Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

Prof. William

Na közben le is töltődött.

Még nem vettem észre változást de az biztos hogy világosabb mint az 1.01 - verzió.

Lol nézem vannak fen 8 + 12 gigás verziók is... Egyesek nagyon maximalisták. :) Nekem  jó a 1.36 giga is .:)

bimanc

#691
Én a 8 gigás Thora-t néztem, az ending karaoket még coreavc-vel se bírta gépem.
Ami viszont feltűnt, az az hogy az elején van egy plusz beszélgetés Shinji és Misato között a kocsiban, mikor mennek vissza a bázisra az N2 után. A végén lévő harc viszont tényleg világosabb, ami jó dolog.


Edit:

Van portugálból géppel fordított felirat a filmhez, ha valaki eyecancer mellé röhögőgörcsöt is akar kapni. Link

Egyébként sokmindent lehet érteni belőle, szóval a semminél azért több.

Zomil

Sziasztok!
Nemrég fejeztem be a sorozatot+EoE-t és nagyon tetszett :) Nem vagyok egy nagy anime fan, de ez vhogy megfogott.
Nagyon örülök, h megtaláltam ezt a topic-ot, mert nagyon sok kérdésemre választ kaptam, és mostmár nagyjábol tisztában vagyok az egész történettel/lényegével, ugyhogy köszönöm :)
Viszont maradt még bennem kérdés amire nem igazán találtam választ. Most végülis Gendo miért alkotja meg Ayanami-t? Mert ugye mint láttuk kislányként mellette volt már, amikor azt mondta, h egy barátja lányára vigyáz. De ugye kiderül, h ő hozta létre, viszont a kérdésem az lenne, h miért? :) Azért mert ennyire hiányzott neki a felesége és ezzel probálta potolni a hiányát? Mert sztem ekkor még nem gondolt arra, h mire akarja felhasználni késöbb.

+1 az uj filmek közül a 2.0-hoz nem tudtok magyar feliratrol? :)

NLZ

2.0ból még dvdrip verzió sincs.
[reserved]

Zomil

Közben megnéztem az 1.0-át, igazábol nagyon tetszett, tetszik, h kicsit komolyabbra vették és már shinji se akkora emo. Kiváncsi vagyok az uj irányvonalra.
1-et nem értek, Kowaru a végén kivel beszélget?

Zomil

Megnéztem a 2.0-át és bevallom talán kicsit jobban is tetszik ez a fajta történet vezetés, mint a sorozatban, bár Asuka ideiglenes eltüntetésének nem igazán örülök, de kiváncsian várom, h mit hoz ki az író belöle.
Érdekes az is, h ugye most Shinji Rei-hez vonzodik jobban. Meg ugye jol látom, h mig a Sorozatban Rei 3-szor lett klonozva (Rei I,II,III részek) itt egyszer sem? Na mind1 én nem haragudnék, ha picit vidámabb, picit könnyedebb befejezést kapnánk a maradék 2 filmben, a sokkhatás böven elég amit a sorozat okoz :D

ui.: sajnálattal látom, h már elég kihalt ez a fórum, bár gondolom föleg azért, mert szinte minden ki lett már tárgyalva :)

bimanc

Quote from: Zomil on 2009-12-19, 21:25:26
1-et nem értek, Kowaru a végén kivel beszélget?

A Selee-vel, mint a sorozatban is.

Quote from: Zomil on 2009-12-19, 16:00:36
Most végülis Gendo miért alkotja meg Ayanami-t? Mert ugye mint láttuk kislányként mellette volt már, amikor azt mondta, h egy barátja lányára vigyáz. De ugye kiderül, h ő hozta létre, viszont a kérdésem az lenne, h miért? :) Azért mert ennyire hiányzott neki a felesége és ezzel probálta potolni a hiányát? Mert sztem ekkor még nem gondolt arra, h mire akarja felhasználni késöbb.

Szerintem meg de.

Annak meg örülök, hogy tetszik az új film, a sokkal gyorsabb történetvezetés, Shinji gyorsabb felnőtté érése, és az eltérő döntései mind tetszenek.  Rei-ről meg tudni, hányszor klónozták, csak azt, hogy a sorozatban lévő halálát, ami itt máshogy történt volna, Shinji megakadályozta.

Flaser

#697
Rei-re én mindig úgy tekintettem, mint Yui félresikerült mentésének mellékterméke. Ki akarták hozni Yui-t a Eva 01-ből, de csak Rei (Yui és Lilith kevert) génjeit kapták meg.

Mivel ekkor még a klónozás (amire a rakás félresikerült protoeva maradvány is utal) eléggé gyerekcipőben járt ezért egyszerre több testet próbáltak kinevelni, ebből lett aztán a Dummy Plug Plant.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zomil

Quote from: bimanc on 2009-12-21, 19:20:45
Quote from: Zomil on 2009-12-19, 21:25:26
1-et nem értek, Kowaru a végén kivel beszélget?

A Selee-vel, mint a sorozatban is.

Quote from: Zomil on 2009-12-19, 16:00:36
Most végülis Gendo miért alkotja meg Ayanami-t? Mert ugye mint láttuk kislányként mellette volt már, amikor azt mondta, h egy barátja lányára vigyáz. De ugye kiderül, h ő hozta létre, viszont a kérdésem az lenne, h miért? :) Azért mert ennyire hiányzott neki a felesége és ezzel probálta potolni a hiányát? Mert sztem ekkor még nem gondolt arra, h mire akarja felhasználni késöbb.

Szerintem meg de.

Annak meg örülök, hogy tetszik az új film, a sokkal gyorsabb történetvezetés, Shinji gyorsabb felnőtté érése, és az eltérő döntései mind tetszenek.  Rei-ről meg tudni, hányszor klónozták, csak azt, hogy a sorozatban lévő halálát, ami itt máshogy történt volna, Shinji megakadályozta.

Az a nagy izé, ami az 1.0 végén van, az a Selee? nem vmi apjaként emlegeti azt a valamit? (ami ugy nézett ki mint lilith, de ha jól láttam a holdon volt)

Rei-t meg lehet akkor nem néztem figyelmesen a 2 filmet, de sztem egyszer sem cserélték le, ugy értem a filmben egyszer sem hal meg, a sorozatban viszont 3szor is le kellett cserélni.

Flaser: szvsz Rei létezési elég ködös, h miért is hozta Gendo létre valójában, több elgondolás is logikus :)


ui.: lehet tudjátok, de a 2.0 DVD verziója jövö tavasszal jön

Prof. William

#699
Remélem itt mér más véget adnak be a végén... Kicsit unalmas lenne 3-ra is ugyanazt látni...

bimanc

Quote from: Zomil on 2009-12-22, 00:19:21

Az a nagy izé, ami az 1.0 végén van, az a Selee? nem vmi apjaként emlegeti azt a valamit? (ami ugy nézett ki mint lilith, de ha jól láttam a holdon volt)

Nem, ami a Holdon volt és le volt takarva, az egy Eva. Előtte a Selee-vel beszél (telepatikusan vagy mittudomén), aztán meg csak úgy magának mondja a maradékot. Apjának meg Gendo-t emlegeti a 2.0-ban (vagy Fuyutsuki-t  :D), de az már jó kérdés, hogy miért. Mivel még nem volt szó klónozásról a filmekben, meg mesterséges emberekről, akibe valamilyen lelket ültettek, ezért nem tudom, milyen kapcsolat lehet Gendo, Rei és Kaworu között. De ez majd úgyis kiderül, már csak 4-5 év.  :smile:

Zomil

Quote from: bimanc on 2009-12-22, 14:02:22
Quote from: Zomil on 2009-12-22, 00:19:21

Az a nagy izé, ami az 1.0 végén van, az a Selee? nem vmi apjaként emlegeti azt a valamit? (ami ugy nézett ki mint lilith, de ha jól láttam a holdon volt)

Nem, ami a Holdon volt és le volt takarva, az egy Eva. Előtte a Selee-vel beszél (telepatikusan vagy mittudomén), aztán meg csak úgy magának mondja a maradékot. Apjának meg Gendo-t emlegeti a 2.0-ban (vagy Fuyutsuki-t  :D), de az már jó kérdés, hogy miért. Mivel még nem volt szó klónozásról a filmekben, meg mesterséges emberekről, akibe valamilyen lelket ültettek, ezért nem tudom, milyen kapcsolat lehet Gendo, Rei és Kaworu között. De ez majd úgyis kiderül, már csak 4-5 év.  :smile:

áh kösz igy már érthetőbb a dolog, h az egy eva, csak akkor engem az zavart be, h ott magában motyogott :D

amugy miota megnéztem a 2filmet és pihentem rá picit, eszembe jutott egy olyan, h nem lehetséges, h ez most az a világ amit Shinji szeretett volna?
mert ugye valami olyasmit kivánt, h legyen minden ugyanolyan mint régen, és hát most kb. ugyanolyan mint régen, csak minden picit jobb :D
meg ugye ott van az a pár utalás, h most alapbol pirossak a vizek, vagy pl. a 2.0-ban Kowaru mondata, h most megprobálja tényleg boldoggá tenni

Zomil

Boldog Karácsonyt minden NGE fannak! :)

Dreamcleaver

Megnéztem az Evangelion Shin Gekijouban: Jo Blu-Ray ripet. Szép volt meg jó volt újranézni, a gyorsabb tempó miatt Shinji kevésbé idegesítő, de komolyabb változást meg extra jeleneteket nem vettem észre benne az eredeti sorozathoz képest. Persze azt elég régen láttam, de nem volt semmi ismeretlen a mostani verzióban, szal picit azért csalódott voltam. Remélem a következő részben már lesznek nagyobb eltérések. Rei-nek mintha kicsit közlékenyebb lenne a személyisége, remélem kicsit emberibb lesz ebben a verzióban.

Btw a 4th Angel fight nagyon látványos volt a végén.  :jee:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kai

Őszintén szólva már jó pár éve nem néztem meg újra ezt a sorozatot, mert túlságosan elgondolkodtató, és sok benne a feltételezés. Nagyon király, nagyon durva, ha elég depresszív leszek, talán újra megnézem  :smile:

Amúgy szerintem érdemes a mangákat is elolvasni, mert azokban több információ van, vagy épp másképp, mert mondjuk nem nagyon emlékszem arra, hogy Misato felrobbantotta magát a liftnél, miután a katonák beleküldtek egy sorozatot.
Vagyok ami vagyok.

kai

Sajnos azt kell mondjam így gyorsan átolvasva a mangát, az anime el lett szúrva.
Vagyok ami vagyok.

Flaser

Quote from: kai on 2010-03-14, 15:25:32
Sajnos azt kell mondjam így gyorsan átolvasva a mangát, az anime el lett szúrva.

Stop trolling.
Mint egy igazzy NGE fan mondom - aki nálad sokkal mélyebb, abyss-i mélységeit élte meg a fan-ségnek (ever read Eva-R? When it was released?), hogy a sorozat úgy jó ahogy van. A manga akkor még nem létezett. (Brühü!)...és Yoshiyuki Sadamoto a mai napig nem tudta befejezni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kai

:) Mint egy igazi fan, mert gondolod én nem vagyok az? Az abyss-i mélységet meg hagyjuk, mert nem ismersz és én se ismerlek téged. Csak nem áll szándékomban kiütni magam attól mert újra megnézem, épp elég volt ma átolvasni mind az eddig feltett 84 manga részt, az is bőven ledepizett, mert pár olyan kérdést is megválaszolt számomra, ami az eredeti sorozatban csak rávezetett.
Amugy tisztelem a véleményed, részemről ennyi.
Vagyok ami vagyok.

Karez


NLZ

[reserved]

Prof. William

#711
Végre. :) Ideje volt.

Vajon mikor jön ki a felirat?

bimanc

A bd verzióig valszeg (valamint remélem) nem fog. Még kb 3 nap, annyit már fél lábon is kibírunk.


Prof. William

#714
Impresszív rész volt azt meg kell hagyni. Shinjit meg át lehetne keresztelni Simon-ra. :) Az evát meg Gurren Lagann-ra.  :angyali:

Valamint a sorozatbeli töketlenkedési helyett most teljesen érthető volt miért emozott be hiszen [spoiler] egy barátját/ismerősét kelett akarata ellenére megölnie. [/spoiler]

Hány EVA film lesz még ezen kívül?

Karez

Quote from: Prof. William on 2010-05-26, 20:23:05
Impresszív rész volt azt meg kell hagyni. Shinjit meg át lehetne keresztelni Simon-ra. :) Az evát meg Gurren Lagann-ra.  :angyali:

Valamint a sorozatbeli töketlenkedési helyett most teljesen érthető volt miért emozott be hiszen [spoiler] egy barátját/ismerősét kelett akarata ellenére megölnie. [/spoiler]

Hány EVA film lesz még ezen kívül?

Még kettő.
Ám a második már csak egy fél órás OVA lesz elméletileg. (javítson ki valaki ha tévedek)

Prof. William

Akkor nem következő lesz az utolsó.

Érdel mi lesz még...

Rei [spoiler] nem hiszem hogy mehalt főleg miután annyi mindent megtett Shinji hogy kiszabadítsa. Sztem a végén mindketten feloldódtak és ajd valahogy kijönnek a plugból a következő ep-ban.  [/spoiler]

bimanc

Quote from: Karez on 2010-05-26, 21:39:00
Még kettő.
Ám a második már csak egy fél órás OVA lesz elméletileg. (javítson ki valaki ha tévedek)

Asszem két 45 perces film van még vissza. Úgy mint az EoE.



Quote from: Prof. William on 2010-05-26, 20:23:05
Valamint a sorozatbeli töketlenkedési helyett most teljesen érthető volt miért emozott be hiszen [spoiler] egy barátját/ismerősét kelett akarata ellenére megölnie. [/spoiler]

Dehisz a sorozatban is így volt csak az illető volt más. Vagy mire célzol ezzel? Mellesleg a filmmekben nem töketlenkedik, csak az elején egy kicsit, aztán nagyon gyorsan összekapja magát. Mint ahogy a kitalálója annak idején depresszióba süllyedt (gondolom), most már viszont tovább tud lépni.

Prof. William

Ja tényleg így volt. Talán csak azért éríntett így mert filmből a töketlenkedések 90%-át kihagyták és csak azt hagyták bent aminek értelme van.

Kíváncsi vagyok milyen véget szánnak neki mert most már eléggé más irányba megy a sztori.

Shinjinek viharos gyorsasággal fejlődik a gerince.
Gendo mintha elkezdene emberi módon viselkedni a fiával.
Rei egyre több érzelmet mutat.


Mi lesz még itt?  :szemuveges:


chilip

#719
borzalmas a linkelt sub, csomó minden nincs benne lefordítva. felénél töröltem és szedem a 6 gigásat  ::)

ed.: na ez már jó volt, és a minősége is  :jee: