabõrzöttél (na, ezt is szép magyratosan írottam :hehe: )... Hát nekem épp ezért tetszik az a legjobban... Rám akárhányszor nézem, mindig ilyen hatással van. Igaz, a FT introja is :) Ilidan és a nagák... Csak senki ne vigyorogjon így rám :)

Hmm... így visszanézve WarIII majd' minden postban megemlítésre kerül... Ez nem lehet véletlen :)

Kucc... elnézést, nem a FT-étõl. Az nincs meg ^^"""" Csak az alap van meg... de ígérem orvoslom ezt a gyengeségemet :D

phr0zen

Quote from: BruceHmm... így visszanézve WarIII majd' minden postban megemlítésre kerül... Ez nem lehet véletlen :)

Mivel 3 vagy 4 ember eddig végig csak a Warcraft 3-ról diskurált, nem nehéz megtölteni a topicot csupa Warcraft 3 posttal.

Bruce

Quote from: phr0zenMivel 3 vagy 4 ember eddig végig csak a Warcraft 3-ról diskurált, nem nehéz megtölteni a topicot csupa Warcraft 3 posttal.
Hehh... igaz :) Bár néhol felmerült a Final Fantasy VIII meg a Chrono Cross meg a Starcraft meg még más is  :hehe:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Rounin

Quote from: TriviVéleményeket kérek ide játékok introival, endingjeivel és zenéivel kapcsolatban.

Kezdem:
BGM -> abszolút Chrono Cross, semmi nem tudja legyõzni nálam :jee:
Intro -> Chrono Cross (kár, hogy csak a játékból vágtak össze jeleneteket, bár azt legalább jól, és a zene... :cool: :hopp: )

Huha :)
BGM - Konzol-RPG fronton abszolút nyerõ nálam, de egyéb kategóriákban is majdnem elsõ o_O (Time's Scar rulz :D )

Intro - az egész család pislogás nélkül nézte végig, ergo nem lehet olyan rossz :D Bár ez sem klasszikus értelemben vett intro nálam (ahol ugye felvezetnek vmit a sztoriról :rolleyes: )

Bruce

Quote from: RouninHuha :)
BGM - Konzol-RPG fronton abszolút nyerõ nálam, de egyéb kategóriákban is majdnem elsõ o_O (Time's Scar rulz :D )

Intro - az egész család pislogás nélkül nézte végig, ergo nem lehet olyan rossz :D Bár ez sem klasszikus értelemben vett intro nálam (ahol ugye felvezetnek vmit a sztoriról :rolleyes: )
BGM: Tény, hogy dobogós, de hogy abszolút elsõ lenne... Nálam az elsõ helyen legalább ketten tolonganak: Chrono Cross és Legend of Mana.
Télleg, ismeritek a Legend of Manát? Lehet hogy nem valami nehéz, és én ettõl el is unhattam volna, mert szeretem a kihívásokat, de valami HIHETETLENÜL aranyos :)
Back to the Topic... Intro terén meg nem csak nálatok akadtak fenn a szemek ;) (Bár megjegyzem, a családi kupaktanács RPG-k közül ilyen téren a Final Fantasy 8-at jelölte meg elsõnek, Chrono Cross itt egyértelmû második :) )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

.Attila

Játszottam a Legend of Mana-val. Hát aranyosnak aranyos, de tényleg nem vmi izgalmas játék.
FFVIII vs. Chrono Cross: tény, ami tény, az FF-é nem csak abból áll, hogy a játékbeli átvezetéseket vágdosták össze, bár annak is a fele az. Ennek ellenére nálam a Chrono Cross a nyertes.
Bár szerintem hogy melyik az elsõ, azt úgyis az dönti el, hogy az adott személyhez melyik stílus áll közelebb :)

Rounin

Quote from: BruceBack to the Topic... Intro terén meg nem csak nálatok akadtak fenn a szemek ;) (Bár megjegyzem, a családi kupaktanács RPG-k közül ilyen téren a Final Fantasy 8-at jelölte meg elsõnek, Chrono Cross itt egyértelmû második :) )

Hehe, FF8 itt is elsõ ;) Pillanat... igen, az. De azzal rég játszottam, most CC-ért lelkesedem :D

Rounin

Quote from: TriviBár szerintem hogy melyik az elsõ, azt úgyis az dönti el, hogy az adott személyhez melyik stílus áll közelebb :)

Ezzel meg buzgón és abszolúte egyetértek :)

Shadowolf

Klikk ide

Van az oldalon pár játék openingje (movies) illetve zenék is a játékokból (mp3). A moviekat sajna nem lehet közvetlen letölteni, de ha az explorer már betöltötte õket, akkor a cache-bõl ki lehet õket operálni. ;)

Bruce

Quote from: ShadowolfKlikk ide

Van az oldalon pár játék openingje (movies) illetve zenék is a játékokból (mp3). A moviekat sajna nem lehet közvetlen letölteni, de ha az explorer már betöltötte õket, akkor a cache-bõl ki lehet õket operálni. ;)
Jó kis oldal, le is szedtem hirtelen pár moviet. Egy hasonlót én is ismerek, bár ott inkább csak Final Fantasyra specializálódtak: Ez az

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Suszi

Nekem a legutolsó Naruto intro és outro tetszik nagyon. Jól eltalálták a hangulatát, illik a Naruto stilusához.

Shadowolf

Quote from: SusziNekem a legutolsó Naruto intro és outro tetszik nagyon. Jól eltalálták a hangulatát, illik a Naruto stilusához.

Ugye tudod, hogy ez játékok introival kapcsolatos thread? ;)

Suszi

Quote from: ShadowolfUgye tudod, hogy ez játékok introival kapcsolatos thread? ;)

Hupsz. SORRY.
Ha úgy gondolod töröld a postot.