Main Menu

eBay

Started by .Attila, 2004-11-28, 16:12:12

Previous topic - Next topic

.Attila

Sokszor volt már szó errõl az internetes piacról, gondoltam akkor már nyitok neki egy thread-et.
Ha vki igényt tart rá, akkor mesélek róla, arról, hogy hogyan kell eredetit keresni a sok hamisítvány között, hogyan lehet rendelni, ha az ember megnyeri az aukciót etc.
Addig is mutatok vmit -> klikk :rolleyes:

Moloko

Quote from: TriviHa vki igényt tart rá, akkor mesélek róla, arról, hogy hogyan kell eredetit keresni a sok hamisítvány között, hogyan lehet rendelni, ha az ember megnyeri az aukciót etc.
mesélj! kíváncsi vagyok :)

Xaga

jah, halljuk.

(Az a figura tök jó ilyet kérek majd karácsonyra :D)

.Attila

Keresés: search bar, no comment. Érdemes a kategóriát beállítani, ha pl. EVA dvd-t keresel, nehéz lesz kiszûrni a megfelelõt a sok bábu, manga és többi között.
Találati lista: hogy keressünk eredetit a sok hamisítvány között? Nagyon egyszerû egyébként, csak amikor az  ember elõször csinálja, akkor nem feltétlenül veszi észre. Amiket mondok, az mind DVD-kre vonatkozik, mert azokat le lehet ellenõrizni. Hogy pl. manga-ból van-e hamisítvány, azt nem tudom, de azt igen könnyû hamisítani szerintem (már ha csinálják), úgyhogy úgyse veszi észre az ember.
1. Teljes sorozatok esetén gyakorlatilag azonnal látni -> a 26 részes sorozatok esetén többnyire 3 lemezt kínálgatnak, holott az eredetiek mindig min. 6 lemezesek.
2. Nagyon sok régiófüggetlent lehet látni. Eredetiek mindig régiósak, és mivel amerikai verziók, 1-es régiósak.
3. Borító. Néha ordít, hogy nem az eredeti, pl. Azumanga hamis Azumanga eredeti 6. (utolsó) lemez
Hogy ténylegesen hogy néz ki az eredeti borító, azt az illetékes amerikai disztributor honlapján általában meg lehet nézni. Hogy ki a disztributor, azt az animenfo-n meg lehet nézni, még a honlap címe is ot van.
4. Árus. Sokminden kiderülhet az árusról. Van egy reputation mutató. Ez a korábbi vásárlók visszajelzése, minél nagyobb a szám, annál megbízhatóbb. Viszont sok esetben ez igazából csak azt jelzi, hogy az eladó tényleg leszállíttatta az csomagot. Nézzétek meg az elõzõ pontban az elsõ linket, a hamisat. 99.3% reputation az nagyon jó érték, gyakorlatilag teljesen megbízható árust jelent. Mégis hamisat árul. Nézzétek meg, hogy hol is lakik! Szingapúr! Na az ilyenekre vigyázni kell, sõt, el kell kerülni. A hong kong-iakat, kínaiakat meg pláne! Akiket keressetek: USA, Kanada.
Btw. nézzétek meg a szingapúrit -> Artikelstandort (azaz származási hely): Hong Kong (Deutschland). Hát erre csak így tudok reagálni -> :lol:
5. Érdemes megnézni az állapotát a terméknek. Használtat is árulnak. Olyat is sokat látni, hogy csak felbontotta, de nem használta. Na persze...

Na asszem ennyi. Tehát amiket meg kell nézni: lemez darabszám, régió, borító. Származási hely, reputation.
Persze azt is meg kell nézni, hogy egyáltalán szállítanak-e egyáltalán külföldre. Nagyon sok amerikai nem szállít.

Aukció:

1. Kétféle termék van ár szempontjából: 1. licitálás alapján dõl el az ár, 2. Buy now, azaz nincs licit, fix ár van. Van olyan, aminél van licit lehetõség is, meg azonnali vételi lehetõség is.
2. Meglátunk vmit, ami nagyon kéne. Elõször meg kéne nézni, hogy egyáltalán meg tudjuk-e venni, ha nyernénk. 1. Szállítanak-e külföldre, 2. Lehet-e fizetni banki átutalással vagy BidPay-jel (money orderrel, errõl késõbb). Ha vmelyikre nem a válasz, akkor ezt nem tudjuk megvenni, mert Magyarország nincs benne a PayPal-ben.
3. Tegyük fel, hogy szállítanak külföldre, és van mód money orderre. Kezdjünk neki a licitnek (már ha lehet). Pontosabban fogalmazok, ne kezdjünk neki a licitnek! Miért? Itt úgy mûködik a rendszer, hogy az eladó kirakja az áruját, és mond egy idõtartamot, amíg lehet licitálni. Azé az áru, akinek az utolsó pillanatban a legnagyobb licitje volt. Ergo, értelmetlen a vége elõtt licitálni, mert az emberek csak egymásnak tornázzák fel az árat, feleslegesen.
Fontos tudni, hogy a legmagasabb licitet úgy állapítják meg, hogy veszik a gyõztest, és az annyit fog fizetni, mint a 2. legnagyobb licitet ajánló + 1$. Magyarul: te a licitnél azt adod meg, hogy max. mennyit vagy hajlandó fizetni az áruért, de nem ezt fogod fizetni, hanem annyit, amennyit az elõbb említettem. Ezzel persze vigyázni kell, mert pl. ha nagyképûen azt teszem, hogy "HAHA! Nesztek 200$, így biztos én nyerek!" és vki 150$-t nyomott be ugyanilyen hozzáállással, akkor bizony 151$-t kell majd fizetned.
4. Jippí, megnyertem az aukciót! :hopp: Most mit csináljak? :confused:
Mivel money orderrel tudsz csak fizetni (banki átutalás költségesebb és veszélyesebb, mert nem marad semmilyen nyoma annak, hogy miért fizettél), szükséged lesz egy bankszámlára, -kártyára, amivel interneten tudsz fizetni. Sajnos muszály egy ilyet szerezni, mert Mo-on money orderrel csak civil ember küldhet pénzt civil embernek, pedig a DVD árusítók ált. boltok, cégek.
Elõször is jelezd az eladónak, hogy money orderrel fogsz fizetni. El fogja küldeni a címet, ahova azt küldened kell.
Menj fel a http://www.bidpay.com/ -ra, ahol is a neten keresztül feladhatod money order igényedet. A money ordernek persze költsége van, de annyira nem gázos a termék árához képest szerintem (fõleg úgy, hogy ebay-en sokkal olcsóbban árulnak, mint a hivatalos disztributoroknál). Regisztrálj, és töltsd ki az adatlapot. A pénzed azonnal levonják a kártyádról, majd a köv. munkanapon kitöltik a money ordert, értesítik az eladót, hogy money order érkezik pár napon belül számára, és elviszik neki.
5. Innentõl kezdve nincs tennivalód addig, míg nem kapsz a Magyar Posta-tól egy levelet, hogy nemzetközi csomag érkezett számodra. Megkérik, hogy fáradj be egy adott vámhivatalba. Vigyél magaddal pénzt, mert ugyan ha kereskedelmi mintaként küldik neked az árut, akkor vám nincs, de ÁFA lesz vmennyi, az is csökkentett mondjuk. Érdemes szólni az eladónak, hogy GIFT-ként küldje.

Na ennyi, jó vadászatot. Ha kihagytam vmit, vagy nem tiszta a procedúra, szóljatok!

Isi101

Quoteivel money orderrel tudsz csak fizetni (banki átutalás költségesebb és veszélyesebb, mert nem marad semmilyen nyoma annak, hogy miért fizettél), szükséged lesz egy bankszámlára, -kártyára, amivel interneten tudsz fizetni. Sajnos muszály egy ilyet szerezni, mert Mo-on money orderrel csak civil ember küldhet pénzt civil embernek, pedig a DVD árusítók ált. boltok, cégek.
Ezt a részt nem igazán értem...
Most egy olyan bankkártya kell, amivel neten is lehet vásárolni, és arról vonja le az összeget a Money order, vagy a M.o.nak van ilyen kártyája?

Bocs, tudom, kicsit nehéz a felfogásom, de tényleg érdekelne...

.Attila

Quote from: Isi101Ezt a részt nem igazán értem...
Most egy olyan bankkártya kell, amivel neten is lehet vásárolni, és arról vonja le az összeget a Money order, vagy a M.o.nak van ilyen kártyája?

Bocs, tudom, kicsit nehéz a felfogásom, de tényleg érdekelne...
Valóban úgyis lehet érteni azt, amit írtam, hogy egy spec kártya kell. Nem, nem errõl van szó. A normál bankkártyádnak (OTP, K&H etc.) kell olyannak lennie, amivel lehet a neten fizetni. Olyan, mintha a neten vásárolnál ;)

Moha

Quote from: TriviAzé az áru, akinek az utolsó pillanatban a legnagyobb licitje volt. Ergo, értelmetlen a vége elõtt licitálni, mert az emberek csak egymásnak tornázzák fel az árat, feleslegesen.
Fontos tudni, hogy a legmagasabb licitet úgy állapítják meg, hogy veszik a gyõztest, és az annyit fog fizetni, mint a 2. legnagyobb licitet ajánló + 1$. Magyarul: te a licitnél azt adod meg, hogy max. mennyit vagy hajlandó fizetni az áruért, de nem ezt fogod fizetni, hanem annyit, amennyit az elõbb említettem.
Egy kis kiegészítés:
Az aukciónál amúgy írják is, hogy azt az összeget kell megadni, amit max fizetni akarsz érte, és ha valaki tesz egy licitet, ami a te beálított összegednél alacsonyabb, akkor automatikusan túllicitálod (ez a proxy-bidding).
Tapasztalataim szerint - feltéve, hogy nyomon tudod követni az aukciót - nem érdemes egybõl a max összeget beírni. Miért? Mert úgy nagyon hamar felmegy az ár.
Pl. x termék kikiáltási ára 5 dollár. Te rányomod, hogy adsz rá max 30-at, aztán jön valaki, aki beír 40-et, az összeg felmegy 31-ig. Te azt mondod, még max 35-öt megér --> az összeg 36 lesz. Tehát rövid úton felment az ár.
Én ehelyett azt javaslom, hogy ha még nincs licit a termékre, akkor ajánljátok meg a legkisebbet, és figyeljétek az aukciót. Ha felüllicitálnak, akkor se fog nagyot ugrani az összeg, és mikor már közeledik az aukció vége, akkor meg lehet adni a max összeget: így biztosan nem költekezed magad túl, és (feltéve, hogy más nem nyomja fel) az ár sem szökik hirtelen az égbe.
A legrosszabb az, mikor 2 licitáló közvetlen a lejárat elõtt egymásra licitálgat. Én már voltam ilyen helyzetben. Ilyenkor inkább hagyni kell a francba, mert csak az árat srófolod.

.Attila

Quote from: MohaEgy kis kiegészítés:
Az aukciónál amúgy írják is, hogy azt az összeget kell megadni, amit max fizetni akarsz érte, és ha valaki tesz egy licitet, ami a te beálított összegednél alacsonyabb, akkor automatikusan túllicitálod (ez a proxy-bidding).
Tapasztalataim szerint - feltéve, hogy nyomon tudod követni az aukciót - nem érdemes egybõl a max összeget beírni. Miért? Mert úgy nagyon hamar felmegy az ár.
Pl. x termék kikiáltási ára 5 dollár. Te rányomod, hogy adsz rá max 30-at, aztán jön valaki, aki beír 40-et, az összeg felmegy 31-ig. Te azt mondod, még max 35-öt megér --> az összeg 36 lesz. Tehát rövid úton felment az ár.
Én ehelyett azt javaslom, hogy ha még nincs licit a termékre, akkor ajánljátok meg a legkisebbet, és figyeljétek az aukciót. Ha felüllicitálnak, akkor se fog nagyot ugrani az összeg, és mikor már közeledik az aukció vége, akkor meg lehet adni a max összeget: így biztosan nem költekezed magad túl, és (feltéve, hogy más nem nyomja fel) az ár sem szökik hirtelen az égbe.
A legrosszabb az, mikor 2 licitáló közvetlen a lejárat elõtt egymásra licitálgat. Én már voltam ilyen helyzetben. Ilyenkor inkább hagyni kell a francba, mert csak az árat srófolod.
De ezt én már leírtam.
QuoteKezdjünk neki a licitnek (már ha lehet). Pontosabban fogalmazok, ne kezdjünk neki a licitnek! Miért? Itt úgy mûködik a rendszer, hogy az eladó kirakja az áruját, és mond egy idõtartamot, amíg lehet licitálni. Azé az áru, akinek az utolsó pillanatban a legnagyobb licitje volt. Ergo, értelmetlen a vége elõtt licitálni, mert az emberek csak egymásnak tornázzák fel az árat, feleslegesen.
Fontos tudni, hogy a legmagasabb licitet úgy állapítják meg, hogy veszik a gyõztest, és az annyit fog fizetni, mint a 2. legnagyobb licitet ajánló + 1$. Magyarul: te a licitnél azt adod meg, hogy max. mennyit vagy hajlandó fizetni az áruért, de nem ezt fogod fizetni, hanem annyit, amennyit az elõbb említettem. Ezzel persze vigyázni kell, mert pl. ha nagyképûen azt teszem, hogy "HAHA! Nesztek 200$, így biztos én nyerek!" és vki 150$-t nyomott be ugyanilyen hozzáállással, akkor bizony 151$-t kell majd fizetned.
De mind1, legalább 2 embertõl hallják :)

Moha

Csak egy kicsit meg akartam erõsíteni. :)
Amúgy én nyertem már úgy is aukciót, hogy az utolsó pillanatban licitáltam.
Ja, és ha minden licitáló csak szépen apránként emelne, akkor jóval olcsóbbak lennének a végösszegek.

Még egy dolog, ami közben eszembe jutott:
Néhány árunál megjelenik egy "Buy it now" jel. Ez 2 dolgot jelenthet:
1. Aukció esetén egy fix árat, amit ha megadsz az áruért, akkor azonnal, licitálás nélkül a tied. Ilyenkor ez a lehetõség csak az elsõ licit megérkezéséig aktív. Érdemes ezeket is figyelni, mert van, hogy csak pár dollárral magasabb, mint a kikiáltási ár és így biztosan a tiéd az áru.
2. Holland aukciónál (több, azonos termék eladása) egy meghatározott fix ár. Ilyenkor nem kell licitálni, hanem megadod, hogy mennyit veszel az áruból, és simán mennyiség x "Buy it now" ár összegért megveszed.

.Attila

Nem ilyen szépen kifejtve, de asszem ezt is leírtam :)
Meg egyébként is, a "Buy now" magáért beszél ;)

Na, hogy ne csak kötöszködjek szegény Moha-val (sry ;)), én most erre pályázok, csak az eladó nem ír vissza a szállítási költségekkel kapcsolatban.

Ja igen: mielõtt licitálsz, vedd fel a kapcsolatot az eladóval, és kérdezd meg, hogy mennyi a szállítási költség, ill. hogy lehet-e biztosítást kérni és az mennyibe kerül.

Isi101

Tegyük fel, sikeresen licitálok egy kanadai gyereknél, akkor körülbelül mekkora költségre kell számítani az aukciós összegen felül?
Gondolok itt a Money order, csomagküldés, vám, áfa, postásnéni borravalója, stb.. kiadásokra.

.Attila

Quote from: Isi101Tegyük fel, sikeresen licitálok egy kanadai gyereknél, akkor körülbelül mekkora költségre kell számítani az aukciós összegen felül?
Gondolok itt a Money order, csomagküldés, vám, áfa, postásnéni borravalója, stb.. kiadásokra.
Ez annyira összetett kérdés, hogy nem lehet rá konkrétan válaszolni.
Money Order: függ attól, hogy mennyit küldesz az eladónak (amiben benne van a szállítás is). Van egy, az összeggel bizonyos szintenként változó fix költség, és erre jön rá egy %-os (asszem mindig 0.25%) további költség. A fõoldalon ott egy kalkulátor egyébként.
Csomagküldés: kérdés, hogy mennyit rendelsz. Pl. a legutóbbinál, amit láttam, az elsõ lemez 6$, minden további 1,5$. Egységes csomag esetén egy pl. 5 lemezes csomagnál szintén 5 lemezzel kell számolni, tehát 13,5$ a végösszeg. Aztán más eladó más árakkal számol, az egységes csomagok meg aztán végképp bekavarnak. De ezt meg tudod nézni vagy kérdezni az eladónál.
Vám: ha ajándékként küldik (szólj az eladónak!), akkor a vám 0 Ft.
ÁFA: függ a teljes költségtõl (termék ára + szállítás). DVD-k a 25%-os tartományba esnek, de le is szednek vmit, nem tudom milyen címen, és hogy mennyit.

A kérdés igazából az ÁFA, mert a többi a vásárlás elõtt kiszámolható, a vám meg 0. Én anno egy csomagban hozattam a Noir-t és az NGE-t, együttesen volt... hmm... már nem nagyon emlékszem rá, úgyhogy idézem:
QuoteNekem a teljes Noir és NGE teljes alapsorozatát, összesen 15 db DVD, és összesen került nekem 50000 Ft-ba (ebbe beleértendõ az ÁFA is, amit fizettem, ami egyébként 4747 Ft-ot tett ki, plussz a posta kezelési költsége 967 Ft volt; érdekesség: a postánál, mivel Kanadából érkezett az áru, kanadai dollárban számoltak, holott és USA dollárban fizettem, így dolláronként 40 Ft-tal elszámoltak, így kicsit olcsóbb lett nekem ). Vámot nem kellett fizetni, mert a gyerek kereskedelmi mintaként küldte a csomagot.

Moha

Ha csak egy DVD-t rendelsz, akkor a legjobb, ha ajándékként és levélként (légpárnás borítékban) kéred. Én már rendeltem így DVD-t és mindenféle vám és áfa nélkül kézhez hozta a postás. Bár mondjuk ez már régebben volt.

Isi101

Köszönöm szépen!

Fizu után be is ballagok az otpbe egy kártyacserére :)

Moloko

#14
:beken:
ez nekem magas *szipp*
komolyan, inkább megkérem velemelyikõtöket hogy rendeljen nekem :(

edit...
pl itt van ez az izé.....

na  elõször is. melyik bankkártya típus az amivel lehet neten fizetni?

2. ha jól emlékszem most jó alacsonyan van a dollár árfolyam.... ergo, most érné meg vásárolni?

3. egy dolgot vagy több dolgot éri meg vásárolni? mert pl ittvan, hogy mondjuk a dvd kerül átszámítva 12K ft-ba. na ez oké, de ha szállítással meg minden cuccal pont a duplájába fog kerülni akkor inkább nem veszem meg.....

Feldin

#15
Quote from: TriviNem ilyen szépen kifejtve, de asszem ezt is leírtam :)
Meg egyébként is, a "Buy now" magáért beszél ;)

Na, hogy ne csak kötöszködjek szegény Moha-val (sry ;)), én most erre pályázok, csak az eladó nem ír vissza a szállítási költségekkel kapcsolatban.

Ja igen: mielõtt licitálsz, vedd fel a kapcsolatot az eladóval, és kérdezd meg, hogy mennyi a szállítási költség, ill. hogy lehet-e biztosítást kérni és az mennyibe kerül.
Én meg erre, csak nincs pénzem. Mennyi lenne ez postázással?
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=1345&item=5937176394&rd=1
Ja, Trivi! Ha szerzek pénzt majd egyszer, meg tudod nekem licitálni?

Meg ez:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=617&item=6345032291&rd=1
De ez még drágább :(
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: Angel:beken:
ez nekem magas *szipp*
komolyan, inkább megkérem velemelyikõtöket hogy rendeljen nekem :(

edit...
pl itt van ez az izé.....

na  elõször is. melyik bankkártya típus az amivel lehet neten fizetni?

2. ha jól emlékszem most jó alacsonyan van a dollár árfolyam.... ergo, most érné meg vásárolni?

3. egy dolgot vagy több dolgot éri meg vásárolni? mert pl ittvan, hogy mondjuk a dvd kerül átszámítva 12K ft-ba. na ez oké, de ha szállítással meg minden cuccal pont a duplájába fog kerülni akkor inkább nem veszem meg.....
Spec ez pont jó eladó, az alján leírta a szállítási költséget. 17$, +16,7$ minden egyes extra cucc, magyarul ennél nem igazán éri meg több cuccot rendeli, mert 30 centet spórolsz csak darabonként.
Vám és ÁFA mentességrõl. Hacsak nem kereskedelmi mennyiséget rendelsz (100 db dvd pl.), akkor ajándékként is küldhetik. Nekem anno 15 db DVD jött, ajándék címen :)
Az ÁFA mentesség meg értékhatár alatt mûködik. Ha jól tudom, akkor ez az értékhatár 28e Ft, a felette levõ része lesz az adóalap... azt hiszem. Mohanak ezért nem volt rá ÁFA, és nekem ezért lett jóval kisebb az ÁFA-m (én 50e Ft értékben rendeltem). A tiéd Angel bõven a határon belül van még.

.Attila

#17
Quote from: FeldinÉn meg erre, csak nincs pénzem. Mennyi lenne ez postázással?
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=1345&item=5937176394&rd=1
Ja, Trivi! Ha szerzek pénzt majd egyszer, meg tudod nekem licitálni?

Meg ez:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=617&item=6345032291&rd=1
De ez még drágább :(
CD-t nem érdemes venni, mert az ára kisebb, mint a szállítási költség. Magyarul ennek legalább a dupláját kéne fizetned. (edit: hopsz, ez egy naptár, de végülis mind, ugyanaz érvényes rá, ill. azért gondolj bele, hogy ilyen dolgok könnyebben sérülnek, mint pl. a DVD-k)
A 2.ról: bazz, te találtál végre ilyet? Ezt kerestem, de nekem nem dobta ki (vagy csak nem vettem észre). Az ára viszont nagyon húzós eBay viszonylagban is. Csak mondom, a Noirt 91$-ral nyertem úgy, hogy mi licitálók egymásnak húztuk fel az árakat (én is, mert elsõ licitálásom volt, és még nem ismertem a rendszert). Az NGE asszem 85$ körül volt. 2 komplett sorozat. A 115$ rengeteg, szvsz nem éri meg, olcsóbbat kell keresni.
De ha lesz pénzed, segítek.

Moha

Quote from: Angelna  elõször is. melyik bankkártya típus az amivel lehet neten fizetni?
Visa Classic, Mastercard, ill. a kimondott internetes fizetésre szánt kártyák.
Visa Electron csak bizonyos esetben (ritkán), Cirrus/Maestro pedig egyáltalán nem használható internetes vásárlásra.
Általában a dombornyomott (amin kiemelkedik a kártya felületébõl a név) kártyákat lehet az interneten használni.

.Attila

Quote from: MohaVisa Classic, Mastercard, ill. a kimondott internetes fizetésre szánt kártyák.
Visa Electron csak bizonyos esetben (ritkán), Cirrus/Maestro pedig egyáltalán nem használható internetes vásárlásra.
Általában a dombornyomott (amin kiemelkedik a kártya felületébõl a név) kártyákat lehet az interneten használni.
Na akkor gyorsan szólok, hogy Mastercard kilõve!!!
A BidPay-en nem lehet vele fizetni, pedig money orderhez a BidPay kell.
VISA Electron kártyánál hívjátok fel a TeleBankot (vagy aminek hívják egyes bankoknál), hogy a tietek mûködik-e. Nekem anno VISA Electronom volt, ami régi is volt, és nem volt képes rá. Felhívtam a bankot, és mondták, hogy az újabbakkal lehet fizetni. Rendeltem újat (persze nem Euro <26-osat küldtek, ami drágább, és nem jogosít kedvezményekre), ami elvileg már képes lett volna rá, gyakorlatilag viszont nem mûködött (az internetes biztonsági kóddal volt vmi baj). Ekkor szaladtam én a K&H-ba (ahol, bár nem csak itt, hanem globálisan, megszûnt a Don't Worry szolgáltás :grrr: ).
Szóval hívjátok fel a bankotok információs vonalát, és kérdezzétek meg. Lehet, hogy macerás, de csak egyszer kell végigjárni.

Moha

#20
Trivi (vagy más): Ilyen  esetleg nem érdekel? Nem is lenne olyan drága.

Edit: Neked is van itt valami, Noki. Bár ez már jóval drágább sajnos.

Mondjuk ezekkel annyi a gond, hogy resign kit, tehát neked kell kifesteni... :rolleyes:

Marfy

Quote from: MohaTrivi (vagy más): Ilyen  esetleg nem érdekel? Nem is lenne olyan drága.

Edit: Neked is van itt valami, Noki. Bár ez már jóval drágább sajnos.

Mondjuk ezekkel annyi a gond, hogy resign kit, tehát neked kell kifesteni... :rolleyes:
Nagyon aranyos Chii-chan :) de valóban drága  :beken: .

.Attila

Nincs festés... hát akkor ebbõl sem lesz semmi, mert ha én állok neki... :rolleyes:
A másik gond, hogy ezek már nagyon chibi változatok, én pedig inkább a rendes, méretarányosat szeretném.
De azért köszönöm, hogy gondoltál rám :)
Amilyen bábuk jól jönnének:
- Motoko
- Chloe
- Skuld
- Seles Victoria
- Kazumi, Ayane, Lei-Fang, Tina (DOA) (hú ez sok :D)
- FFVII-bõl az a bazi nagy modell, amikor Cloud motoron ül (ez az álmom, de vmi irtózat sokba kerül, vagy 50e Ft asszem)

Egyelõre "csak" ennyi, ez is sok mondjuk :rolleyes:

Moha

Quote from: TriviNincs festés... hát akkor ebbõl sem lesz semmi, mert ha én állok neki... :rolleyes:
Na éppen ilyen okból gondolkoztam el én is a dolgon. Még a ruhát ha ki is tudod festeni, de a szem?  :rolleyes: Én nem mernék nekiállni a festésnek. Pedig van ugyanienben Shinobu is.
Meg láttam egy nagyon kawaii Osaka plüss-t, csak már elvitték. :beken: És hát az is egy 10-esbe került volna mindennel együtt.

Apropó, multkor találtam Skuld figurát, majd megkeresem az árust, hátha van még neki.

Karma XXL

Tegnap kaptam egy emailt a Speccyalista levelezõlistán. Gondoltam bemásolom ide, mert sose tudni. Remélem nem ver meg érte...

Quote from: Sam. JoeUrak!

Lévén van pár aktív E-Bay használó köztünk, gondoltam nagydobra verem, hogy
ma kaptam egy ilyen levelet:

> Dear eBay user,
>
>
> Due to recent activity, including possible unauthorized listings, we have
> temporarily suspended activity on your account in order to allow us to
> investigate this matter further. If you believe that this action may have
> been
> taken in error, or, if you feel that your account may have been tampered
> with,
> please login to your account now and provide the information requested:
>
> https://signin.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?SignIn
> <http://www.bestactive1.home.ro>
>
>
> Please allow at least 72 hours for an email reply. Emailing us prior to
> receiving our reply will result in an additional delay. In order to handle
> your
> concern as quickly and efficiently as possible, we encourage you to
> contact us
> through Live Help if you are able to do so.
>
> If you received this notice and you are not the authorized account holder,
> please be aware that it is in violation of eBay policy to represent
> oneself as
> another eBay user. Such action may also be in violation of local,
> national,
> and/or international law. eBay is committed to assist law enforcement with
> any
> inquiries related to attempts to misappropriate personal information with
> the
> intent to commit fraud or theft. Information will be provided at the
> request of
> law enforcement agencies to ensure that perpetrators are prosecuted to the
> fullest extent of the law.
>
> Regards,
>
> Safeharbor Department
> eBay Inc.

Fontos!!! Senki se lépjen be, mert ha megnézitek, akkor egy Román oldal jön
be (http://www.bestactive1.home.ro/), mintha az eBay lenne.
Pont olyan beszivatás, mint a hitelkártya pinkódokra vadászó kamu oldalak!
Vigyázzatok! Már kaptam hasonlót PayPal-ra is - bár lenne PayPal accountom!

Üdv:

Joe

Vigyázzatok!

.Attila

Aki elolvasta az eBay szerzõdési feltételeit (igen, voltam olyan mazochista :D), az tudhatja, hogy ilyenek léteznek. Az eBay felhívja erre a figyelmet, és javasol pár dolgot, hogy hogyan lehet ezeket kikerülni.

Moha

Én is kaptam anno hasonlókat. Az elsõ ilyennél nekem kapásból az volt a reakcióm, hogy beléptem az eBay-re (nem a linken át, hanem bepötyögtem a böngészõbe) és megnéztem, hogy minden rendben van-e. Meg aztán annyira hülye nem vagyok, hogy ne vegyem észre, hogy más címre megy az oldal... :D
Igaz, néha még azt is megteszik, hogy http://akarmi.ebay.com/valami@www.hackerszerver.ro címet adnak meg. A tapasztalatlan user azt hiszi, hogy tényleg az ebay site-ot nézi, közbe meg a @ elõtti rész ilyenkor usernévként szerepel, amit a webszerver lazán ignorál, és valójában a @ utáni site töltõdik be.
Szóval azért tényleg nem árt vele vigyázni!

Moha

Lenne esetleg kedve valakinek közösben megbótolni ezt a készletet? Egyben sajna elég drága, de leosztva már nem volna olyan sok egy figura ára. Az eladó elég megbízhatónak tûnik (100% positive feedback), ja és a tartózkodási helye sem mellékes ;)

Trivi, Feldin, többiek?

Mattanja

Quote from: MohaLenne esetleg kedve valakinek közösben megbótolni ezt a készletet?
Naná! Csakhogy nekem ugyebár Osaka kellene, és ha jól sejtem, akkor neked is.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Moha

Quote from: ShiroiNaná! Csakhogy nekem ugyebár Osaka kellene, és ha jól sejtem, akkor neked is.
Hát igen.
De végül is két készlet van... :rolleyes: