Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Derfel Cadarn

"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

#811
mondjuk még hozzámehet edguy, de azt mostanában kezdem megszeretni :D
jelenleg within temptation megy,  mondjuk, ez nem azért mert ilyen kedvem van , csak ezt is meg akarom hallgatni  és vannak szép számok ... 

Rounin

Nekem meg hangulattól függ, melyik a 'kevenc' éppen. Nile, Battlelore, Rhapsody, Dream Theater, Anathema, Iced Earth, Dragonlord, Iron Maiden, Sonata Arctica... you get the point :haha:.

pet

#813
:) nem rossz... én általában számot választok a kedvhez :D

Rounin

Azt halkan megjegyzem, hogy alaposan szelektálok és nincs egyetlen előadó sem, aki(k)től minden szám megmaradna. pedig ennél kicsit nagyobb listám van :).

Másrészt kedves pet, azt hiszem már tudomásodra adták, de hadd jegyezzem meg én is: a doublepostot nem szeretik errefelé, ha később eszedbe jut valami, használod a modify gombot ;).

pet

hm. ok. még bele kell jönnöm... :)
javítottam is :)

Pirula

Ha már így feltámadt ez a téma, írjatok már nekem néhány előadó/album kombinációt a tavalyi meg az idei évből légyszi. De jókat ám, mert finnyás vagyok.  :smile:
Eddig egyenlőre csak a tavalyi Bolt Thrower - Those Once Loyal volt az ami maradandó élményt okozott. Valahogy mintha híja lenne a jó metalnak mostanában.

pet

milyen fajta metalra gondolsz?:)

Pirula

Quote from: pet on 2007-03-09, 19:36:39
milyen fajta metalra gondolsz?:)
Tökmindegy. Csak szeretnék találni végre valami friss és zúzós zenét.

pet

Ensiferum/victory songs :) a honlapról le lehet tölteni az one more magic potion-t ami egy eléggé jó szám, ez az album nem rég jelent meg. ha kell adok blog linket ahonnan az egész letölthető :)

Pirula

Quote from: pet on 2007-03-09, 19:44:28
Ensiferum/victory songs :) a honlapról le lehet tölteni az one more magic potion-t ami egy eléggé jó szám, ez az album nem rég jelent meg. ha kell adok blog linket ahonnan az egész letölthető :)
Megnézném azt a blog linket. ;) PM?

pet

http://zy-clone.blogspot.com/2007/03/ensiferum-ensiferum-2001.html
ez nem a legújabb album, de victory songs ot törölték... de ez se rossz :D

Pirula

Quote from: pet on 2007-03-09, 19:58:26
http://zy-clone.blogspot.com/2007/03/ensiferum-ensiferum-2001.html
ez nem a legújabb album, de victory songs ot törölték... de ez se rossz :D
Akkor majd letorrentezem asszem.  :merci: A tippet.

Member

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-09, 15:44:32
Mi érdekes ha nem a csaták? Az emberi természet része hogy érdekli mások létért folytatott küzdelme :D Elég gyakori a metal bandák körében az élet és halál kérdése függetlenül alműfajtól. Szerintem ez rendben is van :D az embernek jó ha elszakad a mindennapoktól.
Nem ezzel van a problémám, hanem hogy gyakran külsősként beszélnek róla, tök pozitívan, diadalittasan, úgy, hogy minden esetben a jó győz (ez főleg az ilyen Rapsody témákra igaz), vagy végülis akik mellett az énekesek állást foglalnak, nem pedig hogy milyen borzasztó ez az egész és hogy ami anno ember volt, az varjak gyomrában végzi.

PIRULA: Cannibal Corpse új Kill című albuma nem érdekel? :D Van rajta egy-két elég zúzós track. :haha:

Pirula

Quote from: Member on 2007-03-09, 20:32:28
PIRULA: Cannibal Corpse új Kill című albuma nem érdekel? :D Van rajta egy-két elég zúzós track. :haha:
Dehogynem. Dankesőn!

Derfel Cadarn

A Rhapsody Rhapsody, azt akkor hallgatja az ember ha fantasy-re vágyik, nyilván nem mindíg a jó győz, de jellemző a történelemre hogy háborúkban ritkán van jó és gonosz, egyébként pedig sokan a varjak gyomrában végezték már az idők során, nem érdemlik-e meg hogy megénekeljék őket? :D Egy másik kérdés, említetted a Cannibal Corpse-t, ha megkérdezhetem az hogy fér össze a pacifista állásponttal?
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Rounin

Szerintem nem pacifista akar lenni, hanem "mindenki úgyis rothadó, bűzlő hullaként végzi a dögevők asztalán" szempontból kifogásolta :_piszka:

Gregory

Én most ősszel kezdtem a metál felé fordulni zenei téren.
Elsőként a Cradle of Filth került be a kedvencek közé, aztán jött a Christian Epidemic(egy magyar együttes, minden album(j?)ukat magyar és angol nyelven is kiadják. A szöveg egész "művészi"[bár a művészi jelző erősen relatív], habár nem sok mindent lehet belőle érteni.
Aztán némileg lightosabb képviselők:
Haggard: Egy feletébb érdekes, és szvsz egyedülálló zenekar, ami a komolyzene és a metál ötvözésével próbálkozik - véleményem szerint - sikeresen.

Insomnium:Nem nagyon tudom behatárolni a műfaját, de azért tetszik :D

és mivel a téma nevében benne van a "rock és hasonlók" is, ezért megemlítem még az
Ismerős Arcok - Az utolsó magyar című számot is. Ezt akkor hallgattam, mikor január elsején 5kor sétáltam hazafelé a kihalt utcákon, nagyon fílinges volt ^^.

thrall

a Sonata Arctica milyen müfaj? mert hülye vagoky és nemtudom beazonosítani (évek óta hallgatok rock-ot, de annyira csak egyfajtát, hogy a többit nemtudom beazonosítani, csak annyira, hogy ez nem JRock, se nightwish, se cradle XD )

Zsiga

Quote from: thrall on 2007-03-09, 22:33:16
a Sonata Arctica milyen müfaj? mert hülye vagoky és nemtudom beazonosítani (évek óta hallgatok rock-ot, de annyira csak egyfajtát, hogy a többit nemtudom beazonosítani, csak annyira, hogy ez nem JRock, se nightwish, se cradle XD )
A Sonata Arctica power metal.

thrall

király, akkor a metal-ig betudtam azonosítani :D
nemhallottam még power metalt, de ha hasonlítanak ehhez, akkor tetszik :D :D :D :D :D

más kérdés, valaki nem tud t0rr3nt-et a silence albumhoz? mert én csak olyat tlaáltam, ahol nincs seed :S

Zsiga

Quote from: thrall on 2007-03-09, 22:46:48
király, akkor a metal-ig betudtam azonosítani :D
nemhallottam még power metalt, de ha hasonlítanak ehhez, akkor tetszik :D :D :D :D :D

más kérdés, valaki nem tud t0rr3nt-et a silence albumhoz? mert én csak olyat tlaáltam, ahol nincs seed :S
Ebben benne van: http://www.torrentz.com/2b91258016e48c1657c3ffa396364685fb7e6fae

Nem hallottál még power metalt? Akkor itt az ideje elkezdeni az ismerkedést. :) Pár nagyobb név ebből a műfajból: Stratovarius, Kamelot, Angra, Falconer, Hammerfall, Dragonforce, Helloween, Rhapsody, Gamma Ray, és még sok másik: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Power_Metal_bands

Derfel Cadarn

Quote from: Rounin on 2007-03-09, 21:33:09
Szerintem nem pacifista akar lenni, hanem "mindenki úgyis rothadó, bűzlő hullaként végzi a dögevők asztalán" szempontból kifogásolta :_piszka:
Hááát ha így gondolták volna nem harcolnak hanem felkelésben törnek ki és megölik a kenyéradójukat, de inkább választották a bizonytalan utat a jólét ígérete felé, ilyen az emberi természet, az élet bármilyen nehéz is lesz jó dolog marad :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Rounin

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-09, 23:09:57
Quote from: Rounin on 2007-03-09, 21:33:09
Szerintem nem pacifista akar lenni, hanem "mindenki úgyis rothadó, bűzlő hullaként végzi a dögevők asztalán" szempontból kifogásolta :_piszka:
Hááát ha így gondolták volna nem harcolnak hanem felkelésben törnek ki és megölik a kenyéradójukat, de inkább választották a bizonytalan utat a jólét ígérete felé, ilyen az emberi természet, az élet bármilyen nehéz is lesz jó dolog marad :D

Member gondolta az idézetem szerint imho. :ejj:

pet

mondjuk ha úgy vesszük, hogy rejtett jelentés van benne, mert én úgy veszem, akkor nekem általában, főleg Manowar számokból az jön ki, hogy soha ne add fel.

amúgy tud valaki blog ot edguy superheroes (ep) albumhoz?

Member

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-09, 21:25:12
Egy másik kérdés, említetted a Cannibal Corpse-t, ha megkérdezhetem az hogy fér össze a pacifista állásponttal?
Sehogy, nem is hallgatom, haverom "gyakorolt" rá vagy 1,5 hónapig, mert tegnap koncertezett. Habár a Death Walking Terror című nóta szövegének talán még van értelme.
Quote from: Rounin on 2007-03-10, 08:10:46
Szerintem nem pacifista akar lenni, hanem "mindenki úgyis rothadó, bűzlő hullaként végzi a dögevők asztalán" szempontból kifogásolta :_piszka:
QuoteMember gondolta az idézetem szerint imho. :ejj:
Körülbelül igen, sohasem értettem, hogyan lehet a csatákat nemesnek bemutatni, ami, ha köztük járnánk, biztosan megtépázná a lelkünket.

pet

mondjuk a cél lehet nemes, de a háború mindig rossz

Derfel Cadarn

A háború háború, a problémamegoldás egy formája, ha valami máshogy nem megy, hát marad a háború.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

#838
Igen ez igaz. addig nem is lehet tudni milyen rossz amíg nem élsz át egyet. amúgy azt lehet észrevenni, hogy akik a véleményeim szerint értelmesebb zenei irányzatba fejlesztik szakértelmüket, azok fogékonyabbak a művészetekre. vagy csak én gondolom így?:)

Member

Az otaku-k jelentős része metált hallgat, meg sok magát művésznek tartó rajzoló lányka is, de én ezen kívül túl sok összefüggést nem láttam eddig. :ejnye:
De mondjuk a rap-ben is félelmetes lehetőségek lennének, ha kihasználnák és nem szólna olyan sok (underground) track a szexről, a fűről és a piákról... :/