Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Lythis

Állítólag ebben az anime-ban sok a vér... szerintetek érdemes megnézni?

Draconire

Quote from: Lythis on 2007-04-23, 22:59:43
Állítólag ebben az anime-ban sok a vér... szerintetek érdemes megnézni?

/welcome back:D/

Lythis

Ja igen, ilyen Gustav Klimt-re hajazó műalkotások figyelnek az OP képsorok alatt állítólag.. egyébként ütött a képhasználat...

Én

Egyébként igen, a sok vér csak kiemeli a mondanivalót, ami
[spoiler]Természetesen a sorosan kapcsolt síkkondenzátorok kapacitásainak és a feszültség viszonya.[/spoiler]

Lythis

Quote from: Én on 2007-04-23, 23:04:10
Egyébként igen, a sok vér csak kiemeli a mondanivalót, ami
[spoiler]Természetesen a sorosan kapcsolt síkkondenzátorok kapacitásainak és a feszültség viszonya.[/spoiler]
Há' akkó' tutira ilyen művészi cucc má' ...

Én

Ugye? Pedig én teljesen másra számítottam, drámára és romantikára, jameg persze jó sok vérre :D

Lythis

jah.. de legalább jól kaptunk egy vérespucérkodós anime-ot, mert köztudottan az benne a lényeg... persze hallottam egyeseket arról is pletykálni, hogy van mögötte valami olyan izé.. miaz.. jah, megvan: történet. De szerintem kamu... :D

Dreamcleaver

...morális mondanivaló az emberi gonoszsággal kapcsolatban & stuff, valami ilyesmit hallottam, de igazából engem lekötött a vér meg a cicik, szal nem emlékszem...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

Eszembejutott egy kérdés amit már rég meg akartam kérdezni:
[spoiler=fasság]Tudjátok, van az a rész mikor Lucí megöli a diclonius manust, aki Koutáék professzora volt. Utána sétál az utcán, és sétál vele szemben egy csaj, akinek aztán Lucy elkezd az agyában turkálni. Az lenne a kérdésem hogy azt végülis megölte? Mert ha igen, akkor nem értem, választhatta volna a pirosabb módszert is ráadásul semmi értelme nem lett volna. Vagy valamit próbálgatott? de mit?[/spoiler]

Zanador

#1179
(jé, ez a thread még megvan? :) )
Ilyenkor mindig Al Bundy jut eszembe: "Te, Peg. Abban a másik filmben egy csomó dudát láttam. Rengeteg férfit kinyirtak, történet semmi... valahogy.. minden bennevolt."

Amúgy meg mi ez, hogy "homályos/szomorú befejezés"? Ennél happy endebbre szerintem nem is lehetett volna kihozni. :)


Edit:[spoiler]Kicsit régen láttam már, ezért a tévedés esélye természetesen fenn áll, de akkor Lucy nem "megfertőzte őt? Hogy onnantól neki is diclonius gyerekei legyenek. Mint ahogy a laborban Kurama-val is tették (vagy ez, vagy tényleg nagyon elfelejtettem már)[/spoiler]
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Én

Ja, nagyon happy, ha feltételezzük, hogy:
[spoiler]Lucy a végén bemegy a házba, és boldogan élnek míg meg nem halnak. (És nem darabol fel ezután senkit :D)
Nyugtassatok meg, hogy így van :D[/spoiler]

Rounin

Quote from: Én on 2007-04-24, 00:13:26
Ja, nagyon happy, ha feltételezzük, hogy:
[spoiler]Lucy a végén bemegy a házba, és boldogan élnek míg meg nem halnak. (És nem darabol fel ezután senkit :D)
Nyugtassatok meg, hogy így van :D[/spoiler]

[spoiler]Igazi kis kommuna lett, szerelmi háromszöggel... ja nem, szóval mindenki mindenkivel, talán Wantát se hagyták ki, és azóta már túlszaporodták Kouta munkanélküli segélykeretét is... O_o.[/spoiler]

Zanador

Quote from: Én on 2007-04-24, 00:13:26
Ja, nagyon happy, ha feltételezzük, hogy:
[spoiler]Lucy a végén bemegy a házba, és boldogan élnek míg meg nem halnak. (És nem darabol fel ezután senkit :D)
Nyugtassatok meg, hogy így van :D[/spoiler]
Szerintem igy van. :) [spoiler]Egyrészt Lucy gondolkodásmódjából is erre következtetetk, másrészt az az utalás, hogy letörtek a szarvai, ami mint könnyen látható megkülönböztetésként ott volt, és úgy általában kirekesztette őt minden normálisabb közösségből. (megintcsak, ha jól emlékszem, akkor igy gondol rájuk)[/spoiler]
[spoiler]Miért spoilerezünk most, ha egyszer már egy több éves flame alatt a sorozat minden másodpercét elspoiloltuk párszor? :)[/spoiler]
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Én

[spoiler]Igazad lehet, mondjuk én először úgy gondoltam, hogy ha letisztázott mindent Koutával, akkor gyak. "elmegy meghalni" :D A szarvának letörése meg lehet a 2 másik személyiség (terminátor+nyuu) eltűnése... mindegy, baromásh[/spoiler]
[spoiler]Olyan fasza ez a gomb, sehhol máshol nem láttam még ilyesmit :D [/spoiler]

Dreamcleaver

Quote from: Én on 2007-04-24, 00:13:26
Ja, nagyon happy, ha feltételezzük, hogy:
[spoiler]Lucy a végén bemegy a házba, és boldogan élnek míg meg nem halnak. (És nem darabol fel ezután senkit :D)
Nyugtassatok meg, hogy így van :D[/spoiler]

[spoiler] ez meg már hol lenne happy? vazz Kouta életben marad. so sad.  :D [/spoiler]

amúgy rájöttem mi hiányzott az animéból:
[spoiler] a sültkrumpli [/spoiler]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zanador

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-24, 00:48:05
[spoiler] ez meg már hol lenne happy? vazz Kouta életben marad. so sad.  :D [/spoiler]
[spoiler]Szerintem is lelőhették volna, de hát ha Lucynek ő kell...[/spoiler]

Quoteamúgy rájöttem mi hiányzott az animéból:
[spoiler] a sültkrumpli [/spoiler]
[spoiler]:zen:[/spoiler]


[spoiler]Spoiler abuse ftw. Szegényeg akik holnap reggel idenéznek, szóltatok egy wtf-et legalább? :)[/spoiler]
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Dreamcleaver

[spoiler] amikor Lucynek letörtek a szarvai, elvesztette a vektorait?[/spoiler]

[spoiler]wtf?[/spoiler]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-24, 01:07:33
[spoiler] amikor Lucynek letörtek a szarvai, elvesztette a vektorait?[/spoiler]
[spoiler]Nem hiszem, csak a szarvait :D[/spoiler]
[spoiler]zOMG![/spoiler]

Dreamcleaver

[spoiler] a dicloniusok erősebbek, ha mezítelenek? [/spoiler]

[spoiler] sohasem akadnak össze a vektoraik? [/spoiler]

[spoiler] ~nyuuu ^^ [/spoiler]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zanador

[spoiler]Lehetséges volna, hogy a vektoraik erősebbek ruhában? (mint a páncélok varázsrontása DnD-ben)[/spoiler]
[spoiler]Ez egy jó kérdés, ha valakinek van rá elmélete, szóljon. :D[/spoiler]
[spoiler]Úgy nézem itt valami elkezdődött... :rolleyes:[/spoiler]
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

smash++

Kouta+Lucy/Nyuu  :whoah:
ez szerintem mindent elárul arról,hogy én milyen véget gondolok és szeritnem ki kell Koutanak... ;)

Soldier

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-24, 00:48:05
[spoiler]Spoiler abuse ftw. Szegényeg akik holnap reggel idenéznek, szóltatok egy wtf-et legalább? :)[/spoiler]

idd  :wtf: . jo volt annyit nyitotam ki most mint amenyit 1 honap allat szoktam ..

Prof. William

#1192
"De már régen is leírtam, hogy lényegében a dicloniusok tényleg
Ha meg mégis ámokfutásba kezdene egy dichlonius, egy jól irányzott rakétasorozattal mindent meg lehet oldani. Lehet hogy egy átlagemberhez képest félelmetesen erős egy dichlonius, de ha jobban belegondolsz, igazából nem akarták megállítani Lucyt a sorozatban. Elfogni akarták. Ha valami fejes úgy döntött volna, hogy holtan is jó, azt fél perc alatt elintézhették volna, és nincs sztori. Nem is olyan nagy az a veszély ;)"


Nem kell nekik tüzérség.

Asszem mangában is mondta Bando hogy ha már 3-4 katona tüzel rá folyamatosan a géppityuval már azt sem tudja védeni. Sőt ha nem vagy közel akkor sztem a mi tűzgyorsaság melett 1 katona is elég. Bando is ynert volna csak hát közbne Lucy is szerzett egy stukkert. + ott vannak a 2 kilóméterről célba találó mesterlövészek. A vektor az ellen nem véd. :)

Az agykurkászás.

Sztem csak simán elkábította a csajt. Ha meg akarta volna ölni akkor jött volna a jó pirosas módszer. :) Nana is az agykurkászással kapcsolta le a vektorait.  Szóval valami hasonló lehetett.

Zsiga

Emlékeim szerint az első részben kapott egy elég csúnya fejlövést egy .50BMG kaliberű puskából, és egy apró sebbel megúszta, pedig az a lövedék hosszában átmegy egy teherautón. Nem hinném hogy olyan egyszerű lenne megölni hagyományos kézifegyverekkel.

Prof. William

A fején lévő satyek miatt. Nem lőttek volan rá ezzel ha nem tudták volna megölni vele. Azóta is eszembe jut hogyha a mesterlövész nem akart volna biztosra menni és a fej helyett mondjuk a felsőtestre céloz akkor máshogy alakult volna a történet. :)

Dreamcleaver

Mintha az a lövés félre ment volna, és csak azt a sisakot lökte volna le a felyéről, ha jól emlékszem.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zanador

Mindenki töltényekben gondolkodik, pedig a vektor tűz ellen nem véd...


(miket is beszélek.. :redface: látszólag most pirós vagyok inkább, pár perc és helyreállok.. )
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Dreamcleaver

Mondjuk ha élve akartál Lucy-t, akkor miért nem használtak valami gázt?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

#1198
Quote from: Prof. William on 2007-04-24, 19:40:49
A fején lévő satyek miatt. Nem lőttek volan rá ezzel ha nem tudták volna megölni vele. Azóta is eszembe jut hogyha a mesterlövész nem akart volna biztosra menni és a fej helyett mondjuk a felsőtestre céloz akkor máshogy alakult volna a történet. :)
Az a sisak maximum 1-2cm vastag lehetett, de legyen mondjuk 3cm. Nem ismerek olyan kemény anyagot, még a legerősebb golyóálló kerámiák között sem ami ilyen vastagságnál megfog egy .50BMG-t ilyen távolságról, ilyen fegyverből kilőve. Arról már nem is beszélve hogyha esetleg valami csoda folytán mégis megállítja a lövedéket, az ütés ereje kb. porrá tört volna minden csontot egy normális ember fejében és nyakában. (Ja és a lövés nem ment félre, ha kell adhatok róla screenshotot is. ;))
Mellesleg már rögtön az első részben többször előfordul hogy 4 ember lő rá egyszerre, automata fegyverből, sőt, egyszer 16-an, szóval a 3-4 emberes elmélet sem állja meg a helyét.

Zanador

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-24, 19:50:09
Mondjuk ha élve akartál Lucy-t, akkor miért nem használtak valami gázt?
Mert a készitők is csak töltényekben gondolkoztak. :)
De a gáz pl éppen talán nem a legjobb.. "bocs Lucy, ottmaradnál még egy kicsit, megpróbálok szélirányba állni.. hülye óceáni időjárás"
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...