Request/ Igénylések

Started by .Attila, 2005-08-23, 20:18:52

Previous topic - Next topic

.Attila

Ide jöhetnek mindenféle igénylések, amiknek nem igazán van saját, megfelelõ topicjuk.

Keresek a készülõ honlapomhoz hátteret. A honlap a japán utamról szólna, fotókat, esetleg videókat, történeteket és információkat tartalmazna.
Háttérnek Japánnal kapcsolatos képeket keresek, és anime háttérképeket ;)
Lehetnek tájképek, régi épületekrõl készült képek, vagy ami eszetekbe jut/találtok és úgy gondoljátok, hogy beillene egy ilyen honlapra.
Most konkrét ötletem is van: egy kép, ami a cseresznyefa virágzását, ill. ahogy ami a sakura szállongását mutatja.

Elõre is köszönöm a segítséget :)

.Attila

Már most látom, hogy ez egy halott topic lesz...

Úgy tûnik segítséget nem kapok, továbbá nincs is nagyon kedvem napokat foglalkozni azon, hogy csak a design meglegyen.
Ezért keresek kész honlap design-okat, amiket már csak meg kell tölteni tartalommal. Dreamweaver MX-hez, vagy bármihez, csak akkor mondjátok, mikhez van.

Kvikveg

#2
Heee, en meg nem is olvastam ide!!!
Majd keresek en neked! (Na most jol bevallaltam... :eeek: )
Csak azt gondold ki majd, hogy milyen szerkezetu honlapot akarsz. Milyen szekciokat, stb. A tobbivel (html, php, mysql, css, design) en boldogan eltokoreszek. Ahogy a megrendelo ohajtja. :D

edit: tudok scannelni kivvalo naptarkepeket is. De azert majd te is szorgalmasan fenykepezzel odakint!
Ha kapcsolatban tudunk maradni, akkor megoldhato a folyamatos frissites/modositas. Naplot tudok irni neked, az nem gond. Marmint naplo-php-t, hogy fel tudd rakni a szovegeidet egyszeruen. Persze lehet, hogy lama vagyok, es boven van keszen olyan ami neked jo, de meg nem neztem/neztel utana... (kvazi blog)
Most meg van idom megirni, osszel mar lehet, hogy dolgozok, de segiteni akkor is tudok.  :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xaga

Én is cask most vettem észre a threadet :)

Képhez rögtön webshots oldala ugrik be ott biztos találsz szép képeket japánról az igyenes reggeléssel 800x600 felbontásban lehet leszedni képeket.

Gyors képgaléria generáláshoz pedig talán ImageSite Pro hangzik igéretesnek ami igy gyorsan tud komplet oldalakat létrehozni.

sirtomi

#4
A napló készítéshez is van sok kész progi, amit csak be kell illeszteni az oldalba és formázni.
Érdemes szétnézni a sourceforge.net -en ilyesmi php scriptek után.

Edit: php programozásban én is tudok segíteni, hiszen ezzel dolgozom  :rolleyes:

Xaga

Quote from: sirtomiÉrdemes szétnézni a sourceforge.net -en ilyesmi php scriptek után.

akko inkább má hotscripts.com

sirtomi

Quote from: Xagaakko inkább má hotscripts.com
Az se rossz :)
Elég sokat lehet találni google-lel is.

.Attila

#7
Köszönöm szépen a segítõkészséget :)
Az oldal alapvetõen arra lenne, hogy képeket, ill. videokat tároljak rajta, valamint legyen rajta egy napló, amibe írhatok ezt-azt.
Az a napló php az kéne :)
A képszekcióra kéne vmi gallery féle, thumbnailekkel.
Video nem is biztos, hogy lesz (attól függ tudok-e videokamerát megengedni majd magamnak vagy sem). De szerintem az egyszerû linkekkel lesz megoldva.

Az elsõ probléma most az, hogy hogyan nézzen ki alapból az oldal :S

edit: Xaga, mi ez a webshots software?

Xaga

Quote from: Bonci: Xaga, mi ez a webshots software?

Rég használtam megwan annk már 2+ éve is de azota is küldik a hírlevelet és még az accountom is müxik :) A progi egyszerü photo managger amivel háttérnek lehet beállítani a leszedet képeket vagy screensavernek azt viszont nem tudom hogy ki lehet e szedni a képeket wagy csak a webshots szoftvere képes megnyitni én abban a hitben vagyok hogy igen de lehet tévedek.

.Attila

Semmi egyéb nem mászik fel a gépemre, csak ez a szoftver?

Xaga

#10
Quote from: BonciSemmi egyéb nem mászik fel a gépemre, csak ez a szoftver?

Letöltési ablaknál kijelentik:

QuoteThe Webshots Desktop software does not contain spyware or adware of any kind.

It does not install any tracking software on your system, or collect personal information about you and your browsing habits. Webshots software does not "spy" on other programs you run or web sites you visit. We also don't serve monitor usage or serve ads from the client software. The Webshots software does not come bundled with any third party software.

Szoval szerintem biztos nem.

EDIT: megnéztem nem lehet kiszedni a képet  normális eszközökkel (printscreen gomb még mindig segít) pedig wan pár jó képük :(

EDIT2: Ez pl SZVSZ egy nagyon szép kép föleg ha 1600x1200 felbontásban le tudnám szedni >>Link <<

.Attila

Okok, biztos ami sicher, megkérdeztem :merci:

Meske

Komplett honlap design-okat találhatsz a http://pirkadat.uw.hu és a http://www.freewebstuff.be/ oldalakon, ha esetleg érdekel. :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

.Attila

Quote from: MeskeKomplett honlap design-okat találhatsz a http://pirkadat.uw.hu és a http://www.freewebstuff.be/ oldalakon, ha esetleg érdekel. :)
Köszönöm, átböngészem :)

.Attila

A pirkadat.uw.hu nagyon jó Meske, köszi :merci:
A Megasite 1.0-át néztem, szolid, de azért szép. De nagyon örülnék neki, ha megmondanátok a véleményeteket, hogy szerintetek melyik lenne a legjobb, elvégre nem én fogom böngészni a honlapot :)

Xaga

Quote from: BonciA Megasite 1.0-át néztem, szolid, de azért szép. De nagyon örülnék neki, ha megmondanátok a véleményeteket, hogy szerintetek melyik lenne a legjobb, elvégre nem én fogom böngészni a honlapot :)

Nem rosz az a Megasite 1.0 de nekem Dinamik5 jobban tetszik csak azt a belépés oldalt kéne kivenni belõle+ a legfölsö képet lecserélni.

.Attila

Valóban jó, csak bal oldalt a hivatkozások nem tetszenek, bár esetleg át lehet alakítani.

sirtomi

Quote from: BonciValóban jó, csak bal oldalt a hivatkozások nem tetszenek, bár esetleg át lehet alakítani.
Biztos át lehet alakítani.
Nekem tetszik a Megasite 1.0 :)

UfoZ

Ha jól látom blog szoftvert keresel?

Az ilyen hotscriptes francok helyett érdemes kipróbálni egy teljes csomagot, pl itt van egy jó lista,  én névrõl a MovableType-ot ismerem de gondolom a többi is hasonló.

Én is valószínúleg átpofozom a saját blogomat egy kicsit, hogy lehessen fotókat felrakni vagy ilyesmi. Design kb nulla :)

.Attila

Dreamweaverrel simán lehet alakítgatni, ha vki ért hozzá :D
Elsõ problémám itt: a képtár pop-uppal van megoldva. Én sosem komáltam a pup-upokat. Van egy másik html-es megoldás, ott átvált az oldalról a képre, de nekem ez sem szimpatikus.
Tud vki egy olyan megoldást, ami pl. hasonlít a winfos intézõ diafilmjére? (kijelölt kép nagyban, többi kicsiben (thumbnail) alul)
Rákattintva a nagy képre ugrana elõ az eredeti nagyságú kép egy pop-up ablakban. Ha vki csak képeket akar böngészni, akkor ne kelljen pop-upokkal szórakoznia.
Túl sokat kérek? :)

sirtomi

Quote from: BonciDreamweaverrel simán lehet alakítgatni, ha vki ért hozzá :D
Elsõ problémám itt: a képtár pop-uppal van megoldva. Én sosem komáltam a pup-upokat. Van egy másik html-es megoldás, ott átvált az oldalról a képre, de nekem ez sem szimpatikus.
Tud vki egy olyan megoldást, ami pl. hasonlít a winfos intézõ diafilmjére? (kijelölt kép nagyban, többi kicsiben (thumbnail) alul)
Rákattintva a nagy képre ugrana elõ az eredeti nagyságú kép egy pop-up ablakban. Ha vki csak képeket akar böngészni, akkor ne kelljen pop-upokkal szórakoznia.
Túl sokat kérek? :)
Nem kérsz sokat, erre is vanank biztos kész megoldások, hasonló szerintem nekem is van itthon. Kicsit átkéne pofozni a php-t és jó is lesz. Csak megkell keresnem.
Ha talál valaki valami jót akkor szóljon, engem is érdekel, de azért megkeresem az enyémet :)

Meske

A Megasite nekem is tetszik! :)
Quote from: BonciDreamweaverrel simán lehet alakítgatni, ha vki ért hozzá :D
Elsõ problémám itt: a képtár pop-uppal van megoldva. Én sosem komáltam a pup-upokat. Van egy másik html-es megoldás, ott átvált az oldalról a képre, de nekem ez sem szimpatikus.
Tud vki egy olyan megoldást, ami pl. hasonlít a winfos intézõ diafilmjére? (kijelölt kép nagyban, többi kicsiben (thumbnail) alul)
Rákattintva a nagy képre ugrana elõ az eredeti nagyságú kép egy pop-up ablakban. Ha vki csak képeket akar böngészni, akkor ne kelljen pop-upokkal szórakoznia.
Túl sokat kérek? :)
Ilyesmit, asszem a tripod tud csinálni. itt van egy példa album. :)
Ha más nem, az oldal forrásának megtekintésével ki lehet másolni a képtárat... :p

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

sirtomi

Quote from: MeskeA Megasite nekem is tetszik! :)
Ilyesmit, asszem a tripod tud csinálni. itt van egy példa album. :)
Ha más nem, az oldal forrásának megtekintésével ki lehet másolni a képtárat... :p
Maga a php program nem jelenik meg a forrásban, csak a végeredmény html :(

.Attila

Tudjátok mit, hagyjátok. Az egész Megasite html-re épül, belekeverni php-t... néztem scripteket, azok saját skinnel rendelkeznek, én meg nem szeretném, hogy elüssön a gallery az oldaltól. Jó lesz ez a html-es megoldás is, már csak azt kéne megoldani, hogy egy albumon belül úgy tudjam elosztani a képeket, hogy lapozni lehessen. Vagy hamár lapozni akarok, akkor az egy újabb html oldal?

Moha

Igen, szerintem a lapozáshoz már új oldal kell, ha sima html-ben dolgozol. Bár esetleg javascript-ben is meg lehet oldani, nem tudom.

Nekem volt egy progim, amit még a KGNE képek albumba rendezéséhez írtam, és html lapokat generált a képeknek, azt elõkereshetem ill. írhatok egy egyszerû gallery készítõt neked.

.Attila

Jelenleg semmit nem tudok a honlapkészítésrõl, úgyhogy csak azt tudom mondani, hogy olyan gallery kéne, ami a fenti oldal skinjét használja ;)

Kvikveg

Quote from: BonciJelenleg semmit nem tudok a honlapkészítésrõl, úgyhogy csak azt tudom mondani, hogy olyan gallery kéne, ami a fenti oldal skinjét használja ;)
Linkeld be legyszi, hulla faradt vagyok.
En ilyet: http://allatvedok.uw.hu/index.php tudtam nullarol irni, szoval nem hinnem, hogy gond lenne a tiedet kipofozni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: KvikvegLinkeld be legyszi, hulla faradt vagyok.
En ilyet: http://allatvedok.uw.hu/index.php tudtam nullarol irni, szoval nem hinnem, hogy gond lenne a tiedet kipofozni.
http://pirkadat.uw.hu/letoltesek/MegaSite1.0/index.html
http://pirkadat.uw.hu/indexweblapok.php itt a Megasite 1.0 nevezetû honlap design lenne az.

sirtomi

Quote from: KvikvegLinkeld be legyszi, hulla faradt vagyok.
En ilyet: http://allatvedok.uw.hu/index.php tudtam nullarol irni, szoval nem hinnem, hogy gond lenne a tiedet kipofozni.
Nekem erre ez jön:
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'allatvedok'@'192.168.0.2' (using password: YES) in /mnt/ultraweb/a/al/allatvedok/index.php on line 8
Unable to select database

:)

JaFaR

Quote from: BonciAz oldal alapvetõen arra lenne, hogy képeket, ill. videokat tároljak rajta, valamint legyen rajta egy napló, amibe írhatok ezt-azt.
Öööö..... nem akarok beleszólni, de sztem erre elég ha csinálsz egy freeblog vagy egy MSNSpaces accot.