Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

DeathDealer

Én nem is gondoltam ijesmire hogy meghal valaki vagy Kouta választ.Semmi happy end nem kell.Egyszerűen szeretem a fílingjét és nézném a hasonló folytatást. :hopp:Nem piszkálom Membert csak nem értek vele egyet!Mongyuk ha többet megtudnánk a dicloniusokról meg Nanáról az teccene  :whoah:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: DeathDealer on 2006-09-05, 16:51:55pl.:Member  :_piszka:
erre ertettem.
nekem se kell happy end. de adott ket csaj, egyik egy killer loli, mindketto Kouta-fetisben szenved, nem igazan tudom elkepzelni, hogy hogy lehetne rendesen tovabbvinni :s mert az osszecsapas meglehetosen elkerulhetetlennek tunik. az meg, hogy valakinek megint menekulnie kell, az mar tulsagosan elcsepeltnek hatna a nagy rejtegetesre kihegyezett fosztori utan.

Quote from: DeathDealer on 2006-09-05, 17:28:49Mongyuk ha többet megtudnánk a dicloniusokról meg Nanáról az teccene  :whoah:
csak el ne csesszek.
egyebkent meg: nana's everyday life. nana fancomic. elborult. csak neked. :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

A Nana's everyday life miatt most jár neked a virtuális hólapáttal történő arcsimogatás...

Ha tudnak egy jó folytatást csinálni hozzá, akkor minden elismerésem nekik, ha meg nem, akkor - ahogy Blarke is mondta - max letudom fillernek, és megnézem még párszor az alapsorozatot, hogy "leöblítsem".

Zsiga

Quote from: Lythis on 2006-09-05, 17:48:16
A Nana's everyday life miatt most jár neked a virtuális hólapáttal történő arcsimogatás...
Most hogy Blarke fórumtársnak köszönhetően agyhalott zombivá változtam aki habzó szájjal és vérben forgó szemekkel a földön fetrengve röhög, szívesen besegítek abba a lapátolásba...  :muhahah:

Szerk.: A lényeg lemaradt. IRL  :D

DeathDealer

Hát ez nagyon gyök a köbön!!! :lol: Szegény Nana.Nemtom de valahogy nem ijesmire gondoltam  :ejj: De ha jobban meg lenne rajzolva nem is lenne rossz!Lényeg hogy nekem kell a folytatás!!

new

#1115
egyébként a sok marhaságtól eltekintve , lehet hogy még feelingesebb / beteljesűltebb lenne történet ha folytatnák
a manga alapján ... (bekell valljam ,nem tudom mennyire hitelképes az alak aki postolta  ,de elképzelhetőnek tartom hogy szerepelhet hasonló a mangában , mivel sosem láttam későbbi köteteket , rawokat nem sikerült találnom) 

[spoiler]forrás by chililili

(pár érdekesebbnek tartott részletet mertem lefordítani ha valaki netán ne tudna angolul , meg talán kedvcsináló gyanánt)

a managában Kouta sosem bocsátott meg Lucynak , és gyűlöli amiért megölte az apját meg a hugát ... , Marikot Lucy öli meg amikor apját védelmezte , Kurama nem hal meg ...

utolsó 5 kötetben :
A parton ahol legelöször találkoztak , (ki kicsodát talál meg he/she ??? nem tiszta rész) ,  Kouta bocsánatáért könyörög és végre kibékülnek de megesketi lucy-t hogy soha többet ne használja vektorait ,készül elmenni mikor észreveszi hogy kurama a fegyvert szegez rá hogy meg bosszulja lányát meg lucy áldozatait , megadja magát hogy meghalhasson , lecsukja a szemét , mikor feleszmél kuramának hiányzik a karja , tisztában van hogy a harmadik személyisége a végső gonosz aki azt akarja hogy a Diclonius faj legyőzzön minden mást . látván kurama gyötrödését Kouta elkpesztően dühösen mondja hogy sosem lett volna szabad megbíznia benne  és gyűlöli. kurama céloz és lő még egyszer de kouta felfogja a golyót a testével , bocsánatot kér és meg hal ...

Most vedd figyelembe hogy lucy háborodott , nem is olyrég vektoraival sosem látott hatalomra tett szert , gondolj a sok rettenetre amit tett és amit tett volna ha kouta nem lett volna , képzeld hogy mit érezhet mikor látja koutát meghalni ...

(na egyszer enni ... , tény hogy lusta vagyok ^^)

[/spoiler]

Member

#1116
Yuka-t biztos nem öletik meg, egyszerűen nem illik hozzá az a fajta befejezés. Szerintem Lucy-vel és Kouta-val lesz valami, eddigis erre a kapcsolatra koncentráltak túlzottan.

Quote[spoiler]forrás by chililili

(pár érdekesebbnek tartott részletet mertem lefordítani ha valaki netán ne tudna angolul , meg talán kedvcsináló gyanánt)

a managában Kouta sosem bocsátott meg Lucynak , és gyűlöli amiért megölte az apját meg a hugát ... , Marikot Lucy öli meg amikor apját védelmezte , Kurama nem hal meg ...

utolsó 5 kötetben :
A parton ahol legelöször találkoztak , (ki kicsodát talál meg he/she ??? nem tiszta rész) ,  Kouta bocsánatáért könyörög és végre kibékülnek de megesketi lucy-t hogy soha többet ne használja vektorait ,készül elmenni mikor észreveszi hogy kurama a fegyvert szegez rá hogy meg bosszulja lányát meg lucy áldozatait , megadja magát hogy meghalhasson , lecsukja a szemét , mikor feleszmél kuramának hiányzik a karja , tisztában van hogy a harmadik személyisége a végső gonosz aki azt akarja hogy a Diclonius faj legyőzzön minden mást . látván kurama gyötrödését Kouta elkpesztően dühösen mondja hogy sosem lett volna szabad megbíznia benne  és gyűlöli. kurama céloz és lő még egyszer de kouta felfogja a golyót a testével , bocsánatot kér és meg hal ...

Most vedd figyelembe hogy lucy háborodott , nem is olyrég vektoraival sosem látott hatalomra tett szert , gondolj a sok rettenetre amit tett és amit tett volna ha kouta nem lett volna , képzeld hogy mit érezhet mikor látja koutát meghalni ...

(na egyszer enni ... , tény hogy lusta vagyok ^^)

[/spoiler]
Ez borzasztó...
[spoiler]Kurama nem volt ekkora barbár, ráadásul emlékeim szerint a lányával együtt távoztak az élők sorából.[/spoiler]

Lt. Simoan Blarke

igen. raadasul en semmi ilyesmire nem emlekszem a mangabol. azt ne mondja valaki, hogy az utolso fejezetek nekem kimaradtak :confused:
de az anime gondolom nem fogja megborogatni, ami az alap 14 resz soran tortent. szoval barmi is volt a mangaban, nem fognak (tudni) ahhoz igazodni...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Sőt, ha ez a jelenlet tele van olyanokkal, amelyek beigazolnák, hogy az elleneseknek van igaza. :ejj:
[spoiler](Pl. a "világelpusztító 3. személyiség")[/spoiler]

DeathDealer

Quote from: new on 2006-09-05, 23:53:38
[spoiler]forrás by chililili

(pár érdekesebbnek tartott részletet mertem lefordítani ha valaki netán ne tudna angolul , meg talán kedvcsináló gyanánt)

a managában Kouta sosem bocsátott meg Lucynak , és gyűlöli amiért megölte az apját meg a hugát ... , Marikot Lucy öli meg amikor apját védelmezte , Kurama nem hal meg ...

utolsó 5 kötetben :
A parton ahol legelöször találkoztak , (ki kicsodát talál meg he/she ??? nem tiszta rész) ,  Kouta bocsánatáért könyörög és végre kibékülnek de megesketi lucy-t hogy soha többet ne használja vektorait ,készül elmenni mikor észreveszi hogy kurama a fegyvert szegez rá hogy meg bosszulja lányát meg lucy áldozatait , megadja magát hogy meghalhasson , lecsukja a szemét , mikor feleszmél kuramának hiányzik a karja , tisztában van hogy a harmadik személyisége a végső gonosz aki azt akarja hogy a Diclonius faj legyőzzön minden mást . látván kurama gyötrödését Kouta elkpesztően dühösen mondja hogy sosem lett volna szabad megbíznia benne  és gyűlöli. kurama céloz és lő még egyszer de kouta felfogja a golyót a testével , bocsánatot kér és meg hal ...

Most vedd figyelembe hogy lucy háborodott , nem is olyrég vektoraival sosem látott hatalomra tett szert , gondolj a sok rettenetre amit tett és amit tett volna ha kouta nem lett volna , képzeld hogy mit érezhet mikor látja koutát meghalni ...

(na egyszer enni ... , tény hogy lusta vagyok ^^)

[/spoiler]
Hát ez télleg elég gagyi befejezés lenne.Nem lehet ez a vége, vagyis remélem elkerülhető.Kouta nem az a gyűlölködő fajta, meg Kurama sem ölné meg Lucyt.Nem is beszélve arról, hogy Koutának nem kéne meghalni.Végülis ő az egyik főszereplő.Egyszóval NEM KÉNE!!! :grrr:

Tenshi

Nem vagyok EL-fan (mondjuk úgy, nagyon nem), a manga talán egy fokkal szimpatikusabb volt, bár azt csak átfutottam. Nem az a vége, amiről fentebb szó volt, hanem ez:

[spoiler]Japánul láttam a mangát, sokat nem értettem, de ez a két angol leírás illik arra, amit igen (és amit láttam):
"Lucy dies, but she reminds Kouta of the promise that they made, as children, to meet again at her dog's grave. Every year, during the festival Kouta keeps his side of the promise by going to Lucy's dog's grave and waiting. At the end, some 10 years after that, a pair of what appears to be diclonius twins come to keep Lucy's side of the promise. They had already made friends with his and Yuka's daughter, Nyu. They had taken her to see the grave before, even though Kouta and Lucy were the only ones who knew about it. One of them is named Kaede, which was Lucy's real name, and evidently has memories of being Lucy in her previous life, while the other, who's name isn't given, remembers being Nyu."
"And with Lucy/Nyu dead after he fulfilled her request to end her suffering, Yuka is the logical one for him to turn to. With all the crimes that Lucy had committed, she would never have been allowed to live in peace, and only one personality at a time could control her body. Kaede at the end of the manga has all the things that Kaede-Lucy did not have. A loving family, a twin sister living with her so she is never alone, friends, and this time there is no voice telling her to kill. The twin's expressions are totally different from child Lucy. And, since they had made friends with Kouta's daughter, they evidently didn't have a problem with him ending up with Yuka. The fact that she was named Nyu probably made them very happy."[/spoiler]

Bővebben az animesuki fórumain érdemes körülnézni, elég sokat foglalkoztak a témával.
"I want to live with the wind..."

Lt. Simoan Blarke

*pislog* ki az a Kaena?! :eek:

de teny, hogy ilyen szempontbol az anime jobb. megmarad a gyonyoru haromszog-felallas, es nem tudni, konkretan ki hogy dont :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Tenshi

Kaede volt Lucy igazi neve a mangában (más az élettörténete, mint az animében). Animesuki EL topicjában a végefelé rengeteg infó van.
"I want to live with the wind..."

Lt. Simoan Blarke

azt tudom, hogy mas az elettortenete (meg hogy pl szallitas kozben lep meg); az elso nehany fejezeten atragtam magam. de akkor ezek szerint ennyivel maradandobb volt az anime, vagy nem jutottam el a gyerekkori reszekig. de az eddig osszegyult antipatikus informaciohalmaz utan se a topic, se a manga nem erdekel kulonosebben. :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Quote from: new on 2006-09-05, 23:53:38
egyébként a sok marhaságtól eltekintve , lehet hogy még feelingesebb / beteljesűltebb lenne történet ha folytatnák
a manga alapján ... (bekell valljam ,nem tudom mennyire hitelképes az alak aki postolta  ,de elképzelhetőnek tartom hogy szerepelhet hasonló a mangában , mivel sosem láttam későbbi köteteket , rawokat nem sikerült találnom) 

[spoiler]forrás by chililili

(pár érdekesebbnek tartott részletet mertem lefordítani ha valaki netán ne tudna angolul , meg talán kedvcsináló gyanánt)

a managában Kouta sosem bocsátott meg Lucynak , és gyűlöli amiért megölte az apját meg a hugát ... , Marikot Lucy öli meg amikor apját védelmezte , Kurama nem hal meg ...

utolsó 5 kötetben :
A parton ahol legelöször találkoztak , (ki kicsodát talál meg he/she ??? nem tiszta rész) ,  Kouta bocsánatáért könyörög és végre kibékülnek de megesketi lucy-t hogy soha többet ne használja vektorait ,készül elmenni mikor észreveszi hogy kurama a fegyvert szegez rá hogy meg bosszulja lányát meg lucy áldozatait , megadja magát hogy meghalhasson , lecsukja a szemét , mikor feleszmél kuramának hiányzik a karja , tisztában van hogy a harmadik személyisége a végső gonosz aki azt akarja hogy a Diclonius faj legyőzzön minden mást . látván kurama gyötrödését Kouta elkpesztően dühösen mondja hogy sosem lett volna szabad megbíznia benne  és gyűlöli. kurama céloz és lő még egyszer de kouta felfogja a golyót a testével , bocsánatot kér és meg hal ...

Most vedd figyelembe hogy lucy háborodott , nem is olyrég vektoraival sosem látott hatalomra tett szert , gondolj a sok rettenetre amit tett és amit tett volna ha kouta nem lett volna , képzeld hogy mit érezhet mikor látja koutát meghalni ...

(na egyszer enni ... , tény hogy lusta vagyok ^^)

[/spoiler]
Na várjunk csak, ha ez tényleg így meg tovább, és így is fogják esetlegesen folytatni a storyt, akkor ez mászthev...  *drools*

smash++

Komolyan kb 45-oldalon sikerült beszélni erről az animeről?Nem semmi.Nekem egy kicsit hihetetlen.Ugye ez annak az Elfen Lied-nek a topicja ami csak 13 részes?:D Ha jól olvastam van manga.Lehet erről beszéltetek ilyen sokat. :jee:

Én még csak most kezdtem el.Őszintén szólva bejön csak egy ici-picit zavar ez a szétmarcangolós stilus.Pl az elején nem kelett volna "megölni" azt az aranyos titkárnőt...
Azért nevetni is lehet rajta:).Kiváncsi vagyok a többi részre... ha pedig lesz folytatás tuti megnézem.Szerintem Kouta és Lucy tök összeillenek és aranyosak együtt.Főleg amikor az elején Kouta ruhát cserél rajta :cool:

Próféta

Quote from: smash++ on 2006-09-10, 17:52:32
Komolyan kb 45-oldalon sikerült beszélni erről az animeről?Nem semmi.Nekem egy kicsit hihetetlen.Ugye ez annak az Elfen Lied-nek a topicja ami csak 13 részes?:D
Nyilván nem a többsíkú filozófiai értelmezések dzsungele érdemelt ki 38 oldalt, hanem voltaképpen egy 38 oldal hosszú, éveken át húzódó flame-et lehet szerencséd rekonstruálni, ha szépen elolvasod, mikről írkáltunk.
Lényegébben: vannak olyanok (nyáladzó, unintelligens fanboyok :__devil:), akik szerint ez az emberi civilizáció csúcsa, ehhez mérhetőt nem alkotott és nem is fog alkotni soha; mások (elitista, beképzelt sznobok :__devil:) szerint a legrosszabb animék egyike, és minden benne van, amitől egy alkotás rossznak nevezhető és fizikai fájdalmat okoz. Vannak olyanok is, akik szerint csak simán rossz, simán jó, vagy simán középszerű az anime, és lelkesen (avagy fölényesen és nagyképűen, az igazság letéteményesének mutatkozva  :__devil:) kioktatják a szélsőségeseket; ám ez utóbbi csoport nagyon kis létszámú, mert ez az anime az, ami talán a legjobban megosztja a nézőközönséget. (Én magam középre próbálom elhelyezni magam, nekem nem tetszett, vacaknak tarottam és kész.)
Szinte mindenki szélsőségekben gondolkodik róla, és igen termékeny veszekedéseket képes vezetni róla.
Na ez az Elfen Lied.
Ha bírod hányinger nélkül, és az agysejtjeid is épségben maradnak, akkor nézd végig, alkoss róla véleményt majd nyitogasd ki a bicskát a fél fórum zsebében :)

Lt. Simoan Blarke

Profeta: nem tartom magam nyaladzonak, unintelligensnek, fannak es boynak, de a kedvenc animeim egyiket volt szerencsed fikazni :D
es szerintem Fazek nem tartja magat bekepzeltnek (ahhah :__devil: ), de a leiras illik Ramizra, aki nem latta, de azert formal velemenyt :D
Quote from: Próféta on 2006-09-10, 18:12:44(Én magam középre próbálom elhelyezni magam, nekem nem tetszett, vacaknak tarottam és kész.)
ehhez kepest szerintem minden emlitett csoportot magadra tudnal haragitani az elozo posttal, leven mindegyiket elesen biralod (illetve mindenki magara veszi az egyiket :D )...

na. smash++: kb. ilyen jellegu postokbol eleg sok van. de pl. idorol idore beesik egy-egy uj ember, es megkerdezi, hogy
ad1. miaza keztartas, amit Lucy csinal
ad2. szerintunk ki csonget az anime vegen
ad3. valaszol valami ezereves, azota lezart reakciora :D

egyebkent a flame-ek java nem is itt zajlott, hanem az Offtopicban, lasd archivum :D
szoval igy nezz erre a 45 oldalra :szemuveges:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-10, 20:23:47
Profeta: nem tartom magam nyaladzonak, unintelligensnek, fannak es boynak, de a kedvenc animeim egyiket volt szerencsed fikazni :D
Ehh, szarkazmus akart lenni, csak nem jött össze ezek szerint. Nem embereket akadtam támadni, hanem magát a Nagy Vitát. A mások által gyakran rájuk aggasztott jelzőket emlegettem fel minden egyes csoportnál, a sajátomat se kímélve. (Próbálom magamat nem igazságosztónak képzelni, amikor a következő néhány sort leírom, de nagyon nehéz :D)
Amúgy azért sorolom középre magam, mert azért az Elfen Lied-nél lényegesen rosszabb animét is láttam, és találtam az EL-ben szépet is, csak az összbenyomás ettől függetlenül bitang erős negatív volt. És ennek ellenére nem vagyok hajlandó hosszú flameket folytatni arról, hogy miért nyomi mindenki, aki ki merészeli jelenteni, hogy tetszett neki az EL. Teszem ezt abból a megfontolásból, hogy felnőtt, ízléssel rendelkező, művelt(?), komolyan vehető embereknek is imádják. (Itt nem rád gondoltam :__devil: :D) Meg legalább ugyanilyen kvalitásokkal rendelkezők borzadnak el a neve hallatán is.
Amiben az Elfen Lied leg-leg-leg kategóriás, az egyértelműen az, hogy mennyire meg képes osztani a közönséget, mennyire tele van olyan elemekkel, amelytől egyesek a falat kaparják, mások meg kéjes vigyorral nyugtázzák, hogy milyen egy (pozitív értelemben véve) őrült darab ez. És mekkora flameeket képes indukálni.

Rounin

Nekem 38 oldal.... wtf van?

Próféta

Quote from: Rounin on 2006-09-10, 20:52:09
Nekem 38 oldal.... wtf van?
Nekem is annyi, nyugi :)
smash++ titokban Bleach/xxxHOLiC/Mushishi szereplő, és a holtakat is látja. Nyilván beleszámolta a törölt, kimoderált, offtopicba száműzött postokat is.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Rounin on 2006-09-10, 20:52:09
Nekem 38 oldal.... wtf van?
adj hozza kb ugyanannyit, ami az O/t archivumban van :szemuveges:
na off vege :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Nyáladzani nem szoktam (max alvás közben, ha véletlenül rosszul fordulok), unintelligens lehet, hogy vagyok ( :rolleyes: ), a fanboy jelentése meg eléggé relatív. :)

Rounin

MIlyen lelkesen magatokra veszitek ezeket a szavakat :hehe: Holott nem ellenetek irányult... vagy mégis volt alapja? :p

Selmo

Tessék mondani, itt kell jelentkezni fanboyos kitűzőért?  :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Member

Csak fanboyos összevérzett egészalakos meztelenLucys takaró van. ;)

Draconire

Quote from: Member on 2006-09-10, 22:11:01
Csak fanboyos összevérzett egészalakos meztelenLucys takaró van. ;)
HOL!?!?!?

smash++

Quote from: Próféta on 2006-09-10, 20:55:17
Quote from: Rounin on 2006-09-10, 20:52:09
Nekem 38 oldal.... wtf van?
Nekem is annyi, nyugi :)
smash++ titokban Bleach/xxxHOLiC/Mushishi szereplő, és a holtakat is látja. Nyilván beleszámolta a törölt, kimoderált, offtopicba száműzött postokat is.

Hehe!Nagyon vicces...picit elnéztem
Most néztem meg a 6. részt.Mostmár lassan tudok róla végleges véleményt mondani.Én eddig 4-est adnék rá a szavazáson..
Nekem alpvetően tetszenek az ecchi-s jelenetek.Érdekesnek találom a történetet,pontosabban hogy szépen fokozatosan derülnek ki a dolgok,illetve mindenkinek megvan a saját kis története-habár Mayu-é egy kicsit durva.Lucy egyébként nagyon ari.
Most már azt sem tudom,hogy mi van:)->Kouta-Lucy kapcsolata(eddig azt hittem hogy vmi romantikus kapcs lesz,de akkor most lehet testvéri kapcs),Kouta-Yuka kapcsolat(akkor ezek szerint ez a romantikus szál)...
Nem kell megválaszolni majd holnap ugyis kiderül ha befejezem :D

Lt. Simoan Blarke

6. resz alapjan szerintem ne akarj osztalyozni... es ne akard elore eldonteni, melyik milyen szal :D majd rajossz ;)
magamra vettem? hol?! mit?!?!? jahogy megint magamra vettem valamit, hogy magamra vettem? upsz :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

smash++

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-10, 23:51:37
6. resz alapjan szerintem ne akarj osztalyozni... es ne akard elore eldonteni, melyik milyen szal :D majd rajossz ;)
magamra vettem? hol?! mit?!?!? jahogy megint magamra vettem valamit, hogy magamra vettem? upsz :rolleyes:

Miért nem osztályozhatom elméletben/fejben :eek:?!Eszem ágában sincs addig "hivatalosan" szavzni/osztályozni rá amig nem nézem végig...Nem szokásom még a végig nézés előtt végleges osztályzatot adni sem itt sem máshol.
Már a 7.-et is megnéztem :D és még mindig marad a 4/5