Request/ Igénylések

Started by .Attila, 2005-08-23, 20:18:52

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Manitu on 2007-01-18, 19:18:39Próbáld meg ezt, bár másik release, 400 mega de elvileg ez is HD, lehet kapcsolódni a trackerhez és még seedet is láttam... igaz nem sokat...
hát igen, a lengyel oldalon én is próbálkoztam, én is ilyesmire tippelek, a számomra érthetetlen hibaüzenetükből :)

sajnos a másik változat is csak "sima" hdtv, nekem hr hdtv kéne, vagyis high resolution high definition tv rip :D
sokkal szebb a képe, mint a "sima" hdtv változatnak :D

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-01-18, 19:55:43
Quote from: Manitu on 2007-01-18, 19:18:39Próbáld meg ezt, bár másik release, 400 mega de elvileg ez is HD, lehet kapcsolódni a trackerhez és még seedet is láttam... igaz nem sokat...
hát igen, a lengyel oldalon én is próbálkoztam, én is ilyesmire tippelek, a számomra érthetetlen hibaüzenetükből :)

sajnos a másik változat is csak "sima" hdtv, nekem hr hdtv kéne, vagyis high resolution high definition tv rip :D
sokkal szebb a képe, mint a "sima" hdtv változatnak :D
Megnézted és biztos hogy van felbontáskülönbség a kettő között? Csak mert ez a "hr" akármi nem igazán szabványos megnevezés, vagyis a "sima" HD-rip is lehet 1080p is akár.Egyébként jó nagy TV-d lehet (vagy túl közelről nézed... ;)) ha azt írod hogy sokkal szebb az 1080i/p mint a 720p. :)

Fazék

#212
Quote from: Zsiga on 2007-01-18, 20:35:16
Quote from: Fazék on 2007-01-18, 19:55:43
Quote from: Manitu on 2007-01-18, 19:18:39Próbáld meg ezt, bár másik release, 400 mega de elvileg ez is HD, lehet kapcsolódni a trackerhez és még seedet is láttam... igaz nem sokat...
hát igen, a lengyel oldalon én is próbálkoztam, én is ilyesmire tippelek, a számomra érthetetlen hibaüzenetükből :)

sajnos a másik változat is csak "sima" hdtv, nekem hr hdtv kéne, vagyis high resolution high definition tv rip :D
sokkal szebb a képe, mint a "sima" hdtv változatnak :D
Megnézted és biztos hogy van felbontáskülönbség a kettő között? Csak mert ez a "hr" akármi nem igazán szabványos megnevezés, vagyis a "sima" HD-rip is lehet 1080p is akár.Egyébként jó nagy TV-d lehet (vagy túl közelről nézed... ;)) ha azt írod hogy sokkal szebb az 1080i/p mint a 720p. :)
nem tv-m, hanem monitorom van és 15"-os össz-vissz, de sztem egyenesen vak, aki nem veszi észre a HDTV és HR.HDTV kiadványok közötti képminőségbeli különbséget. hogy melyik pontosan milyen felbontást képvisel, azt ha már agyonlősz se tudom megmondani.

szerk: kikerestem a katalógusprogramomból, szóval hdtv kiadás általában 640x368 vagy 624x352-es felbontású, hr hdtv pedig 960x528-as ahogy eddig észrevettem (most szigorúan amerikai sorozatok hdtv rip-jeiről van szó, marhára nem számít, hogy anime-nél illetve egyebeknél mit értenek hdtv alatt). szerintem erős a különbség. továbbá azt vettem észre, hogy mivel hdtv rip-et szinte bárki tud csinálni, még a proper változatok is általában tartalmaznak hibát, csúszást, stb, azért mert sokan csinálják és versenyeznek, hogy ki adja ki először, ezért kapkodnak. hr hdtv-t úgy vettem észre kevesebben csinálják (általában sorozatonként csak 1-1 csapat), szóval kisebb vagy nincs is verseny, még jobb minőség szempontjából.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-01-18, 20:44:21
Quote from: Zsiga on 2007-01-18, 20:35:16
Quote from: Fazék on 2007-01-18, 19:55:43
Quote from: Manitu on 2007-01-18, 19:18:39Próbáld meg ezt, bár másik release, 400 mega de elvileg ez is HD, lehet kapcsolódni a trackerhez és még seedet is láttam... igaz nem sokat...
hát igen, a lengyel oldalon én is próbálkoztam, én is ilyesmire tippelek, a számomra érthetetlen hibaüzenetükből :)

sajnos a másik változat is csak "sima" hdtv, nekem hr hdtv kéne, vagyis high resolution high definition tv rip :D
sokkal szebb a képe, mint a "sima" hdtv változatnak :D
Megnézted és biztos hogy van felbontáskülönbség a kettő között? Csak mert ez a "hr" akármi nem igazán szabványos megnevezés, vagyis a "sima" HD-rip is lehet 1080p is akár.Egyébként jó nagy TV-d lehet (vagy túl közelről nézed... ;)) ha azt írod hogy sokkal szebb az 1080i/p mint a 720p. :)
nem tv-m, hanem monitorom van és 15"-os össz-vissz, de sztem egyenesen vak, aki nem veszi észre a HDTV és HR.HDTV kiadványok közötti képminőségbeli különbséget. hogy melyik pontosan milyen felbontást képvisel, azt ha már agyonlősz se tudom megmondani.

szerk: kikerestem a katalógusprogramomból, szóval hdtv kiadás általában 640x368 vagy 624x352-es felbontású, hr hdtv pedig 960x528-as ahogy eddig észrevettem (most szigorúan amerikai sorozatok hdtv rip-jeiről van szó, marhára nem számít, hogy anime-nél illetve egyebeknél mit értenek hdtv alatt). szerintem erős a különbség. továbbá azt vettem észre, hogy mivel hdtv rip-et szinte bárki tud csinálni, még a proper változatok is általában tartalmaznak hibát, csúszást, stb, azért mert sokan csinálják és versenyeznek, hogy ki adja ki először, ezért kapkodnak. hr hdtv-t úgy vettem észre kevesebben csinálják (általában sorozatonként csak 1-1 csapat), szóval kisebb vagy nincs is verseny, még jobb minőség szempontjából.
Hát ez érdekes. :) Akkor ezek szegények nagyon el vannak tévedve jelölés-ügyben, a HDTV-felbontások ugyanis ezek: 1280*720 (720p), 1920*1080 interlaced (1080i) és 1920*1080 (1080p). Amerikában, Európában, Ázsiában, meg általában mindenhol ahol ismerik a szabvány szó jelentését. ;) Ez a 640*368 a PAL/NTSC szabványokkal egy kategória, köze nincs a HD-felbontásokhoz...
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Standard_video_res.svg

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-01-18, 20:54:33Hát ez érdekes. :) Akkor ezek szegények nagyon el vannak tévedve jelölés-ügyben, a HDTV-felbontások ugyanis ezek: 1280*720 (720p), 1920*1080 interlaced (1080i) és 1920*1080 (1080p). Amerikában, Európában, Ázsiában, meg általában mindenhol ahol ismerik a szabvány szó jelentését. ;) Ez a 640*368 a PAL/NTSC szabványokkal egy kategória, köze nincs a HD-felbontásokhoz...
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Standard_video_res.svg
ezzel kb én is tisztában vagyok, de ha egyszer ők így hívják a kiadványaikat, akkor kénytelen vagyok én is így nevezni őket :)
de állítólag beszerezhető tényleges hdtv felbontásban ezek a tv rip-ek, csak torrent-re nem kerülnek ki ezek a változatok. szerencsére! mert a végén még kötelességemnek érezném, hogy azt szerezzem be :haha:

Hiei-sama

Csak kikerulnek ha HD-DVD kikerul torrentre :p Jo helyen kell keresni ennyi az egesz :p

kikuchiyo

Azért hívják az amerikai scene-ripeket HDTV-nek, mert a forrás HD :)
De valóban, a sima (nem HR) ripek tipikusan 640x352 felbontásúak (45 perc 350 megán), a HR pedig 960xakármennyi, az 1080i felbontás fele (negyede) - 700 megán. Szoktak lenni 1280x720 felbontású ripek is, azoknál már 1,4 giga egy rész, tippeld meg, hogy az 1920x1080-as mekkora lenne.
Failure is the default option

Ramiz

Nekem csak az, akinek lolisat. :D Esetleg a bank kedvéért rakhatják úgy a képet, hogy pont ott van a kis chip a kártyán és mindent kitakar. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yaten

#218
Ahahaha XDDDD Kezdetnek SIKEEEER!!! LEHET majd animés bakkártyát csináltatni ^___^!!!!!

Kérdeztme tőlük hogy mi a teendő ha idegen ember rajzát akarom rátetetni (term. nem jogvédettet), persze én majd ismerőst akarok megkérni hogy rajzoljon.

Ezt írták:
"Tisztelt YX" (Yaten) :D, jó nem, az eredeti nevem használták, de nem adom meg XDDD!
"Ebben az esetben kérjük a mellékelt nyomtatványt töltesse ki a kép
rendelkezési jogosultságával bíró személlyel, ezt követ"oen ennek
megtörténtét legyen szíves felénk email formájában jelezni, és az elkészült
énkártya átvételekor, a bankfiókban egy kinyomtatott példánnyal igazolni a
kép használatához való jogosultságát.


(See attached file: 061208_Hozzajarulas_foto_mualkotas.doc)

Tisztelettel,
Bócsi Andrea
K&H Bank
Elektronikus csatornák ügyfélszolgálat "


Akit érdekel a hozzájárulás és hova kell emailben küldeni, pm ^^
(én mostantól nyaggatom az ismerőseim asszem xDDD bár én is tudok rajzolni, de hátha elvállalja a rajzolást egy tehetségesebb XDDD ^^ LEgfeljebb én rajzolok...)


EDIT:
Nah, a lényeg hogy voltam benn Raiffeisennél, ott olyan süketek voltak a témához hogy elémtolták a méret követelményt és pislogtak hogy csak ennek kell megfelelni. Magyarán és többet tudtam az OKOS kártyájukról mint ők XDDD  :hopp: Ja és munkaszerződéses izé kell hozzá, szóval számomra buktaaaa, viszont marha jó lett volna annyiból hogy mind2 oldalt tutira ráteszik a választott képet X(

A K&H-ba csak reklamálni mentem hogy hogyan lehet igazolni hogy a képet felhasználhatom, mert nem igaz hogy egy barátnőm rajzát se fogadták el ^^" (tényleg küldtem olyat is és visszautasították...) SZóval mondták, írjak a banknak. És ők a fentit küldték ^__^ Tehát VAN remény  :D :jee:
" border="0

Darkstar

Akkor légyszi küldd el pmben a pontos tudnivalókat (mailcím), illetve hogy hogy tudom megkapni azt a nyomtatványt. :D Köszi!
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Yaten

Quote from: Darkstar on 2007-01-25, 19:18:27
Akkor légyszi küldd el pmben a pontos tudnivalókat (mailcím), illetve hogy hogy tudom megkapni azt a nyomtatványt. :D Köszi!
Elküldtem  :D Szóljon még akinek kell majd   :3x3:


EDIT:
Nagy kutatás után, csak találtam egy példát a K&H énkártyák között, ami NAGYON kakukktojás! Ugyanis tuti jogvédett  dolog XDDD
https://ebank.khb.hu/verseny/enkartyacompetition?fun=10&page=87
azaz: https://www.enkartya.tervezes.kh.hu/allaboutme/designer/express/kandh/GetPublicDesign.ashx?web_design_id=704da942-d253-4fba-8f75-81b4b302b9ef

Valljuk be, nem a legokosabbak a K&H-sok XDDD
Azért egy Hello Kitty-t nem felismerni... :hopp:

(egyébként azóta láttam pár rajzot is elfogadni... De azok jogosak voltak.)
" border="0

Rounin

#221
Blame! Ova Log. 5. zárózenéje... gimme!

...

Plz?

Kicsit gugliztam, kicsit gendouztam, kicsit torrentbizbaszoltam is... de hiába. ;(

Edit: damn, ennyit erről :F Valami spanyol oldalról előbányásztam közben. :lame:

Darkstar

Kicsit visszatérve a bankkártya témára: szerintetek előfordulhat, hogy ha túl nagy felbontásban küldök be egy képet (jelen esetben 4000*3000 pixel) akkor kártyaméretűre összenyomva romlik a képminőség? Mert pl amikor a monitoromra túl nagy képet állítok be háttérnek, csúnyán recések lesznek élek.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

nemtudom, de a biztosnág kedvéért csinálj egy leméretezett képet is. Nem adtak meg hozzá ajánlott felbontást, vagy ilyesmi?

Darkstar

Minimum felbontás van meghatározva meg min/max fileméret. A nagy kép igazából egy nagyított és kicsit finomított, minőségjavított változat, teljes méretében viszont valamennyire pixeles.
Nagy
Kissebb
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Darkstar on 2007-02-05, 20:33:51
Kicsit visszatérve a bankkártya témára: szerintetek előfordulhat, hogy ha túl nagy felbontásban küldök be egy képet (jelen esetben 4000*3000 pixel) akkor kártyaméretűre összenyomva romlik a képminőség? Mert pl amikor a monitoromra túl nagy képet állítok be háttérnek, csúnyán recések lesznek élek.
Az attól függ, milyen algoritmussal méretezik le. A képszerkesztő progikkal valószínűleg lassú, de jó minőségű szűrőkkel fogsz újramintavételezni, a Windows desktop meg gondolom csak veszi minden x-edik pixelt, és az úgy csúnya. Jó ötlet lehet egy kisebb méretűt (is) küldeni.

kikuchiyo

Quote from: Darkstar on 2007-02-05, 22:17:58
Minimum felbontás van meghatározva meg min/max fileméret. A nagy kép igazából egy nagyított és kicsit finomított, minőségjavított változat, teljes méretében viszont valamennyire pixeles.
Nagy
Kissebb
Hát nemtom, ha én banki tisztviselő lennék, és ezt a képet küldenéd be nekem, már küldeném is érted a partyvant...  :__devil: :)
Failure is the default option

Darkstar

Csak az a gond, hogy a képküldés a bankkártyaigényléssel együtt történik, így sajnos nem tudok egyszerre kettőt küldeni.

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-05, 22:24:38
Hát nemtom, ha én banki tisztviselő lennék, és ezt a képet küldenéd be nekem, már küldeném is érted a partyvant...  :__devil: :)
:D

(ahogy Anon is megfogalmazta, mikor kerestem nagyobb felbontásban: lesbian loli twincest FTW ^^)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu



Cobra

Ezt komolyan gondoltad DS, hogy beveszik képnek?  :lul:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Quote from: Manitu on 2007-02-05, 22:39:32
ZOMG! sauce plz!
Nemtudom sajnos, sőt, még Anonymous sem, de erősen nyomozok. A képméret alapján valami cg set része lehet.

Quote from: Cobra on 2007-02-05, 22:40:42
Ezt komolyan gondoltad DS, hogy beveszik képnek?  :lul:
Már csak a vércsoportom nincs meg a banknak, tobb tanuval igazoltam, hogy a képfelhasználást engedélyezik a részemre, ha ezek után belekötnek abba, hogy júúúj, mit ábrázol, az a legkevesebb, hogy rájuk gyújtom a fiókot.  :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Ha jól emlékszem az is bennevan a szabályzatban, hogy mi nem lehet a képen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

#232
Benne van, de ez melyik pontjával ütközik? Közizlést nem sért, úgyis nagyon dívik a fogadjuk el a homokat irányzat (ráadásul ezesetben a tetszetősebb oldalról van szó ^^), csókolózós képet már láttam IRL emberekről is kártyán, a korukba meg nem tudnak belekötni. :) Remélem

Ed & repost
source (állítólag): Moshimo ashita ga Hare naraba (If the weather is clear tomorrow)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Mondtam én  :hopp: :hopp:
Már most látom, hogy megérte a hosszadalmas szívózást. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

A kártya idén ingyenes ha márc 1.-ig igényled.
Az elektronikus számlacsomag meg 390Ft.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

még egy indok K&H ellen:
heteket kellett nemrég vadásznom, hogy végre utamba essen egy automatájuk (azért elég sokat rohangáltam a városban, pl Mammut-ban egy darab K&H automata sincsen!), csak azért mert azt akartam, hogy ne vonjanak le pénzt az egyenleglekérdezés miatt. erre most megjön a havi összefoglaló, és lazán levontak 50 Ft-ot az egyenleglekérdezés miatt... mi a franc ez ha nem pofátlanság??

Yaten

Quote from: Darkstar on 2007-02-08, 10:29:21
Mondtam én  :hopp: :hopp:
Már most látom, hogy megérte a hosszadalmas szívózást. :D
:jee: Grat  :tezsvir:
" border="0

Darkstar

 :merci:, majd szólj, hogy neked sikerült-e. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Igénylek egy kellemes messenger programot ami nem:
-miranda
-skype
-msn

Könnyedén tudnék vele más(msn, icq, skype stb) accountokat is nézni(akárcsak a mirandánál) de azért igényes külseje legyen, de legyen annyira eltúlozva mint az msn..(annak a 80% fölösleges gomb, reklám, meg csili-vili).
Ki mit tudna ajánlani?

Cobra

Csinálj magadnak egyet :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !