Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Bishop

Zatch Bell:
Anno még pár éve elkezdtem nézni az animejet, és habár gyerekes külsője miatt nem valami híres vagy közkedvelt én elhatároztam hogy végignézem ami már akkora befejeződött de a fordító csapat csak nem régiben fejezte be. A vége már eltért a mangatól és egy és fél arcal hamarabb lett vége. Ezért úgy gondoltam beleolvasok a mangaba. Igaz csak onnan kezdtem el olvasni hogy elvált az anime a mangatól. Azt kell hogy mondjam valami hihetetlenül jó manga :whoah: Nem gondoltam volna, végére már nagyon élveztem, a grafika megőrizte néhol a gyerekességét de volt ahol ugyancsak ámultam. Ráadásul hihetetlen érzelmi hatást váltott ki belőlem ami elötte csak OP tudott. A kapcsolatok Demonok és társai közt nagyon jó. Persze nem mentes kliséktől de megbocsátom neki. Nagyon ajánlom mindenkinek, akár úgy is hogy anime aztán manga, mivel az anime is jól sikerült a végétől eltekintve, de igazán a mangat érdemes olvasni szerintem. 9/10

chilip

Quote from: Zen on 2009-10-28, 01:09:44
Engem azért érdekelne mi lett a "boszorkánysapival pótlom a manám" szállal ha most két naponta spammeli a ZÖ ULTIMATE skilljét.

lehet hogy valamivel elnyomta ugye a saját manáját (mert hosszútávon ugye beleőrül a túlzott manába), és a táskája ezért másik forrást használ (ugye akkor a táska alakult át az ő területévé), míg mikor a moriae-t használta azt a területet már saját erejéből hozta létre, csak mint tudjuk kicsit megzakkant utána...

Lythis

Vinland Saga 58: well whaddaya know... ANOTHER cliffhanger  ::) :muhahah:

Mindenesetre
QuoteWhat a bother... just cut me down instead. All you need is one person, right? Then return him back to work, you can cut me down instead.
:whoah: :whoah:
Szóval Thorfinn végre csinál is majd valamit  ^^ (hacsak nem megint képen leszünk trollkodva)

NLZ

Hülye időhúzás. Ráadásul megint csak egy szaros 25 oldal, noha ez egy havimanga. Disznósajtság. <_<
[reserved]

Lythis

Quote from: NLZ on 2009-10-30, 02:39:19
Hülye időhúzás. Ráadásul megint csak egy szaros 25 oldal, noha ez egy havimanga. Disznósajtság. <_<
köhömm... azokután, hogy kitetted Inugami-t avának, nem hiszem, hogy kritizálnod kéne a történetvezetést  :hehe:
btw: bár havi rendszerességgel jelenne meg, de még csak az sem igaz -.-

NLZ

Azé tettem ki, mert jó fejet vágott. :P
[reserved]

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Sztem arra célzott, hogy állítólag a történet később faszság lesz.
[reserved]

Zen

Emote nélkül már fel se ismertek egy viccet? Eh.. :ejnye:
Amúgy aszittem arra céloz h ~3 kötetből 2 rape-re meg 3-4 verekedésre tellett. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Jaj, dupla Breaker. :D  Kiváncsi vagyok, hogy innen hogyan tovább. Remélem faszájos lesz, ahogy a fordítók igérik. :)
[reserved]

Zen

Akumetsu 143-144
Shiina-val most mi van? Meghalt a pasija és még csak nem is mutatják, helyette Aya(a szőke csaj) izgul most "Niikura"-ra?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Az azért túlzás, hogy a pasija. Csajszikánk éli a világát, pislog a híreken, ennyi. :)  Nem kell neki egy nagy plothaxmoar-t képzelni, nem lesz mindenki főszereplő.
[reserved]

Zen

Hát de még csak annyit se mutatnak tőle h jajhollehetNiikura.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Ez az utolsó kötet, nem lehet minden faszsággal húzni az időt. :(
[reserved]

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

selia

#2235
Burning Hell
Bírom a Binktopiát, de a másik fordítás nekem kicsit jobban tetszett, szóval inkább azt is idelinkelem. Burning Hell (2)
Az Árnybíró szerzőitől, mindössze négy fejezet lesz :/ Nekem nagyon tetszett, kellően brutális lett, biztosan elolvasom majd a többi részt is. XD Yang Kyung-il valami fantasztikusan rajzol, és hát... elég durva részek vannak benne. Remélem lesz még akinek bejön. ;)

Bishop

Olvastam, tetszett, kíváncsi vagyok hogy bírták ki egymást 1 évig, legalább is nekem az esett le hogy mind kettő main karakter. A kalóz kapitánynak meg mi az a geasssharingan szem :zomg:

NLZ

Majd a félszemű a szigetről kikapja a kapitány szemét. :D  Binktopia meg tényleg egy elég szarul fordító speedscan.
[reserved]

Ymir

Most olvasom a The Change! című mangát.

Gender bender/comedy kategória

Adott a Heian korban élő nemesember, akinek van két felesége, és az egyiktől egy fia, a másiktól pedig lánya születik. Különböző okok miatt a leányát fiúkét, míg a fiát leányként neveli. Vízválasztó korba érnek, 14 évesen nagyjából el kell indítani a fiúk és lányok életét. A fiúsnak nevelt leány hivatalnok szeretne lenni a császári udvarban, és itt kezdődnek a bonyodalmak...

Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a mangát, míg olvastam legalább 15x 180 fokos fordulatot vett a történet, és mindig csak fogtam a fejem, hogy ilyen nem történhet meg, még mangában sem. A hasamat kockásra nevettem már rajta. Nagyszerű rajzolása van, és azok az arckifejezések! Egyszerűen felejthetetlenek!

10/10

kikuchiyo

Alien 9 manga

First I was like  :lame:
Then I was like  :confused:
Then I was like  :wtf:
And now I'm like  :zomg:

És még hátravan egy kötet. (Sajnos japánul van és az olvasást a gyakorlatlanságomon kívül az is nehezíti, hogy kis felbontású, vacak kópiát tudtam szerezni.)
Failure is the default option

Bishop

Ao no Exorcist.

Jó stuff, nagyon is, sajnálom hogy még csak ennyi van belőle. A grafika lenyűgöző, kicsit olyan HP Roxford feelingje van ahogy a démonűzést gyakorolják a suliba, van mindenféle tantárgy démon idézés és idomítás, démonüző versek, gyógy növények, stb. Az egészet csak tetőzi a suli misztikus jellege, és a titkos termeket nyitó kulcsok. A plot is érdekes, főleg hogy még főhősünk/eink nem tudja/ák hogy az igazgató(aki kiköpött Earl a D gray manből  :D ) mit rejteget. Ahogy nézem havi manga, remélem rendesen fogják fordítani. Igéretesnek tűnik.

chilip

Quote from: Bishop on 2009-11-09, 00:55:10
Ao no Exorcist.

Jó stuff, nagyon is, sajnálom hogy még csak ennyi van belőle. A grafika lenyűgöző, kicsit olyan HP Roxford feelingje van ahogy a démonűzést gyakorolják a suliba, van mindenféle tantárgy démon idézés és idomítás, démonüző versek, gyógy növények, stb. Az egészet csak tetőzi a suli misztikus jellege, és a titkos termeket nyitó kulcsok. A plot is érdekes, főleg hogy még főhősünk/eink nem tudja/ák hogy az igazgató(aki kiköpött Earl a D gray manből  :D ) mit rejteget. Ahogy nézem havi manga, remélem rendesen fogják fordítani. Igéretesnek tűnik.

isten áldjon amiért felhívtad rá a figyelmem :D

NLZ

Quote from: Bishop on 2009-11-09, 00:55:10
Ao no Exorcist.
Nemrossz cucc, bár néhány dolog furcsa, pl nemtom minek lőtték el előre, hogy miféle is az igazgató, később hagyobbat üthetett volna. Vagy lehet az lesz, hogy most most ez az olvasó ebből az egyértelműnek tűnő utalásból téves következtetést vont le? Na majd meglássuk, követni fogom. Ezt a félszemű tanár szálat nézem most rossz szemmel, remélem hamar túllépnek rajta.
És jah, havimanga ez, SQ futtatja.

Nah, új Veritas meg fincsi. :D
[reserved]

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

A-Team trollkodása, amit az a lúzer oldal megevett tövig. :D  Igazából csak arról van szó, hogy elegük van a sok kis faszból, aki követeli az új fejezeteket, úgyhogy egy ilyen kicsinyes bosszút megeresztettek gőgből. Itt a hivatalos közleményük a trollkodásukról:
http://www.ipitydafoo.com/?p=136
Egyébként nem nagy szám a rész, hisz ez csak egy átívelés volt. Most majd kiderül, hogy hova tovább bonyolódik főhősünk élete. :)
[reserved]

Bishop

Veritas:
Gangryong FTW :whoah: Kicsit reménykedtem hogy jobban megizzasztja Hayatot, de azért már ez sem rossz. Főleg az a jó az egészbe hogy Gangryong nem olyan mint a legtöbb shounen hős mint Ichigo, tényleg gondolkozik, csak senki nem nézi ki belőle.

NLZ

[reserved]

Zen

Mirai Nikki
Kva jó manga lenne ha a mangaka nem szórna be pár részenként akkora baromságokat h beleremeg a világ.
http://www.onemanga.com/Mirai_Nikki/23/06/ Rendőrnek magyarázza mi az a villanógránát (és még csak nem is tudja hogy működik :facepalm: ), ez még rosszabb mint a semmiből tojt motorbicikli. :facepalm: :ejj:


http://www.onemanga.com/Medaka_Box/26/06/
Bmeg :lul: :lul:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

[reserved]

Bishop