Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

frozenstein

Cube x Cursed x Curious LN
Egész érdekesen indult, de a vége. :facepalm: Már az sem tetszett, amilyen irányba az utolsó néhány kötet elvitte a sztorit, és a befejezés csak hab volt a tortán. Ha valaki többet szeretne látni az anime karakterekből, akkor egyszer olvasható, de a sztoritól ne várjon túl sokat.
8/10

frozenstein

To Aru Majutsu no Index New Testament vol.20
Volt néhány jó jelenet, de a végén a nagy csavar csalódás volt. :punny:
Még mindig remélem, hogy ez az utolsó story arc.

chilip

Quote from: frozenstein on 2018-07-21, 21:15:13
To Aru Majutsu no Index New Testament vol.20
Volt néhány jó jelenet, de a végén a nagy csavar csalódás volt. :punny:
Még mindig remélem, hogy ez az utolsó story arc.

össze tudnád foglalni pár mondatban? mert olvastam a new testamentet is egy darabig (addig képben vagyok hogy thornak bemosott még az MC), de utána dobtam érdeklődés hiányában. kicsit érdekel még mi történt benne, de már elolvasni nem fogom.

frozenstein

Quote from: chilip on 2018-07-21, 21:17:15
Quote from: frozenstein on 2018-07-21, 21:15:13
To Aru Majutsu no Index New Testament
össze tudnád foglalni pár mondatban? mert olvastam a new testamentet is egy darabig (addig képben vagyok hogy thornak bemosott még az MC), de utána dobtam érdeklődés hiányában. kicsit érdekel még mi történt benne, de már elolvasni nem fogom.
Vs. Thor-tól pár mondatban? Egy csomó minden történt, de megpróbálhatom:[spoiler]Jött a vs Othinus arc, ahol sikerült megakadályozni, hogy megcsinálják a Güngnir-t, de aztán Othinus mégis előhúzta a letakart szeméből. Aztán csinált parallel világokból loop-ot Touamának (megmutatta, hogy lenne mindenki boldog ha ő nem létezne), a végén mindig kinyírta, de aztán csak hagyta nyerni mert Touma megértette az ő (Othinus) nézőpontját (személy szerint ettől a kötettől (NT Vol.9) nem tetszik nekem a cucc). Aztán T+O a világon mindenkit ellenségnek véve elindultak, hogy O elveszítse az istenségét. Itt volt mégegy vs Thor, csak most nem Lightning God, hanem Almighty Thor (holistic esper csaj magic side version?). Végeredmény O egy pár centis fairy-ként beköltözött T apartman-jébe. Aztán előkerültek egyéb Magic God-ok, az egyikkel fogócskáztak aztán feltűnt World Rejecter, aki hasonló right-hand-power, mint T és kinyírta mindet (át küldte másik világba?). Aztán volt egy kis kavarás WR háremjével meg Kihara Yuitsu-vel, oh a Kihara kutyát kinyírta WR, aztán ami fegyver arzenált használt azt mintha Misaka is egy időre használta volna, de volt benne magic, úgyhogy azzal is volt kavarás.
Ezután Tsuchimikado-nak meg egy új karakternek WR háreméből ki kellett jutnia a városból ,de összeütköztek Aleister-rel, volt 1 kötetnyi vs Aleister, a végén jött Laura Stuart (akiről kiderült hogy az igazi neve Lola, Aleister lánya, de megszállta egy Coronzon nevű démon, akit Ale. riválisa Mathers idézett meg), kinyírja Aleistert-t akiből tini boszorkány lesz, meg kb 1 milliárd másik alternatív Aleister. Aleis. vmi vírussal kinyírja Academy City infrastruktúrát, és Coronzon-t seal-eli AcadCity-ben, aztán az egymilliárd hasonmásával (+Touma, Index, Accelerator, Hamazura) megtámadja Angliát, hogy megszerezze Coronzon titkát amivel ki tudja nyírni + visszakapni lányát (ja az első lányát Lilith, aki miatt az egész Academy City projektet csinálta, csecsemőként feltámasztja Aiwass). A kötet végén kiderül hogy Mathers él! :_piszka: :wtf:
Meg akkor ki is hagytam néhány side-story kötetet, volt Shokuhou-ról meg a No.6-ről is egy kicsi, bár utóbbiról semmi konkrétat nem tudtunk meg.[/spoiler]Szóval annyi a kavarás, hogy alig várom a végét. Bár akikkel most kavar az alapján lehet reménykedni, hogy ezt szánja final arc-nak Kamachi.

chilip

#4504
Quote from: frozenstein on 2018-07-22, 19:15:07
Quote from: chilip on 2018-07-21, 21:17:15
Quote from: frozenstein on 2018-07-21, 21:15:13
To Aru Majutsu no Index New Testament
össze tudnád foglalni pár mondatban? mert olvastam a new testamentet is egy darabig (addig képben vagyok hogy thornak bemosott még az MC), de utána dobtam érdeklődés hiányában. kicsit érdekel még mi történt benne, de már elolvasni nem fogom.
Vs. Thor-tól pár mondatban? Egy csomó minden történt, de megpróbálhatom:[spoiler]Jött a vs Othinus arc, ahol sikerült megakadályozni, hogy megcsinálják a Güngnir-t, de aztán Othinus mégis előhúzta a letakart szeméből. Aztán csinált parallel világokból loop-ot Touamának (megmutatta, hogy lenne mindenki boldog ha ő nem létezne), a végén mindig kinyírta, de aztán csak hagyta nyerni mert Touma megértette az ő (Othinus) nézőpontját (személy szerint ettől a kötettől (NT Vol.9) nem tetszik nekem a cucc). Aztán T+O a világon mindenkit ellenségnek véve elindultak, hogy O elveszítse az istenségét. Itt volt mégegy vs Thor, csak most nem Lightning God, hanem Almighty Thor (holistic esper csaj magic side version?). Végeredmény O egy pár centis fairy-ként beköltözött T apartman-jébe. Aztán előkerültek egyéb Magic God-ok, az egyikkel fogócskáztak aztán feltűnt World Rejecter, aki hasonló right-hand-power, mint T és kinyírta mindet (át küldte másik világba?). Aztán volt egy kis kavarás WR háremjével meg Kihara Yuitsu-vel, oh a Kihara kutyát kinyírta WR, aztán ami fegyver arzenált használt azt mintha Misaka is egy időre használta volna, de volt benne magic, úgyhogy azzal is volt kavarás.
Ezután Tsuchimikado-nak meg egy új karakternek WR háreméből ki kellett jutnia a városból ,de összeütköztek Aleister-rel, volt 1 kötetnyi vs Aleister, a végén jött Laura Stuart (akiről kiderült hogy az igazi neve Lola, Aleister lánya, de megszállta egy Coronzon nevű démon, akit Ale. riválisa Mathers idézett meg), kinyírja Aleistert-t akiből tini boszorkány lesz, meg kb 1 milliárd másik alternatív Aleister. Aleis. vmi vírussal kinyírja Academy City infrastruktúrát, és Coronzon-t seal-eli AcadCity-ben, aztán az egymilliárd hasonmásával (+Touma, Index, Accelerator, Hamazura) megtámadja Angliát, hogy megszerezze Coronzon titkát amivel ki tudja nyírni + visszakapni lányát (ja az első lányát Lilith, aki miatt az egész Academy City projektet csinálta, csecsemőként feltámasztja Aiwass). A kötet végén kiderül hogy Mathers él! :_piszka: :wtf:
Meg akkor ki is hagytam néhány side-story kötetet, volt Shokuhou-ról meg a No.6-ről is egy kicsi, bár utóbbiról semmi konkrétat nem tudtunk meg.[/spoiler]Szóval annyi a kavarás, hogy alig várom a végét. Bár akikkel most kavar az alapján lehet reménykedni, hogy ezt szánja final arc-nak Kamachi.

ki a fityfene az a [spoiler]Mathers??? és kiderült már hogy mi pontosan Touma jobb keze + a beépített sárkány benne? amúgy almighty thorig olvastam amikor a föld is úgy fordult hogy az ő öklébe forduljon az ellenfele :D na meg ez volt alister nagy terve? megmenteni a lányát? mindent ezért csinált többszáz éven át? [/spoiler]

frozenstein

Lehet teljesebb képet kapsz ha megpróbálsz a wikin utána olvasni, mint hogy én próbáljam elmagyarázni. Itt van azért néhány válasz linkekkel:[spoiler]
Quote from: Toaru WikiThe Battle of Blythe Road was a key event in the collapse of the Golden Dawn. Considered a crucial but quiet turning point of history by magic researchers, it occurred in April 1900, at 36 Blythe Road, Hammersmith, London, the site of the cabal's most important ceremonial ground and armory.

The instigator was Aleister Crowley, who was trying to avert his future daughter's death, caused by a phenomena which the Golden Dawn's activities were contributing to. After attacking Samuel Liddell MacGregor Mathers for a sample of his blood and using it to forge a document with his orders, Aleister stormed 36 Blythe Road and occupied the building, as well as taking several key items from the armory.
Quote from: Toaru WikiThe ultimate goal of Aleister's Plan is the destruction of the phases, the source of the 'sparks' that distort destiny and were responsible for his daughter Lilith's death as well as the misfortune of countless others, eliminating magic in the process.
Imagine Breaker meg lett magyarázva, eredetileg egy spiritual item volt a Golden Dawn cabal birtokában. Viszont a benne lévő sárkányos akármire csak utalásokat kapunk, többször is előkerült, de soha nem volt egy kifejezett magyarázat. :comp: :falba:
Pl: Imagine Breaker vs World Rejecter: WR eltűntette Touma jobb karját, aztán a benne lévő valami lealázta a WR srácot, és a következő kötetben Touma megkérdezi Othinus-t, hogy az mi volt, és annyi választ kapunk, hogy Kihara Kagun talán tudná a választ. :wtf: :fuk-u:[/spoiler]

chilip


blackronin

Stone 53-77
Bár nincs külön topicja, de hétről hétre követem Senku kalandjait is.
Ez a sorozat volt az egyetlen az utóbbi időben, ami fenntartja az érdeklődésemet a kezdetektől fogva, így ajánlom mindenkinek!
Remek art, jó humor, szerethető karakterek és izgalmas történet.
Kell ennél több?  :smile:

SaiyaGin

Toppu GP
Fujishima Kousuke autók és motorkerékpárok iránti szeretetéről a korábbi mangái miatt már tudtam, így csak kicsit lepett meg, hogy nemrég belekezdett egy új műbe, amely a motorversenyzésről szól.  Főszereplőnk, Toppu, még csak most kezdte a motorozást, de az, hogy a különlegesen jó megfigyelőképességű fiú már hosszabb ideje követi a junior kategóriákban sikeres szomszéd lány (=waifu) pályáját, sokat segít abban, hogy amikor életében először próbát tesz egy kétkerekű járgánnyal, ügyesnek bizonyuljon és ő is versenyzői karrierbe kezdjen.
A rajzolás nagyszerű, a versenyek izgalmasak, a műszaki részletekben való elmélyülés pedig érezhetővé teszi Fujishima masinák iránti rajongását. A szereplők viszont... Eddig 8 fejezetet olvastam, de alig tudtunk meg valamit a főszereplőkről, és már meg is jelent az első rivális. Azért mindenképpen folytatni fogom.

Isley

Dr. Stone 80

Szerintem remek megoldás volt múlt héten a Tsukasa és Senkuu közötti tűzszünet, most pedig már

[spoiler]szövetségesek is[/spoiler]

lettek. Kíváncsi vagyok, most hogy ennek a történetívnek lassan vége, merre halad majd a sztori.

frozenstein

Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? LN
Ez lehengerlően jó volt! A végére értek egy főbb sztori szálnak, és még nyitva maradta lehetőség a folytatásnak is. Sőt fut egy folytatás! Viszont azt még nem kezdem el olvasni, a kijött 5 kötetből, csak 2 van teljesen lefordítva. Cliffhangers are scary :3x3:.
10/10

frozenstein

To Aru Majutsu no Index New Testament vol.21
Valahogy olyan érzésem van, hogy mentünk néhány kört, és ugyanott vagyunk, mint néhány kötettel ezelőtt. A last boss még mindig adott, az előző kötetben felbukkant ellenfelek meg[spoiler]mind ki is lettek végezve ebben a kötetben. :wtf:[/spoiler]

NLZ

Dorohedoro befejeződött annyi év után. Egyik legjobb, amit olvastam, bátran ajánlom. Jó rajzstílus, atmoszféra, sztori, karakterek, minden ami kell.
[reserved]

chilip

Quote from: NLZ on 2018-12-16, 00:04:00
Dorohedoro befejeződött annyi év után. Egyik legjobb, amit olvastam, bátran ajánlom. Jó rajzstílus, atmoszféra, sztori, karakterek, minden ami kell.

hú én ezt félbehagytam jó régen, és befejeződött :> wow

frozenstein

To Aru Majutsu no Index New Testament vol.22
Volt benne néhány jó jelenet (főleg az Accelerator power-up jött be :jee:), de a végén felbukkan egy újabb főgonosz :punny:. Amik még jók voltak a teljesség igénye nélkül:[spoiler]-Visszatér Will of the Misaka Network-chan!!
-Invisible Thing-en nem működik többé az Imagine Breaker seal! Talán ezzel is lesz valami az NT vége előtt, de Kamachi-nál sose lehet tudni. :3x3:
-Vicces volt, ahogy Aleister-nek nem sikerült meghalnia.[/spoiler]

frozenstein

To Aru Majutsu no Index New Testament vol.22 Reverse
A New Testament befejező kötete. Jobb volt, mint amire a számítottam, a leírás alapján azt hittem valami dreamworld kötet lesz, de mint kiderült nem a világ volt hamis, hanem [spoiler]a Kamijou Touma, akit először látunk.[/spoiler] Invisible Thing-ről és Anna Sprengel-ről semmi újat nem tudunk meg, de nem is vártam, miután megtudtam, hogy ez az utolsó kötet. Jövőre indul a harmadik sorozat, amit már tuti nem fogok kötetenként olvasni. Ki akarom várni az egészet, de ha nem bírom ki, akkor legalább egy főbb arc végét (~10 kötet). Az egyetlen dolog ami érdekesnek tűnik, az [spoiler]Accelerator mint Board Chairman. :__devil:[/spoiler]Összeségében nekem a New Testament 9/10 (az OT 10/10 volt), már 10 kötettel ezelőtt be lehetett volna fejezni ezt a történetet, de még most se látni a végét. :facepalm:

Isley

Dr. Stone 130-ig

Az egész Kincses sziget arc-kal meg vagyok elégedve. Az új karakterek, a sztori és a harcok mind nagyon jók.
[spoiler]Hyuuga vs Mozu király csata lesz, annyi biztos.[/spoiler]

De ez durva, hogy elvileg idén már nem lesz új fejezet. Gondolom, a spin-off mangát letolja Boichi és utána folytatja a fősztorit.

blackronin

Quote from: Isley on 2019-11-18, 13:33:34
Dr. Stone 130-ig

Az egész Kincses sziget arc-kal meg vagyok elégedve. Az új karakterek, a sztori és a harcok mind nagyon jók.
[spoiler]Hyuuga vs Mozu király csata lesz, annyi biztos.[/spoiler]

De ez durva, hogy elvileg idén már nem lesz új fejezet. Gondolom, a spin-off mangát letolja Boichi és utána folytatja a fősztorit.
:tezsvir:

Dr. Stone egy remek manga, de sajnos most nincs időm belemenni a részletekbe.
Követem is minden héten.
A break miatt kár, de teljességgel érthető.

NLZ

[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2019-12-21, 06:11:46
https://torrentfreak.com/mangastream-disappears-after-being-targeted-by-publisher-191221/
MangaStream bedobta a törölközőt és Jaimini's Box is félretette a WSJ mangákat.
Köszi a jelzést, az OP topicban én is írtam róla.

SaiyaGin

Paripi Koumei 1-49. fejezet

Miután egy hónapja véget ért az anime, nekiálltam az alapul szolgáló manga olvasásának. Nyilvánvaló, hogy egy zenéről szóló történetnél egy olyan, hanggal rendelkező formátum, mint egy anime, jelentős előnyből indul egy olyan "néma" médiummal szemben mint amilyen egy manga. Ezzel nincs semmi baj, tudomásul veszem, de sajnos voltak dolgok, amiket már nem nagyon tudtam lenyelni. A rajzolás nem valami igényes, a karakterek sokszor elnagyoltak, néha akkor se rajzol nekik arcot a mangaka, amikor nem arról van szó, hogy egy névtelen tömeget kell ábrázolni. A hátterek helyzete felemás: sokszor semmilyen háttér nincs, és a szereplők üres fehér panelekben léteznek, a totálképek, pl. az utcaképek ábrázolásai viszont gyakran nagyon részletesek - annyira, hogy olvastam olyan felvetést, miszerint ezek valódi fényképek, amikhez addig adtak filtereket, amíg fel nem lehetett használni őket mangaként. (Mivel nem értek az ilyesféle képmanipuláláshoz, nem tudom megítélni, hogy tényleg ez történt-e, de a magam részéről el tudnám képzelni, mert eléggé elüt a rajz többi részétől, azt pedig nem tartom valószínűnek, hogy egy rajzoló a karakterábrázolás helyett a háttér lényegtelen apróságain babráljon. De az is lehet, hogy van egy ügyes asszisztense, aki részmunkaidős, és fejezetenként csak néhány oldalon tud dolgozni.)

A történet folytatásával szintén nem vagyok kibékülve. Az anime az első 28 fejezetet adaptálta, a következő story arc pedig Eiko családi viszonyain alapul, konkrétan azon, hogy miközben Eiko a következő dalán dolgozik, hirtelen betoppan az anyja, aki közli vele, nem engedi meg, hogy a lány énekesként dolgozzon, és megparancsolja neki, hogy menjen haza vele Kiotóba. Beismerem, nem vagyok a japán kultúra és ezen belül a szülő-gyerek viszony nagy ismerője, de azért elég furcsa látvány, amikor valaki úgy bánik a felnőtt, stabil munkahellyel rendelkező lányával, mintha a lány a magántulajdona lenne, akinek nincs joga ahhoz, hogy önmaga döntsön a saját életéről - az egész amiatt volt különösen érthetetlen számomra, mert Eiko énekesi karriere épp most kezdett igazán beindulni. A család múltjának ismeretében azt meg tudom érteni, hogy miért nem támogatja Eiko karrierét, de ez a reakció már irreális túlzás.
Annyira azért érdekel a történet, hogy folytassam, ha már lesz belőle több fejezet.

NLZ

Quotestabil munkahellyel rendelkező

Azért ez egy kicsit túlzás. Eiko egy feltörekvő zenész, néha fellép hobbi szinten, de amúgy bárpultosként dolgozik, ez nem egy karrier. Nyilván persze ya boi Kongming megtolja a szekerét és ha befut akkor meg fog tud élni belőle, de az anyja ebből nem látott még semmit, csak az emlékei vannak hogy az apja egy lecsúszott, semmirekellő zenész. Persze hogy nincs joga az anyjának beleszólni, de attól még helikopterkedhet.
Nem tökéletes, de nekem bejött, a lényeg Kongming trükközései ami kifejezetten élvezhető.

Más, The Fable nagyon jó, sőt talán az egyik legjobb seinen amit olvastam. Sztori az hogy egy szuperjó bérgyilkos és a segítője azt a megbízást kapja a főnöküktől, hogy egy évig éljenek átlagos állampolgárként. Persze főhősünk gyilkoláson kívül kissé fejletlen, szociális érzékei nincsenek. Továbbá a helyi yakuzán keresztül vendégeként érkeznek, úgyhogy rögtön bonyodalmakba kerülnek. Szóval kissé komolytalan a kiinduló pont, de ha ezen nem akad fenn az olvasó akkor utána beindul. Van akció, dráma, komédia is néha de akkor betalál. Egyedüli gyenge pont talán a segítő karaktere, de cserébe szórakoztató (és nem a saját kárán). Csodálom hogy még anime adaptációja nincs, viszont látom megfilmesítették a japánok, majd meglesem (bár az értékelése nem kimagasló).
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2022-07-30, 22:56:55
Quotestabil munkahellyel rendelkező

Azért ez egy kicsit túlzás. Eiko egy feltörekvő zenész, néha fellép hobbi szinten, de amúgy bárpultosként dolgozik, ez nem egy karrier. Nyilván persze ya boi Kongming megtolja a szekerét és ha befut akkor meg fog tud élni belőle, de az anyja ebből nem látott még semmit, csak az emlékei vannak hogy az apja egy lecsúszott, semmirekellő zenész. Persze hogy nincs joga az anyjának beleszólni, de attól még helikopterkedhet.
Nem tökéletes, de nekem bejött, a lényeg Kongming trükközései ami kifejezetten élvezhető.


Igen, az is zavart, hogy az anya nem látott bele a háttérbe, de nem is nagyon akart, inkább csak kritizált. Abban persze egyetértek, hogy a pultos munka nem a legelegánsabb álomkarrier, de a semminél több, legalábbis kezdésnek.

kada

Sousou no Frieren
Hero Party megy, és legyőzi a démonlordot.
Aztán az első fejezet első oldalán hazafelé jövet elkezdenek arról beszélni, hogy dolgukat végezve ki mit fog csinálni.
Hirtelen 50 év time skip, újra találkoznak egy ígéret miatt.
Aztán a következő time skip után már a történet időszámításának nullája nem a démonlord halála, hanem az egyik csapattagé.
Slice of Life egy elf szemszögéből miközben vadászik elfeledett és feledésre érdemes varázslatokra, új barátokra és riválisokra szert téve, miközben talán ő se annyira megváltoztathatatlan.

Growing Tired of the Lazy High Elf Life After 120 Years
Már a cím is elspoilerezi hogy hasonló, mint az előző, de mégse: a külvilág common sense által "nem megfertőzött" főhős elfünk kilép a biztonságos erdőből, hol kellemes hol kellemetlen helyzetekbe kerül, igazi barátságokra tesz szert, sok mindent tanul mindenfelé mert ideje van rá, míg az újdonsült barátjaira ez nem mindig igaz...

Frierenre nem jellemző az hogy a rész elején ne tudnám megtippelni vajon a rész végén mi lesz a dátum nagyságrendileg, a konfliktusok kifejezetten emberi léptékkel zajlanak, és ritka hogy az időskála ne kifejezetten emberi mércével mozogjon az új csapattal, de akár egy csomó fejezet is szükséges lehet hozzájuk (nem véletlen, már 100+ fejezetnél tart).

Lazy High Elfnél ez nem igaz, ha 2d6 évbe kerül valamit megtanulni, akkor annyit fog ott dekkolni, aztán eszébe jut hogy esetleg még össze kéne futni másokkal, amíg van rá mód. A konfliktusok tipikusan 1-2 rész alatt megoldódnak, de nem feltétlenül 1-2 villámgyorsan elszaladó év alatt :D

blackronin

#4524
Kingdom (1-437. fejezetek, a manga első fő részét lezáró konklúzióig), mangaka: Hara Yasuhisa
Sokáig halogattam az OP nagy riválisának tartott Kingdom elkezdését, de márciusban elhatároztam magam és meg akartam tudni, hogy mi a "varázslat", a sorozat körüli hype mennyire valós.
Húha, akkor még nem tudtam, hogy mibe vágtam bele!
A manga ugye a kínai történelem egyik legérdekesebb időszakáról szól, amikor Qin fiatal királya eldönti, hogy egyesíteni akarja Kínát, lezárva az 500 éves háborúskodással teli időszakot.
A célja elérésében a legnagyobb segítsége Shin lesz, aki mint harcostársa (akinek álma az, hogy a mennyek generálisa legyen) támogatja őt.

A mangába részletesebben most nem akarok beszélni, de nem azért, mert nem lehetne mit mondani...
SŐT
Túl sok gondolat van bennem, így csak a lényeget akarom leírni:
A Kingdom méltó a hype-ra, szerintem a valaha volt legjobb háborút feldolgozó manga, fantasztikus pacing-el.
Remek karakterek (Ouki is the best :) ), kellemes humor, valódi dráma és mondanivaló, valamint az art nagyon ott van a szeren.
Úristen az art!  :eek:
Kénytelen vagyok beismerni, hogy sok arc-ja simán alázza az OP jobb arc-jait, több helyen példát vehetne Oda Hara Yasuhisa mangakától.
Nálam mindenképpen egy 9,5*/10. Vagyis kb. egy színvonalon van az OP-val.
Egyszerűen alig várom a folytatást, soha nem gondoltam volna, hogy az OP mellett találok egy ilyen gyöngyszemet, ami mögött ekkora tehetség és szív van!

Az anime pedig remekül kiegészíti a mangát, bár az első évad minőségében és fura történetvezetése miatt szerintem inkább kerülendő, és csak pár jelenet, párbeszéd miatt érdemes megnézni (meg a szinkronhangok miatt).
A 2. évadtól kezdve látszik az ugrás a minőségben, de a 3. évadtól kezdve durva leginkább a változás (sok helyen már movie szintű az animáció és a mögé rakott munka).

edit
438-642. fejezetek, Shin fontos mérföldkőhöz érkezik
Megy tovább a háború és Qin királyának törekvése, hogy egyesítse Kínát, továbbra sem halványul... sőt minden téren fokozódik.
Shin elérte végre (bár hatalmas áldozatok árán), hogy az események kritikus befolyásolója legyen, erőfeszítései hatására mindenki tisztában van azzal, hogy ő egy olyan tényező, akit nem lehet figyelmen kívül hagyni.
Ilyen folytatás után még mindig elmondható, hogy a történet és a manga remek, bár némileg csökkent a "OPIC level" valamelyest pár dolognak köszönhetően (vagyis már csak egy gyenge 9,5/10 nálam :P ):
- a Houken-es szálat már ideje volt lezárni, nekem a végső része egy kicsit elnyújtottnak is érződött, a "kevesebb több" elvet kellett volna követni.
Kicsit zavaró volt az is, hogy a manga ennél a résznél jobban kilengett a klasszikus "miracle power" síkra, ami annyira nem jött be...
- a Zhao elleni háború kapcsán komoly tényezőt jelentett a logisztika szerepe... ami legtöbbször jól lett kezelve, kellő feszültséget és drámát kevert bele a dolgok menetébe. Többször viszont mintha Hara-sensei "elengedte" volna a dolgot és egy-két húszárvágással átugrott bizonyos szituációkat, amik előtte rendesen és logikusan ki voltak dolgozva.
- az utolsó pedig maga annak felismerése, hogy a Kingdom-ot egy nagyon komoly veszély fenyegeti. Aki utánanéz annak, hogy melyik időszakot dolgozza fel a történet és hogy minek kellene még megtörténnie (hiszen eddig elég szorosan követjük a valódi eseményeket), akkor jogosan teheti fel a kérdést, hogy mégis mennyi fejezetnél fog ez a sorozat megállni? Ugyanis hiába tekinthető (maga a mangaka írta így) a 437-es fejezet a manga "első felének lezárásának", valójában inkább a történet harmadát értük csak el ott. Tehát minimum 650-700 fejezet illene még kapnunk ahhoz, hogy a LEGFONTOSABB dolgokat bezsúfoljuk a sorozatba, és még így is áldozatokat kell hoznia a mangaka-nak, hogy mi az, amit felületesen fog majd csak bemutatni (Hara-sensei már most 48 éves, az egészsége se tökéletes, így nem életszerű az, hogy 70 évesen is rajzolni szeretne).

edit2:
643-763. fejezetek, beértük a sorozatot, immár heti manga ez is  :D 
Kanki északi hadjárata nagyon izgalmas volt, tele csavarokkal és drámával, király volt.  :whoah:
Komoly következményei lettek ennek a hosszú arc-nak, amelyek már ki is hatottak a most futó, de inkább átvezető jellegű részeknek.
Továbbra is fantasztikus manga a Kingdom, de a véleményem összességében nem változott.
A manga legnagyobb ellensége az idő és még belegondolni is durva, hogy mennyi mindennek kellene még megtörténnie, ha látni szeretnénk Sei végső felemelkedését.
Reméljük, hogy a mangaka-ban lesz még elegendő erő a történet befejezéséhez...

blackronin

#4525
Fist of the North Star, 1-136. fejezet, vagyis Part I.
Egy régi adósságomat törlesztem, magam felé, hogy végre bepótolom ezt a remek sorozatot.
Szerencsésnek mondhatom magam, hogy a most őszi japán utam alatt sikerült megnéznem Tokióban a manga 40-ik évfordulója kapcsán rendezett kiállítást a Roppongi Towersben, ami fantasztikus volt.  :smile:
Szóval a motiváció megvolt, hogy november óta lenyomjam, fokozatosan és szépen beosztva, a mangát, ami (minő meglepetés) nem okozott csalódást eddig, természetesen érthető már számomra a legendás státusza.
Megyünk tovább, így 2024-ben már úgy fogom megnézni az új anime sorozatot, hogy már ismerem a mangát.

edit:
Lássuk, hogy a Part II. mit tartogat számomra, felér-e az elsőhöz...

edit2:
Part II., 137-161
Egész jó volt a Celestial Emperor arc is, különösen Falco volt király karakter. : )
Emellett végre eljutunk a sokszor emlegetett Asura kontinensre is, ahol elvileg a végső ütközetek várhatóak...
Kíváncsi leszek, hogy mit tartogat ez az arc!

edit3:
Part II., 162-210
A Land of Ashura arc elég vegyes érzelmeket váltott ki belőlem.
Volt több remek karakter és harc is (Han, Hyou), de itt már érződött az, hogy nem volt annyira kidolgozva mint a korábbiak, a manga sikere miatt lett továbbírva a történet. Emiatt a több utólagos betoldás és kiegészítés inkább fura volt, mint érdekes.
Néhány rész pedig kifejezetten összecsapottra sikeredett (pl. Falco kiírása a történetből és Sayaka szerepe), valamint Lin szenvedte el a manga történetének legnagyobb visszafejlődését. Lényegében egy biodíszlet volt az arc során, aki több problémát jelentett, mint segítséget...
Ja és Kaioh sajnos egy eléggé felemásra sikerült Raoh klón lett a legvégére, pedig voltak érdekes pillanatai, de egyértelműen nem tudott felnőni a korábbi nagy ellenfelekhez.

edit4:
Az Ashura arc után már elvileg az Epilógus jön (vagy nevezhetjük akár Part III.-nak is).
Ezt ugye már nem dolgozza fel az anime, így szinkronhangok már nem tudnak hozzáadni semmi pluszt a történethez.

edit5:
Part III., 211-245
Nem akarok rá sok szót fecsérelni, egy rakás f*s volt.
Egész egyszerűen nem értem, hogy Buronson hogyan engedhette meg magának, hogy így elcsessze a végén az egészet...
Az art remek volt, abba nem lehet belekötni, de az összes többibe igen (karakterek kezelése, elvarratlan szálak, konklúzió, stb.).
Szomorú volt számomra, hogy ilyen nevetséges módon zárták le ezt az epikus sorozatot...  :ejj:

A sorozat végül így nálam egy gyenge 8/10-es lett, köszönhetően a Part II. Ashura arc-jának és a Part III.-nak.
A Part I. egy mestermű (vagyis 10/10), most már teljesen világos számomra, hogy a 40-ik évfordulós kiállításon miért arra fókuszáltak egészében.
A Part II. egy korrekt 7/10, míg a Part III. egy gyenge 4/10 (fogalmam sincs, hogy itt mi történt).