Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Tenshi

Őő, az SM manga 18 kötet, új kiadásban 12 (itt van a polcomon mindkettő japánul, bár a régi 18-asból hiányzik a 7-9. ^^"). Vagy a neten található 5 tömörítettre gondolsz?
"I want to live with the wind..."

csacsa

Quote from: Tenshi on 2006-09-23, 14:58:35
Őő, az SM manga 18 kötet, új kiadásban 12 (itt van a polcomon mindkettő japánul, bár a régi 18-asból hiányzik a 7-9. ^^"). Vagy a neten található 5 tömörítettre gondolsz?

Igen, a netem találhatóra gondolok. Sorozatonként van válogatva, így értettem az 5 kötetet. Itt található http://www.supersailoruniverse.com/ egész jó minőségű.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Szacsi

Loveless 6. kötet
Ennek az lett a vége, hogy már megint tűkön ülök, hogy mi lesz a 7. kötetben *_*
Egyre jobb.

Dogs 15-16-17. fejezetek
Kicsit lehetett volna bőkezűbb a mangaka. Igazából nem sok minden történt a 3 fejezet alatt, mondjuk nagyon rövidkék is.

Alkyra

One Piece 430:

Ez olyan megható volt.:bruhuhu: Nagyon várom a következő részt.^^ One Piece  :whoah: :whoah:!!!

SaiyaGin

Love Hina 13
Ezt vettem tegnap, ha nem is végig, de már többé kevésbé kiolvastam. :smile: Az utóbbi 2,5 évben nem változott meg alapjában az ízlésem, még mindig Kitsune és Seta a kedvenc szereplőim. :whoah: Arra viszont nem emlékeztem, hogy ilyen sok debil arckifejezés volt benne. :rolleyes: Tudtam, hogy lesz, de néha kicsit sok volt. Viszont amikor komolyabb a rajzstílus, akkor gyönyörű.  :lazza:

Elora

Legutóbb Loveless mangát olvastam, és nagyon tetszett. :) Annyira rossz, hogy nem tudom tovább olvasni... csak várom hogy jöjjenek az új fejezetek... >_<

Sőt, nemrég meg az egyik barátnőm Naruto doujinshi-ét olvastam, ha az mangának számít!  :hehe:
"Mindenki olyan könnyedén használja azt a szót, hogy 'szeretni'". (Aoyagi Ritsuka - Loveless)

csacsa

Én a Haou Airen mangát olvastam, de sajna még nem végig...az uccsó 2 kötetet sehol sem találom :bruhuhu:Aki tud segíteni PM nekem pls. De eddig nagyon király a története. :smile:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

kikuchiyo

Örömmel fedeztem fel, hogy a kitűnő akciósorozat mangaváltozata elérhető a Mangazinon - magyarul!

Hangulatilag nagyon hasonlít az animéhez. Még jó.

A magyar fordítás jó stílusérzékkel, de sajnos kevésbé jó helyesírási érzékkel készült.
Failure is the default option

arianrhod

Én legutoljára a Shin Shirayuki Hime Densetu Preteart olvastam.Szerintem nagyon aranyos kis manga.Én úgy érzem talán megpróbál rávilágítani mennyire fontos,hogy tiszteld és megbecsüld a körülötted lévő természetet.

Alkyra

Nos, ez nem manga de gondoltam nem índítok új topicot neki.(pedig megérdemelné)
Nem tudom, hogy ki ismeri ezt, mindenkinek tudom ajánlani, aki például látta a higursashi no ceres c. animét. Ez ugyanolyan.
A sztori röviden:Időben a 2. v.h. után vagyunk. Kiválasztanak 42 középiskolást(pontosabban 1 osztályt) s beszervezik őket a "Programba". A program egy olyan "játék" melyben az a feladat, hogy a 42 középiskolásnak meg kell ölnie egymást s csak egy maradhat...A játékba belekényszerítik őket, hogy mindenkiképp harcoljanak s ne tudjnak sehová elbújni...
Mindenki kap egy adott fegyvert s azzal kell túlélnie...

Stílusilag milyen? Psziho-Horror. Erősen. 18 éven felülieknek van, mert a könyv NAGYON véres s durva...de eszméletlen jó..ahogy az emberek gondolkodnak, hogy kiben bízhatnak meg esetleg, meghogy egyáltalán megbízhatnak-e akárkiben.
Igazi emberek vannak a könyvben...igazi félelem, igazi őrület.
10/10

kikuchiyo

A Battle Royale-ból van manga is. 15 kötet, mind le van fordítva angolra. A történet nagyjából ugyanaz, csak van néhány ööö... hozzáadott jelenet, a férfiolvasók kedvéért. :)
Failure is the default option

Yakumo

Elolvastam ezt a mangát. Bár megkérdőjelezhető a manga mivolta, (valójában kóreai írók készítették) de az összes magyarul kiadott mangák közül ez a legautentikusabb kiadás. Külön boritója van, elől kis élettörténet az írókról, jobbról balra olvasható, kevés színes oldal a kötet elején és a fogalmak hosszas és részletes leírása "szakítja meg" az olvasást. :jee: (pl. az árnybíró fogalma) Tehát minden a helyén van.

Mivel szeretem a fantasy-t, a történet tetszett, a főszereplő kellően erős egyéniség és rendhagyó módon nem épp legyőzhetetlen, még a különleges képességeivel együtt sem. Esendőbb, mint [spoiler]későbbi útitársa. Nem beszélve a tüdőbetegségéről, ami valljuk be nem minden főhős életét nehezíti.[/spoiler]
Karaktere persze előre sejteti a későbbi változást és a jellemfejlődését, céljai és az ok, amiért tovább viszi az árnybíró tevékenységet bizonyosan változni fognak majd.
A manga amúgy elég kegyetlen, meg is lepett,h nincsen rajta legalább egy 16-os 'karika", ebből még baj lehet szerintem.
Én biztos megveszem míg kiadják magyarul, ezzel is támogatva ezt a jó kezdeményezést.
Sajnos a többi manga amit kiadtak nálunk nem igazán fogott meg.
[spoiler]A Yojimbo ugye egy szinte teljesen amerikai írótól és rajzolótól származik, (3 éves koráig élt Japánban, utána pár évig Hawaii-on, majd azóta Los Angelesben) még az olvasás is balról jobbra történik, a rajzolásról nem is beszélve.
A Princess Ai meg... hát, inkább lányoknak való, mint nekem. Ott is csak a rajzoló japán, az írók valami Dj Milky meg Courtney Love. (doh?) A Warcraftról meg ne is beszéljünk, semmi köze a mangákhoz. Érdekes, hogy egy korei kiadvány mutatja a legtöbb manga vonást ezek közül, ahol el tudok tekinteni, attól, hogy nem japán.[/spoiler]

Prof. William

#522
Az Arnybíró mennyi árban?

És más kérdés, hogy meddig lessz kapható? Mert én kb okt 15-e után tervezem megvenni.

Yakumo

#523
Talán novemberre gondolt. XD Amúgy 1500 Ft. Szerintem baráti árban van. (a többi magyarul kiadott "manga" sem több ennél amúgy, a legdrágább 1700 Ft.)
Ja: az Árnybíró a legtöbb példányszámban kiadott manga az összes közül értesüléseim szerint, úgyhogy sztem lesz még.

Quote from: Kvikveg on 2006-10-26, 13:59:28
Hol lehet venni?
Hol nem? :D
Na jó komolyan: Trillian, King Comics, Comicsinvest, animebolt.hu, minden magyar, anime-vel és mangával foglalkozó boltban megveheted.
Itt meg beleleshetsz: http://mangafan.hu/

Prof. William

Nov 15-re gondoltam. :)

De ha csak 1500... akkor lehet már ma megveszem.  :D

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Szacsi

Ma kiolvastam a Princess Ai-t. Hááát...Nem az én világom. De azért csinos :D

Tegnap pedig a Color című rövidke yaoi-hoz volt szerencsém...
Hát nagyon jól szórakoztam rajta, tetszett :D

Moonshiner

#527
Shoujo léte ellenére jó olvasmány. Habár, igaz néhol meg van tüzdelve szappanoperába illő elemekkel, szerelmi akárhányszögekkel. Összesen 36 kötet, és állítólag még fut.
Az elején kicsit idegesítő a rajzolása, azonban ez a történet során megszépül.

csacsa

Quote from: Moonshiner on 2006-10-29, 00:58:52
Shoujo léte ellenére jó olvasmány. Habár, igaz néhol meg van tüzdelve enyhe, szappanoperába illő elemekkel, és szerelmi akárhányszögekkel. Összesen 38 kötet, és állítólag még fut.


Én úgy todom, hogy már befejezték, bár még nem olvatam végig, csak az animét láttam, meg asszem a 84. fejezetig a mangát...
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Moonshiner

Hoppsz :redface: Már tényleg befejezték 2003-ban.

csacsa

Honann lehet leszedni, nem tudod? Mert meg szeretném szerezni...
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Moonshiner


csacsa

ez tök süti, nem gondoltam volna, hogy fenn van..thx
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Szacsi

Quote from: Moonshiner on 2006-10-29, 00:58:52
Összesen 36 kötet

Jézusatyaúristen  :eek:
Valahogy mindig is jobban kedveltem a 15 köteten belül véget érő történeteket  :redface:

Moonshiner

#534
Izgalmas az indulása. A története is egyre inkább kezd érdekessé válni. Eddig nagyon tetszik.

Nem tudja valaki, honnan lehet leszedni a többi kötetet?

kikuchiyo

Quote from: Mattanja on 2006-10-29, 03:42:11
Egy idő után nevetségessé váló váladékmennyiség jelenik meg benne és túl gyakoriak az erotikus jelenetek, de mégis megérte elolvasnom ezt a 15 volume-ot. Nagyon véres és kegyetlenül nyíltan ábrázoló, de kifogástalan minőségű manga.

Egy kicsit elhúzták a végét szerintem (X. Y. halála egy teljes kötetet elfoglal), de ettől eltekintve kitűnő anyag valóban.
Failure is the default option

tanshin

#536
Fantasy (a mostani világ után, 300 évre rá történnek az események, mégsincs meg a scifis légkör). Középkort idéző hierarchia, ruhák. Háború, lázadás, forradalom, és románc... A rajzolása eltér a megszokottól, de ennek ellenére szép, kidolgozott. Eseményekben gazdag.

Összhatásra kapott egy szép, piros pozitív jelet. (+)

(terjedelmileg 27 könyv)
"Close your eyes...  ...can you see, what I can see?"

death_scythe

Most épp a Love Hina-t olvasom. Meglepve tapasztaltam hogy eléggé más mint az anime valahogy gyorsabban zajalanak az események. Érdekes módón egyáltalán nem zavar hogy már láttam az anime-t így is elég élvezetes.

Ui.: Most láttam a Kare Kano-t anime-ben és nem tudja valaki hogy körülbelül  hanyadik volume körül kéne keresgélnem ha onnan szeretném folytatni a mangát ahol az anime-nak vége lett (egyébként nagyon más a manga mint az anime?; lehet hogy elölről kéne kezdenem?)?
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Prof. William

Na ide is berakom.

Resident Evil fanoknak kötelező!

High School of the Dead.

Egy átlagos iskolai napnak indult. Hősünk és haverjai szivatták egymást, kukucskáltak a lányok bugyija alá, unalmasa órákon űltek... Aznap Ramen lett vlna ebédre, de sajnos egy vírus miatt (Umberlla?)a város jelentős része megzombult. A neveletlen zombik nem általottak betörni az isi területére és fittyet hányva a tanári intőkenek vidám lakomát rendeztek az egybegyült tanárság és diákság nemes képviselőin.
A csekély túlélőnek máris adva van a feladat. Előbb a megzombult iskolából, majd a zombiktól hemzsegő városból kell meglógni.
Hogy nehezebb legyen a dolog a hadsereg vidám katonái is beavatkoznak. (Város lezárva és lőjünk mindenree ami mozog.) Ha reggel azt hitted hogy a legnagyobb baj a matek karó lessz nagyobbat nem is tévedhettél volna 

Masszív Resident Evil/Dawn of Dead érzésem volt amíg e mangáz olvastam. Kész túlélő horror. Erősen csak 16 éven felülieknek!




Megyünk a Plazaba isi után? Nem ma túlélőhororozni fogunk. :)



Városi móka. US Army Vs. Zombik



Sikerült a fordítóknak megragadni a Samuel Jackson életérzést a Snakes on Plane -nől. :)

Moonshiner

#539
Dorohedoro vol 1

Az elején még érdekesnek tűnt ez a posztapokaliptikus világ, de a könyv végére már elég  :wtf:. Borzalom :ejj:

[spoiler]A világ két részre oszlott, vannak a varázstudók, és a Lyukban élők. Ők egymással folyamatos harcban állnak. Az ifjú varázslók gyakorlásra használják az alant élőket, akik viszont nem hagyják magukat, és vissza-vissza vágnak. Caiman az egyik főszereplő, akinek gyíkfeje is van, meg egy ember a torkában, aki néha meg meg vizslatja az épp aktuálisan Caiman szájába kerülő illetőt. Valamikor régen még ember volt, de titokzatos körülmények miatt, elvesztette az emlékezetét, és hüllőfejjel ébredt fel. Az lesz a célja, hogy megtalálja azt, aki ezt tette vele, és felderítse elvesztett múltját.[/spoiler]

Értékelés: 10/(4.)5

(Mj.: véres)