Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

pet

én eddig csak metalos rajzolókkal találkoztam.. jelenleg van 3 rajzoló haverom, ebből 2 legalább 10 éve rajzol, és megérintik a legjobbak szintjét ( http://www.deviantart.com/deviation/47973661/ ) és metalt hallgatnak :)
viszont ismertebb művészek közül meg lehet említeni ken kellyt (manowar cover rajzoló/festő) samwise didier (wow rajzoló/hammerfall fan és cover rajzoló)
amúgy nem tudja valaki ki rajzol falconernek?:)
u.i edguy - superheroest ki ne hadja senki :)

Derfel Cadarn

#841
Bárhogy is csondálkozunk rajta a harc megtalálható az ösztöneink közt, maga a létfenntartás ösztöne. Szélsőséges példa, de pl. ha valaki fenyegetné egy másik személy a családját (az életüket) akkor olyan esetben a legtöbb ember elégtételt érezne a támadó elpusztításától. A háború ugyanez, az ember megvédi a véreit és kész, az önfeláldozás és a büszkeség adalék, ez támogatja a harcoló személyeket mikor a harc értelmetlennek hat számukra.

Ez szerintem azért van mert az a rapper aki kizárólag autókkal és nőkkel tudja elképzelni magát nem sok fantáziával rendelkezhet :D ezért a rajzolgatás marad a metal arcoknak :D

Valaki megmondaná, sok rap-es amv van? Csupán mert nem tudom elképzelni őket.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Kuroi Tenshi

Quote from: pet on 2007-03-10, 15:54:11
akik a véleményeim szerint értelmesebb zenei irányzatba fejlesztik szakértelmüket, azok fogékonyabbak a művészetekre. vagy csak én gondolom így?:)
Define "értelmesebb zenei irányzat".
Na jó, nem kötözködök.
Vagy igen, vagy nem. A nagy átlagnál sokkal műértőbb vagyok, de attól még
nem sok időt szentelek a legtöbb művészeti formára (se). A nagyátlag pedig
úgyis igénytelen, vagy olyan az igénye, amilyenre mossák a tudatát, és nem
tudja értékelni azt, ami ezen a szűk tartományon kívül esik.

pet

#843
aki még nem ismeri annak figyelmébe ajánlanám last.fm et, ami nem csak saját együtteseket tart számon, de személyreszabott rádiót is csinálhatsz és hallgathatsz olyan előadókat amelyeket még nem ismersz de a műfajt szereted. pl ma rácsatlakoztam egy power metal adásra :D
saját profilom: http://www.last.fm/user/pet999
amúgy én is szerintem jó műértő vagyok, de mondjuk fejlesztem is magam :)

Member

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-10, 19:45:17
Ez szerintem azért van mert az a rapper aki kizárólag autókkal és nőkkel tudja elképzelni magát nem sok fantáziával rendelkezhet :D ezért a rajzolgatás marad a metal arcoknak :D

Valaki megmondaná, sok rap-es amv van? Csupán mert nem tudom elképzelni őket.
Ezt kikérem magamnak, köztük nőttem fel. Elég durva grafikákat alkalmaznak ők is (nem csak a grafittire gondolok), csak más jellegű, mint a metál arcoké.
Nincs sok rap-es AMV, mert a legtöbbjük zenei alapja nem elég gyors egy AMV-s "tátogásrávágáshoz".

A másik meg... Mi alapján döntöttétek el, hogy ki a műértőbb? :)

pet

azt nem döntöttük el.. mondjuk én egész nap deviantot bújom, és samwise rajzait másolom

Derfel Cadarn

Tátogás alatt lipsyncre gondolsz? Szerintem azok elég unalmasak, sokkal izgalmasabb ha a zenét a gesztikulációhoz igazítják, és arra alkalmas a rap bármennyire is utálom :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Member

Változó, hogy melyik zenére mi illik. A rap túl monoton tud lenni ahhoz, hogy egyszerűen gesztusokhoz igazítsd (max a szöveget a képekhez :)).
Még hogy rossz... A nagy álmom, hogy összerakjak egy Rap/Black Metál bandát némi akkusztikus beütéssel, Unholy Virgin néven. :lol:

pet

hát az igazat megvallva engem is eléggé taszít az a műfaj :S

Derfel Cadarn

Hmm nem lehetne rap és akusztikus beütés nélkül? :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-03-10, 21:34:05
A nagy álmom, hogy összerakjak egy Rap/Black Metál bandát némi akkusztikus beütéssel, Unholy Virgin néven. :lol:
Remélem ez csak (rém)álom marad...  :3x3:
:hehe:
Szvsz: szezon és fazon. Rap = black music; metal = white man music. Lehet,
hogy általánosítás, de az összes műfaj közül leginkább ezeknél van kifejezetten
nagy elkülönülés.
Ja és az ilyen dolgokat nem csak úgy összerakja az ember :hehe: ;)

pet

én inkább valami viking/folk ra gondolnék, de ensiferumnál úgyse lehetne jobbat :D

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-10, 21:52:26
Remélem ez csak (rém)álom marad...  :3x3:
:hehe:
Én viszont tényleg szeretném, megfelelő szerkesztéssel szerintem összeférnének. De ahogyan haverom is mondta, "Megoldható, de nem lenne rá igény...". :frown:
QuoteJa és az ilyen dolgokat nem csak úgy összerakja az ember :hehe: ;)
Hidd el, nem olyan kutyulás lenne minden track, hogy a b*zi tinglitangli alapra rágitároznak, és a repperekre kontrában krágog vmi idióta. :rolleyes:
Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-10, 21:49:37
Hmm nem lehetne rap és akusztikus beütés nélkül? :D
Hát pl. a Bukott Angyal című ötletet nem elképzelhető sztem sima akusztikus gitár alap nélkül. ;)
(Bocsánat a sablonos címért :haha: )
De pl. a "Vallomás (Gyűlöllek)" inkább a Deicide Insinerathymn albumának hatásait mutatná, szaggatott gitárszólókkal és igazi gyomorhörgéssel. :Kiraly:

Quote from: pet on 2007-03-10, 21:54:10
én inkább valami viking/folk ra gondolnék, de ensiferumnál úgyse lehetne jobbat :D
De divat lett a fórumon vmi... :rolleyes:

pet

divat? a metal az nem divat... mondjuk nekem az teccik, (persze vannak kivételek [slipknot korn pfhúj])
Irgum-burgum :D

Member

#854
Ha megnézed a 12-16 éves korosztályt, rá kell döbbenned, hogy bizony mind a metál, mind a punk műfaj divathulláma következik, ugyanis a "divat ellen lázadás" divattá vált. :haha:
Amíg a Hammer felmérése szerint a legjobb szövegíró Lukács Laci és Halász Feri, addig a véleményem megdönthetetlen... :/

EDIT: Szerintem mind a Slipknot (elvégre köztük van a világ egyik legtehetségesebb dobosa), mind a Korn simán elmegy, ha hallgatni akarsz vmit a háttérben (viszont helytakarékosságból egyiket sem tartottam meg).

pet

mert nem kell azokra a barm**** hallgatni :D hallgasd azt amit szeretsz, és ne azt ami a tv ben megy. :) bár gondolom ezt teszed... :) én addig nem lázadok amíg nem zavarnak a divat hülék. de az fel tud háborítani hogy suliban egész szünetben azt hallom hogy tucc tucc :S

Derfel Cadarn

#856
Hamarosan 17 leszek, bárhogy nézzük is ez még a 16 éves kategóriába esik és mégsem protestálok, nincs problémám a kormánnyal (legalábbis nem szeretném ha a kormány erőszakos úton megbukna), nincs semmi jobbszélső gondolatom, nem rothadok minden pénteken valami szutykos kocsmában, és vannak terveim a jövőre (munka). Biztos vagyok benne hogy nem én vagyok az egyetlen korosztályomban aki eképpen gondolkodik, bár fene tudja.
Szerintem pedig kinek mi a divat. Aki pl. egyik héten még depresszió, tankcsapda és replika pólókban mászkál, a másikon pedig már dimmu, cof, és egyéb hasonló ruhákban az vélhetőleg divatol. Igaz nehéz elképzelnem de biztos van aki szereti pl. a CoF-t.
Quote from: pet on 2007-03-10, 21:54:10
én inkább valami viking/folk ra gondolnék, de ensiferumnál úgyse lehetne jobbat :D

Nem-e? Ott a Turisas :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-03-10, 21:58:22
De sablonos divatsátánista lett a fórumon vmi vki... :rolleyes:
epic fix
:D  :muhahah: :lazza:
Egyébként elég rendesen félreértetted, amit mondtam. Mindegy.
A trendeket is úgyszintén. Metál továbbra sem divat. Nem is a "divat elleni lázadás"
a divat, hanem csak a "lázadó stílust" koppintották le, tartalmától megfosztva.

Member

A divat elleni lázadásról beszéltem, nem a kormány és a rendszer elleniről, az egy teljesen más tészta (ha az egyik TG, akkor a másik Gyermelyi ;)). Volt egy időszak, amikor mindenki a rappereket oltotta, hogy "bröáááf, divatzene, 2 év múlva már azt sem tudják mi az! Amíg a föld kerek..." és ehhez hasonló üzenetek minden lehetséges helyre és lám azóta mintha az arányok kezdenének megfordulni. :)

Hülyén quote-oltál, barátom. :muhahah: :muhahah: :muhahah:
Az, hogy tömegek fosztják meg jelenleg ezt a stílust a lényegétől, szted nem eléggé divatszagú? Elvégre a divat lényege mindigis ez volt. :)

pet

"De sablonos divatsátánista lett a fórumon vmi vki..." ez így sértőbbnek hangzik.. :S na mindegy :)

Derfel Cadarn

Hááát a divat ellen nincs más lépés csupán a teljes izoláció akkor :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

#861
vissza a 80 as évekbe :D ejj de jól érezném magam akkor, amikor még nem a "100 ezer forintos "márkás" műanyag karkötő" volt a divat, amikor megalakultak a mai kedvenceim, amikor nem volt elgépesítve a világ :D igen walkman rules xD , amúgy a rap zenét én részemről kissé értelmetlennek érzem.. egyetlen 1 ritmusra ráhadarni valamit.. áh..

Derfel Cadarn

Vissza a 80-as évekbe mikor CCCP kollaboránsok voltunk? :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

#863
azt nem tudhatom, nem éltem a 80 as években O.o :D csak gondolkodok. de átírtam kicsit
amúgy öhm. az a lényeg hogy egy zenében fogjon meg valami, pl. falconer a kedvenc együttesem mert hihetetlen müódon 16 kedvenc számom van tőlük :D

Member

Quote from: pet on 2007-03-10, 22:24:32
"De sablonos divatsátánista lett a fórumon vmi vki..." ez így sértőbbnek hangzik.. :S na mindegy :)
Ezt nem én mondtam, ezt rám mondták (lehet, hogy pont ő? :haha: ), ha kattintasz a quote linkre, az eggyel előtte lévő postomra dob. :rolleyes:
Quote from: pet on 2007-03-10, 22:27:42
amúgy a rap zenét én részemről kissé értelmetlennek érzem.. egyetlen 1 ritmusra ráhadarni valamit.. áh..
Ha hadarás lenne az egész, nem akarnák letépni azt a sok szerencsétlen tehetségtelen freestyle-ost a színpadról. :D
A ritmust meg lehet elég rendesen kombinálni, ha az alkotó kicsike fejében megfordulna... :lazza:

pet

ja. kössz az infót :D amúgy érdekes módon én nagyon nezhezen alkalmazkodom az új dolgokhoz, sőt utálom a változásokat... de a változatosságot nem.. mondjuk ezt arra értem hogy elutazok valahova, és megnézek valamit ami érdekel :)

Fazék

#866
Quote from: pet on 2007-03-10, 22:27:42amúgy a rap zenét én részemről kissé értelmetlennek érzem.. egyetlen 1 ritmusra ráhadarni valamit.. áh..
én imádom a rap zenét. de nem tudnám megmagyarázni miért :) talán az egész ritmusa miatt, a hanghordozás miatt, a szövegek miatt, szóval nem tudom jól elmondani. de amennyire egyszerűnek és gagyinak tűnik egy zenésznek a zenei rész, annyira bejön nekem az egész :)
persze rap-nél is, mint minden más zenei műfajnál is, ott vannak a hulladék kategóriát képviselő előadók és van hogy pont ezek a népszerűbbek és rajtuk keresztől ítélik meg a stílust is az emberek, de hát ez ellen nem sokmindent lehet tenni :)

CoF-et meg én is hallgattam anno, mert internet hiányában anno még ez volt szinte az egyedüli, ami eljutott hozzám goth metal stílusból, és ha nehéz is volt megállni a nevetést az énekkel kapcsolatban, ettől még sztem egész élvezhető zenét nyomtak :)
szerk: Dusk and Her Embrace és Cruelty and the Beast albumokat hallottam csak tőlük anno mikor kijöttek, a többiről nem tudok nyilatkozni :)

pet

véleményeim szerint az nem divat aki egy igazi művész alkotására néz fel, mind zenei mind más téren :) persze kinek mi a művészet... ennek amit mondtam a legnagyobb ellentéte a disco "zene" (zene???), amikor csak beáll a gyerek, és elkezdi nyomogatni a gombot...

Zsiga

Quote from: pet on 2007-03-10, 22:40:29
véleményeim szerint az nem divat aki egy igazi művész alkotására néz fel, mind zenei mind más téren :) persze kinek mi a művészet... ennek amit mondtam a legnagyobb ellentéte a disco "zene" (zene???), amikor csak beáll a gyerek, és elkezdi nyomogatni a gombot...
Egyre jobbakat mosolygok az írásaidon, folytasd légyszíves. :D

Member

Na jó, Jimi Hendrix pl. más, ő megérdemli mind a mai napig a figyelmet (bár nem az énekléséért :haha: ), viszont mivel mindenkinek az a művész, akit szeret, ezért ez alapján nem igazán lehet dönteni. :)
Mert pl. számomra sok Mystic Circle szám egyenesen művészet, annak ellenére, hogy sokakban megáll az ütő tőle. :D