Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Nakedape

#4860
újabb jó zombis fun!!
http://youtube.com/watch?v=8Mo6C6up1Qo

az idéglenes avatarom innen. a film jobb, mint a trailer imho
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2008-02-14, 23:14:32
újabb jó zombis fun!!
http://youtube.com/watch?v=8Mo6C6up1Qo
az idéglenes avatarom innen. a film jobb, mint a trailer imho

Csatlakozok Pucérmajom barátunkhoz! :D Szerintem tavalyi év top 10 legjobb filmjében benne van.

[spoiler=Rövid, spoilermentes vélemény]A zombifilmek divatja Romero óta nem akar kihalni, újra és újra előkerül ez a népszerű, lassan már zsánerré váló horrortéma. A Fido azonban nem az élőhalottak még tovább gyorsításával, fegyverhasználatával vagy más ,,korszakalkotó" ötlettel próbál érvényt szerezni magának, inkább visszatér Romero módszeréhez: komolyabb, társadalomkritikai és erkölcsi kérdéseket vet fel a rothadó, ostoba emberszerű lények kapcsán, miközben az izgalmas történetről és a bőségesen adagolt (nem csak fekete) humorról sem feledkezik meg.
A környezet amúgy a háború előtti Amerika kertvárosi álomvilága a hozzá illő autókkal, ruhákkal, bugyuta oktatófilmekkel és zenével (a jó öreg dzsessz...), ami újabb színeket ad a Fido amúgy is érdekes palettájához, nálam pedig a Kék bársony (látszólag) békés kertvárosi idilljét és a Fallout hangulatát idézi és más hasonlóan kellemes képzettársításokat okoz. És ami a legfontosabb: jó volt nézni, nem unatkoztam és nem is tudtam előre minden csavart. (Trinity még mindig nem igazán tud játszani, de legalább próbálkozik.)
Többszöri újranézésre is alkalmas![/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Download started, úgyis rég láttam jó zombis filmet.

Nakedape

jja és a Fazékkal az I am legend után néztük meg ami sokkal gyengébb, de eza  film TÖKÉLETES folytatása, majdnem:) csak dr Reinhold Geiger szobrát mindenki fejben cserélje le  hadnagy?   Robert Neville-re  :hopp: :lol:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2008-02-14, 23:44:29Download started, úgyis rég láttam jó zombis filmet.

Én most szedem a The Plague Of The Zombies című régi angol zombis filmet, kíváncsi vagyok rá. :)
Aki a Fidót szereti, az feltétlenül próbálja ki a Stubbs The Zombie című játékot! :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

"Thanks for landing me a hand!"  :haha: Jónak tűnik, talán csekkolom is majd, ha egyszercsak kedvem támad játszani.

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2008-02-14, 23:55:09
Quote from: minuszmiki on 2008-02-14, 23:44:29Download started, úgyis rég láttam jó zombis filmet.

Én most szedem a The Plague Of The Zombies című régi angol zombis filmet, kíváncsi vagyok rá. :)
Aki a Fidót szereti, az feltétlenül próbálja ki a Stubbs The Zombie című játékot! :Kiraly:

hát én a lolipopos videója óta szeretem, de sztema gépem nem kompatibilis vele, azaz idősebb annál:), majd egyszer.. :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Dreamcleaver

Quote from: Puru² on 2008-02-12, 01:54:38
Cloverfield

Godzilla meets Blair Witch Project (+ Alienek is benéztek) leginkább így lehetne összefoglalni Lost misztikum mániás producerének JJ Abramsnak az első filmjét .Összeségében nagyon bejött és megmerem kockáztatni hogy eddig az idei év legjobb "szörnyek lerohanják Amerikát" múvi . :ejnye: Személyszerint nekem ez a fajta tálalás 1000* jobban tetszik mint az AVPR ,végre vannak szereplők akikért lehet izgulni ,feszültséget nem a repkedő  testrészekkel próbálják elérni ,ja és ezuttal nem egy noném colorádói kiskárosban hanem Manhattenben tombolnak a monszták .
:jee:

8/10

Én is megnéztem és nagyon élveztem. Tényleg "igazinak" tünt. És valóban sokkal nagyobb feszültséget tud teremteni, mintegy darálós film.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: Dreamcleaver on 2008-02-15, 17:05:46
Én is megnéztem és nagyon élveztem. Tényleg "igazinak" tünt. És valóban sokkal nagyobb feszültséget tud teremteni, mintegy darálós film.

Nem feltétlenül. Lásd 28 nappal később... + 28 héttel később...  :whoah:

Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2008-02-15, 17:25:55
Quote from: Dreamcleaver on 2008-02-15, 17:05:46
Én is megnéztem és nagyon élveztem. Tényleg "igazinak" tünt. És valóban sokkal nagyobb feszültséget tud teremteni, mintegy darálós film.

Nem feltétlenül. Lásd 28 nappal később... + 28 héttel később...  :whoah:

azokat untam, de amúgy nem azokra értettem a darálós kategóriát.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Hitchcock-portfólió a remek filmek és a (Mester által is kedvelt) gyönyörű színésznők emlékére.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#4871
éppen nézném a [Rec]-et, de picikét be vagyok tojva. még a 20. percnél se járok, de már 2x lepause-oltam a filmet.
jó lenne, ha fölkapcsolhatnám a villanyt, de félek, hogy úgy meg kicsit megölném a filmet... nehéz döntés :redface:

szerk: 3x

szerk2: ezt holnap meg kéne néznünk, vagy nem tudom, de most egyedül úgy érzem nem igazán merem.
bár ott is csak úgy lenne értelme, ha egyetlen horrorokon notóriusan nevető egyén sincsen ott, ha már egy ilyen személy is van a teremben, akkor az tönkrevághatja az egészet

kézikamerás komoly beszaratós zombifilm amúgy

persze nem garantálhatom a minőséget lévén csak 20 percet láttam és könnyen félős vagyok, szóval lehet hogy mások meg végigunatkoznák...

állítólag a Cloverfield nulla ehhez képest

szerk3: mondjuk csak TS screener változat van még kint belőle, de úgy érzem nem ronthat sokat az élményen, lévén az alapanyag is kézikamerás ugyebár :)

Solid Snake

#4872
Quote from: Fazék on 2008-02-15, 23:00:05
kézikamerás komoly beszaratós zombifilm amúgy

Romero mester Diary of the Dead-jét várom kíváncsian, az lesz még ilyen.
[spoiler]Esetleg addig is egy kis [REC] linkecskével megdobnál PM-ben?   :smile:[/spoiler]

Fazék

Quote from: Solid Snake on 2008-02-15, 23:09:47
Quote from: Fazék on 2008-02-15, 23:00:05
kézikamerás komoly beszaratós zombifilm amúgy

Romero mester Diary of the Dead-jét várom kíváncsian, az lesz még ilyen.
[spoiler]Esetleg addig is egy kis [REC] linkecskével megdobnál PM-ben?   :smile:[/spoiler]
http://isohunt.com/download/30049261/%5Brec%5D
én ezt a változatot szedtem le

Solid Snake


Zen

Haverokkal majd megnézem ezt a Rec-et.
ööö,nézem a file nevet: spanish? :confused:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-02-15, 23:00:05
szerk2: ezt holnap meg kéne néznünk, vagy nem tudom, de most egyedül úgy érzem nem igazán merem.
bár ott is csak úgy lenne értelme, ha egyetlen horrorokon notóriusan nevető egyén sincsen ott, ha már egy ilyen személy is van a teremben, akkor az tönkrevághatja az egészet

Tőlem mehet, én nem nevetek (ha jó a horror), mert minek? Éppen azért nézi az ember, hogy féljen! :) De ha nem is közösen, én mindenképpen megnézem később, szóval elmentem majd a gépre. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Zen on 2008-02-16, 01:47:07
ööö,nézem a file nevet: spanish? :confused:
Mivel spanyol film... :)

Dreamcleaver

Quote from: Fazék on 2008-02-15, 23:00:05

állítólag a Cloverfield nulla ehhez képest


duh...a Cloverfield nem zombis horrorfilm...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2008-02-16, 02:40:34
duh...a Cloverfield nem zombis horrorfilm...
duh... de ugyanúgy kézikamerás, csak Cloverfield-del ellentétben, ez állítólag tényleg hihetően kézikamerás és az egész sokkal korrektebb

Én

Én személyszerint nagyon rühellem a kézikamerás filmeket, egyszerűen nem tudok koncentrálni, ha össze-vissza rángatják azt a szart. Pl a Bourne ultimátumnál is ez volt a bajom, pedig ott nem is ment végig ez (csak a 90%-ában).

Lythis

#4881
CLOVERFIELD

kézikamerás, mondhatni "élményközeli" óriásszörnyes-városmegtámadós film. Amit a brutális viral marketing kampány miatt a közönség kajolt már akkor is, amikor még a címét sem tudta (igen, engem is érdekelt, hogy mi lesz végül).
Az elején nem tudtam, hogy az egész kézikamerás lesz (valakinek anno nagyon tetszhetett a Blair Witch Project...), de gondoltam ezért nem írom le, még lehet jó, szóval tegnap megnéztem, mert miért ne.

Röviden és tömören: pocsék. Semmi nincs benne, nincs benne feszültség, még akkor sem, amikor az alagútban kergetik őket a paraziták. Az meg, hogy az emberek a harapástól adott időn belül felrobbannak, szerintem egyenesen nevetséges volt (ez volt az a pont, ahonnan már meg sem próbáltam komolyanvenni.. amikor a csajt lekapják a melkasát átszúrt vascsőről az volt a másik...)
Elismerem neki, hogy egyedi avval, hogy ilyen témát így ad elő, civil szemszögből, hogy nem tudjuk mi történik, és fejetlenség uralkodik körülöttünk.
A szörnyet is nagyon a főszereplők után engedték. Ha nincs éppen egy háztömbnyire tőlük, akkor valamelyik tv képernyőjén virít éppen (külön érdekesség, mert a mobiltelefonok nem akarnak működni rendesen, ellenben a rádiók és a tv gond nélkül mennek...). Az olyan orbitális mellényúlásokat már nem is említeném, hogy amikor a kis bestia már nagyban a városban grasszál, és épületeket rongálgat, és légifelvételről mutatják a hiradóban, ahol az is látszik, hogy a sereg kergeti, még mindenki ott tart, hogy nem tudjuk mi folyik Manhattan-ben. Mármint bocsika, egy több emeletes dög éppen a várost dönti romba, vajon mi lehet a zavargások oka? Ötletem sincs.
Egyébként a szörny maga érdekelne, mert lőtték tankkal, gépágyúval meg ami csak a hadseregből kifért (olyannyira, hogy b2-esekkel is bombázták), mindezt mintha meg se érezte volna, szal nemtom a készítők szerint honnan szabadult oda, de lehet, hogy nem is foglalkoztak vele.
Pozitívum, hogy nem erőltettek neki happy end-et, de ebben ki is merül.
Limonádéval elmegy, ha az embernek nincsenek elvárásai, és nem akad ki a kézifelvételektől.
Szerintem még csak izgalamas sem volt, és a felétől már azt lestem, hogy mennyi van még vissza. Kétlem, hogy egy filmnek ez lenne a célja a nézőivel.

tl;dr: kézikamera freak-eknek kötelező darab, mások szerintem kerüljék el, nem hagynak ki vele semmit.
2/10 mert az effektek azért jók voltak - katonaság, törmelékköd, ilyesmik (leszámítva a dögöt magát, mert az úgy volt low budget, ahogy)

Kvikveg

Uuuurissstennnn... Ez most sokkolt.
Get Carter vs Get Carter. Az elobbire szavazok.

Peter's Friends
Stephen Fry, Emma Thompson, Kenneth Branagh, Hugh Laurie, Imelda Staunton, folytassam?
Peter szilveszteri partijara osszegyulnek a regi baratok - az eletkor valahol 30-40 korul mozoghat. Es mindenkinek valami el van b*szva az eletebe, welcome to reality. Kb 90es evek elejen csinalhattak, tehat a film elejen levo "utolso eloadas egyutt" kb 80as evek eleje lehetett. Erdekes volt ugy nezni, hogy 90ben voltam 12, tehat vannak emlekeim is az elotte levo evtizedrol. Ezenkivul bizonyossagot nyert (ismer), hogy az ember 30-40 evesen is ugyanolyan marharepa, mint elotte 10-20 evvel. XD
Bazz, a hazvezetonot jatszo Phyllida Law nem csoda, hogy hasonlitott Emma Thompsonra... az anyja.  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Quote from: Lythis on 2008-02-17, 22:02:14

Egyébként a szörny maga érdekelne, mert lőtték tankkal, gépágyúval meg ami csak a hadseregből kifért (olyannyira, hogy b2-esekkel is bombázták), mindezt mintha meg se érezte volna, szal nemtom a készítők szerint honnan szabadult oda, de lehet, hogy nem is foglalkoztak vele.

Nekem ebből elég nyilvánvalónak tűnik, hogy AT Field-je van, szóval vagy egy Angyal, vagy egy EVA... De ha szörnyek néz ki, és nem Transformernek, akkor inkább Angyal. (Yes, it's NGE ripoff, like the whole world. :muhahah: )
Quote from: Lythis on 2008-02-17, 22:02:14

és nem akad ki a kézifelvételektől.

You lost me.
Pedig én is egész jókat hallottam volna, annak ellenére akartam megnézni, hogy handcam-faggotry. Ez van.

Lythis

Quote from: Én on 2008-02-17, 22:33:24

Pedig én is egész jókat hallottam volna, annak ellenére akartam megnézni, hogy handcam-faggotry. Ez van.
engem nem győzött meg. ettől még lehet, hogy jó, szóval ha érdekel, akkor ne én tartsalak vissza, nézd meg nyugodtan.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cloverfield_%28creature%29 cikk alapján ez egy csecsemő.. még remekebb... kíváncsi vagyok mennyire nő majd még meg a folytatásban, ami szerintem simán esedékes, ha eleget kaszáltak vele...

Ok, pozitívum, hogy nem tudták szétlőni pillanatok alatt... ugyanakkor azért érdekelne, hogy mégis mivel magyarázzák, hogy ennyire ellenálló...

btw: shitty cg is shitty..

Én

Cool túra
"-Te mit keresel egy lányban?
-Hát, legyen vonzó... és kedves, és... pucér. Legyen pucér."
7.5/10

Zen

Kézikamerás filmeket ha utáljátok, kiváncsi vagyok milyen dilemmában lennétek egy Half-Life film kapcsán. (feltéve h ugyanúgy menne mint a játék: Gordon szemszögéből) :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

One Point O

:wtf:

seriously,  :wtf:

eszméletlen han- Nature Fresh Milk gulata van.

highly recommended virus

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-02-18, 01:25:28One Point O
ja, az jó para film, meg még Ramiz is dícsérte emlékeim szerint

Lythis

The Football Factory

Gondban vagyok evvel a filmmel, méghozzá nem is kicsit. Talán mert nem tudom hova tenni. Egyfelől dokumentumfilm, másfelől dráma. Egyfelől a maga abszurd módján poénkodás, ugyanakkor valahol mégis véresen komoly. Egyszerre plagizál, ugyanakkor eredeti is. És a maga valótlanságával és túlzásai(?)val mégis a valóságot tárja a néző elé.
Leginlább talán a harcosok klubbja hasonlít rá, de ez korántsem annyira lázadó hangnemű, és nem is ítél el semmit. Egyszerűen csak megismertet egy másik élettel, ha úgy tetszik egy másik világgal.
Futbalhuligánokról szól, pontosabban a mindennapjaikról, az egymás közt rejlő feszültségekről, ahol annak ellenére, hogy társak, mégis utálják egymást, közben mégsem.
Nem vagyok oda sem a fociért, sem a szereplők életviteléért, de a film valahol mégis tetszett. Valahol olyan életszagú az egész. És állítólag eléggé valóságos képet mutat...
Annak ellenére, hogy boncolgat komolyabb témákat, nem egy "zomgdeep" film, nem fogja megváltani a világot.

Akit nem zavar a káromkodásözön, és a benne szereplő szétcsúszott életmód (lásd idézetet lejjebb) az tegyen vele egy próbát, maximum rájön, hogy nem tetszik neki, de egy nézést szerintem mindenképp megér.

[spoiler]Tamara's Father: [Rod meets his girlfriend's parents] Tell me more about the air conditioning, Rodney. I'm fascinated.
Rod: Air conditioning?
Tamara's Father: You told me you run an air conditioning firm.
Rod: Oh, we have a few vans out on jobs most of the time. Yeah, sure it's always busier in the summer, of course. Nothing like a soaring temperature to help the work, you know what I mean? Anyway, most of the time I just sit around the office waiting for the weekend. Don't get me wrong, I love the money the job pays. But my real passion lies in kicking people's fucking heads in at football. See, I got to channel it somewhere. As you can probably tell by my bulging stomach, I don't participate in too many sporting activities. And I don't do drugs. Well, that's not entirely true, but not a lot. So I got to have my release in something, and a good fucking fight seems like the best way. Wouldn't you agree? Maybe not. At least I wouldn't be walking around like you lot, fucking horrible cunts with sticks shoved up your asses trying to pretend your little suburban nightmare's all right. Then again, I suppose it just depends which way you look at it[/spoiler]