Photoshop, CG, 3D, Ray-Trace

Started by .Attila, 2005-01-24, 23:27:30

Previous topic - Next topic

Fubenalvo

Igen, igen. Elég volt neki, hogy egy másik felhasználó nevében volt ű betű.
Mert neki persze mindenhova be kell írnia magát...

Fubenalvo

Skacok, ha valakinek van kedve, kis szabadideje akkor lenne egy kérésem.
1280x1024es háttérképeket kéne szerkesztgetni Ragnarok2-ről.
A játékról képeket bőven lehet már találni neten, illetve minden infó itt: LINK
Nem kell, hogy 100% profi legyen, de ha már kicsit mutat, akkor megköszönöm. :)
Ha csináltatok, akkor küldjétek az emailemre fubenalvo1987@gmail.com

Előre is köszi a segítséget! :)
Jah... a képek közzé lesznek tévve egy Háttérkép galériába, és még nemzetközi karriert is befuthatnak, mivel nem sok van még a játékról. :)

Zsiga

#212
Van itt valaki aki ért az Adobe Illustrator-hoz? (Nem találom a Corel CD-imet, így kénytelen vagyok ezzel szenvedni... :))
Egy egyszerű kis kérdésem lenne. Szeretnék sima szöveget írni, kör alakban, hogy lehet ezt megtenni? (Corelben úgy lehetne hogy először simán megírom a szöveget, aztán rajzolok egy kört, majd hozzácsatolom a körhöz a szöveget, végül pedig beállítom a szükséges betűméretet hogy körbeérjen.)

Szerk.: Ha esetleg valakit érdekel, megvan a megoldás (egy PH!-s fórumtársnak köszönhetően :)): http://northlite.50megs.com/illus/textpath.htm

.Attila

PS-ban szeretnék jelenleg egyszerű kép formátumban levő grafikákat (koordináta rendszer, Gauss görbe) vektor grafikába átnyomni, hogy torzulások nélkül átméretezhessem őket.
Hogyan kéne ezt csinálni?

Próféta

Quote from: .Attila on 2008-05-18, 20:21:05
PS-ban szeretnék jelenleg egyszerű kép formátumban levő grafikákat (koordináta rendszer, Gauss görbe) vektor grafikába átnyomni, hogy torzulások nélkül átméretezhessem őket.
Hogyan kéne ezt csinálni?
Most nyilván valami olyanra számítasz, hogy valami frankó módszert mondunk, hogy a raszteres ábrára raksz egy vektoros réteget, és átrajzolod rá, vagy valami ilyesmi. Én ehhez nem értek, ilyen tutorialt nem tudok prezentálni, de az biztos, hogy egy ilyen átrajzolásnál óhatatlanul lesznek hibák. És ha a vektoros ábrát felnagyítod, akkor a hibák is meg fognak nőni.
Biztos, hogy nem jöhet szóba az, hogy az illető ábrákat eleve vektorgrafikusan állítod elő? Ott, ahonnan származnak.

.Attila

Google-ról származnak :hehe:
Nincs grafikus rajzoló programom (jade van, Paint :D), így nem tudom magamnak előállítani.
Hacsak az openoffice draw nem képes rá, de azt meg nem ismerem, soha nem használtam még.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2008-05-18, 20:21:05
PS-ban szeretnék jelenleg egyszerű kép formátumban levő grafikákat (koordináta rendszer, Gauss görbe) vektor grafikába átnyomni, hogy torzulások nélkül átméretezhessem őket.
Hogyan kéne ezt csinálni?
Ez most olyan, mint a vegtelensegig nagyithato kep.
Amugy a pen toollal. At kell rajzolni, de Próféta jol mondta, ami hibat vetesz, nagyitodik vele.
Excellel nem tudsz Gausst rajzoltatni?
Ti. ott ha megvannak az x ertekek es y ertekek (megfeleloen finom felbontasban) akkor szepen kirajzoltathato.
Arra nem emlekszem, hogy Gauss fv-t tud-e, meg kell nezni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Vagy marad a Próféta által említett módszer. Fölé raksz egy vekroros réteget, és átrajzolod. De ehez inkább az Illustratort ajánlanám, nem a Photoshopot. Az alap tool egy ilyen jellegű ábránál bőven elég kell, hogy legyen, és ha ügyes vagy, akkor minimális torzulással megúszhatod. Sokat nem tudok benne segíteni, kiejelölöd a görbe kezdő és végpontját, majd a segédpontokkal beállítod az ívét. Fél óra alatt belejön az ember, ha nekiáll.


Próféta

Quote from: .Attila on 2008-05-18, 20:34:43Hacsak az openoffice draw nem képes rá, de azt meg nem ismerem, soha nem használtam még.
Az kábé ugyanazt tudja, mint az MSOffice beépített egyszerű rajzolgatói (Powerpoint, Word, de NEM a Visio). Tehát: doboz, ellipszis, vonal, nyíl, szöveg, plecsni, ilyesmi. Természetesen be lehet ágyazni külső, OLE vektorgrafikus gépet, pl. egy diagramot. És szerintem neked az utóbbira lesz szükséged, ilyen koordinátarendszeres, Gauss-görbéset például elég jól lehet Excel / OO.o Spreadsheet segítségével; ezt akár be is lehet ágyazni OO.o Draw-ba és kézzel még rajzolni rá, plusz kiexportálni vektorgrafikus rajz formátumba (SVG, EPS, WMF, PDF, stb.). Nem ismerem az Adobe Illustrátort, de biztos meg tudja nyitni őket.
Amire azért figyelni kell, hogy ha Excel-féleséggel csinálsz grafikont, akkor azt nyilván törtvonallal fogja közelíteni, tehát tökéletes az se lesz.

Bonyolult függvények jobb minőségű kirajzolásához meg mondjuk gnuplot, Matlab, Mathematica, stb.


kikuchiyo

if (Ubuntufag) {
        execute("sudo apt-get install inkscape");
}

Bonyolult ábrákat tényleg jobb újragenerálni, pl. gnuplottal, de azt nem 5 perc megtanulni úgy, hogy tényleg publikálásra kész legyen az eredmény.
Failure is the default option

.Attila

Ilyesmit szeretnék csinálni:



Tehát semmi másra nincs szükségem, mint egy normál alakú Gauss görbére, egy koordináta rendszerre és vonalakra, ezeket pakolgatnám egymásra, nem precízen, csak szemléltetésként.

szerk.: már megoldottam valahogy, ooodraw-export + ps kombinációval :)

Próféta

Jé, van ilyen: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_raster_to_vector_conversion_software
Alakfelismeréssel, meg minden.
Hogy mikre nem képesek azok a számítógépek  :gyagya:

.Attila, ha még nem késő, akkor az Adobe Illustrator vagy az Inkscape (potrace) például tud ilyet.
Ha már késő, akkor megmarad az utókornak.

Lazzaret

Volna egy barmi nagy gondom.

Van kettő képem amit szeretnék animációval egymásba alakítani.
Részletesebben van két képem egy szoborról, az egyik kövérré van montázsólva mig a másik nem.
A feladatom az hogy olyan animációt készítsek amiben ugy tünik hogy a kövér szobor lefogy és átalakul a sovánnyá.

Fogalmam sincs hogy kéne ezt megoldani valami ötlett vbalakinek? :)
Nagyon fontos lenne :merci:


www.arkangyalok.uw.hu

Zsiga

Kis kezeddel megrajzolod az átmenet képkockáit, és összeilleszted egy gif animációvá az egészet.

kikuchiyo

Amit te keresel, az a morphing: két képet úgy egymásba alakítani, hogy az általad megadott pontok egymásba alakuljanak, a közöttük lévő részek pedig arányosan torzuljanak (pl. az első képen lévő alak szeme a másik képen lévő alak szemébe menjen át). Erre sok program képes automatikusan, az eredmény minősége attól függ, hogy hány pontot adsz meg.

Konkrét programot hirtelen nem tudok; még a diplomamunkám írásakor IDL-ben szórakoztam ilyennel, annak volt morphing pluginja. De szerintem te most nem akarod ellopni és megtanulni az IDL-t.
Failure is the default option

Lazzaret



www.arkangyalok.uw.hu

Member

#226
Valaki meg tudja mondani, hogy Pixiában hogyan lehet egy képet átlátszóvá tenni? Már körbe van vágva teljesen kékkel, de csakazértis b*szik kivágni a képet, nyomhatom az initialize transparancy color-t, kiírja, hogy eltünteti, de otthagyja.

EDIT: Találtam egy alter megoldást. De azért fáj, már a 97-es office is tudta az átlátszóvá tételt, egy 21. századi progi meg nem?

Draconire