Main Menu

Társasjátékok

Started by Djinn, 2005-02-15, 00:54:32

Previous topic - Next topic

Próféta

#150
Quote from: szpeter on 2011-01-02, 00:10:39
Natessék ,kijavítom magam máris nem érdekel senkit.  :haha:
Ha Munchkin önmagában egy szűk rétegnek szóló kockaság, akkor a kötulus Munchkin meg négyzetesen az :)

BTW a mostani szilveszteri mulatságon megint játszottam egyet, jó volt és szokás szerint nem fejeztük be :angyali: A magyar fordításhoz volt most szerencsém, sajnos nem adja vissza maradéktalanul az eredeti változat nyelvi humorát (semmi szőrös fazekas...).

EDIT: for the record, a mai parti Isteni Beavatkozással zárult, a két pap egyszerre megnyerte. Ilyen is ritkán van.

szpeter

Quote from: Próféta on 2011-01-02, 00:40:15
Ha Munchkin önmagában egy szűk rétegnek szóló kockaság, akkor a kötulus Munchkin meg négyzetesen az :)
Igaz.De azt hittem, hogy ez a szűk réteg kiteszi az usteam fórumozók jelentősebb százalékát.
Bár a kötulus részt leszámítva. De végülis: szerintem éppennúgy poén a  Cthulhu világát nem ismerő személynek is , csak nem úgy és talán nem annyira. (igaz, nem játszottam véle)

Quote from: Próféta on 2011-01-02, 00:40:15
EDIT: for the record, a mai parti Isteni Beavatkozással zárult, a két pap egyszerre megnyerte. Ilyen is ritkán van.
Ez igen!  :eek:  :jee:
Velem egyszer előfordult,hogy az Isteni lap miatt győztem :D Nagyon felröhögtem :D

A játék csak sima paklin alapult vagy kiegészítőket is használtatok? Ha igen,melyeket? XD (nekem mögvan a 4 bibibí  :rotfl: aztán hozzá a kettő...és az szerintem elég béna. Túl sok szívatólap amitől nagyon belassul a játék ha épp úgy jön ki :D,van pár nehezen érthető leírás...háát nemtom.
A 3. kieg jó/jobban ? [annyi rohatt máncskinom van már egy egész fiókot elfoglalnak.Nagy fiókot.])

Egyik nap becsomagoltam a lapokat kártyavédő fóliákba amiktől rohadtul csúsznak és több helyet foglalnak.Dejó.

Próféta

Quote from: szpeter on 2011-01-04, 16:57:23
A játék csak sima paklin alapult vagy kiegészítőket is használtatok?
Egy sima alappakli volt nálam kölcsönben.

Fazék

Korongvilágos társasjáték:

http://boardgamegeek.com/boardgame/91312/ankh-morpork

szerk&repost:

egy leírás a játékról, hogy mire lehet számítani: http://www.treefroggames.com/ankh-morpork

egész jónak tűnik :)

Fazék

Dixit kinek is van meg? ki hozta "múltkor" norikoékhoz?

Próféta

Quote from: Fazék on 2011-04-21, 21:36:10
Dixit kinek is van meg? ki hozta "múltkor" norikoékhoz?
Jelen.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Nakedape on 2011-09-06, 14:36:47
nekroztam.. van ennek máshol helye már?
Hogyne, a meet topikban, ahol bejelented hogy megvetted és szervezel egy dobozavató játékot ;)

Próféta

Mai míten szóba került a MATE nyilvános társasos játéknapjai. A honlapjukon jobb oldalt a naptárban lehet kikeresni a különséle rendezvényeket; amire én járok néha, az kb. kéthetente szombatonként szokott lenni, vagy a Csörsz utcában, vagy valahol máshol. Jövő szombaton pont lesz egy; akit érdekel, keresse fel.

Úgy kell elképzelni, hogy tök ingyenes a részvétel, nagy társasjáték guruk hatalmas puttonyokban hoznak rengeteg játékdobozt (persze mindegyik dobozába be van gyömöszölve két másik játék is), és ad hoc össze lehet állni és játszani mindenfélét. Van überbrutál hatórás történelmi tabletop wargame, gyerekmesés-kreatívkodós, dobókockás-blöffölős, asszociálós (innen ismertem meg a Dixitet), terepasztalon versenyautót célbapöckölő ügyességi, komplex gazdaságis-licitálós-szabadversenyes kapitalista stratégia, hagyományos stratégiai játékok (catan, dominion, carcassone, puerto rico, stb.), Gyűrűk Ura franchise játék, de olyan egzotikumok is mint a Quarriors. Arra ideális, hogy az ember begyűjtsön tippeket, mit vegyen magának a saját baráti körben bevetni.




Quote from: Fazék on 2011-01-29, 17:30:34
Korongvilágos társasjáték:
egy leírás a játékról, hogy mire lehet számítani: http://www.treefroggames.com/ankh-morpork
Quote from: Nakedape on 2011-09-06, 14:36:47
http://www.treefroggames.com/ankh-morpork

Időközben a fent említett MATE játéknapon volt szerencsém kipróbálni. Van egy A-M városát ábrázoló tábla, a tábla különböző helyein különféle figurák (játékosokhoz tartozó emberek vagy házak, ill. játékoshoz nem tartozó trouble markerek, orkok, miegymás), és vannak a kezedben kártyák meg pénzek. A különböző kártyákkkal különféleképp kavarod a pénzeket meg a tábla tartalmát. Mindenkinek van egy saját random győzelmi feltétele, és megpróbálhatsz efelé a cél felé tendáló stratégiát kiépíteni, de igazából szinte fölösleges. A játék lényege, hogy minden tervet pillanatok alatt elsodor a nagy random mindenféle, ami történik. Értelmetlen, de szórakoztató összevisszaság az egész. Vagy legalábbis én ennyit fogtam fel egy parti alapján. 

De baromi vicces csomó minden, és nagy örömmel fedezi fel az ember az ismerős visszatérő szereplőket (Lipwigtől Anguán át a fejfájásokat okozó jósnőig, akinek nem ugrik be a neve), ill. nyugtázza a konzisztenciát a regények világával, pl. a dobókocka 12 oldalú: 1, 2. 3, 4, 5, 6, 7, 7a, 9, ...  :muhahah:

Fazék

#159
Quote from: Próféta on 2011-12-12, 00:34:08
De baromi vicces csomó minden, és nagy örömmel fedezi fel az ember az ismerős visszatérő szereplőket (Lipwigtől Anguán át a fejfájásokat okozó jósnőig, akinek nem ugrik be a neve),
Mrs Cake, a magyar neve nem ugrik be :) (szerk: ja és nem használtam google-t csak az ellenőrzésre  :lazza: - persze azért a 2 perc homlokráncolós azistenitpedigittvananyelvemen gondolkodás azért megvolt előtte  ^^")
Quote from: Próféta on 2011-12-12, 00:34:08ill. nyugtázza a konzisztenciát a regények világával, pl. a dobókocka 12 oldalú: 1, 2. 3, 4, 5, 6, 7, 7a, 9, ...  :muhahah:
:Kiraly:

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2011-12-12, 00:34:08
...
pl. a dobókocka 12 oldalú: 1, 2. 3, 4, 5, 6, 7, 7a, 9, ...  :muhahah:
LOL!

Jo hogy mondod, ez a talalkozo erdekesnek hangzik. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Érdekes íromány:
http://www.irregularwebcomic.net/3205.html#ref2
Nem is azért, amit mond, hanem ahogy.

Próféta

Duplaposzt yeah! 120 days yeah!

http://tarsasjatekos.hu/2013/01/18/milyen-a-magyar-tarsasjatekos-teszt-2013/
Kérdőív méri fel a társasjátékos szokások felmérésére; tök érdekes kitölteni, mert jó elgondolkodtató dolgokat is kérdez :) Mehetett volna a kérdőíves topikba is, de már mindegy.

.Attila

#163
Megrendeltem a Blood Bowl Team Managert.
Még nem tudom, mikor érkezik be, de ki kéne majd próbálni.
Vállalkozó szellemű emberek jelentkezését várom :)

NLZ

Nem néz ki rosszul, bevállalnám.
:D
[reserved]

Damnatus

Én vállalkozó szellemű vagyok! :D

.Attila

Na, akkor parti már lesz, csak be kell érkeznie :)
Mivel 20-30nap van írva erre, gyakorlatilag fene tudja, mikor.

NLZ

Akkor majd kitaláljuk, ha megjött. :)
[reserved]

.Attila

No, megérkezett a Blood Bowl Team Manager, holnap átveszem.

.Attila

Végre eljutottam odáig, hogy összedobtam a Blood Bowl TM-t és elolvastam a szabályokat.
Mostantól felvehetjük a listára :)
Hátránya, hogy max. 4 játékos.

.Attila

Egy újabb ötlet:
http://www.szellemlovas.hu/tarsasjatek/index.php?main_page=product_book_info&cPath=1&products_id=370

Ehhez gyakorlatilag hely sem kell, csak ahova a kártyákat be lehet dobálni.
Kreativitás kell hozzá. Nem pontgyűjtögetős, nyerős játék, inkább poénos ökörség :)

Próféta

Játszottam vele - sőt, Rigor Mortis voltam :Kiraly:
Erősen társaságfüggő élmény, én olyan 10-ből 6-7 pontot adnék rá, míg egyik kollégám nagy kedvencei közt tartja számon.

.Attila

Már beszereztem :)
Ahogy az Elder Sign-t és a Galaxy Trucker-t (Galaxis Roncsderbit) is.

Bishop

Bocs, hogy necrofilkodok.  ^^" Kérdésem az lenne, hogy szoktak e itt még társasozások lenni? vagy van e egyáltalán rá igény. Mostanában elkezdtem gyűjteni mindenféle játékot, és ha van időm, akkor szívesen le is ülnék játszani másokkal. (Budapesten)
Amik vannak, nem tudom ismeri bárki bármelyiket

Eldritch Horror: kooperatív Lovecraftos világmegmentős hosszú játék
Pandemic: kooperatív vírus kiírtós, világmegmentős
Smash up: erősen kombinatív kártyajáték
Munchkin: azt látom ismeritek
Aranyásók: kb, mint a Bang
Hanabi: Laza koop kártyajáték

.Attila

Nekem is van gyűjteményem, de sajnos fórumos társasjátékozás már igen-igen nehezen szokott összejönni.
Engem amúgy érdekelne, a Smash Up főleg, mert azzal szemeztem, hogy megveszem. De ugye max. 4 fő, ezzel számolni kell.
Koop játékok kérdésesek, mennyire érdekelné a társaságot, bár a műfajban a Pandemic állítólag az egyik legjobb.
Hanabi érdekes lehet, a játékmenete alapján.
Munchkint ismerjük :)
EH passz.

Nekem van még pluszba:
Dixit
Ticket To Ride Europe
King of Tokyo
7 Wonders
Galaxis Roncsderbi
Citadella ugyebár
Igenis sötét nagyúr, K_T kedvence
Blood Bowl Team Manager

És egyébként van X-Wing tabletop-om, alap szett (2 TIE + 1 X-wing) + egy TIE kiegésző + egy X-wing kiegészítő. Sosem játszottam vele...

NLZ

Szervezhetünk valami összejövetelt, csak hely kéne.
[reserved]

Bishop

Smash uphoz megvan szinte minden kieg, lehet többen játszani, csak már nagyon kaotikus lenne.
Én nagyon koop párti lettem az utóbbi időben, főleg a Pandemic és az EH miatt

Amiket soroltál a legtöbbel játszottam, és szeretem az Igenis Sötétnagyúrhoz a Galaxis Roncsderbihez nem volt még szerencsém.

X-wing sajnos nincs, de játszottam már vele, ha az számít, annyira ismerem a játékot.

NLZ: BP. sok jó társasozáshoz is alkalmas hely van, de ha valakinek van megfelelő lakása, az is jó, sajnos azzal én nem tudok szolgálni. Amúgy meg minden megbeszélés kérdése :)

NLZ

Quote from: Bishop on 2015-01-28, 13:06:25
Smash uphoz megvan szinte minden kieg, lehet többen játszani, csak már nagyon kaotikus lenne.
Én nagyon koop párti lettem az utóbbi időben, főleg a Pandemic és az EH miatt

Amiket soroltál a legtöbbel játszottam, és szeretem az Igenis Sötétnagyúrhoz a Galaxis Roncsderbihez nem volt még szerencsém.

X-wing sajnos nincs, de játszottam már vele, ha az számít, annyira ismerem a játékot.

NLZ: BP. sok jó társasozáshoz is alkalmas hely van, de ha valakinek van megfelelő lakása, az is jó, sajnos azzal én nem tudok szolgálni. Amúgy meg minden megbeszélés kérdése :)
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=541.7980
Ha megszervezed, szerintem leszünk legalább 3an :)
[reserved]

Damnatus

Én benne vagyok a társasozásban, az időpont a szűk keresztmetszet.

Bishop

OKé, hétvégén elkezdek szervezkedni :)