Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

chilip

Quote from: Én on 2008-01-31, 23:46:20
És ez így van jól! Awesomeness should expand! :Kiraly:
Btw, Ubel Blatt: hmm, középkoros-kardozós-véres, eddig egész jónak tűnik. Dióhéj: volt egyszer egy háború jó és rossz ország közt, jóországnak volt 14 hőse, ebből 3 eltűnt, 4 elárulta őket, de a 7 meg megnyerte. Igen ám, de később a halottnak hitt 4 összekapta magát, és kinyírta a hetet, így most ők a rulez. Persze nincs ennyire leegyszerűsítve benne... :P Tetszik, majd írok róla többet.

rögtön a berserk jutott eszembe :) eléggé bejövős  :tezsvir:

Alkyra

#811
Quote from: Én on 2008-02-01, 00:21:37
Ezt én is észrevettem magamon, hogy sokkal szívesebben ülök le egy manga, mint egy anime elé. Általában jobban pörögnek bennük a dolgok, üresjáratoknál meg lehet lapozni... Felhozatal is jóval sokszínűbb... És még zenét is hallgahatok közben. :D
+ lassú netemnek még jó, hogy neten nézhetem. Csak a legtöbb, ami megtetszik, nincs befejezve, és várhatok rá :(

/nod /nod.
A mangák sokszor jobban vannak megcsinálnva mint az anime verziójuk, persze vannak kivételek.(előbbi Rosario Vampire pl az utóbbi meg Lucky Star vagy Fate/Stay Night)

ám hogy ne legyek off:

FT: hopp Loki-ról kiderült egy-két érdekes dolog.:) Egyébként most akkor két mangát rajzol egyszerre a mangka vagy azt valaki más adja ki?

Manitu

Quote from: Alkyra on 2008-02-01, 00:59:40
/nod /nod.
A mangák sokszor jobban vannak megcsinálnva mint az anime verziójuk, persze vannak kivételek.(előbbi Rosario Vampire pl az utóbbi meg Lucky Star vagy Fate/Stay Night)
The book is always better... Kivéve, mikor a manga készül utóbb, az ritkán szokott jó lenni. Egyébként LS-ből is jobb szerintem a 4coma.

Quote from: Alkyra on 2008-02-01, 00:59:40

FT: hopp Loki-ról kiderült egy-két érdekes dolog.:) Egyébként most akkor két mangát rajzol egyszerre a mangka vagy azt valaki más adja ki?
Előfordul. Kobayashi Jin is két mangát visz egyszerre, és egyiket sem akarják tovább fordítani :bruhuhu: Bár a héten megint volt School Rumble :D
De olyanról is hallottam már, aki hármat rajzolt szimultánban, bár hirtelen meg nem mondom ki volt az...


Devian

Bitter Virgin: sikerült egy huzamban végigolvasni .... hát ... ez .... o.O.... ... erre aludnom kell
i want the next chapter!!!!

"god...you should just die"

Gregory

Breaction 1-15: Könnyed kis romantikus manga, sok ecchi jelenettel, a szokásos félreértésekkel, szép artworkkel, és egy kis martial arts fűszerezéssel. Sajnos az egész manga csak 18 chapteres lesz ;_;
kép

Manitu

Bitter Virgin

Done. Az eddigi beszámolóitok alapján egészen másra számítottam. Például azt hittem több fanservice lesz benne... vagyis, hogy lesz benne fanservice. Mert itt még a szokásos "elesikalányéskivillanabugyija" jelenetnek is komoly szerepe van a történet szempontjából, egyáltalán nem öncélú. A softhentaitól is nagyon messze van, a témaválasztás ugyan kicsit erős, de a képi világgal együtt még lazán belefér a 16-os kategóriába.
A karakterdizájn nagyon bejött, hasonlít Kawashita Mizuki stílusára (különösen Aikawa), az ő stílusát meg imádom... (mindjárt elő is keresem a Nishinos avataromat :D)
Mindent összevetve sikerült felülmúlnia a várakozásaimat :jee: Remélem nem akarja a végtelenségig húzni a mangaka, innen max 10-15 fejezettel nagyon szépen be lehetne fejezni, úgy hogy ne legyen keserű szájíze utána az olvasónak.


minuszmiki

#816
Quote from: Gregory on 2008-02-02, 11:05:11
Breaction 1-15: Könnyed kis romantikus manga, sok ecchi jelenettel, a szokásos félreértésekkel, szép artworkkel, és egy kis martial arts fűszerezéssel. Sajnos az egész manga csak 18 chapteres lesz ;_;
kép
Hmmm, mindjárt belenézek.
edot: Elolvasva, kicsit bosszantó a szerencsétlenkedés benne, de azért elég jó.

Quote from: Manitu on 2008-02-02, 11:37:17
A softhentaitól is nagyon messze van
Azt a Love Junkiesra írtuk.  :ejnye: Egyébként igen, én is remélem, hogy nem nyújtja el nagyon.

Draconire

Winland Saga

1: Vikingekről szól, semmi "KAWAII DESU NE~" baromkodás csak vérengzés, párbajok és természetesen fosztogatás :Kiraly:
2: a Planetes alkotója a mangaka
3: srysly


Történet röviden:
Thorfinn is son to one of the Viking's greatest warriors, but when his father is killed in battle by the mercenary leader Askeladd, he swears his intent to have revenge. Thorfinn joins Askeladd's group in order to challenge him to a duel, and ends up caught in the middle of a war for the crown of England.

Gregory

Keep On Vibrating: Jiro Matsumoto 7 rövid történetet magába foglaló kötete. Eléggé elborult, gore és hentai jeleneteket tartalmaz. Ettől függetlenül némelyik egész tetszetősre sikerült(pl. a gázmaszkos gyerekek két története, vagy a mesterlövész tag esete), aki bírja az elvontabb dolgokat, és nem rettenti el a fentebb említett erotikus és gore töltet, szerintem érdemes elolvasnia.

Vinland Saga: the guy has too short swords :D. Az első vol-t olvastam, majd folytatom valamikor(btw befejezett, vagy még folyamatban van a manga?)

Draconire

Quote from: Gregory on 2008-02-03, 18:46:10
Vinland Saga: the guy has too short swords :D. Az első vol-t olvastam, majd folytatom valamikor(btw befejezett, vagy még folyamatban van a manga?)

Dual wield = awesome, akármilyenek is a kardok :P

Kérdésedre válaszolva:
http://www.mangaupdates.com/series.html?id=1568

Még nincs befejezve, ahogy a dolgok állnak még min 2-3 vol-ig biztos nem is lesz. De most, hogy 4chan-on is nagy figyelmet kapott és ráállt egy anon fordítani, lehet számítani a rendszeres releasekre.


minuszmiki

To-LOVE-Ru 1-73: No, végére értem az eddig lefordított részeknek. Tiszta fanservice cucc, de abban elsőosztályú, meg merem kockáztatni, hogy talán még a Negimánál is jobb ebben a vonatkozásban. A történteben nem, de nem is ez a lényeg. A lányok mind aranyosak, a főhős szerencsétlen ugyan, de legtöbbször önhibáján kívül kerül hülyébbnél hülyébb helyzetekbe. Szóval jó cucc, kíváncsian várom, mit hoznak majd ki  az animéből.

Alkyra

Quote from: minuszmiki on 2008-02-03, 21:02:36
To-LOVE-Ru 1-73: No, végére értem az eddig lefordított részeknek. Tiszta fanservice cucc, de abban elsőosztályú, meg merem kockáztatni, hogy talán még a Negimánál is jobb ebben a vonatkozásban. A történteben nem, de nem is ez a lényeg. A lányok mind aranyosak, a főhős szerencsétlen ugyan, de legtöbbször önhibáján kívül kerül hülyébbnél hülyébb helyzetekbe. Szóval jó cucc, kíváncsian várom, mit hoznak majd ki  az animéből.

Negimanal ecchibb néha...de pl a 200i részben Setsuna s Asuna a fürdőben...hmmmm :whoah:

minuszmiki

Igaz, azt például valóban nehéz lenne überelni. Maradjunk annyiban, hogy van olyan jó (bár most ez a friss élmény, lehet ezért is találtam jobbnak a Negimánál). :)

Devian

én is pont most végzek nemsokára to love ru val  
onemangán 84 lefordított rész van, csak mondom

minuszmiki

Köszi, de nem szeretek neten olvasni, zavar a sok más egyéb dolog a képernyőn, meg hogy görgetni kell, nem tudom nagyítani, ilyenek.

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2008-02-03, 23:30:18
Köszi, de nem szeretek neten olvasni, zavar a sok más egyéb dolog a képernyőn, meg hogy görgetni kell, nem tudom nagyítani, ilyenek.
http://www.mangaupdates.com/groups.html?id=1568


minuszmiki

Hát most már semmi nem ment meg attól, hogy kiderüljön, lusta vagyok utánanézni.  :redface: Thx.

Judeth

Legutóbb a WarCraft mangát olvastam.:) Vannak benne olyan szereplők akiket még életemben nem láttam viszont a grafikus része gyönyörű. ;) A történet is tűrhető.:)

Zen

Haverom pénteken nyomta kezembe a 3. kötetét. Azt leszámítva h hónapok teltek el 2 kötet elolvasása közt, és így kicsit nehéz volt emlékezni néhány szereplőre, jó volt. Bár a befejezés Jorakra (v Jorek? :confused:) eső része nem nagyon tetszett. (Elmegy Arthashoz és jól szembeszáll vele, és a történetet ismerve ez valsz azt jelenti h v meghalt, v Deathknight lett belőle)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Judeth

Én meg még az első könyvet nem olvastam el. :szemuveges: Jó mi? :D De végül is érthető volt így is. De a végére tényleg volt egy kis kavarodás...(legalábbis számomra....)

Gregory

Gacha Gacha ch1-ch18:
Leginkább egy gyenge középkategóriás ecchi/romance manga. A történet sem különösebben egyedi, főhősünk osztálytársa(aki egyébként gyerekkori barát is) egy nyáron Hawai-ra utazik, majd miután visszatér néha furán kezd viselkedni(átmegy rámenős stílusba). A tag egyébként a szokásos n00b, a csaj ezért mindig megagyalja.
Leginkább a rajzolás miatt olvasom, a női főszereplőkhöz hasonló karakterek miatt van egy enyhe 2d komplexusom  :redface:  :D

Hatsukoi Limited ch1-ch10:
Első szerelmek története, elsősorban a 15-17 éves korosztályból. A történetek karakterei minimálisan kapcsolódnak, mindegyik chapter egy külön történetet mesél el. Az artwork egy kicsit gyengébb, de még bőven az elviselhető szinten belül van.

My Balls ch1-ch12: 20XX év 7. havában járunk, mikor a Terror Királynője, Lady Emanuel eljön a földre, hogy megsemmisítse az emberiséget. Valami arkangyal szerű képződmény viszont megpróbálja ezt megakadályozni, és elzárni a királynőt egy varázslattal, hogy az ne tudjon mit tenni. Ekkor lép be a képbe történetünk főhőse Satou Kohta, 19 éves part-timer, és valami hiba folytán a királynőt sikerül elzárni Kohta azon testrészébe, amelyről a manga is a nevét kapta. Egy hónapig kell kibírnia anélkül, hogy az emberiség ellensége kikerülne a fentebb már említett helyről. Persze Lady Emanuel alattvalói megkezdik a mentőakciót, amit természetesen csak egy módon vihetnek véghez  :D. A történet nem túl eredeti, a fanservice/ecchi-nél nem is fog átlépni komolyabb vizekre, amiért valamennyire kárpótol a grafika szépsége, mert szvsz az igenis jól sikerült.
Warning: soft hentai jelenetek esedékesek.


chilip

Quote from: Gregory on 2008-02-04, 21:55:02

My Balls ch1-ch12: 20XX év 7. havában járunk, mikor a Terror Királynője, Lady Emanuel eljön a földre, hogy megsemmisítse az emberiséget. Valami arkangyal szerű képződmény viszont megpróbálja ezt megakadályozni, és elzárni a királynőt egy varázslattal, hogy az ne tudjon mit tenni. Ekkor lép be a képbe történetünk főhőse Satou Kohta, 19 éves part-timer, és valami hiba folytán a királynőt sikerül elzárni Kohta azon testrészébe, amelyről a manga is a nevét kapta. Egy hónapig kell kibírnia anélkül, hogy az emberiség ellensége kikerülne a fentebb már említett helyről. Persze Lady Emanuel alattvalói megkezdik a mentőakciót, amit természetesen csak egy módon vihetnek véghez  :D. A történet nem túl eredeti, a fanservice/ecchi-nél nem is fog átlépni komolyabb vizekre, amiért valamennyire kárpótol a grafika szépsége, mert szvsz az igenis jól sikerült.
Warning: soft hentai jelenetek esedékesek.



itt egyesek miket olvasnak.... :D  :rotfl: :lul:

Én

Quote from: Gregory on 2008-02-04, 21:55:02
My Balls ch1-ch12: 20XX év 7. havában járunk, mikor a Terror Királynője, Lady Emanuel eljön a földre, hogy megsemmisítse az emberiséget. Valami arkangyal szerű képződmény viszont megpróbálja ezt megakadályozni, és elzárni a királynőt egy varázslattal, hogy az ne tudjon mit tenni. Ekkor lép be a képbe történetünk főhőse Satou Kohta, 19 éves part-timer, és valami hiba folytán a királynőt sikerül elzárni Kohta azon testrészébe, amelyről a manga is a nevét kapta. Egy hónapig kell kibírnia anélkül, hogy az emberiség ellensége kikerülne a fentebb már említett helyről. Persze Lady Emanuel alattvalói megkezdik a mentőakciót, amit természetesen csak egy módon vihetnek véghez  :D. A történet nem túl eredeti, a fanservice/ecchi-nél nem is fog átlépni komolyabb vizekre, amiért valamennyire kárpótol a grafika szépsége, mert szvsz az igenis jól sikerült.
Warning: soft hentai jelenetek esedékesek.
srsly

Viszont elkezdtem azt a Hatsukoi Limitedet, és sajnálattal döbbentem rá, hogy szinte az egész le lett már nekem spoilerezve pár hete... azért beleolvasgatok. :D

kelvor

Chilip, utállak.  :D Azóta a Kekkaishi-t olvasom, pedig lenne még 1-2 dolgom. Tényleg jó, kíváncsi vagyok mit hoznak ki ebből.

minuszmiki

Blue Heaven: Mindössze három kötetes ámokfutás a világ legnagyobb és legelitebb luxushajóján. A sztori onnan indul, hogy a Blue Heaven kapitánya kiment két sérültet egy az óceánon sodródó halászbárkáról, egyiküket igen rossz állapotban, másikukat látszólag sértetlenül. Ez a jelentéktelennek tűnő esemény aztán gyönyörű láncreakciót indít el, a legénység egy tagjának eltűnése, majd néhány másik halála vezeti fel az ezek nyomán egy zárt világban szükségszerűen bekövetkező eseményeket. A történetről nem akarok többet írni, nem igazán tudnám spoilerek nélkül folytatni. Nagyon sötét hangulatú cucc, elmebeteg figurákkal és  részletgazdag, igényes, a hangulatot megfelelően sötét tónusokkal erősítő  rajzzal. Érdemes rászánni azt az egy-másfél órát, sok újdonságot ugyan se a történet, se a forma nem tartogat, de az eszközeit tökéletesen használja, mondhatni igazi mestermű.

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Alkyra

Rosario Vampire 28:
Nu, Tsukune immár a főnöknek "dolgozik". Semmi érdekes nem történt ezen kívűl. Arra leszek kíváncsi, hogy mikor fogja már végre Moka vérét meginni s teljes vámpírrá változni.

Bitter Virgin:

Azt mutatták be amit idáig is tudtunk.[spoiler] A baba halott volt már mikor megszültetett.[/spoiler]

Love Junkies:
Ez egy hentai kérem, aminek van némi sztorija, de mégsem éri el egy komolyabb VN szintjét. Aki röhögni akar s némi hentait nézni az kukkantson bele.

chilip

Quote from: Alkyra on 2008-02-06, 11:16:44
Rosario Vampire 28:
Nu, Tsukune immár a főnöknek "dolgozik". Semmi érdekes nem történt ezen kívűl. Arra leszek kíváncsi, hogy mikor fogja már végre Moka vérét meginni s teljes vámpírrá változni.

ha vámpírrá teszi, utána kit fog szivogatni? :D

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-02-06, 11:18:48
Quote from: Alkyra on 2008-02-06, 11:16:44
Rosario Vampire 28:
Nu, Tsukune immár a főnöknek "dolgozik". Semmi érdekes nem történt ezen kívűl. Arra leszek kíváncsi, hogy mikor fogja már végre Moka vérét meginni s teljes vámpírrá változni.

ha vámpírrá teszi, utána kit fog szivogatni? :D

Hm. Jó kérdés. Moka már most érzi, hogy Tsukune vére más lett...Majd meglátjuk. Szerintem egyb. csak a manga végén fog történni ilyen...sajnos.(Milyen király lenne már ha tsukune full vámpír lenne?XD)