Main Menu

eBay

Started by .Attila, 2004-11-28, 16:12:12

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Hű, nem mondod, nem is gondoltam volna, hogy egy ep2
olcsóbb, mint egy S2... hogy mik vannak...

Tényleg, igazad van, őt akkor biztos álnokul, alattomosan
és csúnyán átbaszták, ezután még szép, hogy megöli őket,
az anyjukat, és az anyjuk macskáját is, majd felnyomja őket
az ebay felügyeleténél az első, látszólag félreértett email
után. Én kérek elnézést.

Trollzi, -1/10.

.Attila

Azt nem mondtam, hogy egyetértek az eladó azonnal felnégyelésével.

NLZ

KT, te milyen EP2ről hadoválsz? Egyik sima verzió, a másik collections edition, ennyi a különbség. És hol írt ő ölésről? Lurk moar.
[reserved]

Moha

Az eBay "dispute console" azért nem egyenlő egy feljelentéssel, nyugodtan el lehet ilyen esetben indítani, "received different item" címszó alatt, de azért tényleg nem kell az eladó torkának ugrani. Szerintem is simán félreértés, normális kommunikációval elsimítható. Egy normális eladó ilyenkor kicseréli a cuccot arra, amit az ember valójában rendelt.

White SeeD

Csak úgy megemlítenék pár tényt, mielőtt én lennék a gonosz ebay tapasztalat nélküli pszichopata dög ::):

- Az üzlet nem árul másfajta part2-t
- http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130338203127&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
- Miután közöltem a levélben, hogy a dvd-ket megkaptam, de az extrák sehol, azután kaptam az "automata üzenetet", ahol azt hiszik hogy már megint valami tapló aki nem birja kivárni a 2 hetet amíg megkapja a cuccát.
Ha lecsekkolta volna, akkor látja hogy 1 item van.
- Nem csak fungaryban lusták az emberek. sok helyen csak bebasszák copypastával a mástól lelopott képet / szöveget. Bár itt igényesnek tűnik a dolog.
- a feedbackeknél volt pár bejegyzés a nemaztárulják amit kézhezkaptam negatív. (persze ez általában mindenhol van)

És pszichologus látott, kevés volt hozzám :P
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2009-11-17, 23:22:22

*ásít*
-2/10

Quote from: White SeeD on 2009-11-17, 23:58:29
gonosz ebay tapasztalat nélküli pszichopata dög

Mivel a postod a szerkesztés előtt mindössze annyiból állt,
hogy "fú de átbasztak, itt vér fog folyni  :Eztneked:", kicsit
másképp tűnt, amolyan hirtelen felindulásos-anyázósnak,
amihez passzol a fenti leírásod ;)
Így kifejtve már más.

NLZ

Nem, csak te kaptál kedvet a kötekedéshez, sztem rajtad kívül mindenkinek leesett, hogy miről van szó, csak nem volt kedvük veled vitatkozni.
[reserved]

Fazék

na végre megtörtént a csoda, hagytam egy nem pozitív feedback-et.
eladó nem kicsit idióta volt
1+2 font szállítás CD-nél megjegyeztem neki, hogy igencsak karcos a CD, pedig a tárgy leírásában "mint condition" volt. erre kaptam egy elég tapló stílusú választ, hogy azonnal küldjem vissza, nem érdekli, kifizeti és soha a büdös életbe nem küld többet Mo-ra :haha:
meg is kapta a neutral feedback-et, egy udvarias kifejtős magyarázattal, hadd legyen még idegesebb :)
erre persze a nekem adott pozitív (ugyebár ebay-en nem tud adni mást) feedback-be is beleírta, hogy ő hős volt "fölajánlottam visszavételt, visszautasította, soha ne küldjetek Mo-ra" caps lock természetesen bekapcsolva :)
leszarom. hadd legyen boldog :)

3 nyamvadt fontért franc fog szórakozni tetves visszaküldéssel.

Moha

Érdekes, hogy kis értékű cuccal ennyit szarozik.
Én eddig egyszer hagytam negatív feedback-et (akkor még lehetett) egy vevőnek, miután a leütött CD-t nem fizette ki és az emailjeimre sem válaszolt.
Eladónak még nem adtam pozitívnál egyebet, max kevesebb csillagot kapott meg az apróbb gondokról egy megjegyzést. Egyszer szívtam csak meg, de az az eladó lelépett eBay-ről, mielőtt feedbacket adhattam volna neki.

Fazék

Quote from: Moha on 2010-04-29, 00:04:54
Érdekes, hogy kis értékű cuccal ennyit szarozik.
pont ez lepett meg engem is.
egy csupán információkat tartalmazó levélre, azonnal tapló stílusban válaszolni és hogy az összes magyar kb büdös tolvaj, onnantól kicsit elszakadt nálam a cérna.
még csak refund-ot se vártam el, mert a cd azért lejátszható állapotban volt és jó áron jutottam hozzá, csak kb annyit kellett volna írnia normális hangnemben, hogy "bocs, hibáztam, hogy tudnánk megoldani?"
ebben az esetben vszleg megnyugodtam volna és kap egy pozitívat mondjuk, de azért megjegyezve a feedback-ben, hogy nem olyan állapotú az áru, mint írta.
de hogy én most nekiálljak baszakodni egy visszaküldéssel... sztem neki sincs fogalma, hogy ez mennyibe került volna NEKI (mert én ugyan egy büdös fillért sem költenék rá). ha csak simán adom föl, akkor is legalább 600 Ft, de ilyen tapló eladónak csak ajánlottan merném föladni, mert a végén még azt is letagadja, hogy megkapta, szóval alsóhangon egy ezres lett volna.

Ramiz

Jéé, nem vagyok képben, ebay-en nincs negatív értékelés? Trollok miatt vagy miért?

Amúgy gondolom ti Angliából rendeltek, oda dombornyomottal érdemes fizetni vagy paypal-lal?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2010-05-02, 12:20:13
Jéé, nem vagyok képben, ebay-en nincs negatív értékelés? Trollok miatt vagy miért?

Amúgy gondolom ti Angliából rendeltek, oda dombornyomottal érdemes fizetni vagy paypal-lal?
99%-ban csak paypal-lel lehet fizetni. semmi hátránnyal nem jár, szívesebben is használom.

ebay-en van negatív értékelés, de csak eladók kaphatják.
szóval sztem a bosszú miatt van ez. nagyon sok vevő nem mert őszintén nyilatkozni az eladóról, mert félt, hogy bosszúból szintén kap egy negatívot mondjuk, ami ronthatja a későbbi vevői lehetőségeit, mert amíg kaphattak negatívot a vevők, addig sok eladónál talalkoztam olyan szöveggel, hogy x % értékelés alatti vevők ne is licitáljanak az árujukra, mert úgyis érvénytelennek tekintik a licitet, stb.

szóval jelenleg az a kis tapló, aki képes volt MINT állapotúnak titulálni egy amúgy elég karcos cd-t, és amikor erre tényleg finoman érdeklődve rákérdezek még azonnal le is támad, kb hogy "magyaroknak többet az életbe nem küldök semmit" és ennyivel elintézi, az sztem lazán megérdemel minimum egy neutral értékelést, de a negatívon is erősen elgondolkodtam.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2010-05-02, 13:14:53
szóval jelenleg az a kis tapló, aki képes volt MINT állapotúnak titulálni egy amúgy elég karcos cd-t, és amikor erre tényleg finoman érdeklődve rákérdezek még azonnal le is támad, kb hogy "magyaroknak többet az életbe nem küldök semmit" és ennyivel elintézi, az sztem lazán megérdemel minimum egy neutral értékelést, de a negatívon is erősen elgondolkodtam.
Hát szerintem meg minimum negatív értékelés, plusz esetleg paypal-től visszakérni a CD árát, és ha a kis köcsög igényt tart a cuccára akkor utalja át szépen a postaköltséget és visszaküldöd neki.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2010-05-02, 13:29:39
Quote from: Fazék on 2010-05-02, 13:14:53
szóval jelenleg az a kis tapló, aki képes volt MINT állapotúnak titulálni egy amúgy elég karcos cd-t, és amikor erre tényleg finoman érdeklődve rákérdezek még azonnal le is támad, kb hogy "magyaroknak többet az életbe nem küldök semmit" és ennyivel elintézi, az sztem lazán megérdemel minimum egy neutral értékelést, de a negatívon is erősen elgondolkodtam.
Hát szerintem meg minimum negatív értékelés, plusz esetleg paypal-től visszakérni a CD árát, és ha a kis köcsög igényt tart a cuccára akkor utalja át szépen a postaköltséget és visszaküldöd neki.
pont ezért kapott semleges értékelést, mert fölajánlotta (pontosabban követelte), hogy küldjem vissza, kifizeti. "és a büdös életbe nem küld többet semmit Magyarországra".
a bunkó stílusa miatt inkább úgy döntöttem, hogy faszom fog szórakozni egy 1 font CD + 2 font postaköltség összegnél csomagolással, postázással, ezért megtartottam és adtam rá egy semlegeset. ha most nekiállok szórakozni a visszaküldéssel, akkor csak további inzultusokban részesültem volna, amikor kijelentem, hogy a stílusa miatt csak recorded delivery-re vagyok hajlandó, vagyis alsóhangon egy ezres lett volna a visszaküldés, aminek természetesen ő kellett volna állja a költségét, amiért csak megint elküldött volna a francba, hogy én ezt hogy képzelem, még napokig elhúzódott volna az egész, nekem ezzel nem volt kedvem szórakozni, megkapta a semlegest (az nem ront a %-án, de nem is javít rajta tudtommal) és hagyjon a francba békén.

Zsiga

Nem értem hogy kerül a képbe több napnyi vitatkozás, paypal lendületből visszafizeti a vételárat ha megírod nekik hogy átbasztak és olvashatatlanul karcos a cd (egy kis kamu belefér :D), az eladónak meg írsz egy darab üzenetet hogy milyen számlaszámra utalja a postaköltséget ha szeretné visszakapni az árut, és itt részedről a téma lezárva.