Photoshop, CG, 3D, Ray-Trace

Started by .Attila, 2005-01-24, 23:27:30

Previous topic - Next topic

.Attila

Pár napja kezdtem el ismerkedni vele, és hát jó dolgokat lehet vele csinálni :)
Asszem a thread céljáról különösebben nem kell sokat mondani, lehet ide tippeket, trükköket írni, esetleg tutorial-okhoz linkeket adni. Kezdem pár linkkel:
MixedMedia
Ningen's Anime Wallpapers
Pure Photoshop
Shiver7
Tutorial Man
Merekat Creations

roderick

#1
Oh, micsoda topic...
Meglepö mód ajánlom a photoshop.lap.hu-t elég jó magyar lapok is vannak tutorialokra, meg brushsetnek az Annika von Holdt  csinált gyönyörüeket, habár kevésbé használhatóak, meg valami  ezt is ajánlom, itt nagyon jók vannak, külön érdekesség, hogy a "nagymama" nevü brushsetben magyar érettségi bzizonyítvány meg ilyesmik vannak :).
Amúgy komoly 1 db tutorial található az én oldalamon is, de jól elvan dugva a sok üres menüpont között:)... a webdesign/photosop alatt található...

Jameg az AoiAnime fórumon is van pár tutorial habár engem zavar, hogy szinte minden tutorail a csináld ezt és ezt és ilyen effektet kapsz dologra épül... de legalább ezek is valamik, legalább tutod hogy merre indulj el és akkor szépen lehet játszadozni hogy melyik gomb milyen beállítással mit csinál.

Uff... erröl jut eszembe, hogy multkoriban meg akartam osztani a világgal néhány trükköt, hogy 3d studio texturacsinálójóval vagy bármien fraktálgeneráló izével csinált cuccokból mien ügyes kis dolgokat lehet kihozni, uh. amint lesz egy kis szabadidöm majd meg is csinálom...

Edit: ja majden elfelejtettem, habár föleg 3d-s grafikával foglalkozik, de mindenféle számítógépes grafikához szinte alap magyar oldal a design21.hu, ha másért nem hát azért, hogy rájöjj milyen keveset tudsz a profikhoz képest, de nagyon informatív fóruma van, 2d témában is, meghát amúgy is érdemes nézegetni, mert a magyar grafika gyöngyszemei kerülnek ki elég gyakran
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

Én elõbb megtanulnék vmennyire 2D-ben rajzolgatni, aztán meglátjuk, mi lesz 3D-ben :) Btw. kéne 3D program, ha jól emlékszem, a Maya-t dícsérgették nagyon... azt is be kéne szerezni :rolleyes:

Djinn

Quote from: TriviÉn elõbb megtanulnék vmennyire 2D-ben rajzolgatni, aztán meglátjuk, mi lesz 3D-ben :) Btw. kéne 3D program, ha jól emlékszem, a Maya-t dícsérgették nagyon... azt is be kéne szerezni :rolleyes:
3D Studio? Én azt halottam az is jó. Elkezdtem tanulgatni ,de elég hamar abbamaradt a dolog idõhiány miatt...  :(  
Ismeri valaki jobban? Érdemes belevágni újra?
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Karma XXL

Quote from: Djinn3D Studio? Én azt halottam az is jó. Elkezdtem tanulgatni ,de elég hamar abbamaradt a dolog idõhiány miatt...  :(  
Ismeri valaki jobban? Érdemes belevágni újra?

Én csak hallottam, hogy a Maya jobb kezdõ modellezõknek, a 3D Studio inkább a képzetteknek/gyakorlottabbaknak való. Nem mérvadó mondjuk, de én nagyon sokat küzdöttem anno a 3D Studio MAX R3mal, látványos eredmények nélkül :rolleyes:

Azóta inkább a Blendert próbálom megtanulni... Csak ritka a jó leírás...

Kvikveg

Quote from: SysOP XXLÉn csak hallottam, hogy a Maya jobb kezdõ modellezõknek, a 3D Studio inkább a képzetteknek/gyakorlottabbaknak való. Nem mérvadó mondjuk, de én nagyon sokat küzdöttem anno a 3D Studio MAX R3mal, látványos eredmények nélkül :rolleyes:

Azóta inkább a Blendert próbálom megtanulni... Csak ritka a jó leírás...
alias.com-on van Maya tanuloverzio (Maya PLE). A helpje nagyon jo.
3D Studio MAX-szal en is kuzdottem, hasonlo eredmennyel.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

roderick

3d-ben én a 3d studioval játszadoztam annó, meg néha még most is, sztem nem annyira pokolian nehéz, csak tényleg idöt kell rá szánni, hogy az ember gyakorlatot szerezzen, de ez igazából csak a bonyolult modellek készítésénél van így (pl. ember), meg a textúrázás nehéz dolog, mármintha az ember nagyon jól akarja csinálni. Maya3d nemtom könnyebb-e, én midenfélét hallottam, de tény hogy amelyikkel kezded a másikat nehezebben tanulod meg, mert más a kezelöfelületük. Apropó a Maya én úgy tudom animációhoz jobb, de számomra igazából ott hal meg a dolog, hogy kézügyességem egy beheroinozott mongúzéval egyenlö így csak nagyon hobbi/érdeklödés szinten marad meg nekem a dolog.

Ja Blendert tényleg dicsérik sok helyen és ami a fö elönye, hogy ingyenes és nem többszáz mega...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

Miért lehet az, hogy nálam a filtereknél csak 5 hajlandó megjelenni?
Ez az 5:
- Blur
- Noise
- Sharpen
- Stylize
- Other

Ami meg kéne (render), az persze kiválaszthatatlan persze.

Xaga

Quote from: SysOP XXLÉn csak hallottam, hogy a Maya jobb kezdõ modellezõknek, a 3D Studio inkább a képzetteknek/gyakorlottabbaknak való.

Én ezzel vitatkoznék Maya sokkal nehezebb mint Max + animációra van kihegyezve.

TurboK

Hát igen, Photoshoppal lehet szórakozni.





Meg még van a Paint Shop Pro 7.4 ami egy exxxcellent alternatíva az MSPaintre, plusz mivel kicsi ezért gyors, forgatást, átméretezést, konvertálást az tudja a legjobb szinten ha engem kérdeztek.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

Igen, lehet.
Tuzeket es sarkanyokat nezd meg :) A piros sarkany eredetileg a feher hatteren volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Az biztos, hogy lehet jó dolgokat a photoshopban, de kezdõk szvsz kicsit nehezen boldogulnak vele.
Aki még nem foglalkozott komolyabban képszerkesztéssel, az elõbb inkább a Paint Shop Pro-t próbálja ki, azzal szerintem egyszerûbb tanulni.

A 3D Max viszont kemény dió. Igazán jókat csak több éves gyakorlattal lehet benne alkotni. Szóval intenzíven kell csináni. Én mindössze pár egyszerû dolgot tudtam benne kreálni: darts 3rings. No persze sosem mélyedtem bele komolyan, aztán abba is hagytam. ;) Ezek a képek is már 6 éve készültek...
Van viszont egy haverom (design21-en fordul elõ leginkább), aki elég profi módon ûzi a dolgot. Olyan képeket csinál, hogy fülem-farkam kettéáll tõle. :)

Kvikveg

En per speciel nullarol par het alatt csinaltam ilyeneket , es nem volt az az erzesem, hogy kuszkodok. Persze meg halali sok minden van, amit nem tudok, de ha valamit meg akarok csinalni, akkor nincs az az erzesem, hogy atyaeg, gozom nincs mi kell hozza.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: KvikvegEn per speciel nullarol par het alatt csinaltam ilyeneket
/me most szépen összemegy és elbújik a mester mögött. :)
Le a kalappal! :jee:
Csak kár, hogy rajtuk van a demo szöveg...

roderick

Quote from: KvikvegEn per speciel nullarol par het alatt csinaltam ilyeneket , es nem volt az az erzesem, hogy kuszkodok. Persze meg halali sok minden van, amit nem tudok, de ha valamit meg akarok csinalni, akkor nincs az az erzesem, hogy atyaeg, gozom nincs mi kell hozza.

Namostmár legalább tudom ezeket ki követte el, mert máshonnan már eljutottam erre a honlapra:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Marfy

Quote from: TriviMiért lehet az, hogy nálam a filtereknél csak 5 hajlandó megjelenni?
Ez az 5:
- Blur
- Noise
- Sharpen
- Stylize
- Other

Ami meg kéne (render), az persze kiválaszthatatlan persze.
Azért nincs ott a többi mert a kép a CMY színeket használja, elõször konvertáld át RGB-be (Image-Mode-RGB color) és úgy elérhetõ lesz az összes filter.

.Attila

Quote from: NokiAzért nincs ott a többi mert a kép a CMY színeket használja, elõször konvertáld át RGB-be (Image-Mode-RGB color) és úgy elérhetõ lesz az összes filter.
Már eleve úgy hoztam létre az új canvast, hogy RGB színekkel indultam.

Marfy

Quote from: TriviMár eleve úgy hoztam létre az új canvast, hogy RGB színekkel indultam.
Akkor nem tudom :(, nekem akkor jelentkezett a jelenség ha CMY-ban volt, amúgy mit szeretnél csinálni?

Kvikveg

Quote from: Moha/me most szépen összemegy és elbújik a mester mögött. :)
Le a kalappal! :jee:
Csak kár, hogy rajtuk van a demo szöveg...
Na ja, tanuloverzio...  :rolleyes:
  :merci:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: NokiAkkor nem tudom :(, nekem akkor jelentkezett a jelenség ha CMY-ban volt, amúgy mit szeretnél csinálni?
Flare-t.

Marfy

Quote from: TriviFlare-t.
Be tudod postolni a képet és akkor én is megpróbálam hátha nekem jó lesz.

.Attila

Quote from: NokiBe tudod postolni a képet és akkor én is megpróbálam hátha nekem jó lesz.
Fanart szekcióba már bepostoltam, csak ott csináltam egy saját készítésû flare-szerûséget a blending-nél a outer glow-val.

Marfy

Quote from: TriviFanart szekcióba már bepostoltam, csak ott csináltam egy saját készítésû flare-szerûséget a blending-nél a outer glow-val.
Szerintem a hiba nyitja a .png formátum, ha késõbb is dolgozni akarsz egy képen mindig .psd-ben mentsd el.

roderick

#23
Quote from: NokiSzerintem a hiba nyitja a .png formátum, ha késõbb is dolgozni akarsz egy képen mindig .psd-ben mentsd el.

Attól még nem kéne sztem, mert amikor megnyitja a fájlt a program akkor automatikusan .psd-t csinál belöle... (psd-ben azért célszerü viszont menteni hogy megelegyen a kép tömörítetlenül és minden layerrel, hogy bármikor bármit újra lehessen rajta csinálni.)

Edit: viszont megvan, hogyan lehet elöcsalogatni a többi filter-t meg a layerek használatát eleve, az Image->Mode menüben át kell állítani 8 bits/channelre a dolgot... nemtom technikailag pontosan ez mit jelent, de nekem müködnek így a filterek
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

#24
Quote from: NokiSzerintem a hiba nyitja a .png formátum, ha késõbb is dolgozni akarsz egy képen mindig .psd-ben mentsd el.
Megvan psd-ben, és munka közben úgyis abba ment, ill mivel az egész kép a memóriában van, nincs is formátuma igazából. Szóval nem ez a gond.
Quote from: roderickEdit: viszont megvan, hogyan lehet elöcsalogatni a többi filter-t meg a layerek használatát eleve, az Image->Mode menüben át kell állítani 8 bits/channelre a dolgot... nemtom technikailag pontosan ez mit jelent, de nekem müködnek így a filterek
És itt a megoldás :) Köszönöm :merci:

kisvirag

http://kisvirag2.tar.hu/photoshop.html

én már régota hülyéskedek photoshopba
majd mutatok még képeket, ha olyan helyen leszek, ahol tudok ftp-zni. :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Tiaro

Hello!

Én mostanában kezdtem el Mayazni (mondjuk tegnap), és találtam egy jó kis oldalt hozzá:
//www.simplymaya.com
Egy része fizetõs, de az alap tutorialok ingyenesen letölthetõk. Márha végre elküldik az aktiváló emilt...  :_piszka:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Tiaro

Elkészült az elsõ mûvem is, az installálástól számított 30. percben. :D
Nem egy remekmû, de látszik, hogy nulla kezdõ tudással is össze lehet vmi alapszintû dolgot hozni némi lelkesedéssel. Ja, pislog is!!!  :hopp:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Tiaro

Francba ezzel a Mayaval...
Két vizsgára kéne tanulnom, de nem tudok konctentrálni.  :bsd:
Íme a nyuszi v2-es változata:  :)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Freyja

Quote from: TiaroFrancba ezzel a Mayaval...
Két vizsgára kéne tanulnom, de nem tudok konctentrálni.  :bsd:
Íme a nyuszi v2-es változata:  :)
És ez mennyi idõt vett igénybe?  :rolleyes: Szemmel látható a fejlõdés! Tökjó! :D
Nah...erre nekem is megjött a kedvem, én is utána nézek ennek a Mayának  :merci:
(még jó hogy vizgsaidõszak után néztem be ide :))