Main Menu

Gunnm

Started by Fenrir, 2005-05-23, 15:51:04

Previous topic - Next topic

Fenrir

A közelmúltban fejeztem be a GUNNM manga átböngészését. Egy napomba került és a végén jojózott a szemem, de nagyon jó volt. A Last Order viszont csak az elsõ két fejezet erejéig van fönt. Nem tudja valaki hogy honnan lehet leszedni? Égen-földön kerestem.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

zolan43

Quote from: FenrirA közelmúltban fejeztem be a GUNNM manga átböngészését. Egy napomba került és a végén jojózott a szemem, de nagyon jó volt. A Last Order viszont csak az elsõ két fejezet erejéig van fönt. Nem tudja valaki hogy honnan lehet leszedni? Égen-földön kerestem.

Azért nyitottál új Thread-et mert nem bírod használni a Fórun search funkcióját... , a  :G -ról már nem is beszélve...

Direkt nem írom le ide mégegyszer.
Tread:Mit olvastál legutóbb, hogy tetszett? #162-es hozzászólás.

Fenrir

Quote from: zolan43Azért nyitottál új Thread-et mert nem bírod használni a Fórun search funkcióját... , a  :G -ról már nem is beszélve...

Direkt nem írom le ide mégegyszer.
Tread:Mit olvastál legutóbb, hogy tetszett? #162-es hozzászólás.

Mint megfigyelheted, a thread címe nem az, hogy "kétségbeesve keresem a GUNNM Last Ordert", hanem csak GUNNM. Mivel ez egy nagyon jó kis manga, népes rajongótáborral ás biztos vagyok benne hogy sokan szeretik. Ha más mangák megérdemelnek külön thread-et, akkor ez is. Azt a részt is ajánlom figyelmedbe hogy kerestem égen-földön. Nem vagyok gyakorlott a Google kezelésében, nézd el nekem, nem töltöm minden idõmet egy monitorra meredve.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Sinistro

Quote from: FenrirA közelmúltban fejeztem be a GUNNM manga átböngészését. Egy napomba került és a végén jojózott a szemem, de nagyon jó volt. A Last Order viszont csak az elsõ két fejezet erejéig van fönt. Nem tudja valaki hogy honnan lehet leszedni? Égen-földön kerestem.

Úgy is érdekel, hogy nem angolul, hanem japánul van? Nálam valahol megtalálható az 5., 6. kötet teljesen, valamint a 7. kötet fele, az eDonkey hálózatról töltöttem le.
Igaz, hogy a szövegbõl egy kukkot sem értek, de a képeket szívesen nézegetem :) .

Fenrir

Az úgy nem az igazi...azért kösz.
Ugyanis mire végignézem már jojózik a szemem a monitor elõtt, és akkor már szeretném ha tudnám is mirõl van szó.
Én ott tartok hogy Sech-et(így kell írni?) "átköltöztették" abba a kis babába, amivel anno Gally kommunikált Salemmel, és elindulnak felfelé a liften.
De ha már itt tartunk, mintha a Last Order nem igazán illeszkedne az eredeti széria befejezéséhez.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Sinistro

Majdnem, helyesen úgy kell írni, hogy Sechs (azaz 6, németül). Õ volt az, aki 11 és 12 kivételével elpusztította a többi kimértet.
Az eredeti széria úgy kerek egész, ahogy van, de valahol olvastam egy interjút az írótól. Ebben azt nyilatkozta, hogy nagyon sok rajongói kérést kapott valamiféle folytatás elkészítésére. Az eredeti történetben erre nem látott lehetõséget, ezért készített egy alternatív folytatást, és különben is mindig szerette volna elmondani, hogy mi történt Alita-val a múltban / a Marson.../.
Egy kicsit eltérve a témától: nemrég olvastam, hogy a BAA elsõ 3 kötetébõl film készül, és Steven Spielberg rendezi. ( http://www.comingsoon.net/news/topnews.php?id=7877 ). A forrásanyagot és a rendezõt ismerve ez egy nagyon jó film lesz :haha: .

Fenrir

Quote from: SinistroMajdnem, helyesen úgy kell írni, hogy Sechs (azaz 6, németül). Õ volt az, aki 11 és 12 kivételével elpusztította a többi kimértet.
Az eredeti széria úgy kerek egész, ahogy van, de valahol olvastam egy interjút az írótól. Ebben azt nyilatkozta, hogy nagyon sok rajongói kérést kapott valamiféle folytatás elkészítésére. Az eredeti történetben erre nem látott lehetõséget, ezért készített egy alternatív folytatást, és különben is mindig szerette volna elmondani, hogy mi történt Alita-val a múltban / a Marson.../.
Egy kicsit eltérve a témától: nemrég olvastam, hogy a BAA elsõ 3 kötetébõl film készül, és Steven Spielberg rendezi. ( http://www.comingsoon.net/news/topnews.php?id=7877 ). A forrásanyagot és a rendezõt ismerve ez egy nagyon jó film lesz :haha: .
A próféta szóljon belõled!
HA már film...sosem értettem hogy miért csak 2 részt készítettek el az animeverziójából. Megérdemelt volna sokkal többet is. Bár az is igaz hogy az a két rész nagyon alúlmúlta a mangát :rolleyes:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Andi

Nekem a Gunnm az egyik kedvenc mangám, pár nap alatt kivégztem a 9 kötetet:D A Last order-hez csak a 3. kötetig volt szerencsém, de nem igazán értem miért kellett... Szerintem az eredetei befejezés is nagyon jó volt^^

Ami nagyon tetszett a mangában az a hangulata volt, és a rajzok is nagyon szépek. A karakterek is jók. A legkiborítóbb alak pedig kétségtelenül Desty Nova! XD

Andi

Így visszagondolva egyetlenegy kötet volt, ami nem tetszett, mégpedig a 3., amelyikben végig a Motorball van. Hát, valahogy nem fogott meg az az idétlen játék, de Alitanak egész jó szerelése volt:jee:

És persze szegény Yugo..Úgy sajnáltam:beken:

Andi

Kár hogy magammal beszélgetek, de..szerintetek a nevek japán vagy angol változata a jobb? Nekem személy szerint a japán szimpatikusabb. Gunnm, Gally, Yugo.. meg a Zahem/Zalem is jobban tetszett mint a Tiphares:)

Manitu

Hát fene tudja, angolul olvasom a mangát, és már egészen megszoktam... Mondjuk a Hugo elõször kicsit fura volt, de pl az Alitaval semmi bajom.


Andi

Csak azt nem értem hogy egyáltalán minek kellett megváltoztatni.

Moonshiner

Nem zavart senkit sem olvasás közben, hogy az összes férfiszereplõnek olyan furcsa volt az álla? Amúgy nekem is nagyon tettszett a manga.

Andi

Hmm...ezt valahogy nem vettem észre ^^"
Azon pedig eléggé meglepõdtem hogy...nah Alita+Pofa >.<

Manitu

Quote from: AndiCsak azt nem értem hogy egyáltalán minek kellett megváltoztatni.
Gondolom hogy a nyugati (amerikai) közönség jobban el tudja fogadni, esetleg hogy ki tudja mondani :D
Quote from: MoonshinerNem zavart senkit sem olvasás közben, hogy az összes férfiszereplõnek olyan furcsa volt az álla?
Furcsa? Hogy furcsa? Nem igazán értem mit értesz ez alatt. Ami engem zavar olvasás közben, az a tükrözés. Hogy mindenki balkezes... lol... nem normálisak ezek az amerikaiak :)


Andi

A tükrözéseket én sem szeretem, úgy már nem az igazi a hatás. De ettõl még a Gunnm nálam 10/10 :D  A Last Order meg nem nagyon jött be addig ameddig olvastam (azt hiszem 2 kötet..).

TurboK

Quote from: FenrirA próféta szóljon belõled!
HA már film...sosem értettem hogy miért csak 2 részt készítettek el az animeverziójából. Megérdemelt volna sokkal többet is. Bár az is igaz hogy az a két rész nagyon alúlmúlta a mangát :rolleyes:
Az anime csak egy OVA volt, nem rendes sorozat. azt a közel 1900 oldalt taglalhatták volna egy jó ideig.

Egyébként azt olvastam hogy a gunnm eredet befejezése nem az "igazi", hanem az alkotó azért fejezte be ilyen hirtelen mert szoc problémái voltak vagy valami ilyesmi, és ezt a Last Order sorozattal orvosolta ami az "igazi" folytatás. Asszem onnan folytatja a sorozatot hogy 1. Nova dokit lefejezi Alita 2. Alitát felrobbantják. Sztem jobb is így mert túl hirtelen lett vége az elsõ sorozatnak. De az is igaz hogy a Last Order iszonyúan megbonyolitja a sztorit, meg csak elég kevés régi szereplõ van benne.

Last Order asszem hatodik könyvig vann kinn, ötödikig angolul (31edik fejezet). eredeti japán verzió kb ötvenkettedik chapterig van kinn minimum.

Ötödik könyvben egyébként Sechs nagyon nagyot alakít, kár hogy Alita 3 oldal alatt felûlmúlja...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Andi

Egy kérdés:

Most akkor Sechs pasi vagy csaj???????? Amikor a Last orderben elõször fölbukkant, her-t használtak rá, az 5. kötetben viszont már majd el olvad érte 11 meg 12 és ott csüngenek rajta:eek:

Mondjátok hogy fiúúú :D

Andi

Na jó most már egyértelmû de akkor sem értettem hogy miért she-t használtak rá.....:confused:

Manitu

Quote from: AndiEgy kérdés:

Most akkor Sechs pasi vagy csaj???????? Amikor a Last orderben elõször fölbukkant, her-t használtak rá, az 5. kötetben viszont már majd el olvad érte 11 meg 12 és ott csüngenek rajta:eek:

Mondjátok hogy fiúúú :D
No, ma... vagyis tegnap abszorváltam a LO elsõ négy kötetét, úgyhogy mostmár tudom is, kirõl beszélsz :D
A kérdés nem egyszerû... mivel ugye Alita másolatáról van szó, ezért elvileg csaj... meg hát ugye she-ként beszéltek róla a fordításban is... (bár azt nem tudom a japánban van-e ilyen megkülönböztetés az egyes szám harmadik személyû személyesnévmásra, úgyhogy akár még fordítói hibának is felfogható, ha nincs :muhahah: )
Más részrõl viszont full robot, tehát nincs értelme a nemérõl beszélni.
Mondjuk inkább nézném fiúnak :D
Kíváncsi leszek hogy alakul a történet, még holnapra van egy kötetem, aztán lehet várni a következõre :)
Eddig tetszik, mivel az alapsztori befejezését egy kissé összecsapottnak és csöpögõsnek találtam, szóval jó folytatás, de a 3. - 4. kötetet egy kicsit feleslegesnek éreztem... valahogy nem illeszkedik az eddigi részekhez... meg a rajzstílus is eléggé hullámzó... egyik másik oldal olyan szépen meg van csinálva, hogy magam alá sz*rok (bocs a kifelyezésért), máskor meg alig lehet felismerni a karaktereket, olyan elnagyolt... De azért a legjobb rajzok ebben vannak :muhahah:


Andi

#20
A 3-4. kötet nekem sem tetszett annyira, a tanácskozást már egyenesen untam. De a maci aranyos volt.

Full robot...Hmm igen ez igaz :D De! Sechs az 5. kötetben totál úgy viselkedik mint egy pasi. Fõleg amikor a kajáldában vagy hol ülnek Alitával XD  Meg olyan testet is csináltak neki, szóóóval..... :D Én egyébként nagyon bírom, (nehéz volt kitalálni az aláírásomból :D)nagyon jó szövege van XDD
Az is arnyos amikor még nem csináltak neki redes testet és olyan pici bábu volt XD

Ja meg azon a beszóláson röhögtem nagyot, amikor odaszól 11nek és 12-nek, hogy "Let's go bunnies!" XD

A rajzstílus meg nekem nagyon tetszik (a hullámzást nem számítva), egy dolog kivételével:
 Alita néha olyan deltás mint egy testépítõ :eek:

Manitu

Quote from: AndiA rajzstílus meg nekem nagyon tetszik (a hullámzást nem számítva), egy dolog kivételével:
 Alita néha olyan deltás mint egy testépítõ :eek:
Hát, alapvetõen nem bírom ezeket a testépítõs nõket, de Alitának jól áll :D


Andi

Arra vagyok kíváncsi hogy végül mi lesz Desty Nova-val... Ami engem illet, én jobban örülnék ha egy ilyen õrült békében nyugodna.

Ha pedig én ennyi mindent életem volna át, mint Alita, meg sorban mindenkit elvesztenék akit szeretek, akkor tuti rég begolyóztam volna.

Manitu

Quote from: AndiArra vagyok kíváncsi hogy végül mi lesz Desty Nova-val... Ami engem illet, én jobban örülnék ha egy ilyen õrült békében nyugodna.
Szerintem alapvetõen nem rosszfiú... csak õrült, meg pszihopata... Meg szeret istent játszani, és boldog-boldogtalant feltámasztani... Azon csodálkozok, hogy a nanorobotok nem kezdték még el újra összerakosgatni, miután olyan szépen felszeletelõdött :D Az elsõ kötetben sem kellet neki hozzá a biochip :)
Tuti fel fog még támadni :)

Quote from: AndiHa pedig én ennyi mindent életem volna át, mint Alita, meg sorban mindenkit elvesztenék akit szeretek, akkor tuti rég begolyóztam volna.
Én meg az õ helyében... tuti szörnyethalnék az elsõ nagyobb pofontól, amit kapott :D


Andi

Igen Desty Nova tényleg nem feltétlenül gonosz de hát amit a fiával is csinált...
Meg amikor az 5. kötetben Zapannak "adja" a berzerker testet...Én azt hittem hogy õ csinálta ki Ido-t, meg hogy összevissza hazudik. Aztán meglepõdtem hogy mégse :D

Viszont az a pasas aki becsapta Yugo-t...Kicsit ideges lettem hogy kiderült h még mindig él:mad: Eddig õt utáltam a legjobban.

Egyébként én Zapant is sajnáltam. Valamilyen szinten meg tudtam érteni, hogy miért gyûlölö Alita-t, ugyanakkor Alita-nak is igazat adtam. Elég szerencsétlen helyzet volt a kettõjüké:beken:

Manitu

Quote from: AndiViszont az a pasas aki becsapta Yugo-t...Kicsit ideges lettem hogy kiderült h még mindig él:mad: Eddig õt utáltam a legjobban.
Hát, az engem is meglepett... elõször az ova-t láttam, és ott Ido elég becsülettel beleépíti azt a cuki kis pörölyét a fejébe :D Amúgy én õt sem utáltam... egyszerûen csak üzletember... mondjuk amit Chaossal csinált, az egy kicsit durva :eek: ... na én attól diliznék be tutira...

Quote from: AndiEgyébként én Zapant is sajnáltam. Valamilyen szinten meg tudtam érteni, hogy miért gyûlölö Alita-t, ugyanakkor Alita-nak is igazat adtam. Elég szerencsétlen helyzet volt a kettõjüké:beken:
Zapan is egy érdekes eset... mondjuk Nova nem nekiadta a berserker testet, egyszerûen csak bekapcsolta a test berserker üzemmódját, és az keresett magának egy agyat... Ugye akkor Ido is szépen ki volt kötözve, én elõször azt hittem az övét fogja "kiszedni"... az lett volna ám a csavar... Alita vs Ido:hopp:


Andi

Kár hogy a Last orderben kevés a régi szereplõ (mondjuk azok szépen le is morzsolódtak...) de annak örülök hogy Chaos újra fölbukkant ^^

Ido végül életben maradt ugye? [COLOR="White"]Csak nem emlékszik Alitara..[/COLOR] Na annál a résznél eléggé kibuktam. Szegény Gally hogy sírt:beken:

Manitu

#27
Quote from: AndiIdo végül életben maradt ugye? [COLOR="PaleTurquoise"]Csak nem emlékszik Alitara..[/COLOR] Na annál a résznél eléggé kibuktam. Szegény Gally hogy sírt:beken:
[COLOR="LemonChiffon"]Ja, bár emlékek nélkül.[/COLOR]
Elolvastam az LO 5. kötetét is :) Sechs ebben határozottan pasi. Az elején kérdezik is tõle a nyuszilányok nem hiányolja-e a melleit :lol: Megnéztem, az elsõ kötetben még tényleg voltak mellei :D


Andi

Wááá tejóég :hahaha:
Na mindegy pasinak jobb :D Az is tipikus férfi viselkedés ahogy elkezd zabálni, Alita meg mellette szolidan szürcsölgeti az italát XD

Manitu

Quote from: AndiWááá tejóég :hahaha:
Na mindegy pasinak jobb :D Az is tipikus férfi viselkedés ahogy elkezd zabálni, Alita meg mellette szolidan szürcsölgeti az italát XD
Hát ez az! Alitát még megértem, neki kell valamennyi kaja, nade Sechs egy android!:eeek: Minek eszik?:lol: