Legrosszabb animék (aka:egyes emberek beírnak,egyes nekik nem tetsző anime-ket)

Started by katz, 2005-04-28, 23:07:24

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: ReLax18Na ez most saját vélemény...igaz csak az elsõ részt néztem meg, de úgy érzem megvan az elsõ olyan animém, ami nem jön be nekem. Ez pedig a Goldenboy. Úgy tûnik, hogy nem tolerálom túl jól a mellugrándozós, kukkoló, perverzeskedõ jeleneteket. Akármennyire is lehet vicces, de nem...ezt én nem fogom végignézni... :ejj:
Szentségtörés!
És most a viccet félretéve: nézd meg azt a 6 részt, és utána nyilatkozz plz. Ha így sem jön be, akkor adj egy negatív repet nekem ;) (megj.: ugrándozós mellekért én sem vagyok oda, viszont itt nem ilyen szempontból közelítik meg a dolgot, az ugrándozós mellek nem a nézõ fanservice igényeinek kielégítésére van). Egyébként meg ez az egyik legviccesebb anime :)

Darkstar

Quote from: BonciSzentségtörés!
És most a viccet félretéve: nézd meg azt a 6 részt, és utána nyilatkozz plz. Ha így sem jön be, akkor adj egy negatív repet nekem ;) (megj.: ugrándozós mellekért én sem vagyok oda, viszont itt nem ilyen szempontból közelítik meg a dolgot, az ugrándozós mellek nem a nézõ fanservice igényeinek kielégítésére van). Egyébként meg ez az egyik legviccesebb anime :)

Egyetértek. :tezsvir:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

ReLax18

Quote from: BonciSzentségtörés!
És most a viccet félretéve: nézd meg azt a 6 részt, és utána nyilatkozz plz. Ha így sem jön be, akkor adj egy negatív repet nekem ;)

Hát nemtudom...egyszer lehet, hogy megnézem, de megtartani valszeg nem fogom...

Quote from: Bonci(blablablablablabla, az ugrándozós mellek nem a nézõ fanservice igényeinek kielégítésére van)...

Nem mi?! Ezt szerintem te sem gondoltad komolyan :D
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

katz

Quote from: ReLax18Nem mi?! Ezt szerintem te sem gondoltad komolyan :D
Dehogyis, "ezek" a történet drámaiságát támasztják alá, pontosabban szólva inkább a történetet lebegtetik, vagyis ööö... :D

.Attila

Quote from: ReLax18Nem mi?! Ezt szerintem te sem gondoltad komolyan :D
A 6-ból 2 részben szóba sem kerülnek ilyen testrészek (mondjuk te ezt nem tudhatod, mert nem nézted még meg). A többi részben meg alapvetõen (és nem kizárólagosan, valszeg fanservice céljai is vannak, fõleg, ha az ember annak akarja látni) arra van, hogy Kintaro perverz gondolatainak és cselekedeteinek adjanak alapot, amikbõl aztán a poén lesznek.

Raggie

Quote from: ReLax18Na ez most saját vélemény...igaz csak az elsõ részt néztem meg, de úgy érzem megvan az elsõ olyan animém, ami nem jön be nekem. Ez pedig a Goldenboy. Úgy tûnik, hogy nem tolerálom túl jól a mellugrándozós, kukkoló, perverzeskedõ jeleneteket. Akármennyire is lehet vicces, de nem...ezt én nem fogom végignézni... :ejj:
:ejj:
Nna elõbb nézd meg, majd utána döntsd el, hogy mirõl szól ez a sorozat. Ha megnézted, és még mindíg úgy gondolod, hogy errõl szól, akkor vagy nem a képernyõt nézted közben, vagy tényleg nem jött át. Nna akkor jogosan mondhatod, hog neked ez az egyik legrosszabb animék közé tartozik. Egyébként sokkal többrõl és jobbról szól és csak ajánlani tudom, hogy nézd meg, mert szvsz ez az egyik legjobb vicces anime amit eddig láttam!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

#126
Quote from: ReLax18Na ez most saját vélemény...igaz csak az elsõ részt néztem meg, de úgy érzem megvan az elsõ olyan animém, ami nem jön be nekem. Ez pedig a Goldenboy. Úgy tûnik, hogy nem tolerálom túl jól a mellugrándozós, kukkoló, perverzeskedõ jeleneteket. Akármennyire is lehet vicces, de nem...ezt én nem fogom végignézni... :ejj:
Na neee.. ezt nem akarom hallani. nézd meg elöször utána döns mert én is ugy voltam vele.. hogy mi ez a fos grafika..stb de miótán néztem egyik kedvenc lett.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

ReLax18

Nem hittem volna, hogy ekkora közfelháborodást kelt a kijelentésem. Azért ne kövezzetek meg plz... :rolleyes:
De amúgy ez az én szubjektív véleményem az elsõ rész után. Tény, hogy voltak benne jó poénok, de aza sok perverz elem valahogy nagyon is zavart. Nem tetszett...
De egyszer majd megnézem a sorozatot...aztán leközlöm a véleményemet :)
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Ramiz

Quote from: Raggie Gordon:ejj:
Nna elõbb nézd meg, majd utána döntsd el, hogy mirõl szól ez a sorozat. Ha megnézted, és még mindíg úgy gondolod, hogy errõl szól, akkor vagy nem a képernyõt nézted közben, vagy tényleg nem jött át.
Szerintem legalább 50% - ban errõl szól, de mivel nem veszi magát komolyan, ezért vicces, és nem szánalmas, mint egy-két másik animében (pl szerintem Love Hina-ban elég bénán jön ki egy-két fanservice jelenet).
És ne legyetek már ilyen álszentek! :D Jó és hiányos öltözékû nõk nélkül a Goldenboy nem érne semmit. (Még Oe Kintaro jelleme se lenne olyan jól eltalált és emlékezetes.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Szerintem is mindenképpen nézd meg! Egy rész alapján nem szép dolog leírni egy sorozatot.
A Golden Boy-nak eléggé sajátos stílusa van, de én speciel rengeteget röhögtem rajta, és mint vígjáték, nekem nagyon bejött. :)
Az, hogy eléggé perverz a srác... naés!? ;)

Alkyra

Nah ezt le ne töltse valaki!!!
Ennél rosszabb animet nem láttam még életemben.
Ócska sztori, a graf közepes, tipikus karik stb...
Nem ajánlom senkinek!Még a hardcore Ecchi/Comedy fanoknak sem!!!(higyétek el amit mondok. én hardcore fan vagyok tudom mit beszélek :) .)

Moha

Az értékelések is tükrözik, ahogy látom:
AniDB: 5.87, AnimeNfo: 5.3

És a subbercsapatok is eléggé elhanyagolták. ;)

Raggie

Quote from: RamizSzerintem legalább 50% - ban errõl szól, de mivel nem veszi magát komolyan, ezért vicces, és nem szánalmas, mint egy-két másik animében (pl szerintem Love Hina-ban elég bénán jön ki egy-két fanservice jelenet).
És ne legyetek már ilyen álszentek! :D Jó és hiányos öltözékû nõk nélkül a Goldenboy nem érne semmit. (Még Oe Kintaro jelleme se lenne olyan jól eltalált és emlékezetes.)
Az lehet, én nem mondtam, hogy nem errõ szól, de azt ne egyetlen rész alapján döntse már el valaki!! Ez a topic sem errõl szól, hogy beirkálom azokat az animéket, amiknek nem tetszett az elsõ része és ezért nem néztem õket tovább.

A GB meg király(ugy ahogy van), ugyhogy nem való ebbe a topicba! Neked is tetszett, ufyhogy ne mondjad! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

Quote from: AlkyraNah ezt le ne töltse valaki!!!
Ennél rosszabb animet nem láttam még életemben.
Ócska sztori, a graf közepes, tipikus karik stb...
Nem ajánlom senkinek!Még a hardcore Ecchi/Comedy fanoknak sem!!!(higyétek el amit mondok. én hardcore fan vagyok tudom mit beszélek :) .)
Egyetértek.. ténleg elég gyenge.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Flaser

Jó kis topic, de attól tartok így sose nevezünk meg egy valóban abszimális, ordítóan rossz, fejfádítóan pocsék anime-ot.

Ne azt írjátok le ami nem tetszett... van ilyen.

Inkább azt amikor a képernyõrõl valami valóban förtelmes és eszméletlenül rossz vigyorog a képedbe és kedved lenne a készítõket keresztre, a marketingest meg a vágólaphoz szegezni.

Apropó: senki sem említette a cím egyik hagyományos birtokosát az M.D. Geist -et és folytatását.
(Az elsõ részt méltatlan tartják ennyire szarnak, de a folytatás valóban érdemes a címre).

Ajánlok egy-két kritikust aki igen-igen ki tudja vesézni a górcsõ alá vett anime-okat. Ennek egy titka van: nem ragad le a részleteknél, s több szemszögbõl(!) egészében vizsgálja meg az anime-ot az összesítés elõtt.

http://www.sleepisfortheweak.org/
(Õket különösen ajánlom, mivel nem csak az anime-ot, hanem a kapcsolódó mangát, fandom-ot és egyéb termékeket is megnézik, értékelik)

http://www.animejump.com/
(A legigényesebb nyelvezettel náluk találkoztam, s minden leírásnál az volt az érzésem: BAM! Bele a közepibe. Lehet, hogy nem midenben értek velük egyet, de ami igazán fontos - szemben a felszínessel ami sajnos eléggé gyakori - azt mindig megragadják.)

http://animeguyholand.web.aplus.net/
(Végre valaki aki le meri pontozni a jól ismert, címeket is s végre olyan skálán osztályoz ami nem mindössze a minõséget méri, hanem különféle értékeket rendel az adott jegyekhez.)

Biztos feltûnt, hogy egyik széles körben olvasott, idézett review-oldal sincs ezek között (azokat is szoktam  ugyan olvasni), ugyanis ezek - szerény véleményem szerint - a legigényesebb kritikusok, s mint ilyenek idõt szánnak minden egyes anime-re tetszik-nemtetszik függetlenül.

Egy anime hiába nem tetszik valakinek (pl. Alien9, Lain, .Hack, Wolf's Rain) ettõl még lehetnek és vannak értékei. Egyetlen film se szólhat mindig mindenkinek.
Továbbá hiába nem tökéletes a kivitelezés, azért még lehet egy film jó kis egyszeri ill. alkalom adtán megnézem kategóriás. Ettõl még rossz, csupán nem csúcsszuper öröksláger.

Inkább a valóban pokolbéli címeket soroljatok amik valahol tényleg "elcseszték".

Nálam kicsit ilyen volt az "Angel Cop" - aminél maga a történet és a történetmodás sugallta ideológia (idegen gyûlölet, izolácíó) volt az amit nem tudtam befogadni, továbbá rendkívül gyenge volt a zene.
"Sajnos", a beleölt munka azért látszik, jó a grafika és legalább van mondanivaló.
A Usteam-en eddig még nem találtam olyan anyagot ami valóban pályázhatna a fönt leírt "nemes" címre, de addig is remélem eztán se találok rá.
Ááá...majd elfelejtettem (azért fel lehet gyógyulni egy traumából).

Bubblegum Crash - a történet gyenge, és a túlhajszól "eksöhíró" beállításnak hála - ami csak a vége felé is meglehetõsen önironikusan jellemezte az eredeti 8 OVA-t (Lásd Scoop Chase) - absz. elslamposodott a történet, a redesign meg teljességel kiölte a kemény '70-es Amerikát idézõ Cyber-punk képvilágot az anime-bõl ami miatt hajdanán megszerettem, a fülbemászó (vagy ha nem vagy oda hard-j-rock-ért, jól illeszkedõ) zenérõl/dalokról nem is beszélve.

Na, ezt az anime-ot nyugodt szívvel benevezem a címre, érzésem szerint nem kár érte.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Kösz a review site linkeket, mejd belevetem magam!

sirtomi

Ezekre a site-okra én is kiváncsi vagyok.

Pech

Nah ha nagyon mondanom kellene egyet az akkor a Tini nindzsák új részei. Annyira folytatás része van , hogy már undorító. (egyetlen részt láttam mert azt hittem hogy nosztalgiázni fogok de abban 4 azaz NÉGY Zuzó van .) Ha jól tudom ez anime ha tévedek akkor is undorító :D

Raggie

Hát eléggé rosszul tudod! A Tini Nidzsák eggyáltalén nem anime!! :ejj: És ha sz*r, akkor nem mondtál újat! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: PechNah ha nagyon mondanom kellene egyet az akkor a Tini nindzsák új részei. Annyira folytatás része van , hogy már undorító. (egyetlen részt láttam mert azt hittem hogy nosztalgiázni fogok de abban 4 azaz NÉGY Zuzó van .) Ha jól tudom ez anime ha tévedek akkor is undorító :D
A neved történt meg veled: peched van. :D Nem anime, és különben is, nosztalgiázz Dragon Ball-al. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Koizumi

Nekem a Xenosaga nagyon nem tetszett! Igaz, hogy csak egy részt láttam belõle, de nekem valamiért nem jött be!

Lothandar

Quote from: MohaAz, hogy eléggé perverz a srác... naés!? ;)


Ja, ez a poen benne, meg a wc uloke fetish :D
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

aquana

Eddigi legrosszabb anime amit láttam:

Sorcerous Stabber Orphen.

komolyan mondom... annyira rossz, hogy az már hihetelen. Azért kezdtem el nézni, mert a kedvenc seiyuum a fõszereplõ hangja, de nem bírtam befejezni! A részek tele vannak klisékkel, a szereplõk szarok, a comic relief karakterek csak idegesítõek, az animáció elmegy, a zene se valami nagy... de az egész egy nagy lapos kaki. Egyedül Orphen az, aki valami életet visz a cuccba.

Én igazán nagy Shoutarou Morikubo-rajongó vagyok, de ez... számomra nézhetetlen, akármennyire is imádom.
http://i7.photobucket.com/albums/y285/aquana2/sigTOBE.gif" alt="sig">

Djinn

Quote from: aquanaEddigi legrosszabb anime amit láttam:
Sorcerous Stabber Orphen.....
Pont most töltöttem le...
 Ehh. Azért majd megnézem valamikor, de most hátrébb került a listán.  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

L.Mole

Életem elsõ kellemetlen anime-élménye a KANON volt. Pedig tényleg nyílt szívvel ültem neki (akkor még úgy gondoltam: Anime csak jó lehet), de ez a sorozat elõször untatott, amibõl megpróbált felrázni némi rosszul adagolt misztikummal, végül banális véget ért.
Késõbb utánanéztem a neten és úgy tûnt népszerû sorozatról van szó. Csak az a kérdés, hogy azt szeretik-e benne ami, vagy amit belelátnak. Merthát egy alkotás akkor ér valamit ha hozzáad az emberhez, ha az embernek kell hozzáadnia az alkotáshoz az rég rossz.  :p

Relunx

Grafikailag jó, de a történet vmi iszonyat érthetetlen és zavaros, tele van olyan képváltásokkal hogy azt se tudom most mi van... :confused:

Relunx

katz

Quote from: RelunxGrafikailag jó, de a történet vmi iszonyat érthetetlen és zavaros, tele van olyan képváltásokkal hogy azt se tudom most mi van... :confused:

Relunx
Talán inkább: The Hakkenden?
Nekem csak egy dolog nem teccet benne. A sorozat közepénél pár rész sokkal vackabbul van elkészitve, mintha más randezõ irányitotta volna a munkálatokat, vagy más animestúdióban készült volna. Történetileg szvsz olyan, mint a Ninja Scroll sorozat.

Cobra

The Hakkendenbõl én VOX-on láttam az elsõ 2 részt, de nagyon nem tetszett, se a történet, se a grafika.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soy


-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------


Djinn

Quote from: Soygoldenboy  :lame:
Ebbõl megint kövezés lesz... :D
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"