Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Én

Wow Love Hina-val tökéletesen igazatok volt. 5. kötetnél tartok éppen, hihetetlen szinte mindent kihagytak/máshogy csinálak ami az animében nem tetszett. Szerencsére még jó sok van :smile: WIN

minuszmiki

Régóta tervezem már én is, fenn is van a gépen vagy fél éve, asszem lassan neki kéne állnom... :)

Gregory

Goth
Quote
He has, just like me, this ceaseless... craving for darkness. He's addicted to murder and torture. Such people often called 'Goths'.
Egy viszonylag rövid, 5 chapteres manga, egy fiú(nincs megnevezve, ő egyben a történet narrátora is) és egy lány(Yoru Morino) diákról, akiket lenyűgöz a gyilkosság, és fantasztikusnak találják a kínzást is. Ennek megfelelően szabadidejükben a közelben történt/történő gyilkosságokat/sorozatgyilkosságokat tanulmányozzák, vagyis utána néznek az áldozatok hátterének, meglátogatják a bűntény helyszínét, remélve, hogy találkoznak a tett színhelyére visszatérő gyilkossal. Az egészben az az érdekes, h ha ki is derítik a bűnös kilétét, nem rohannak rögtön az igazságszolgáltatáshoz, hanem végighallgatják a gyilkos szemszögéből a történéseket, majd távoznak.
Sztem megéri elolvasni, érdekes thriller/krimi. A rajzolásról Kendi Oiwa(aki az NHK ni youkoso mangát is rajzolta) gondoskodik.


minuszmiki

Love Hina: Végére értem. Hosszú volt, sokszor idegesítő és kiszámítható, de azért elég jó.

Én

Beelőztél, azóta is a 8. kötet közepénél tartok, valóban hosszú... :redface:

Gregory

Én az 'egy éjszaka egy vol' módszert alkalmazva végeztem ki, annyi pont elég volt a fentebb leírt negatívumok miatt, de összességében én is pozitív véleménnyel vagyok róla.

Én

Barátom beteg: 3 nap alatt lenyomta. Én majd egy hónap után 8.5. De igaz, kis adagokban valóban jobb.

minuszmiki

Én is három nap alatt küldtem le, nem szeretek egyszerre több dologba is belekezdeni.

Én


Meske

Quote from: minuszmiki on 2007-09-14, 01:30:59
Én is három nap alatt küldtem le, nem szeretek egyszerre több dologba is belekezdeni.
:eek: Te aztán nem vagy semmi!
Én több hónapig olvastam, és még mindig gyorsabb vagyok, mint a bátyám, aki még mindig olvassa, és még csak asszem a 3. kötetnél tart (pedig ottan körül kezdte, mint én), bár igaz ő inkább az animéket nézi, és olvasgatni ritkábban szokott. :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Fubenalvo

Skacok, a minap haverom egyszerűen lehülyézett, hogy nincs még egy olyan állat, mint én,  aki minden netről szedett mangát kinyomtat és úgy olvas csak el.
Ez tényleg ennyire egyedi eset nállam és kezeltetni kéne, vagy azért vannak még sorstársaim? ^^

Én

Hát mintha Member is említett volna ilyen szokást, ezt döntsd el, hogy jó jel avagy nem. :D (de lehet rosszul emlékszem) Én szívesen kinyomtatnám, de szar a nyomtatóm meg tintával méregdrága lenne. :D

minuszmiki

Én gépen olvasok mangát, de biztos meg tudnám szokni, ha papíron kéne. A kinyomtatás viszont valóban egyrészt drága, másrészt meg csomó idő meg szarakodás. (Mondjuk a Haruhi light noveleket már egy ideje tervezem kinyomni, csak sosincs itthon elég papír. :)

Fubenalvo

Iggen... tény hogy így sem olcsó, de jobban kijövök mintha megvenném. :rotfl:
Mondjuk most már kezdenek normális áron elérhetővé vállni ithon a mangák... csak nem azok amiket én szeretek. :/
Mikor lesz itthon FMP vagy Ai Yori manga!?  :bruhuhu:

*papír van bőven, fater hordja haza cégtől. :D

Manitu

#645
Heti 1-2 kötetet minimum lenyomok, nincs az az isten, aki azt anyagilag bírná tesco gazdaságos fénymásolópapírral meg utántöltött tonerrel :)
Ha csak néha pár oldalról van szó, akkor nem gáz, de ha többről, akkor kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét :)
Én csak a light novelleket szoktam kinyomtatni, egyel elvagyok egy-két hétig, van mit olvasni a buszon. Mangákhoz meg ott a 17"-os TFT meg a CDisplay.

Quote from: minuszmiki on 2007-09-23, 23:22:34(Mondjuk a Haruhi light noveleket már egy ideje tervezem kinyomni, csak sosincs itthon elég papír. :)
Már két lefűzőmappa teli van velük :D


Member

Quote from: Én on 2007-09-23, 23:19:15
Hát mintha Member is említett volna ilyen szokást, ezt döntsd el, hogy jó jel avagy nem. :D
Nem tudom, mire szándékoztál célozni, ha olvasok, monitoron. :)
A tinta túl drága, ha kinyomtatnám, min 8 oldalt egy lapra. :lol:

Én

Ok akkor rosszul emlékeztem, csak mintha te említetted volna. Eek szerint mégsem.

Member

KazenoKizu volt, határozottan emlékszem rá. ;)

Fubenalvo

Egyre bizonytalanabb a dolog... na mind1. De akkor is egy mangát kézbe fogni egész más érzés... mangásabb. :D
Most ha azt számolom még mindíg jobb mintha venném... mert ugye egy manga 2-3000 körül forog mostanság. Egy fekete-fehér patron szintén ennyi amivel kinyomtatok 3-4 néha 5 kötetet is. :)
Persze miközben nyomtatáshoz megcisnálom, meg nyomtatom elolvasom de akkor is...  :muhahah:

Manitu

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-24, 23:16:02
Egyre bizonytalanabb a dolog... na mind1. De akkor is egy mangát kézbe fogni egész más érzés... mangásabb. :D
Egy mangát igen. 2 kiló A/4-es lapot nem :redface:


Fubenalvo

Meg lehet azt szépen csinálni. :)
Kimondottan úgy csinálom hogy teljes oldalasak legyenek a képek és minden lap mindkét oldalára nyomtatok. majd csinálok róluk képet, egész hitelesek! ;)

Manitu

Rozen Maiden v1-4. Ugyan egyetlen árva desu sincs a Tokyopop kiadásában, de azért jó volt :)


Én

Negima vol 1.: Úgy látom nekem való, ezt is elolvassuk. Megpróbáltam kedvenc szereplőt választani, de hiú ábránd volt, hogy ez sikerülni fog... mindig az a kedvencem, amelyik épp szerepel. :D

Manitu

Terjed a kór? :ejnye: Kell keresnem valami kawaii képet Nodokáról avatarnak :)


minuszmiki

Quote from: Manitu on 2007-10-08, 21:42:13
Kell keresnem valami kawaii képet Nodokáról avatarnak :)
Ez nekem is eszembe jutott, úgyhogy siess. :)

Én

Belőle azt a desktop ülő cuccot szoktam kirakni mindig :haha:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

zOMG, nem mondjátok, hogy eddig még senki nem olvasta innen :eek: DS, benned is csalódtam (na jó, végülis csak egy loli van benne, az is 300 éves  :muhahah:)


minuszmiki

#659
Quote from: Manitu on 2007-10-08, 22:23:33
végülis csak egy loli van benne, az is 300 éves  :muhahah:)
Hát azért Yue is bőven beleesik a loli kategóriába, meg ott vannak az ikrek is, bár ők nem sokat szerepeltek eddig (a 12. volnál tartok jelenleg). Eva meg... 600 éves tsundere vámpír loli, fukken overkill, do want. :D

edit: 600