Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Alkyra

Quote from: Én on 2008-01-21, 01:03:38
Deadman Wonderland
Jó pontok: Teljes egészében egyetértek a 3. rész 46. lapjával. A halálraítéltek egy vidámpark-börtönbe kerülnek, ahhol a mindennapi élethez szükséges pénz-szerű pontokat halálos versenyekben szerzik meg, amiket a közönség mint gladiátorjátszmát néz? DO WANT!
Rossz pontok: "Finom volt ez a grillcsirke, csak egy kicsit kevés"

chp 4-5, ohohoho. halad a sztori rendesen.:)helyes helyes.^^

chilip

Mx0 - kurva jó ez is  :Kiraly: nagyon poén :D véletlenül bekerül egy bukós verekedős tanuló a mágia-iskolába, persze mágiát nem tud használni, jönnek nagy pofával a diákok és ő meg összeveri őket, utána meg kénytelenek bevenni a suliba egy bizonyos okból ***no spoilers*** szóval ezt is olvasom majd, 82 chapter van kinn

v3g374

En a to love ru-t kezdtem el olvasni, minden megvan benne amit birok szoval nagyon okes. Ja es Tavasszal jon az anime is.  :whoah:

Zen

Nézem a DW-t meg az Mx0-t, mind2 nagyon ottvan. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Quote from: Alkyra on 2008-01-21, 10:18:42
Quote from: Én on 2008-01-21, 01:03:38
Deadman Wonderland
Jó pontok: Teljes egészében egyetértek a 3. rész 46. lapjával. A halálraítéltek egy vidámpark-börtönbe kerülnek, ahhol a mindennapi élethez szükséges pénz-szerű pontokat halálos versenyekben szerzik meg, amiket a közönség mint gladiátorjátszmát néz? DO WANT!
Rossz pontok: "Finom volt ez a grillcsirke, csak egy kicsit kevés"

chp 4-5, ohohoho. halad a sztori rendesen.:)helyes helyes.^^
4-5: I smell epic, ez nagyon bejön, tűkön ülve várom a folytatást. :hopp:
Mx0-ból olvastam anno pár fejezetet, tényleg nem volt rossz, de valamiért nem tudtam rendesen belelendüni.

Rage

Quote from: Én on 2008-01-21, 17:34:15
4-5: I smell epic, ez nagyon bejön, tűkön ülve várom a folytatást. :hopp:
Elolvastam az első 2 kötetet, és van egy jó, valamint egy rossz hírem.
A jó: ez a történet nagyon gondosan megtervezettnek tűnik nekem (értsd: nem ilyen "na most éppen hogyan generáljak plothole-okat" Bleach-szint). A rossz: ebből soha nem lesz anime, ez már most kijelenthető - furcsának is tartom, hogy shounen magazinban fut, persze tudjuk, hogy raping in Japan is like saying hello, de pl. amikor [spoiler=Figyelem: még nem tart itt a fordítás!]Crow jobb szemét büntetésként eltávolítja a doktornéni[/spoiler], a brutalitás szintje kezdi megközelíteni az Elfen Lied-et.
Summary: bár az ötlet nem mondható túlzottan eredetinek, a megvalósítás teljesen korrekt, úgyhogy ezt olvasni fogom tovább.
Ami a fordítást illeti, az "S^3" verzióban a fordító valamilyen, számomra ismeretlen okból helyenként "hozzáköltött" a szöveghez pár szót, valamint Shiro beszédstílusát imho teljesen megváltoztatta, hogy a karakter kissé szellemi fogyatékosnak tűnjön - igaz, csak a 2. kötet végén derül ki, hogy ez nem kis hiba volt.
Na, 'nuff said, olvassátok, mert jó CUCC! :lazza:
痛みを感じる方向に、出口がある!

Zen

Mér mondja mindenki h az Elfen Lied brutális? Berserk meg Hellsing, AZ brutális, de Elfen Lied..kegyetlen, de közel sem olyan brutális mint amilyennek mindenki beállítja.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Quote from: Rage on 2008-01-21, 19:34:02
...
:tezsvir: , viszont már magamban kezdtem álmodozni arról, hogy milyen királyos kis animét lehetne ebből kirittyienteni... Tán.
Zen: szerintem a mangára gondolt, attól kifordulnál a beledből szvsz. Az animu kis délutáni teazsúr hozzá képest.

Zen

Igazából a mangát előbb láttam mint az animét. :smile:
Hát figy, Berserk: trollok rapelnek meg fiatal nőket, aztán a kicsik kiszakítják az anyjuk hasát. A démonok embereket harapnak félbe, stb.
Hellsing: szétbombázzák Londont, faszi ráharap egy kisbabára, és szívja a vérét, tömegeket mészárolnak le...
Ezen kívűl, EL-ben van valaki, akivel történik vmi brutalitás, a körülötte állók véresek lesznek, a személy maga meg pl le van vágva a feje, de te csak annyit látsz h a fej és a test közt van 10 centi levegő, a nyak alja meg piros (ill mivel manga, fekete:p). A kornyezet sterilitása elbagatellizálja az erőszakot.
Hellsingben ezzel szemben, megy a mészárlás, a háttérben 1000 karóba húzott keresztes, az utcát ellepi a vér, usw. Az emberek nem félbeválasztódnak hanem szakadnak,törnek, látszik csont, hús, ami van. És a környezet "aláfesti" ezt. Sokkal hangulatosabb és...meghökkentőbb, brutálisabb látványt nyújt.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Azért emlékszem én EL mangában olyanra is, hogy a buzogányban vagy mi a rákban, azonkívül hogy tépdesi a húsát még fájdalomnövelő idegméreg van, de lehet ez neked már "kegyetlenség" és nem "brutalitás". Nuff' said.

Zen

Quote from: Én on 2008-01-21, 21:19:24
Azért emlékszem én EL mangában olyanra is, hogy a buzogányban vagy mi a rákban, azonkívül hogy tépdesi a húsát még fájdalomnövelő idegméreg van, de lehet ez neked már "kegyetlenség" és nem "brutalitás". Nuff' said.

Ilyenre nem emlékszek, de ja, ez a mondat kihozta a lényeget. :smile:  :tezsvir:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

Monster Soul >> Fairy Tail copy paste első chapter alapján >> grafika ugyanaz, poénok hasonlóak, szereplők is... egyedül a sztori és a felállás tért el (valamennyire)... egy chapter alapján nem lehet megítélni semmit, nézek még párat...

LuckyDingo

#762
Felkerült a One-mangára a Monster Soul One Shot, amit Hiro Mashima rajzolt /RAVE, FairyTail/
Nekem bejön a story, meg a karakterek is :D MOndjuk olyan, mintha a Fairy Tail lenne, csak valahol máshol játszódna :D Röhögnék, ha valamelyik FT chapterben megjelenne a Black Air és csatlakoznának /csak elég gondos, hogy Aki és Natsu elég hasonlóak :S/
Mindenesetre nem rossz, aki szereti a Fairy Tailt, olvassa el :)
Ui.: Vazze Chilip megelőztél..  :hehe:
Ui2.: Nem lesz több chapter :D Lagalább is a közeljövőben sztem nem lesz :D

Alkyra

#763
FT copy, de ahogy Luffy mondaná: The more the merrier.
Rajzolásást alapból szeretem FTnek s karaktereket is eléggé komálom ott.(Erza/Gray is teh best.XD)
ennek is adok egy esélyt.

Shin Angyo Onsi:

[spoiler] Akkor most Sando tényleg elárulta Munsut? Nem szívesen látnám a hullák közt..bár láttam egy képet 4chanon ahol épp darabolja Munsut(a kezét vágja le). :(
Ettől a mangától mindig olyan rossz kedvem lesz.-.-[/spoiler]

Zen

Erre nem igazán tudok jobb szót az 'érdekes'-nél. De sztem érdemes elolvasni.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Quote from: Zen on 2008-01-23, 01:50:04
Erre nem igazán tudok jobb szót az 'érdekes'-nél. De sztem érdemes elolvasni.
Erre én se :D a link hibás cseppet :D én meg nem nayon jártam utánna :D melyik manga lenne ez? :)

chilip


LuckyDingo

Quote from: chilip on 2008-01-23, 02:00:26
csak a plusz http-t kellett volna letörölni :D analfabétáknak : http://www.manga.hu/index.php?id=76&content=forditas#chapter7
Most fáj a fejem.. nincs kedvem ilyenekkel foglalkozni.. mégha csak 10mp lenne is :P Amúgy ez csak magyarul van, angol link esetleg :P? Onamangán nem találtam, máshol meg nem keresem, mert nem tünik olyan érdekesnek :D

chilip

negima chpt 200 - jó hír asuna-setsuna fanboyoknak, feltűník újra mind2 kis fanservice-el :D

Aflame Inferno - 7 chapter kinn, egész érdekes...

Zen

Quote from: LuckyDingo on 2008-01-23, 02:29:15
Most fáj a fejem.. nincs kedvem ilyenekkel foglalkozni.. mégha csak 10mp lenne is :P Amúgy ez csak magyarul van, angol link esetleg :P? Onamangán nem találtam, máshol meg nem keresem, mert nem tünik olyan érdekesnek :D

http://anip.homelinux.com/manga/index.php?path=Skyhigh%20Complete/ Skyhigh angolul, csak neked.  :hehe:

2. kötet, 1. ch, eddigi kedvenc. :smile:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Bokuga ra Ita
Hát az anime 6 rész után kukablúz volt nálam, mikor megláttam onemanga frissítései között, gondoltam belenézek, mert mangában jobban szeretem az ilyen nyúlósnyálas sztorikat. Mindenki mondta az animére, hogy rosz a rajzolása, nekem ott annyira de nem fájt, de ez EEEEHHHHHHH?!??!?? :wtf Janó úgy nézett ki néhol mint egy istenverte mutáns torzszülött. Nana meg mint egy óvodás. A szemek itt is olyanok mintha 2 dimension door lenne a fejükön, de még ez a legkisebb baj, megszoktam már + gondolom ez sokaknak tetszik. Maga a cucc jobban tetszik mangában, de a spontán nvető/hányógörcsök megakadályoznak a olvasásában, főleg, hogy annyira alapból em érdekelt. Azért aki szereti a romantikus shoujo sztáffot, az vágjon bele.

Alkyra

#771
Omamori Himari

Ecchi manga. Semmi más. Fan service mindenmennyiségben. Nincs igazi történet, se cselekmény, legalábbis addig amíg olvastam...de ez a mondtad amit ez a loli démon mondott megfeküdtem tőle...
[spoiler] There aren't many boys who can resist a little girl....

http://www.onemanga.com/Omamori_Himari/7/19/
[/spoiler]
Ezen akkorát röhögtem...
Nem egy év mangája, de jól el leszek vele.(Mahou X felvette fordítási listára szal most haladni fognak vele rendesen.:))

Én


Manitu




Én

Arra gondoltam, hogy elég sok seinen mangában amit olvastam/belekezdtem, volt nemi erőszak, vagy próbálkozás rá. Vagy csak én találtam nagyon telibe?
Btw: most ezt a Bitter Virgin nevű cuccot olvasom, seinen romance drama, eléggé tetszik. A kezdés dióhéjban: a fősrác a tipikus helyi faszagyerek, aki azt a csajt dönti le a lábáról, akire farka szottyan. Kivéve egyet, de nem is érdekli, mert úgy gondolja, hogy tipikus kis megjátszós szűzkurva. Aztán betéved egy templomba (egyedül van), és bejön a lány is, srác bebúj a gyóntatófülkébe (teh surprise), and the girl makes a confession, where I and the main character seriously put on our oh lawd faces :wtf Ezután persze megváltozik a kapcsolatuk, de vannak kavarások. Tessék olvasni. :D

Manitu

Negima ch200: Awesome :muhahah:
[spoiler=drool~~][/spoiler]


Alkyra

#777
Quote from: Manitu on 2008-01-26, 17:54:46
Negima ch200: Awesome :muhahah:
[spoiler=drool~~][/spoiler]

erősen gondolkozom h megveszem a negima mangát...:)

666 Satan:

Egyszerű, rövid, de annál inkább érdekesebb manga volt.Nekem összevetve tetszett. A végén jót röhögtem, hogy Ballnak két gyereke lett.:)(az egyik ugye Cyclops ami tudjátok mit jelent.:))
Sajnálom viszont h Rubyt s Jiot nem látjuk többet.:( ( s többi "receptet" se.)

Végértékelés: 9/10

Én

Bitter Virgin, végig ameddig kinnvan:
Huh... a dráma része elég kemény, az utolsó chapter utolsó pár oldalára számítottam, de azért mégis reméltem, hogy nem úgy lesz. Ehh.
Viszont egyébként marha jó, a két főszereplő elég szerencsétlen, de nem baj.
Fact: Kazuki is a bitch. But damn, she's the hottest one I've ever seen.

minuszmiki

Quote from: Én on 2008-01-25, 22:36:30
Arra gondoltam, hogy elég sok seinen mangában amit olvastam/belekezdtem, volt nemi erőszak, vagy próbálkozás rá. Vagy csak én találtam nagyon telibe?
Btw: most ezt a Bitter Virgin nevű cuccot olvasom, seinen romance drama, eléggé tetszik. A kezdés dióhéjban: a fősrác a tipikus helyi faszagyerek, aki azt a csajt dönti le a lábáról, akire farka szottyan. Kivéve egyet, de nem is érdekli, mert úgy gondolja, hogy tipikus kis megjátszós szűzkurva. Aztán betéved egy templomba (egyedül van), és bejön a lány is, srác bebúj a gyóntatófülkébe (teh surprise), and the girl makes a confession, where I and the main character seriously put on our oh lawd faces :wtf Ezután persze megváltozik a kapcsolatuk, de vannak kavarások. Tessék olvasni. :D
Vagy fél éve fönnvan a gépemen, és még nem néztem bele. Majd most megteszem, meghoztad a kedvem (többek között a siggel is).

Btw haver gépében turkáltam, és megtaláltam nála a Love Junkies című soft-H-seinen első három kötetét, gondoltam belenézek. És milyen jól tettem, leginkább a REC-hez tudnám hasonlítani, annál mondjuk jóval több a H-jelenet, de nem különösebben explicit, és fejezetenként legtöbbször csak néhány panel, ezért inkább itt írok róla, minta a H-boardon. Mindenesetre érdemes belenézni, a sztori egész jó, a karakterek is, és kifejezetten jó humora van, szóval javaslom mindenkinek.
Illetve ugyanott találtam D.Gray-Mant is, az első kötet alapján nem rossz az se, majd valamikor folytatom.