Main Menu

My/Mai HiME

Started by Midoo, 2005-05-14, 11:57:08

Previous topic - Next topic

Lythis

Alyssánal azzal is elvoltak h végre van olyan, aki képes manipulálni a magasabb rendû anyagot (gondolom a childok abból vannak, v mittomén). Nmtom h emellé belepakolták e még ezt is, vagy csak rájött, h ezt is tudja, míg a többi HiME nem.

 NGE-t nem láttam, majd vmikor pótlom...

Nem kéne ugyanolyannak lenni, ez pusztán viszonyítás volt. Azt láttam elõbb, lehet h azért tetszett jobban, mittomén. Bár ott lineárisabb volt a szerkezet, és ott nem kellett titkolni a képességüket.

Cobra

#61
A Child-ok és Orphan-ok egy másik dimenzió lényei, hogy hogy kerülnek a mi (illetve a Hime-k) világába, az sajnos nem derül ki, meg az se, hogy a Childok miért engedelmeskednek a Hime-knek. Alyssa meg szerintem inkább csak a kaput tudja megnyitni, az Orphanokat annyira nem irányítja (úgy emlékszem).

A Child el nem fogadása valószínûleg nem mûködik, ez a sorsuk a lányoknak, talán még az is elõre el van döntve, hogy ki fog nyerni. A jelenben zajló fesztiválon csak annyi változott, hogy Mai nem akarta elfogadni a sorsát és sikerült is legyõzni Kokuyout és a Hime csillagot. Véleményem szerint pont Alyssa miatt tudott megváltozni a Hime-k sorsa, mert miatta felborult az erõegyensúly.

Scryed-ban azért nem kellett tikolni a képességüket, mert ott mindenki tudta, hogy léteznek Alter userek, a Hime-k világa viszont a felszínen egy hétköznapi világ.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

karatedog

Quote from: CobraA Child el nem fogadása valószínûleg nem mûködik, ez a sorsuk a lányoknak, talán még az is elõre el van döntve, hogy ki fog nyerni. A jelenben zajló fesztiválon csak annyi változott, hogy Mai nem akarta elfogadni a sorsát
Natsuki is azon dolgozott az elején, hogy Mikoto ne jusson el az iskolába (és Mai se), azután Mai-nak nem lett volna kötelezõ kihúzni a kardot a sziklából, túl sok választása viszont nem volt...  :)
Viszont. Ha elõbb meg kellett idézni Kagutsuchi-t (kardkihúzás, stb.), akkor hogyan tudta Kagutsuchi megmenteni Mai-t még az elsõ részben a vízbõl, a hajó kettétörése után (hogy aztán az iskola kertjében ébredjenek, beledózerolva egy csíkot a talajba  :lul: )

Cobra

Nem Kagutsutsi mentette ki Mai-t, hanem saját magát mentette meg egy energia(vagy tûz-)gömbbel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

anatole

szerintem simán menthette meg akár Kagutsuchi is. Én ennek nem tulajdonítok akkora jelentõséget, elvégre az ébredése elõtt is Hime volt Mai, a kard kihúzása számomra inkább egy szimbolikus aktus volt, amellyel elfogadta a Child-ját, aki attól még gyermekkora óta vele volt...

Ready2

#65
amugy nemcsak alyssa tudott orphant idezni, hanem nagi is es ezt tobbszor is megtette.
nekem egesz animeben csak a vegevel van bajom.
rendben van hogy happy endet akartak a keszitok, de akkoris alapszabalynak kene lennie: halottat fel nemtamasztunk, mert illuzio rombolo.

(szineztem hatha vki nemlatta vegig)

edit: nemkell ennyi "amugy" a fenebe (parat toroltem  :haha: )

anatole

Quote from: Ready2amugy nemcsak alyssa tudott orphant idezni, hanem nagi is es ezt tobbszor is megtette.
amugy nekem egesz animeben csak a vegevel van bajom.
rendben van hogy happy endet akartak a keszitok, de akkoris alapszabalynak kene lennie: halottat fel nemtamasztunk, mert illuzio rombolo.

(szineztem hatha vki nemlatta vegig)

miért kéne alapszabálynak lennie? ki mondja meg, mi legyen az alapszabály?

amúgy meg szerintem nem feltétlenül haltak meg. eltûntek, nem tudjuk, mi történt velük pontosan, amíg nem 'támadtak fel', ez engem annyira nem is zavar.

Ready2

Quote from: anatolemiért kéne alapszabálynak lennie? ki mondja meg, mi legyen az alapszabály?

amúgy meg szerintem nem feltétlenül haltak meg. eltûntek, nem tudjuk, mi történt velük pontosan, amíg nem 'támadtak fel', ez engem annyira nem is zavar.

hat nemtom nekem marhara illuzio rombolo. szerintem meghaltak mert nagi is mondja elejen himeknek, hogy a szamukra legfontosabb szemely eletet teszik kockara.
szoval meghalnak csomoan, sajnaljuk pl mai-t hogy elveszitett mindenkit (megjelennek a dramai-tragikus jegyek), es erre utana vegen beallitanak az elhunytak, hogy "hi nemproblema ittvagyok". nekem ez nemjon be, elveszi egesznek dramai/tragedia hangulatat.


amugy jo azt kellett volna irnom, hogy szamomra alapszabaly, de egy forumon szerintem termeszetes hogy sajat velemenyt irok :)

Lythis

Quote from: BonciNem emlékszem a jelenetre. Annyit tudok csak mondani így látatlanban, hogy Miyu csak akkor öl, ha direkt az a feladata. Mikoto meg eléggé confused állapotban volt. Hol teljesen átvették rajta az irányítást, hol egy kicsit észhez tért.
Szvsz ez nincs így, mert ha belegondolsz, akkor Miyu nekiment volna Mai-nak is, amikor Alyssa már nem volt, csak hogy megtudja, hogy hol a boss-bácsi fõhadiszállása....
 Más kérdés hogy végsõsoron ezt is Alyssáért teszi, de szerintem erre nem kapott kifejezett parancsot, mint ahogy szerintem arra sem, hogy a tonfás HiME child-ját ledarálja.
 Ezzel az erõvel elvártam volna, hogy legalább near death-re pofozza a Mikoto-t, már csak visszafizetendõ a gyilkossági kísérletet is....

.Attila

Quote from: LythisSzvsz ez nincs így, mert ha belegondolsz, akkor Miyu nekiment volna Mai-nak is, amikor Alyssa már nem volt, csak hogy megtudja, hogy hol a boss-bácsi fõhadiszállása....
 Más kérdés hogy végsõsoron ezt is Alyssáért teszi, de szerintem erre nem kapott kifejezett parancsot, mint ahogy szerintem arra sem, hogy a tonfás HiME child-ját ledarálja.
 Ezzel az erõvel elvártam volna, hogy legalább near death-re pofozza a Mikoto-t, már csak visszafizetendõ a gyilkossági kísérletet is....
Miyunak az újraindításnál már nem egészen ugyanaz volt a célja, mint korábban, hisz Alyssa halálával a feladat odalett. Tehát akkor minek megölni Mikotot?
Tonfás lányt azért ölte meg, mert szép lassan meg kellett ölnie a Childokat (szép lassan, és nem berserk módjára írtani azonnal az összes childot, amint meglátja õket ;)).

Lythis

Quote from: BonciMiyunak az újraindításnál már nem egészen ugyanaz volt a célja, mint korábban, hisz Alyssa halálával a feladat odalett. Tehát akkor minek megölni Mikotot?
Tonfás lányt azért ölte meg, mert szép lassan meg kellett ölnie a Childokat (szép lassan, és nem berserk módjára írtani azonnal az összes childot, amint meglátja õket ;)).
Jóvanna, de szerintem akkoris.... :bruhuhu: :D
 Épp ezt nem értem. Lényegileg a memóriáján nem változtattak, szóval mindenre emlékezett. Miyu feladata tudtommal az volt, hogy minden körülmények között megvédje Alyssát, és lehetõség szerint teljesítse a kéréseit. Arra nem emlékszem, hogy azt parancsolták volna neki, hogy nyírja ki a childokat. Mellékesen nem mondtam h berserk módjára ezt kellett volna tennie. Amikor a diri házában vannak, akkoris valakinek még kultúráltan fel is hívja a figyelmét, hogy a kardjával nem okoz gondot elpusztítani a child-ját, úgyhogy ne támadja meg. Eredetileg azt sem értettem, hogy mér nyírja ki azt a childot. Tökre aszittem h õ is HiME lesz.

Lazzaret

Látot már valaki is egy részt az új Hime sorozatból??? Adtak már le belõle???


www.arkangyalok.uw.hu

anatole

Quote from: LazzaretLátot már valaki is egy részt az új Hime sorozatból??? Adtak már le belõle???

aha. a fansub a harmadik résznél tart, gondolom Japánban ilyen 4-5 körül lehet. most kezd alakulgatni a sztori, de érdekesnek ígérkezik, bár az elsõt sztem nem fogja túlszárnyalni... bár az is így az ötödik rész felé kezdett beindulni...

Lazzaret

Valami torentet tudtok küldeni v cimet ahonnan lelehetne szedni???


www.arkangyalok.uw.hu

anatole

Quote from: LazzaretValami torentet tudtok küldeni v cimet ahonnan lelehetne szedni???
http://www.baka-updates.com/ -on keress rá, hogy Mai Otome... ajánlatos gyakran nézegetni vagy feliratkozni az RSS-re, hasznos tud lenni ;)

Ready2

Quote from: LazzaretValami torentet tudtok küldeni v cimet ahonnan lelehetne szedni???

van mar most csomo fansub: Static-Subs, LIME Anime es Doremi-Fansubs.
Nekem a Doremi jott be:

1. 2. 3.

amugy maga  sorozat meg egyaltalan nemtetszik, de remelem majd javulni fog (mai hime-t nagyon szerettem)

Alkyra

Quote from: Ready2amugy maga  sorozat meg egyaltalan nemtetszik, de remelem majd javulni fog (mai hime-t nagyon szerettem)

A Mai Otomo sokkal...hm humorosabb s nincs benne romantika s egyenlõre kevés dráma van benne. Dehát a Mai Hime s így indult...
Oh és erõssen sci-fi dolgok vannak benne.(nanotechnológiával túrbózott "köpenyek" a himek ereje.:) :) )
de nekem ettõl függetlenül nagyon bejönn.^^(jó a zenéje:) )

Lazzaret

Köszi kiváncsi vagyok rá, mert My hime az naon tetszet.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

No eddig megnéztem az elsõ 2 részét mert lassan gyûn lefele. Nem rossz. De majd késõbb talán lesz olyan jó mint a My Hime.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

A doremi funsubbot mien címen tudom elérni??? Magát a csapatnak a HPját


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Nem tudom rajtam kivül ki nézi a Z-Hime sorozatot, de ez a 6.-dik rész nagyon szexi volt :D. Ahogy Arikáék feszítenek az iskolai fürdõruhában az nagyon komoly volt. Na és ez a szõrny mint ha valameik hentaiból lépet volna ki. Az elõzetesben végre láttam Kagutschit is. Ugyhogy alig várom a vasárnapot amikor is fenn lesz a fansubbos torrentje :haha:


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Quote from: LazzaretNem tudom rajtam kivül ki nézi a Z-Hime sorozatot, de ez a 6.-dik rész nagyon szexi volt :D. Ahogy Arikáék feszítenek az iskolai fürdõruhában az nagyon komoly volt. Na és ez a szõrny mint ha valameik hentaiból lépet volna ki. Az elõzetesben végre láttam Kagutschit is. Ugyhogy alig várom a vasárnapot amikor is fenn lesz a fansubbos torrentje :haha:

Sohasem hallottam róla. Honna lehet beszerezni?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Necrid^

Quote from: DreamcleaverSohasem hallottam róla. Honna lehet beszerezni?
Click
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Lazzaret

Megnyitottam a forumon a Mai-Otome fiókot. Ott is ki lehet majd beszélni a Z-Himet :D


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Quote from: NecridClick

Ah köcce, megtaláltam csak más cím alatt. Mai Otome.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

anatole

Quote from: LazzaretMegnyitottam a forumon a Mai-Otome fiókot. Ott is ki lehet majd beszélni a Z-Himet :D
csak a korrektség kedvéért :

Question: Why is there a Z in the title?

Answer: It isn't Z, it's 乙, which is a Jananese kanji character. If you spell out Otome, it's 乙女. They took out 女 so the title would be pronounced "Mai Oto-Hime", except that nobody pronounces it that way. (lone_wolf).

(forrás: animesuki)

:p tehát az a legtisztább, ha az "Otome"-nél maradunk :)

Lazzaret

ARIGATO SENSEI :D

Megint tanultunk valamit :)


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Eszembe sem jutott hohy az otome-ban a"-me" az a "hime" utórésze. Pedig logikus csak, a japcsik is elnyelnek szótagokat néha. Amúgy akkor az "oto" elõtag mit jelent? Mer a hime az asszem hercegnõt vagy valami ilyesmi.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

anatole

Quote from: DreamcleaverEszembe sem jutott hohy az otome-ban a"-me" az a "hime" utórésze. Pedig logikus csak, a japcsik is elnyelnek szótagokat néha. Amúgy akkor az "oto" elõtag mit jelent? Mer a hime az asszem hercegnõt vagy valami ilyesmi.
igen, a hime hercegnõ.
az otome bonyolultabb... nem feltétlenül a "hime" utórésze a "-me", csak egyes értelmezések szerint.
tehát:
az otome szüzet, fiatal lányt jelent. Láttam már a címet My-Maid-nek fordítva is, az ugye cselédlányt jelent, amik végülis az otome-k valójában.
Az Otohime szóval kapcsolatban ismét animesuki fórumos információ:
QuoteOtohime is the daughter of Ryuujin, the Dragon King, in Japanese folklore. And it also means youngest princess.

Cobra

AHQ-ra kerülnek fel a DVD-n lévõ specialok, érdemes õket megnézni  :)
26db lesz, most 12 van kint. A fordítás kicsit gyenge, de szerencsére nem a szöveg a lényeg  ;)
Kedvenceimm eddig a 7. Nao-val, és a 3. Aoi-al és Chie-vel :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !