Legrosszabb animék (aka:egyes emberek beírnak,egyes nekik nem tetsző anime-ket)

Started by katz, 2005-04-28, 23:07:24

Previous topic - Next topic

katz

Vmi ilyesmit vártam válaszul.
Quote from: roderickpl. .hack//SIGN-ba az volt a jó, hogy nem arra mentek rá, hogy légegzetelállító akciókkat próbáljanak meg belezsúfolni, mikor -mint szerintem ökis rájöttek - mozgást, na azt nem igaznán tudank rajzolni, ellenben egy nagyon hiteles és emberi módon lezajló történetet mutat be, egy nagyon is hiteltelen alaphelyzetben, amiben a tényleges történések a szereplök egymás közti viszonyának váltakozásai. Persze unalmasnak unalmas... föleg a sorozat elsö pár részében. de utánna azért felpörög,máramennyire egy ilyen stílus felpöröghet.
Én vhogy nem bírtam eljutni addig amíg fölpörög az egész. Mindig csak vártam-vártam rá, de 5-6 rész után meguntam a várakozást. Bele-bele nézegettem a többi részbe is, de elkönyveltem az egészet lassúnak és unalmasanak.
Quote from: roderickRahXephon, meg egyszerüen szép. Ráadásul vitathatatlan elõnye az NGE-vel szemben, hogy egy jól átgondolt, befejezett története van, ami nem rosszabb mint az NGE-é csak azért mert nem depizik halálra maguk és nem vér fröcsög... és az az éneklö izé, amin te csak röhögni tudtál elég központi helyet foglal el a történetben, most azért mert nem olyan impresszív és mélyen a tudatra ható mint az NGE keresztény szimbolikája, hanem egy számunkra idegen, nagyrészt kitalált kultúrát használ, az még alapjában nem lenne rossz, csak kicsit meg kéne érteni.
Jól néz ki az tény, de attól még nekem túlságosan is elvont. Inkább vér fröcsögjön akció közben, mint ének száljon. A mechás cuccokkal is ez a legfõbb bajom, nem képesek realisztitikusan megvalósítani a csatákat (ld.: RX)
Megérteni egy idegen, kitalált kultúrát egy animébõl? Ez nekem olyan, mint a Gyûrûk Urából megtanulni elfül vagy hobbitul. Az NGE azért volt számomra elfogdaható, mert a mechák kigolgozása/megvalósítása is kellõen jó volt, illetve az alapjául szolgáló mitilogia is egy létezõ dolog volt. Volt alapja az egésznek és nem a levegõben lógott.

Dragon

Quote from: katzVolt alapja az egésznek és nem a levegõben lógott.
Tudjátok, hogy az NGE a kedvencem, de most ettõl tekintsetek el.
Szóval könnyebb, és hitelesebb egy meglévõ mitológiát venni alapul, így kerekebb lesz az egész (illetve kerekebbnek tûnik, mert az ember asszociál a mitológia azon részeire, amiket ismer, anékül, hogy említenék azokat) ezzel szemben egy kitalált mitológia (persze mindegyik nagyrészt kitalált, de itt arról beszélek, amit egy pár hónap alatt dolgoznak ki) kevésbé tûnik egységes egésznek, és nehezebb összefüggéseket tenni bele (pláne olyanokat, ami nem tûnik túl "egyszerûnek" de nem is túl bonyolult)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

katz

Quote from: bpka000Tudjátok, hogy az NGE a kedvencem, de most ettõl tekintsetek el.
Szóval könnyebb, és hitelesebb egy meglévõ mitológiát venni alapul, így kerekebb lesz az egész (illetve kerekebbnek tûnik, mert az ember asszociál a mitológia azon részeire, amiket ismer, anékül, hogy említenék azokat) ezzel szemben egy kitalált mitológia (persze mindegyik nagyrészt kitalált, de itt arról beszélek, amit egy pár hónap alatt dolgoznak ki) kevésbé tûnik egységes egésznek, és nehezebb összefüggéseket tenni bele (pláne olyanokat, ami nem tûnik túl "egyszerûnek" de nem is túl bonyolult)
Vmi ilyesmi bajom volt az Rx-el is...

Raggie

Quote from: katzÉn vhogy nem bírtam eljutni addig amíg fölpörög az egész. Mindig csak vártam-vártam rá, de 5-6 rész után meguntam a várakozást. Bele-bele nézegettem a többi részbe is, de elkönyveltem az egészet lassúnak és unalmasanak.
Rodericket idézném elsõnek:"már amennyire egy ilyen stílus felpöröghet." Tehát nem látványos, véres, gyors harcokra és pörgõs intrikákra kell számítani! Ez a sorozat pont a pszichológiai/érzelmi és lelki oldaláról közelíti meg az egészet! Lehetett volna belõle egy fight-animét is csinálni, de akkor csak beállna a seszeri seszáma tömegbe! Így legalább van mondanivalója, és biztos vagyok benne, hogy ezért szeretik sokan.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Titkos

Nocsak, ide még nem is írtam. :)
Életem legrosszabb animéje volt a Shin-Chan, bár nem is nagyon tudnám animének tekinteni. A grafikája fertelmes, történet gyakorlatilag nincs, minden rész teljesen epizódikus (ha jól emlékszem, 1-2 olyan rész volt mindössze, ami összefügött az elõzõvel). Ami ezt az egészet ellensúlyozni tudná, azok a karakterek lennének, viszont itt azok is is iszonyúak lettek, mindegyikük idegesítõ és kisebb-nagyobb arányban idegbeteg is. Gondolom a készítõk ezt viccesnek gondolták, hát mit mondjak, nagyon nem lett az. Kerüljétek el messzire. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Relunx

Shin-Chan-hoz nekem is volt szerencsém...és meg kell mondjam imho pályázhatna a legroszab "anime" :confused: címre!

Grafika: 0, történet: semmi, vicces: hát ha ez vicces vkinek akkor egészségére...ennél még a Pokéizé is jobb, annak legalább van "grafikája"...

Relunx

Titkos

Quote from: RelunxShin-Chan-hoz nekem is volt szerencsém...és meg kell mondjam imho pályázhatna a legroszab "anime" :confused: címre!

Grafika: 0, történet: semmi, vicces: hát ha ez vicces vkinek akkor egészségére...ennél még a Pokéizé is jobb, annak legalább van "grafikája"...

Relunx

Teljes mértékben egyetértek. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Tyrael

Record of Lodoss War - Legend of Cristania
Ha ez az, amelyikben a lila haju hulyegyerek van, meg Pan a nagy hos, akkor csatlakozom
ez a masodik anime, amit nem tudtam vegignezni (az elso a Wolf Rain, de ott csak a mufaj nem jott be, de azert majd megnezem)

Tyrael

Assassin

Quote from: TyraelRecord of Lodoss War - Legend of Cristania
Ha ez az, amelyikben a lila haju hulyegyerek van, meg Pan a nagy hos, akkor csatlakozom
ez a masodik anime, amit nem tudtam vegignezni (az elso a Wolf Rain, de ott csak a mufaj nem jott be, de azert majd megnezem)

Tyrael

Wolf's Rain-t szerintem is nézd meg, mégha a mûfaja kissé nehézkes is, attól még jó.(szvsz)
Avenger: 7 rész, és nem tovább, "tömeggyártásos" anime nem más az egész. (Unalmas is rendesen emellett.)
" There is no sin to know their sins."

Pikkon

Amit én ismerek animét, azok közül sztem csak 3 nevezhetõ rossznak:
Transformers energon
Pokémon
Duel masters
Ezek gyérok, nem mutatják egy anime színvonalát
Sok hasonló van még, de azok sztem azért még elmennek, például Digimon, Megaman...
Narutoooh!!!  -  Sasukeeee!!!

Relunx

Egyetértem veled Pikkon! Amiket elmítettél sztem max a gyerekeknek való...komolyabb anime rajongóknak nem ajánlott...

Relunx

Necrid^

Ha rossz anime-t akartok nézni akkor : Futari Ecchi. (no comment)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

Quote from: Necrid(no comment)
Ebbõl nem fogjuk megtudni, miért rossz ;)

Relunx

Még soha nem hallotam róla...

Relunx

katz

Quote from: RelunxMég soha nem hallotam róla...
Nem vesztettél semmit. Gyenge ecchi vigjáték. Idétlen.

Fazék

Quote from: NecridHa rossz anime-t akartok nézni akkor : Futari Ecchi. (no comment)
miért is? én ugyan csak a manga-t olvastam, de azon nagyon jókat nevettem :D
ennyire elrontották volna az OVA-t, vagy a stílus nem jön be?

edit: hoppá, közben született pár post :)

a manga-nak totál bejött az az idióta oktató/narrátor stílusa :)

Relunx

Véletlenül a Futari Ecchi az nem az: Iketeru Futari?Vagy csak a Futrai szó a közös a két animében?

Relunx

Moha

#77
Quote from: NecridHa rossz anime-t akartok nézni akkor : Futari Ecchi. (no comment)
Mi volt a bajod vele?
Én ugyan nem láttam (még) végig, de szerintem nem olyan rossz. Amolyan "oktatófilm" jellege van. Ugyebár egy fiatal házaspár viszontagságai. :)  Szvsz tök vicces.
Az mondjuk igaz, hogy eléggé az ecchi és a hentai határán táncol, de azért durvának egyáltalán nem nevezhetõ.

Edit: Relunx: Nem, ez két külön anime. A futari ( 二人 ) amúgy szó szerinti fordításban "két ember"-t jelent.

Relunx

Kössz az infót Moha - megnyugodtam!

Relunx

Necrid^

Quote from: Fazékmiért is? én ugyan csak a manga-t olvastam, de azon nagyon jókat nevettem :D
ennyire elrontották volna az OVA-t, vagy a stílus nem jön be?

edit: hoppá, közben született pár post :)

a manga-nak totál bejött az az idióta oktató/narrátor stílusa :)
A manga nekem is tetszett mert azt olvastam elöször de az OVA egyszerüen nem tudta hozni a manga szintett...
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Necrid^

Digimon,MegaMan anti warrior..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

sugo

A megamanussal már minden általam gyengébbnek tartott anime említést nyert, persze olyanok is amik sztem jók. /(Puni Puni Poemi) sokan átkozzák csak azért mert létezik. V. Puchi Puri Yuushi :)

Asszem az FLCL + Jubei-chan az ami még nem szerepelt, de bekerülhetne. Olyan "brutál", hogy egyszerûen mindig kiakadok tõle amikor látok belõle valamit...:D

.Attila

Jubei-chan nem olyan rossz szerintem. Az idióta poénok tényleg egyre szarabbak, ahogy haladnak elõre, de a másik, nem idióta fele az anime-nek szerintem egész jó.

edit: és nagyon jó a zenéje :jee:

Sidney

Engem a Digimon + Pokémon tud kiakasztani, de fõleg azt nem tudom +érteni, hogy a 3 éves unokaöcsém miért nézi ezt egész nap  :mad:

.Attila

Quote from: SidneyEngem a Digimon + Pokémon tud kiakasztani, de fõleg azt nem tudom +érteni, hogy a 3 éves unokaöcsém miért nézi ezt egész nap  :mad:
3 éves még nézheti, nem azzal van a baj. Az a baj, ha a >12 évesek nézik ;)

Sidney

Quote from: Bonci3 éves még nézheti, nem azzal van a baj. Az a baj, ha a >12 évesek nézik ;)

Na jó, de neki már elvonási tünetei is vannak és minden hozzá kapcsolódó szõrös vackot + akar vetetni. Remélem hamar kinövi majd.
Amúgy igazad van, nemtom 12 fölött kinek tetszhet.

sugo

Quote from: SidneyNa jó, de neki már elvonási tünetei is vannak és minden hozzá kapcsolódó szõrös vackot + akar vetetni. Remélem hamar kinövi majd.
Amúgy igazad van, nemtom 12 fölött kinek tetszhet.

Ezeket nem 12+ korhatárral adják?
Mert ha jól emlékszem elkönyvelték brutális sorozatnak mind a kettõt.
Már nem vagyok benne biztos de mintha az ortt lett volna...na passz.
Tényleg brutális. Majdnem olyan káros lehet mint egyes brazil ill. portugál szappanoperák... címet nem mondok...!   :)

sugo

Ja igaz bocs! 12- korhatár lehet hogy jobb lenne :):D:)

Ramiz

{Digimon, Pokémon, ...mon}-okat ne szidjuk már! Felesleges. Ezek egyértelmûen és közegyetértésben nézhetetlen vackok (az az életkor felett, amikor az embert leköti bármi, ami színes, mozog és hangot ad).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

Quote from: Ramiz{Digimon, Pokémon, ...mon}-okat ne szidjuk már! Felesleges. Ezek egyértelmûen és közegyetértésben nézhetetlen vackok (az az életkor felett, amikor az embert leköti bármi, ami színes, mozog és hangot ad).
TELETUBIES
az a kiraly
:whoah::whoah::whoah:

Tyrael