Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

katz

Én vagyok vak, vagy tényleg nem volt eddig ilyen topic. Tûrhetetlen!

Ha az elõbbi, akkor megkérném a modokat helyezzék át oda a postokat. :merci:

katz

#1
Quote from: BonciDe azt még mindig nem egészen tudom, hogy a spontán érkezõ angyalok, azoknak mi a célja. Miért akartak Adamhoz meg Lilith-hez jutni? Hogy bekövetkezzen a Third Impact? Ezt kétlem. Ez SEELE célja volt.
NGE Spoiler:Adamhoz akartak jutni, h egyesüljenek vele és bekövetkezzen a Third Impact. Ha Adam egy angyallal egyesül, akko vége a világnak és az emberek meg/kihalnak. A SEELE célja az volt, h õk valósítsák meg ezt az egyesülést, és így, õk létrehozzanak egy "jobb" emberiséget. Istent akartak jáccani.
Quote from: BonciNGE spoiler: ...
de ez csak egy eszköz a céljuk felé. Mi a céljuk?
NGE spoiler: Istennek lenni

.Attila

Quote from: katzNGE spoiler: Istennek lenni
Hmm... ez is lehetséges végülis.
Egyébként tényleg iszonyat jól fel van építve az anime. A 3 gyerek, mint a személyiség 3 részét képviselõk, Asuka az id, Rei a super-ego, és Shinji az ego... nagyon jól lett megoldva. Bár sajnos a fojtogatást még mindig nem egészen értem, hacsak spoiler: Shinji ugyebár az ego, a mindenki számára megjelenõ személyiség, Asuka az id, a tiszta érzelmek, vágyak megtestesítõje, és végül Rei a super-ego, aki normák és a morál alapján korlátozza, irányítja az ego-t... lehetséges, hogy Shinji dühös volt, el akarta pusztítani az id-et, amely neki ezeket az irányíthatlan, fájdalmas érzelmeket adta, amit Asuka testesített meg?
A Darkstar által adott linken vmi Pulsation of Death-rõl meg Pulsation of Life-ról írtak, amit nem nagyon tudok értelmezni. Halál lüktetése?

roderick

Quote from: katzNGE Spoiler:Adamhoz akartak jutni, h egyesüljenek vele és bekövetkezzen a Third Impact. Ha Adam egy angyallal egyesül, akko vége a világnak és az emberek meg/kihalnak. A SEELE célja az volt, h õk valósítsák meg ezt az egyesülést, és így, õk létrehozzanak egy "jobb" emberiséget. Istent akartak jáccani.

biztos volt ilyen téma, meg nemtom, inkább az elejére írjuk ki, hogy spoiler, mert szerintem szinte minden postban lesz :)

Amúgy igazából szerintem nem lehet tudni, mi lett volna, ha egy angyal egyesül Adammal, csak tippelnek rá, meg a SEELE ezt hiteti el mindenkivel... Argento Soma-ban ezt jól ki is figurázzák :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

katz

Quote from: BonciBár sajnos a fojtogatást még mindig nem egészen értem, hacsak...
Én is vmi hasonlóra gondolok, emlékszem. Elég rég láttam már. ideje lesz ujra elõvenni.
Quote from: BonciA Darkstar által adott linken vmi Pulsation of Death-rõl meg Pulsation of Life-ról írtak, amit nem nagyon tudok értelmezni. Halál lüktetése?
Hol az a link? Megnézném én is...

katz

Quote from: roderickbiztos volt ilyen téma, meg nemtom, inkább az elejére írjuk ki, hogy spoiler, mert szerintem szinte minden postban lesz :)
Topic címet is lehet editelni? Hogyan?

Quote from: roderickArgento Soma-ban ezt jól ki is figurázzák :)
Game over? Az volt az egyetlen jelenet, ami teccet az argento somában, de az nagyon :lul: Sírtam rajta a röhögéstõl. :hahaha:

.Attila

http://evangelion.fateback.com/info.html

A gond az, hogy itt-ott rosszul alkalmazza az angol nyelvtant, és nem egészen érthetõ, mit akar mondani :)
Nála a release -> releace, a second -> seccond (és nem egyszer, hanem vagy féltucatszor így írta, minden esetben).

roderick

#7
Quote from: BonciA Darkstar által adott linken vmi Pulsation of Death-rõl meg Pulsation of Life-ról írtak, amit nem nagyon tudok értelmezni. Halál lüktetése?

Nemtom, de nekem a Halálvágy meg az Életvágy ugrik be, mint pszichonalitkus kifejezés ezekröl...
éshogy bele olvastam a szövegben igen, ezek lesznek (mondjuk szvsz. ez már az a része a Freudizmusnak, amit tudományosan nem kéne elfogadni, de attól még szépen/költöien hangzik :) )

edit: Shinji, megy egyszerüen azért folytogatja Asukát, mert kiborul, mert töke kivan mindennel és ilyenkor az emberek biza csinálnak hülyeséget, még azzal is akivel pont mást akarnának...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

Vhogy én is így értelmeztem, de azt már nehezen tudom elhinni, hogy az emberekben több a halálvágy, mint az életvágy.

roderick

Quote from: BonciVhogy én is így értelmeztem, de azt már nehezen tudom elhinni, hogy az emberekben több a halálvágy, mint az életvágy.

Hát ezt már kikenek az egyéni dolga eldönteni, de Fraudéknál ez volt a menö, valami olyasmi logika mentén, hogy amikor megszületünk, akkor egyböl vissza szeretnénk mászni anyukánk poicjába, mert ott milyen jó volt, innen ered a halálvágy (hogy mennyivel jobb volt nem létezni), aztán ebböl alakul ki az életvágy... igazából nem is több van, csak abból ered
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Dragon

Na, végre egy jó topic, ráadásul hasznos linkkel. Kösz Bonci.

Annyit tudnék így hozzátenni az elején felvetett témához, hogy az angyalok és az emberek egyaránt az õsükhöz való visszatérés révén próbálják elérni az összes fajátjukbeli lelkének egyesülését, és evvel istenné válását, tulajdonképpen beleolvadást egyfajta õsmasszába, ahol a lelkek egyet alkotnak.
Csakhogy odalenn nem Adam van (ugye Adam embrióformában németországból kerül elõ Kaji segítségével, evvel még egy ászt adva Gendo kezébe) hanem Lilith, az emberek õsanyja (ezért mosolyog Kaworu amikor odajut hozzá), és ezért gondolja Gendo, hogy képes lesz elérni amit akart, azaz egyesülni minden ember, és egyben Yui lelkével.
Valahol olvastam egy érdekes fejtegetésben, hogy ha ez megtörténik valamiféle végtelenbe nyúló AT-Field jön létre, és a lelkek LCL-é változnak (ezt magyarázhatják a sárga foltok a hullák ruhái alatt az EoE-ben, amikor minden kupac mellett áll egy Rei)

Ha lesz idõm elolvasni a belinkelt oldalt, akkor még nyilatkozok.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

roderick

#11
Adam nem németországból kerül elö, hanem az antarktiszról, és az Ö megszerzése okozta a Second Impactot, mert ott valahogy összetömörítették és azóta van Gendo "kezében". Azt, hogy a Terminal Dogmaban Adam van pedig asszem direkt terjesztették, el hogy beszopassák az angyalokat, meg mindenkit, így Karou-t is, aki azért röhög egy nagyot amikor meglátja, hogy ott igazából Lilith van.

Amúgy tényleg, vitatkozhatnánk már kicsit Gendo-ról! Ki mit gondol? Mert szerintem tök meg lehet érteni mit miért tett, de sokaknak biztos rossz véleménye van szegény srácról.

(És még 1x ajánlanám az Argento Somat, mert nagyon jól kifigurázza az NGE gondonlkodásmódját, ha még másban nem is nagyon jó a sorozat.)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Dragon

Quote from: roderickAdam nem németországból kerül elö, hanem az antarktiszról,
Akkor hozza el Kaji, amikor Asuka-t is németországból. Eredetileg persze az Antarktiszon találták. Ajánlom mégegyszer megtekinteni a 8. epizódot ;)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Gendo: hát lehet, hogy saját szemszögébõl meg lehet érteni a céljait, de hogy mindenki más célját messze-messze alárendelve a sajátját erõlteti (nem szép így leírni, de: x@rik más céljára). Ez nekem vhogy nem tetszik :rolleyes:

Btw. mi is az az LCL? Tudom, hogy a sárga lötty, de pontosabban? Magzatvíz, vagy ahhoz hasonló folyadék? Mert akkor érteném, mi a szerepe az egészben.

Darkstar

Quote from: BonciBtw. mi is az az LCL? Tudom, hogy a sárga lötty, de pontosabban? Magzatvíz, vagy ahhoz hasonló folyadék? Mert akkor érteném, mi a szerepe az egészben.

Szvsz hasonló az "õsleveshez". Ebbõl lett minden, ami létezik. A "Link Connected Liquid" rövidítése.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

roderick

Quote from: bpka000Akkor hozza el Kaji, amikor Asuka-t is németországból. Eredetileg persze az Antarktiszon találták. Ajánlom mégegyszer megtekinteni a 8. epizódot ;)

Jaja, pont mikor megnyitottam a topicot akkor esett le, hogy ilyen is történt :)
(Segít a gondolkodásban ha az ember kvázijózan)

LCL-nek meg az a lényege, hogy az ember fel tud benne oldódni -mint ahogy Shinji is tette valamelyik részben- ha "felmondja" az AT pajzsát, mert a fizikai forma csak amiatt létezik.

Gendo igaz nagyon antipatikus figurának van beállítva, de szerintem azért viselkedik így, mert átlátja a nagyobb képet és tudja ha elérte amit akkor (márpedig így sokkal könyebb elérni) úgyse számít már hogy mit tett. Amúgy nemtudom volt-e valaki az egész sorozatban, aki nem a saját céljait eröltette, általában ez jellemzö emberi viselkedés. (Kivéve persze Shinjit, de ö csak azért nem, mertugye nem nagyon voltak céljai)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

Quote from: roderickAmúgy nemtudom volt-e valaki az egész sorozatban, aki nem a saját céljait eröltette, általában ez jellemzö emberi viselkedés.
Az addig nem baj, amíg nem tesz keresztbe másnak (Gendo csupán több milliárdnyi embernek ;)).

Darkstar

Quote from: BonciAz addig nem baj, amíg nem tesz keresztbe másnak (Gendo csupán több milliárdnyi embernek ;)).

A SEELE sem volt sokkal jobb, a maga tervével. Gendot egy kicsit talán meg lehet érteni, csak a felesége mellett akar lenni, és ennek érdekében hajlandó lenne mindent feláldozni. Ellenben a SEELE csak kitalálta, hogy az emberiséget tökéletesíteni kell, és ennek érdekében az egyén és az önnállóság feláldozható.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

death_scythe

Hello nem tudtam eldönteni hova írjak úgyhogy itt kérdezem meg.
A fenn lévõ NGE:End of Evangelion-k között mi a különbség? Csak azért kérdem mert a felújított változatnak  az End of Evangelion-ja kb 600Mb-vel több mint a klasszikusnak.A történet úgyanaz mindkettõben és csak grafikailag lett ennyire felturbózva a felújított változat? Vagy miért ennyivel nagyobb a réginél?
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Darkstar

Quote from: death_scytheA fenn lévõ NGE:End of Evangelion-k között mi a különbség?

A nagyobb méretet leginkább a felturbózott grafika okooza (tényleg sokkal szebb), de úgy rémlik, egy-két plussz jelenet is van benne (max pár perc).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dragon

Itt van néhány definíció: http://www.evaotaku.com/html/glossary2.html
(köztük az LCL is)

Gendo az én meglátásom szerint tulajdonképpen nem tett rosszat senkivel, hanem elvezette az emberiséget a Paradicsomba. Ezt leszámítva viszont a viselkedése természetesen egy külsõ szemlélõ szemszögébõl nézve nem lesz soha helyeselhetõ.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: bpka000Gendo az én meglátásom szerint tulajdonképpen nem tett rosszat senkivel, hanem elvezette az emberiséget a Paradicsomba.
Vagy legalábbis oda, amit õ Paradicsomnak hitt/tekintett. Én nem nagyon követtem volna oda. Az a baj Gendoval, hogy õ mindenki helyett dönt, mert azt õ úgy látja jónak, és ki se kérdezi mások véleményét.

Hedgy

Én úgy gondolom, hogy Gendou nem az emberiséget akarta elvezetni a Paradicsomba, csak a feléségét akarta visszakapni, és ezt a megoldását látta. Miután az összes ember eggyé olvad, valamilyen kitekert módon újra együtt lehetnének.

Dragon

Quote from: HedgyÉn úgy gondolom, hogy Gendou nem az emberiséget akarta elvezetni a Paradicsomba, csak a feléségét akarta visszakapni, és ezt a megoldását látta. Miután az összes ember eggyé olvad, valamilyen kitekert módon újra együtt lehetnének.
Talán már mondtam valahol, hogy nem a cél a fontos, hanem az eredmény.
Egyébként én például nem szeretnék az emberekkel egybeolvadva úszkálni semmiféle löttyben :p
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Hedgy

Quote from: bpka000Egyébként én például nem szeretnék az emberekkel egybeolvadva úszkálni semmiféle löttyben :p
Hát én se ;) , de szerintem Gendou belezavarodott a felesége elvesztésébe és így nem tud úgy gondolkodni, mint bárki más.

junk1

Srácok lenne egy kérdésem. Letöltöttem a remasterd verziót, szép és jó, meg minden, de 3 epizóddal problémáim akadtak. Valamiért a 24, 25, 26 ezizódoknál nem használható a tracker. A videót lejátsza tökéletesen, de 0 perc 0 másodpercesnek írja ki, és nem lehet beletekerni. A 24 epizód kódolása elviekben ua mint az elsõ 23 részé. Létezik az hogy hibás a file? Mert hiszen ha az elsõ 23 jó és a 24. us kódolású akkor kell valami bugnak lennie. Classic Media Playert használok, legújabb ace-mega-codec-pack van fenn. Esetleg létezik hogy ennek ellenére nem megfelelõ a mkv codec verziója? Okozhatja ez a problémámat? Járt már más is így? Ha igen van megoldás a problémára?

Utána nézek a dlognak, de azért titeket is megkérdezlek.
Elõre is köszi...   d^._.^b

.Attila

Nem hiszem, hogy megoldja a problémát, de:
azonnal szedd le az ace mega codec pack-et. Használj önálló codec-eket, ne ezt a szar pack-et. Belassítja a windowst.

katz

#27
Quote from: BonciNem hiszem, hogy megoldja a problémát, de:
azonnal szedd le az ace mega codec pack-et. Használj önálló codec-eket, ne ezt a szar pack-et. Belassítja a windowst.
Nekem simán müxik és szinte mindent lejátszik, amit meg nem arra ott az Mplayer. egyébként meg most nézem, h  :_off:

Hedgy

Bocs az offért, de próbáltad már VLC playerrel? Az tényleg mindent lejátszik.

Dragon

Szóval beleolvasgattam a Bonci által írt linkbe, és hát az angyalos rész egész korrektnek tûnik (leszámítva, hogy több a helyesírási hiba, mint a helyesen leírt szó :D)
katz, neked mi a véleményed az Énók könyvében lévõ dolgokkal húzott párhuzamokról?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]