Main Menu

Japán játékok

Started by gr33n, 2005-09-15, 14:44:03

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Alkyra on 2008-03-24, 21:05:25(legalább hallanám Rint nyögcsédelni.  :whoah: :whoah:)
perv.
ez aztán tényleg fontos szempont :D :ejnye:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Alkyra


Én

Én most nagyba anyázok, mert áramszünet volt és tekerhetek a tsukihimében jóóóóóó sokat, mert elég rég mentettem. :Eztneked: Egyébként marhára tetszik, ha ugyanolyan színvonalon lenne megvalósítva, mint a F/SN, túl is szárnyalná a szememben. Így csak ugyanolyan faszás.

Alkyra

Quote from: Én on 2008-03-25, 00:00:08
Én most nagyba anyázok, mert áramszünet volt és tekerhetek a tsukihimében jóóóóóó sokat, mert elég rég mentettem. :Eztneked: Egyébként marhára tetszik, ha ugyanolyan színvonalon lenne megvalósítva, mint a F/SN, túl is szárnyalná a szememben. Így csak ugyanolyan faszás.

A tsukihime az jóóóó. Én főleg a főhősnőt imádtam benne.:) S Shiki se töketlen, mint Shirou..(de a "hárem-mirigy" az neki is megvan)

Zen

Tényleg, a F/SN is képregényszerűen van tálalva, nem? Akkor akciójelent hogy van benne? Vagy azt nem mutatják?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

#605
Van benne sok részlegesen meganimált jelenet, az akciójelenetek úgy mennek, hogy pillanatképek meg bevillanások meg csatazaj. Ennek ellenére, nekem sokszor még az animénél is jobban tetszett, jól van megcsinálva. :jee:
(Mint amikor könyvet olvasol, abban is vannak akciójelenetek, csak itt pár kép meg animáció meg zene is.)

Alkyra

Quote from: Én on 2008-03-25, 11:58:40
Van benne sok részlegesen meganimált jelenet, az akciójelenetek úgy mennek, hogy pillanatképek meg bevillanások meg csatazaj. Ennek ellenére, nekem sokszor még az animénél is jobban tetszett, jól van megcsinálva. :jee:
(Mint amikor könyvet olvasol, abban is vannak akciójelenetek, csak itt pár kép meg animáció meg zene is.)

/nod
rh
Jah. Ez egy vizuális könyv. Ahogy Én kolléga írta, képekkel s hangokkal illusztrálja a jeleneteket, de főleg inkább leírja, hogy mi történik.
Nekem ez bőven elég mondjuk.:)

btw. most tartok ott hol Saber okát megtudjuk a Holy Grail War-ra.Oo[spoiler] s többek közt azt is, hogy Ő még nem halt meg tulajdonképpen s nem olyan mint a többi Servant.[/spoiler]
Bonyolult, de nagyon bírtam. Ez azt hiszem még az anime-ben sem volt benne...(bár már rég láttam az anime-t szal nem biztos.:))
Egyb. ez egyre szomorúbb.
UBWben még a végén is voltak poénok.(pl amikor Shirou "szövetséget" köt Lancerrel az Einsenberg erdőben s ha azt a választ adod, hogy "Oké, de csak egy feltéttelel" akkor lehet mosolyogni egy nagyot.^^)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Alkyra on 2008-03-25, 12:44:51Ez azt hiszem még az anime-ben sem volt benne...(bár már rég láttam az anime-t szal nem biztos.:))
de benne van :) felébred az egész történés után a kerek erdő kellős közepén :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-25, 16:52:49
de benne van :) felébred az egész történés után a kerek erdő kellős közepén :D
[spoiler][/spoiler]
Erre nem emlékszem, miután ébred fel az erdőben? :punny: Vagy hogy mikor elájulva volt és Shirou vitte a karján, akkor álmodta?
Amúgy Breaking News: a Tsukihimében mindenki hatalmas arc. :rotfl:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Én on 2008-03-25, 16:56:44Erre nem emlékszem, miután ébred fel az erdőben? :punny: Vagy hogy mikor elájulva volt és Shirou vitte a karján, akkor álmodta?
Amúgy Breaking News: a Tsukihimében mindenki hatalmas arc. :rotfl:
nem. MIUTÁN eltűnik a valódi világban, még látszik ahogy felébred az erdőben. vaz utolsó rész :D de ne itt poffoljunk má :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

#610
ÓÓÓÓóóóóuóóuóuuuuhhóóó... ja hogy az. Az tényleg benne van, mondjuk Alkyra lehet arra gondolt, hogy a játékban jóval a legvége előtt kiderül, ha jól emlékszem, az a jelenet pedig csak az epilógus.
[spoiler]Nem is off, hö. :D[/spoiler]
ED: I lol'd hard
Amúgy a végefele jobb ez a Tsukihime, komolytalannak gondoltam a 9-10. napig, de kezd komoly lenni. A szereplők sokkal elhatározottabbak és nem félnek kimondani a dolgokat, ami jó. Shiki néha egy kibaszott állat, de nem baj. Még csak az 1. route, és még enek sincs vége... :jee: :hopp:


Szerk&repost

Sue-key-he-may Arcueid route

Hát... erről most nem igazán tudok jót írni. Túl könnyű lenne olyan kifejezéseket használni, mint epic winrar, vagy pure awesomeness, de it nem arról van szó, hogy annyira lebilincselő a történet, gyönyörű a grafika, vagy mély a mondanivaló: ezt a VN-t a szereplők teszik olyan tökéletessé, amilyen, és ez kurva jó. Gyakorlatilag egyszer sem volt olyan, hogy nem értettem együtt a szereplők döntéseivel, ha meglepő volt, azt is megértettem, és a személyiségük mindenk lebilincselő volt, habár mélyeben még csak kettőt, felületesen pedig egyet ismertem meg. Shiki nekem abszolút kedvenc férfi főszereplőm lett, határozott, ha kell kemény sőt kegyetlen fellépésű, persze emellet érzelmileg sem épp 0, de ami a legfontosabb: sosem hazudik magának, akármiről is van szó, ha álmokba ringatná magát, azonnal helyrepofozza ott benn a dolgokat. A végén, mind a harcnál, mind az epilógusban, olyan cool, hogy az nem igaz. Arcueid-et egy kicsit túl moe-nek ítéltem egészen addig, amíg meg nem tudtam a hátterét, azután már egyből másképp vélekedtem róla. Külön tetszett még az, hogy itt a szerelmesek tényleg összejönnek, őszinték egymáshoz, van rendesen romantika, meg minden, ami köll, még a H-jelenet is tetszett. Lényeg a lényeg, hiába a néha QUALITY grafika, a rövid történet, és sajnos a beépített zene hiánya, 10/10-et kap nálam, és főleg a karakterek miatt beelőzi a Fate/Stay Night-ot a szememben (A harcokat nem, azokat nehéz túlszárnyalni :angyali: ). Remélem a többi route sem okoz csalódást, az ajánlásokat figyelembe véve Akihával folytatom, alvás helyett.

(Amúgy néztem képeket animuból, sokan mondták, hogy szebbek a karakterek. Nem mondom néhány dolog szebben van rajzolva, de akinek az az elcseszett karakterdizájn jobban tetszik, annak ezt javaslom: :) )

Alkyra

#611
Öö....Kell a zene?:) Mert nekem megvan.^^ Van háttérzenéje a játéknak, csak külön be kell rakni.
Nem emlékszel, mikor azt írtam, pont ebbe a topikba, hogy FSNben, mikor a tévét nézik a Tsukihime zenéje megy?XD

edit: a readme jében megtalálod, hogy miként is kell belerakni.(ha jól emlékszem, csak egy könyvtárat kell csinálni s abba belepakolni a számokat s kész)

edit2: tessék itt a zenéje kiszedve. a readmben le van írva, hogymit is kell csinálni vele. ez már a grabelt változat. ahogy fentebb írtam ezt már csak be kell rakni egy könyvtárba s menni  fog a dolog gond nélkül. jó játékot!:)

Én

Jaja tudtam, hogy van zenéje, csak lusta voltam előkeresni.
Quote from: Alkyra on 2008-03-28, 09:03:58
edit2: tessék itt a zenéje kiszedve. a readmben le van írva, hogymit is kell csinálni vele. ez már a grabelt változat. ahogy fentebb írtam ezt már csak be kell rakni egy könyvtárba s menni  fog a dolog gond nélkül. jó játékot!:)
:hail:

Flaser

Úgy tűnik, hogy a Mirrormoon gyorstüzelő üzzemmódba kapcsolta a Nova Canon-jat:
Felrektak egy vadiúj játékot (most nem csak a fordítást) ill. elkészítették az Utawarerumono-hoz is a PS2-es voicepatch-et.

Csatolva felrakom a szükséges voice file (csak hangok, nem teljes PS2-es iso) torrentjét a hongfire-ről.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Alkyra

Quote from: Flaser on 2008-03-28, 20:30:12
Úgy tűnik, hogy a Mirrormoon gyorstüzelő üzzemmódba kapcsolta a Nova Canon-jat:
Felrektak egy vadiúj játékot (most nem csak a fordítást) ill. elkészítették az Utawarerumono-hoz is a PS2-es voicepatch-et.

Csatolva felrakom a szükséges voice file (csak hangok, nem teljes PS2-es iso) torrentjét a hongfire-ről.

:hail:

Én

Braktam ezt a tsukihime zenét, de assem maradok a Rammsteinnál, nayon nem tetszett... :frown:
Asszem tartok egy is szünetet egyébként, aRcueid route után most nem akarok másikat. :szemuveges:

Alkyra

#616
a voice-patchet az utawarermonohoz kipróbáltam s szépen működik.
mindenkinek ajánlom. sokkal jobb a játék így.


Quote from: Én on 2008-03-29, 14:22:48
Braktam ezt a tsukihime zenét, de assem maradok a Rammsteinnál, nayon nem tetszett... :frown:
Asszem tartok egy is szünetet egyébként, arcueid route után most nem akarok másikat. :szemuveges:

nemtom, nekem tettszik. olyan melankólikus. illik hozzá.(gyilkos, hideg hangulat ami végigkíséri az egész könyvet)
Egyb. vicces, hogy pont ezt írod, mert anno Én is így voltam s az lett belőle, hogy a mai napig nem voltam még más route-on.XD
Most álltam Neki ismét, hogy megcsináljam az Akiha routeot(nem vok onee-chan/onii-chan fan, de láttam pár képet amin meglehetősen faszán nézett ki Akiha s az inspirál most:))

akiha route után meg ismét végigviszem a FSN UBW routetot...(szeressük Rint, na^^)
Nem fogok unatkozni az biztos.:) közben meg persze játszom az Utawarerumonoval(voice patch óta nagyot növekedett a játék a szememben.:))

Talán nem éppen a legjobb ötlet vizsgaidőszak előtt, zh időszakban ilyesmit csinálni, de ráérek diplomázni.  :lul:

edit: no, végigvittem mind2 Akiha routetot. Sajnos mindkét végkifejlett szomorú.
[spoiler]Egyikben feláldozod magad, hogy Akiha visszatérjen s normális életet éljen a másikban nem teszed s Akiha elveszti elméjét s csak reménykedsz, hogy egy nap visszaváltozik egy vérszopó dögből normális emberré.[/sppoiler]

Manitu

Key + Ryukishi07 = ? [^]
Na erre kíváncsi leszek, bár gyanítom eltart még egy darabig, mire japán tudás nélkül is játszható lesz, tekintve, hogy még csak most fejlesztik. Már csak a KoyAni hiányzik a sorból, hogy animét csináljon belőle :)


Dreamcleaver

Quote from: Manitu on 2008-04-07, 23:17:08
Key + Ryukishi07 = ? [^]
Na erre kíváncsi leszek, bár gyanítom eltart még egy darabig, mire japán tudás nélkül is játszható lesz, tekintve, hogy még csak most fejlesztik. Már csak a KoyAni hiányzik a sorból, hogy animét csináljon belőle :)

Mivel a játékkal nem fogok játszani ezért anime DO WANT!  :D Bár az időbaszkurálós sztorik nem a kedvenceim, de Key/KyoAni eddig mindig Epicet alkotott.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Licht


Flaser

Quote from: Alkyra on 2008-03-29, 15:48:13
a voice-patchet az utawarermonohoz kipróbáltam s szépen működik.
mindenkinek ajánlom. sokkal jobb a játék így.


Quote from: Én on 2008-03-29, 14:22:48
Braktam ezt a tsukihime zenét, de assem maradok a Rammsteinnál, nayon nem tetszett... :frown:
Asszem tartok egy is szünetet egyébként, arcueid route után most nem akarok másikat. :szemuveges:

nemtom, nekem tettszik. olyan melankólikus. illik hozzá.(gyilkos, hideg hangulat ami végigkíséri az egész könyvet)
Egyb. vicces, hogy pont ezt írod, mert anno Én is így voltam s az lett belőle, hogy a mai napig nem voltam még más route-on.XD
Most álltam Neki ismét, hogy megcsináljam az Akiha routeot(nem vok onee-chan/onii-chan fan, de láttam pár képet amin meglehetősen faszán nézett ki Akiha s az inspirál most:))

akiha route után meg ismét végigviszem a FSN UBW routetot...(szeressük Rint, na^^)
Nem fogok unatkozni az biztos.:) közben meg persze játszom az Utawarerumonoval(voice patch óta nagyot növekedett a játék a szememben.:))

Talán nem éppen a legjobb ötlet vizsgaidőszak előtt, zh időszakban ilyesmit csinálni, de ráérek diplomázni.  :lul:

edit: no, végigvittem mind2 Akiha routetot. Sajnos mindkét végkifejlett szomorú.
[spoiler]Egyikben feláldozod magad, hogy Akiha visszatérjen s normális életet éljen a másikban nem teszed s Akiha elveszti elméjét s csak reménykedsz, hogy egy nap visszaváltozik egy vérszopó dögből normális emberré.[/sppoiler]

Ha játszottal a Kagetsu Tohya-val, akkor lesz ott egy scenario; ami ezt a "True End"-et folytatja....azaz Akiha azon kevés szereplők egyike ahol a "True End" végül is "Good".
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Alkyra

Quote from: Flaser on 2008-04-08, 08:37:46
Quote from: Alkyra on 2008-03-29, 15:48:13
a voice-patchet az utawarermonohoz kipróbáltam s szépen működik.
mindenkinek ajánlom. sokkal jobb a játék így.


Quote from: Én on 2008-03-29, 14:22:48
Braktam ezt a tsukihime zenét, de assem maradok a Rammsteinnál, nayon nem tetszett... :frown:
Asszem tartok egy is szünetet egyébként, arcueid route után most nem akarok másikat. :szemuveges:

nemtom, nekem tettszik. olyan melankólikus. illik hozzá.(gyilkos, hideg hangulat ami végigkíséri az egész könyvet)
Egyb. vicces, hogy pont ezt írod, mert anno Én is így voltam s az lett belőle, hogy a mai napig nem voltam még más route-on.XD
Most álltam Neki ismét, hogy megcsináljam az Akiha routeot(nem vok onee-chan/onii-chan fan, de láttam pár képet amin meglehetősen faszán nézett ki Akiha s az inspirál most:))

akiha route után meg ismét végigviszem a FSN UBW routetot...(szeressük Rint, na^^)
Nem fogok unatkozni az biztos.:) közben meg persze játszom az Utawarerumonoval(voice patch óta nagyot növekedett a játék a szememben.:))

Talán nem éppen a legjobb ötlet vizsgaidőszak előtt, zh időszakban ilyesmit csinálni, de ráérek diplomázni.  :lul:

edit: no, végigvittem mind2 Akiha routetot. Sajnos mindkét végkifejlett szomorú.
[spoiler]Egyikben feláldozod magad, hogy Akiha visszatérjen s normális életet éljen a másikban nem teszed s Akiha elveszti elméjét s csak reménykedsz, hogy egy nap visszaváltozik egy vérszopó dögből normális emberré.[/sppoiler]

Ha játszottal a Kagetsu Tohya-val, akkor lesz ott egy scenario; ami ezt a "True End"-et folytatja....azaz Akiha azon kevés szereplők egyike ahol a "True End" végül is "Good".
Nem játszottam. Tudnál linket adni hozzá? Mi ez a cucc egyáltalán?

Flaser

#622
A következők mind egy közös világban játszódnak, ezt ugyan a Type-MOON alkotta, de többnyire csak Nasuverse-nek hívjuk (Kinoko Nasu az író után).

Miből mi van?

A Tsukihime-ből játék (PC-s), manga és anime is van.
A Kagetsu Tohya-ból csak játék (PC-s) van, s ez a Tsukihime első fandisc-je.
   (Akárcsak a Fate/Hollow Ataraxia-ban itt is egy "ál/illúzióvilágból kell kijutni).
A Tsukibako a Tsukihime különleges kiadása volt, ami a Tsukihime és a Kagetsu Tohya játékokon kívül tartalmazott egy Plus+Disc-et.
   (A Plus+Disc lemezen lévő játék két melléktörténetet tartalmaz a Tsukihime szereplőivel)
A Melty Blood-ból játék, (fighting game történettel!), és manga van.
   (Ez a Tsukihime 4. (el nem készített) szkenáriójának (Satsuki) a folytatása. {Yeah, the Nasuverse IS weird!})
A Fate/Stay Night-ból játék (PC-s H-game, PS2-re non-H game AKA F/SN: Realta Nua), manga és anime van.
A Fate/Hollow Ataraxia-ból csak játék (PC-s) van, s ez a Fate/Stay Night fandiscje.
   (Akárcsak a Kagetsu Tohya-ban itt is egy "ál/illúzióvilágból kell kijutni).
A Fate/Zero-ból csak könyv van.
   (Ez a Fate/Stay Night előzménye a 4. Grál háború története.)
A Kara no Kyokai-ból könyv van,  és hamarosan (szept.) kijön az egész estés anime mozi.

Fordítások

Játékok

A Tsukihime PC-s játék teljes egészében le lett fordítva, patch: http://www.mirrormoon.org/
A Kagestu Tohya PC-s játék teljesen le lett fordítva, patch: a Best's Lair forumon.
A Tsukibako csomag Plus+Disc-e teljes egészében le lett fordítva, patch: http://www.mirrormoon.org/
A Melty Blood PC-s játék teljes egészében le lett fordítva, patch: http://www.mirrormoon.org/
A Fate/Stay Night PC-s játék 1. és 2. szkenáriója lett lefordítva, s készül az utolsó is, patch: http://www.mirrormoon.org/
A Fate/Hollow Ataraxia PC-s játék fordítás alatt van, ezt itt: a Best's Lair forumon lehet megnézni.

Manga

A Tsukihime manga licenszelt és értelemszerűen lefordított. J-F-Google-It.
A Melty Blood manga kiadás és fordítás alatt áll és, részben itt: a Bloodstained Alley-ben és itt: a Beast's Lair forumon érhető el, továbbá rendszeresen feltöltöm az új részeket a Usteam-re.
A Fate/Stay Night manga kiadás és fordítás alatt áll és itt: a Beast's Lair forumon érhetők el a friss részem, amiket rendszeresen feltöltök a Usteam-re.

Könyvek

A Fate/Zero könyv kiadás ill. fordítás alatt áll, és itt: a Baka-Tsuki-n lehet olvasni a már elkészült részeket.
A Kara no Kyokai könyv már teljesen kész, de még mindig fordítás alatt van, itt a Baka-Tsuki-n lehet olvasni a már elkészült részeket.

Szereplők kapcsolatai a különféle művek közt:



Mi maradt ki

Különféle fighting game-ek, maga a Melty Blood is az, de nem soroltam fel a sok variációját (Act Kandenza etc.); ill. a Fate/Stay Night-hoz is van ilyen, ez a Battle Moon Wars....és még több, ill. készültek doujin-game-ek is. (Ami azért "vicces", mert maga a Type-MOON is doujin stúdiónak indult).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Alkyra

huuu király!! kösz!:)

Alkyra

Valakinek van egy walkthroughja a Kagetsu Tohya-hoz?:)

chilip

nem rakná át valamelyik moderátor egy "Nasuverse játékok" topic-ba Flaser postját?

Én

Afaik olyan nincs, de teljesen korrekt itt. Nem? Vagy miért zavar? Amúgy bennvan F/SN-ben is, de ott is jó.

chilip

F/SN is mehetne oda :D jobb egy helyen

Én

#628
Barátom, akinek itteni tevékenysége a Shana topicra korlátozódik, végre ljutott az UBW H-scenehez, érdekes, de nem meglepő reakciót produkált. :D [spoiler]Twitchblade #2 üzenete:
OH NOEEEEEEEES
Twitchblade #2 üzenete:
AN ABOMINATION, A SIN AGAINST THE GODS APRROACHES, THE FEARSOME MONSTER THAT DESTROYS REASON AND PLOT
Twitchblade #2 üzenete:
THE SHIT THAT MAKES NO SENSE
Twitchblade #2 üzenete:
THE FAIL SO IMMENSE IN IT'S FAILURE, THAT IT ECLIPSES THE WIN FOR A SHORT TIME
Twitchblade #2 üzenete:
THE HORROR ALSO KNOWN AS.......
Twitchblade #2 üzenete:
THE H-SCENE!!!1!1!!
Twitchblade #2 üzenete:
de télleg
Gyula üzenete:
mondtam
Twitchblade #2 üzenete:
most tartok még az elején
Twitchblade #2 üzenete:
de hát jaj
Twitchblade #2 üzenete:
jaj
Twitchblade #2 üzenete:
jajajajajaj
Twitchblade #2 üzenete:
komolyan, ctrl ingerem van
Twitchblade #2 üzenete:
most kapott frászt tohsaka shirou penorjának látványától
Twitchblade #2 üzenete:
ehhhh, de miért ilyen szar ez
Twitchblade #2 üzenete:
oh god, why?
Twitchblade #2 üzenete:
5 másodpercig volt az arcom az asztalon, annyira fáj
Twitchblade #2 üzenete:
krisztusom, és még el se kezdték[/spoiler]
Mentségére legyen szólva, ő a H-Failt a Type-Moonnál még az átlagosnál is kevésbé tolerálja

Xzone

Rákerestem a Soul aláírásában lévő névre, és megtetszett a dolog :)

Úgyhogy most töltöm is a Yume Miru Kusurit. Az "english version"-ben a hangok is angol nyelvűek lesznek, vagy csak a feliratok? (Remélem az utóbbi.)