Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Mattanja

Quote from: FazékBlame!

nagyon jó, nagyon szép, de azt hiszem el kell olvasnom, szépen kifejtve hogy mirõl szólt és utána újból végigolvasnom :) ez másoknál is így volt, vagy csak én vagyok ilyen edzetlen? :D
Nem, ez valóban egy ilyen egyértelmû manga. A hiba nem az ön agyában van.
Quote from: Fazékamúgy kész ennyi? vagy van valahol a 10 köteten túl vmi folytatása/elõzménye? köszi :)
Elõzménye a Noise, iiletve van egy pár oldalas kis viccelõdés, a Blame Academy.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: ShiroiNem, ez valóban egy ilyen egyértelmû manga. A hiba nem az ön agyában van.
megnyugtató :haha:
Quote from: ShiroiElõzménye a Noise, iiletve van egy pár oldalas kis viccelõdés, a Blame Academy.
derengett valami ilyesmi, hát akkor abba is belepislantok :)

amúgy ha jól emlékszem sokan panaszkodtak a béna rajzolásra. én ugyan nem értek hozzá, csak mint egyszerû olvasó tudom megítélni, de sztem gyönyörûen egyedi volt végig. :)

Rounin

Quote from: RamizPXI manga feltöltve. Enjoy! :) Kíváncsi vagyok a véleményekre. (Tényleg rövid.)

Hah.

Ezen most átrágtam magam. Tényleg rövid, az eleje valami hihetetlenül érthetetlen, késõbb viszont elkezdtem megsejteni a dolgokat.

Bár sok dolog még mindig nem tiszta, de összességében jó volt. Legalább megmozgatta reumás agysejtjeimet.

Hm...

Az a legnagyobb baj, hogy vannak pillanatok benne, mikor úgy érzem: ÉRTEM!!!
Majd jön a következõ 4 oldal és már megint erõlködöm, hogy ne veszítsem el a - nem is igazán létezõ - fonalat.

Csapongó lidércnyomás. Leginkább így jellemezném. =)

Moonshiner

#333
Blame! 10/10
Berserk 11/10
Death note -amit eddig olvastam10/10
Gantz 5/10
Inu Yasha 10/10
Zettai kareshi 5/10
Lodoss 9/10 (csak egyes részei túl amerikaiasak voltak )
Gunnm 9/10
Dogs -10/10

Egyenlõre csak ennyi.

TurboK

Akkan Baby-t mindenki olvassa el, beszarás komoly...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Lazzaret

Most olvasom az Angel Sanctuaryt. Eddig nagyon tetszik. Kiváncsi leszek a végére.


www.arkangyalok.uw.hu

Moonshiner

Most épp a Death note 6. könyvénél tartok. Tartalma: :(
Az eleje felé még tettszett, de most már kezdek csalódni benne. :(

Rounin

Quote from: LazzaretMost olvasom az Angel Sanctuaryt. Eddig nagyon tetszik. Kiváncsi leszek a végére.

Ugye nem születik egy újabb -chan? :D
Jó lesz az a vég; számomra még mindig csoda, hogy lehetett az utolsó pillanatig fenntartani a feszültséget - hogy s mint lesz?

Moonshiner

Full metal alchemists egész jó.
A death note 7. része pedig izgalmasnak ígérkezik.:jee:

Ramiz

Most fejeztem be az Akira 5. kötetét, már csak egy van, nagyon kíváncsi vagyok a végére. :) (Idáig a 3. és a 4. kötet a kedvencem eddig.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

Nagyon komoly. nagyon tetszik. alig várom hogy lejón a köv rész.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Andi

A 4. kötet nagyon :kiraly:

A 6. meg...ehh majd mondd el ha kivégezted hogy te hogyan értelmezted a végét:D


Én most X-et olvasok és eddig tetszik. A hangulata ugyanúgy megvan, mint az animenek és olyan totálok vannak benne hogy csak ézek:eek:  Nagyon szép.

Lazzaret

Elolvastam az Angl Sanctuay 3. kötetét és kezd izgalmas lenni. Elpusztul Tokyo vagy sem? Hamarosan kideritem.


www.arkangyalok.uw.hu

katz

A manga cime akár megalománia is lehetne. A rajzolon meglátszik az épitész véna a hatalmas, végeláthatatlan épületek során. A történet kicsit döcögös, párbeszéd alig van benne, lassú folyású, a karakterrajzok pedig meglepõen hasonlitanak. Egymásra.
Gyanitom a mangaka kedvenc mûvei a következõkbõl tevõdnek össze? Mátrix féle mûvek és Alien trilogia.

Épületek, környezet 10/10
Minden egyéb 6/10 egy jó metállal 8/10

roderick

A faszinak az egyik korábbi képgyüjteményét pont Megalomania-nak hívták:) (nemtom szándékos volt-e ez a megjegyzésed, vagy így ráhibáztál)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

katz

Quote from: roderickA faszinak az egyik korábbi képgyüjteményét pont Megalomania-nak hívták:) (nemtom szándékos volt-e ez a megjegyzésed, vagy így ráhibáztál)
Olvastam azt is. Passzolt rá a név.

Lazzaret

Belekezdtem a hetedik részébe és egyre felkavaóbb tud lenni. Baromi izgi csak ne lenne ennyire hasonló a karakterek arca. Az tetszet amikor Setsuna meghal és amikor visszatér az életbe Alexiel testébe jön vissza.


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Egész jó, bár van egy kis gondom vele:Még pedig az, hogy nincs belõle több rész.Ez az egyetlen rész létezik belõle. A neten japánul vagy németül van a 2. s kész. ennyi. nem fordítottak, csináltak többet.:grrr: :grrr:
Az ADV-manga nem nagyon foglalkozik vele, meg amúgy más mangákkal se...
Beh, pedig már kezdtem örülni, hogy találtam vlm jó kis mangát...

Ramiz

Quote from: katzA történet kicsit döcögös, párbeszéd alig van benne, lassú folyású (...)
Szerintem ez a háttérben lappangó történet - vagy inkább a múlt története - érdekesebb, mint amikor néha jön egy szereplõ, és az olvasó szájába rágja a történetet, a természetfeletti szereplõkrõl nem is beszélve, akik a "Sors"-ra hivatkozva jósolgatnak, hogy izguljon a t. olvasó... Itt tényleg nem tudod, mi jön következõnek.

Quote from: katzMinden egyéb 6/10 egy jó metállal 8/10
Ez viccnek is rossz... Ne legyél már ilyen beszûkült, hogy mindent az agyatlan Berserk-stílussal akarsz fogyasztani. Ez más.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: RamizEz viccnek is rossz... Ne legyél már ilyen beszûkült, hogy mindent az agyatlan Berserk-stílussal akarsz fogyasztani. Ez más.
:lol:

Metál nélkül nincs akkora hangulata a cuccnak.

Andi

A Battle angel Alita:Last ordert olvasta valaki az 1. kötet után? Csak érdekel hogy milyen, hogy érdemes-e belekezdeni vagy nem..

lynx655

Quote from: AndiA Battle angel Alita:Last ordert olvasta valaki az 1. kötet után? Csak érdekel hogy milyen, hogy érdemes-e belekezdeni vagy nem..
Nem.

lynx655

Quote from: LazzaretMost olvastam végig és... Nem is igazán lehet szavakba önteni azt a sok érzést ami olvasás közben ért. Szomorúság, öröm, keserûség, vidámság. Minden benne van ami benne kellett hogy legyen. Férfiasan bevallom volt olyan rész ahol elsírtam magam olyan szomorú volt. Viszont volt olyan ahol nagyon jókat derültem rajta. Youta hasonlít valamelyest  rám. Én is bátortalan vagyok mint õ. Félek a csalódástól és a bánattól. Ahogy olvastam sok régi emlék szakadt fel bennem amit azt hittem örökre eltemettem. Igaz felszakadtak de ahogy olvastam valahogy nem is igazán fájt az a sok rossz emlék amit magamban õrzök. Egyre viszont most megtanított ez a történet. Soha ne add fel!
Igen, az érzelmi hullámvasút az megvan benne, szeressük is érte. :hehe:

zolan43

[COLOR="LemonChiffon"]Dr Nova[/COLOR] ismét osztja az észt. (már kezdett hiányozni)
Ellenfélnek meg el sem tudom képzelni mit fognak még kitalálni... (ismétlés nélkül)

Andi

Nekem ez a kötet nem annyira tetszett, mert:

1. Alita mindenkit legyõz, aztán diadalittasan csücsörít:D
2. Sechs alig volt benne :(

Ramiz

Quote from: Andi2. Sechs alig volt benne :(
Elõször azt hittem, hogy csak vicces írásmódot használsz, és már kezdtem volna letölteni az elõzõ köteteket... de gondolom ez mégis egy karakter neve, ugye? :( :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#356
A nagyszerû Yoshitoshi ABe egy korai manga-kezdeménye, a White Rain szedhetõ az alábbi torrentrõl:
Nesze.

Csak 42 oldal, és nem lett belõle semmi tudtommal. Látszik, hogy egy kicsit még kiforratlan a technikája, de azért így is ütõs kis alkotás, érdemes elolvasni.

[SIZE="1"]Edit: WOOT! 400. post! :muhahah: [/SIZE]
Failure is the default option

Andi

Quote from: RamizElõször azt hittem, hogy csak vicces írásmódot használsz, és már kezdtem volna letölteni az elõzõ köteteket... de gondolom ez mégis egy karakter neve, ugye? :( :muhahah:


Igggen :D Õ egy android, alita másolta, pontosan a hatos számú ezért ez a neve :D:D:D

Ramiz

Quote from: kikuchiyoA nagyszerû Yoshitoshi ABe egy korai manga-kezdeménye, a White Rain szedhetõ az alábbi torrentrõl:
Nesze.

Csak 42 oldal, és nem lett belõle semmi tudtommal. Látszik, hogy egy kicsit még kiforratlan a technikája, de azért így is ütõs kis alkotás, érdemes elolvasni.

[SIZE="1"]Edit: WOOT! 400. post! :muhahah: [/SIZE]
Már szedem is. :) Bár nem ismerem az urat, és azt sem értem, hogy miért írod mindig nagy 'B'-vel a nevét. :confused: Amúgy grat! :tezsvir:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Nem ismered?!?
Azt mered mondani, hogy nem ismered a Haibane Renmei alkotóját, aki mellesleg a Lain, a NieA_7 és a TExhnolyze karaktereit is tervezte, és sokan az egyik legtehetségesebb mangarajzolónak tartják?

Haragom lesújt rád, hitetlen kutya.

BTW. azért írom így a nevét, mert õ is így írja: amikor még internetes zugrajzolóként tevékenykedett, ez volt a nickje.
Failure is the default option