Main Menu

Gits sac2

Started by throbert, 2005-07-12, 12:03:33

Previous topic - Next topic

throbert

Nem láttam topicot a ghost in the shellrõl...
Meglepõ...
Az érdekelne, hogy a sac2 23-26 részek mikor jönnek ki, ill. mennek fel a szerverre. Az animenfo szerint már kinn van mind a 26 rész, én már egy ideje várok az utolsó 4re,de se kép se hang....

roderick

Nincsen még lefordítva... legendásan lassan jött ki már a SAC 1 is, felteszem mert nem egyszerü nyelvezete van neki, uh. türelem vagy japán nyelvórák segíthetnek csak...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

és vszleg az se segít sokat, hogy csak 1 ember fordítja és vszleg elég elfoglalt amúgy is... szóval még jó ideig várni kell hogy végig le legyen fordítva, franc tudja, lehet hogy még az amerikai dvd is elõbb jön ki, mint fansub változatból a 26-os rész... 2-3 havonta van új rész. türelem. mást úgyse lehet csinálni :(

Ramiz

Quote from: Fazéktürelem. mást úgyse lehet csinálni :(
De, pl fansubot... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

zolan43

Szombat óta tölthetõ a 23. epizód! ([LMF] torrent)

Project_2501

Üdv Mindenkinek !

Szerintem is hõsies erõfeszítés, amit a Laughing Man Fansubs embere egymagában elkövet az egyes részek lefordításával ! Jó munkához idõ kell, tartja a mondás és bár nem tudok japánul az angol fordítás kimunkált szófordulatait olvasgatva be kell látnom, hogy csakis nagyon igényes terméket ad ki a kezei közül  :jee:

Természetesen izlések és pofonok különböznek, de szerintem hatalmas ötlet volt a SAC fõcímdalok angol-orosz kevert nyelvû feléneklése :haha: Amíg nem hallottam a saját fülemmel, addig el sem tudtam képzelni, hogy ilyen :cool: végeredmény születhet.

Bye !
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Ramiz

Kezdenek erõsen felgyorsulni a dolgok... (19. rész)
Kivételesen nem Motoko tolja le Batou-t, hanem fordítva. :cool:
Viszont furcsa módon ennek a résznek mintha más lenne a rajzstílusa... :confused:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lothandar

Quote from: Fazékés vszleg az se segít sokat, hogy csak 1 ember fordítja és vszleg elég elfoglalt amúgy is... szóval még jó ideig várni kell hogy végig le legyen fordítva, franc tudja, lehet hogy még az amerikai dvd is elõbb jön ki, mint fansub változatból a 26-os rész... 2-3 havonta van új rész. türelem. mást úgyse lehet csinálni :(


Ugy kell becsulni a japan-angol forditokat mint a ket szemunk fenyet, maximalisan egyetertek, turelem ! :)
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

zolan43

[LMF]_Ghost_In_The_Shell_2nd_GIG_-_25_-_DVD_AC3_[2C042E3E].avi.torrent már tölthetõ!

Fazék

#9
Quote from: zolan43[LMF]_Ghost_In_The_Shell_2nd_GIG_-_25_-_DVD_AC3_[2C042E3E].avi.torrent már tölthetõ!
franc... na persze, hogy most jönnek ki vele... tegnap délutánig több napja torrent-eztem és most hogy áttérek dc-re egy hétre, persze hogy kijön... :rolleyes: de legalább kijött :)

sirtomi

Lehet egyszerre torrentet és DC-t is használni :D, most újra torrentezel egy kicsit :)

Fazék

Quote from: sirtomiLehet egyszerre torrentet és DC-t is használni :D, most újra torrentezel egy kicsit :)
nem igazán, mert nálam adsl miatt szükség van az upload limiter-re mindkettõ programban, mert nem használok semmi külsõ forgalomkorlátozót, de a kettõ program nem tudja összeegyeztetni a feltöltési határt, vagyis meghalna a letöltésem és se a dc, se a torrent nem menne rendesen... ehhez meg nincs túl nagy kedvem... majd jövõ hétfõn(szerdán?) ha visszajövök Brüsszelbõl és a dc végzett a letöltésekkel, majd lesz alkalmam leszedni a legújabb gits sac 2nd gig részt is :)

Project_2501

Quote from: zolan43[LMF]_Ghost_In_The_Shell_2nd_GIG_-_25_-_DVD_AC3_[2C042E3E].avi.torrent már tölthetõ!
Na végre !!! Ez igazán jó hír, de kellene még egy kis segítség. Meg tudnád adni a torrent file link-jét, mert a jóöreg LMF oldalon nincs kint a link :(
Elõre is köszönöm !
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

zolan43

Quote from: Project_2501Na végre !!! Ez igazán jó hír, de kellene még egy kis segítség. Meg tudnád adni a torrent file link-jét, mert a jóöreg LMF oldalon nincs kint a link :(
Elõre is köszönöm !

http://tracker.gits-fans.com/torrents/%5BLMF%5D_Ghost_In_The_Shell_2nd_GIG_-_25_-_DVD_AC3_%5B2C042E3E%5D.avi.torrent

Project_2501

"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Necrid^

Quote from: zolan43[LMF]_Ghost_In_The_Shell_2nd_GIG_-_25_-_DVD_AC3_[2C042E3E].avi.torrent már tölthetõ!
Végre.. ty
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

WÁHÁÁÁÁÁ pont a 26. rész elõtt vagyok, és nincs tovább...
Vacak verzión van angol felirat, és letölthetõ valahonnan?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Project_2501

Quote from: RamizWÁHÁÁÁÁÁ pont a 26. rész elõtt vagyok, és nincs tovább...
Vacak verzión van angol felirat, és letölthetõ valahonnan?
Én egyenlõre csak ezt tudom ajánlani :)
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Ramiz

Quote from: Project_2501Én egyenlõre csak ezt tudom ajánlani :)
:merci: Remélem elõbb leér, mint az új rész kijönne. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Emberi számítás szerint az LMF csak egy hónap múlva adja ki az utolsó részt...
de én inkább megvárom, mintsemhogy elb@sszam élményt egy pocsék felirattal.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyoEmberi számítás szerint az LMF csak egy hónap múlva adja ki az utolsó részt...
de én inkább megvárom, mintsemhogy elb@sszam élményt egy pocsék felirattal.
Lelkierõdért naaagy riszpektet érdemelsz: :hail:
Én gyenge vagyok, elbuktam. Leszedtem, megyek, megnézem, aztán majd beszámolok... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Ha elárulnám az igazi indokomat, szerintem megváltoztatnád a szmájlit erre:
 :b+:  :linsux:

Ugyanis egyátalán nem vagyok oda a második sorozatért, jó, mostmár végignézem, de szerintem sokkal gyengébb, mint az elsõ, még a vége is csak mérsékelten izgalmas... És állítólag akarnak harmadik sorozatot is... X-akták, anyone?
Failure is the default option

roderick

egyrészt, ha ez az a felirat amire én gondolok, akkor nemolyan szar az.

Másrészt szerintem a második sorozat jobb volt mint az elsö... legalábbis én jobban élveztem nézni... elsö sorozat nem volt ilyen akciófilmesen epikus, inkább olyan intelligensen politikai-thrilleres és habár azt is nagyon szerettem, én márcsak ilyen egyszerü ember vagyok, hogyha cyberpunkról van szó, akkor igenis löjjenek sokat, fenyegessenek atommal, hekkerkedjenek a hekkerek stb.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kikuchiyo

A második sorozattal az a bajom, hogy

1) a közepe táján teljesen szétesett, nagyon lement az animáció színvonala (Motoko minden részben máshogy nézett ki, néhányan már azt fontolgattuk, hogy zacskót fotosopolunk a fejére), és a történettel sem tudtak semmit kezdeni a tizenvalahanyadik részig, valamint nagyon sok volt a duma a legtöbb részben;
2) a fõszál, ez a menekült-felkeléses izé számomra sehová sem vezetõnek, kuszának, követhetetlennek tûnik. Volt ez a Particular Eleven dolog, amit aztán abbahagytak valahogy, cseppet sem ügyesen átterelték a dolgot erre a menekült-problémára. Egyszerûen nincs olyan szereplõje ennek a szálnak, aki polarizálná és összefogná a történetet, mint az elsõ sorozatban a Laughing man volt. Ez a Kuze egy megfoghatatlan alak, teljesen súlytalan számomra, nem értem, hogy mi a szerepe. Vagy ott van az a krumplifejû, az ötödik rész óta rontja a levegõt, mégse tudjuk, hogy kicsoda egyátalán és mit akar. A section 9 csapat is csak teng-leng a sorozat nagy részében.
3) a végkifejlet, aminek elvileg fel kéne tenni a koronát az egészre, itt eddig egy négyes. Az elsõ sorozatban ezzel szemben a 23-24-25. részek valami hihetetlenül katartikusak voltak.

Nagyjából ennyi a problémám. Jehova.
...vagyis jöhetnek a kövek.
Failure is the default option

Project_2501

Quote from: kikuchiyo...
3) a végkifejlet, aminek elvileg fel kéne tenni a koronát az egészre, itt eddig egy négyes. Az elsõ sorozatban ezzel szemben a 23-24-25. részek valami hihetetlenül katartikusak voltak.
...
Ezzel 100 % - ig egyetértek  :jee:  Szerintem is az elsõ sorozat vége fantasztikusra sikeredett ! Talán az is az alkotókban volt annak idején, hogy nem tudták, hogy lesz - e valaha 2nd  GIG és ezért nagyon odatették magukat a lezárásnál, most meg, hogy remélhetõleg lesz újabb évad kicsit kiengedtek a srácok :(
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

roderick

Nemtom, szerintem meg a 1. sorozat volt szétesett egy kicsit. 2nd Gigben a legtöbb elsö rész szervesen kapcsolódik a fötémához, csak késöbb derül ki, hogy a menekült téme a fö lényeg... szerintem jól össze lehet rakni a dolgokat...
ha a 25-ig részig nemtud ki a krumplifej, meg a Kuze akkor lehet újra talán újra kéne nézni...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: kikuchiyo1) a közepe táján teljesen szétesett, nagyon lement az animáció színvonala (Motoko minden részben máshogy nézett ki
Igaz, hogy néha máshogy néznek ki a szereplõk, de mivel eleve a két filmben máshogy néznek ki, engem ez már nem zavar. :) A többivel nem értek egyet - az említett szereplõk szerepe szerintem jól kijön. A beszélgetéseknek pedig van súlyuk. Ezt imádom a GitS animékben (bármelyikben): minden beszélgetésnek súlya van. Persze fõleg a filmekben, de a sorozatban is hihetetlen dolgokról tudnak beszélgetni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

zolan43

[LMF]_Ghost_In_The_Shell_2nd_GIG_-_26_-_DVD_AC3_[10C6D5D1].avi.torrent már tölthetõ!!!

(remélem nagyban heggesztik a következõ sorozatot...)

kikuchiyo

Megvolt az utolsó rész: méltó lezárása a sorozatnak.
24 perc bullshit.

[COLOR="LemonChiffon"]Megvolt a nagy összeborulás, kiderült, hogy Kuze Motoko elveszett szerelme. Daruhajtogatás, háváj. A tachikomák is szokás szerint feláldozzák magukat - az írók elõkaptak a tarsolyukból egy mûholdat, rajta a tachikomák master AI-jával, és a Dejima felé tartó atomrakéta elé vezették. Brilliáns megoldás, mondhatom. A végén meg jól szétlõtték a mazsolafejût, a történet értelmes lezárása helyett azt erõltették itt, hogy minél pofátlanabbul visszautaljanak az animére. Szóval látunk szétrobbanó fejet meg ablakon kiugró Motokót. Blehh. A legvégén meg van még egy parafrázis a manga legelejérõl, az tetszett.

Batou azzal a kereszttel iszonyúan gáz volt. Aszittem kikapcsolom azonnal.[/COLOR]

És mégcsak ki sem fér egy dvd-re.:mad:
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo[COLOR="LemonChiffon"]Megvolt a nagy összeborulás, kiderült, hogy Kuze Motoko elveszett szerelme. Daruhajtogatás, háváj.

A tachikomák is szokás szerint feláldozzák magukat - az írók elõkaptak a tarsolyukból egy mûholdat, rajta a tachikomák master AI-jával, és a Dejima felé tartó atomrakéta elé vezették. Brilliáns megoldás, mondhatom.[/COLOR]
Szerintem ez igen erõs túlzás... eléggé visszafogottan volt elõadva az a szál.

Az [COLOR="LemonChiffon"]atomrakétát[/COLOR] tényleg nem túl elegánsan oldották meg.

Egyébként miért méltó lezárás? Nekeed az egész sorozat kevésbé tetszett?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!