Main Menu

Inu Yasha

Started by Chronos, 2003-05-26, 00:55:19

Previous topic - Next topic

Cloud

Igen, 3. részt is meglestem. :D És tényleg lett egy régi-új kardja. :D  Szintén jó rész volt halálra röhögtem magam Shippo-n meg a haverjain. :D

csacsa

Csak azt nem értem, h az ilyen Shippo-s filler dolgot benne hagyják, valamit meg ami fontos lenne azt meg egyszerűen kihagyják. tény h a mangában is szórakoztató volt ez a kis pihenő, de akkor is. :_piszka:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Cloud

Quote from: csacsa on 2009-10-22, 09:14:02
Csak azt nem értem, h az ilyen Shippo-s filler dolgot benne hagyják, valamit meg ami fontos lenne azt meg egyszerűen kihagyják. tény h a mangában is szórakoztató volt ez a kis pihenő, de akkor is. :_piszka:
Mivel mangát nem olvastam így nem tudom milyen fontos dolgot hagytak ki. Felvilágosítanál pls? :D

csacsa

#423
Quote from: Cloud on 2009-10-22, 15:26:30
Quote from: csacsa on 2009-10-22, 09:14:02
Csak azt nem értem, h az ilyen Shippo-s filler dolgot benne hagyják, valamit meg ami fontos lenne azt meg egyszerűen kihagyják. tény h a mangában is szórakoztató volt ez a kis pihenő, de akkor is. :_piszka:
Mivel mangát nem olvastam így nem tudom milyen fontos dolgot hagytak ki. Felvilágosítanál pls? :D

Nos kicsit most átfutottam azokat a manga fejezeteket, amik az animében szerepeltek, plusz a környező fejezeteket. Nos elég siralmas. ugyanis időrendben keverik igen csúnyán. ez csak egy kis szemelvény.
[spoiler]1. Kikyou ugye Midoriko lelkét magába olvasztja, erről ugye Inu-ék is tudnak, de a lényeg, hogy Kouga-val találkoznak, mikor ő még csak úton van megszerezni a Goraishi-t, és elmondják neki, h a szilánkok a lábában Midoriko akarata miatt nem képesek őt mozgásképtelenné tenni.
2. A Dragon-scaled Tessaiga ez még ugye megjelenhet
3. Byakuya of the mirror Naraku új csicskása
4. A Kongoushousa(nem tom leírni) először ezt lopja el Mouryoumaru Inu-tól és csak később harcol Sesshy-vel
5. Sesshomaru kardja a Tokijin elvileg még el sem tört. Megvan neki Kagura halálakor. Kagura halála és a Tenseiga átkovácsolása között 30! fejezet van. A harc ami a 2. részben volt, még meg sem történt. vagy ha igen akkor az összes fent említett dolog kimarad időrendileg nézve.[/spoiler]
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Cloud

Hm. Ezeket olvasva ez így kicsit gáz. :S

No mindegy megnézem sorozatot, aztán utána lehet elkezdem mangát, hogy meglássam mi maradt ki. :D

Gondolom magyar fordítást ne is keressek. :D

csacsa

van magyar fordítás csak már nem tudom a címet, de onnan kezdték fordítani, ahol az anime befejeződött.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Titkos

#426
Szerintem ne azt várjátok, hogy teljesen ugyanolyan sorrendben történjen minden, mint a mangában. 26 részbe bele se férne, a Sunrise most azzal próbálkozik, hogy a fontosabb részeket rakják bele, ezért néhol rövidítenek, sorrendet kavarnak, stb., de szvsz eddig egész jól csinálják, meg a lényeg így is átjön. :) Persze az tény, hogy aki a teljes képet akarja látni, az olvassa a mangát. Még csak az első részt láttam végig, de pl. ha ez az a Shippous hülyéskedés, amire gondolok, akkor ez a mangában sokkal később lenne időrendileg, és igazából egy nyerő ötlet volt előhozni, ugyanis a mangában már majdnem a Narakus végső fight elé rakta be Rumiko, mint 2-3 fejezetnyi időhúzást, és ott pl. már nagyon nem hiányoltuk az ilyesmit. (Az más kérdés, hogy ha már így is eleve rengeteg mindent kell 26 részbe belepréselniük, akkor inkább tényleg hagyták volna ki ezt a Shippous poénkodást teljesen, és került volna bele valami ennél fontosabb vagy jobb jelenet.) Amúgy Byakuya of the mirage, nem mirror, a támadás neve pedig Kongosouha. ;) Ja, és az ANN-es részcímek alapján pont az eheti rész lesz a Dragon Scaled Tessaiga. :D (Ezen amúgy meglepődtem, azt hittem az egész sárkánykardos arcot kihagyják, mivel tulajdonképpen semmit nem tesz hozzá a történethez, Inu használja pár démonon, aztán Rumiko is szépen "elfelejtette", és helyette jött az OP-ban is látható Black Tessaiga, ami sokkal fontosabb szerepet játszik majd.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

#427
Quote from: Titkos on 2009-10-24, 19:34:02
a Sunrise most azzal próbálkozik, hogy a fontosabb részeket rakják bele, ezért néhol rövidítenek, sorrendet kavarnak, stb., de szvsz eddig egész jól csinálják

Egész jól? Én rohadtul élvezem ezt az új sorozatot. :D Igaz, még csak két részt láttam belőle + a mangához sem tudom viszonyítani, hogy éppen mi zajlik/mit hagytak ki, de nekem spec baromira bejön ez a pörgős sztori. Jó, mondjuk az első részben lehet, hogy túlságosan is gyorsan történtek az események, de valahogy mindigis hiányoltam a cuccból ezt a fajta tempót. Szal jah: IY Final Act rocks my socks. :D (Kár, hogy Shippou és Kouga még mindig ugyanolyan irritálóak, mint voltak...)

Titkos

#428
Neked pontosan azért nem tűnik fel, mert a mangát nem olvastad. :) Ez olyan, mint a könyvből készül film, nyilván aki a könyvvel kezdett, akkor is hiányolni fog kimaradt részeket, ha amúgy a film baromi jó. Persze ezzel nem azt akartam mondani, hogy rossz lenne a Final Act, mert szerintem is király, speciel most csak azért vagyok még mindig leragadva az első résznél, mert két ZH vár rám, + valami normális subra várok. XD (Apropó, valami normális angol felirat van már a cucchoz?) Amúgy megértem ha bejön a tempó, az IY sorozat pörgősen az igazi, végülis az előző sem volt épp lassú tempójú, csak nekem kicsit hiányoznak azok a részek, amikor két harc közti megpihenés alatt azon agyalnak, hogy vajon Naraku mi a francra készül. XD (Én élveztem azokat, kövezzetek meg. XD) Ja, Kougáról: [spoiler]Emlékeim szerint már nem sokáig szerepel, a farkastemetőben megszerezte a Goraishit, ezután max 1-2 fightja lesz még, ahol a második végén Moryoumaru el is veszi tőle a szilánkokat, és ezután gyakorlatilag utoljára szerepel. Nem hal meg, semmi ilyesmi, csak nem látjuk többé, Rumikónak biztos nem volt jobb ötlete, hogyan írja ki, de megölni sem akarta. XD Aztán persze az én lyukas emlékezetem, meg a Sunrise által megkavart időrend miatt lehet, hogy az animében máshogy lesz, mert a hatodik rész már Moryoumaru halála a cím alapján, és Kouga még azelőtt lelépett a mangában.[/spoiler]
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


csacsa

#429
Félre ne értsetek. nekem is bejön ez a sorozat, csak pontosan az van, h olvastam a mangát és így zavar az időrendcsere. Mondjuk nekem a kedvenc részem az, amikor [spoiler]megjelenik Sesshomaru anyja[/spoiler]. remélem ez nem lesz a sietség áldozata.
A Shippou-s rész nekem nagyon bejött. rég nevettem ennyit bármin is. :D
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Titkos

#430
csacsa: Ööö...szerintem [spoiler]Sessh anyját rakd te is spoilerbe, eléggé az azoknak, akik még nem olvasták a mangát. ^^"[/spoiler]

Más: Na, behoztam én is a lemaradásom, és tényleg durva jó továbbra is az egész. :D A további részekben már nem is rohantak annyira, mint az elsőben, és kb. minden fontosabb dolog benne volt. :) (Sőt, itt már újra van "agyalás" is, amit az előző postomban hiányoltam. :D) Ja, ne aggódj Junchi, ha emlékezetem nem csal, ezzel le is tudták az összes olyan részt, amiben "Shippou főszereplő". XD Mondjuk Byakuya lassan jöhetne már, nem tudom mikor szándékoznak belerakni. XD Eddig egy jelenetet sajnálok, amit kihagytak, konkrétan Sessh meglepett arcára gondolok, amikor Toutosai közli vele, hogy fegyverré kovácsolja a kardot. A mangában azért látszik. :D

Ja, az AA féle verzióról: Tényleg nem rossz, csak azt sajnálom, hogy egyes neveket egy az egyben az RTL klubos fordításból vettek át, szóval a "youkai" az náluk is szellem lett démon helyett, vagy pl. a kardnál átvették a legrosszabb nevet ("Tetsusaiga"), ami onnan terjedt el, hogy az amcsik elnéztek egy kanjit, de amúgy hallani, hogy mind a magyarban, mint a japánban "Tessaigát" ordít IY. Fura volt az is, hogy a "Fuyouheki" (az a kék gömb, ami Naraku kölykénél van) náluk is csak simán "védőfal" vagy mi lett, mint az egyik angol subban. Ja, és a hármas résznél volt egy rövid jelenet, ahol nekem kockás lett a kép, de lehet már a raw is ilyen volt. Ennek ellenére összességében tényleg jó, amíg nincs valami normális angol sub, tőlük fogom szedni. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Cloud

Most csak én vagyok béna és nem találom, vagy most vasárnap tényleg nem volt új rész?

hargharg

TT-n van link rawhoz, szoval volt uj resz, csak lustak a forditok?
Btw TT-n van feliratos is. Igaz, hogy csak 1.
rofl

Cloud

#433
4. rész jó volt meg minden, de szerintem kicsit tömör rész volt. Mintha kicsit sok mindent akartak volna belezsúfolni.


ed:

5. rész:

Jó kis rész volt ismét. Bőr-tatán röhögtem mint állat. :lul:

Titkos

Én még a négyesnél tartok, és épp azt próbáltam megállapítani, hogy vajon Byakuya hangja is maradt-e a régi, mivel őt már hallhattuk a Black Tessaiga című OVA-ban. :) (És úgy hallottam, hogy igen, maradt. :D Bár a Black Tessaigából még várom a DVD ripet, a kamerás változatból elég nehéz volt kiszűrni a hangokat. XD) Ja, ha már itt tartunk: én bízom a Sunrise-ban, de azért nagyon remélem, hogy azt a fightot nem fogják kivenni, csak azért, mert "OVA-ban már megcsináltuk". Nem spoilerezek, de aki olvasta a mangát, tudja, hogy igen fontos harc.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


chilip


Titkos

Quote from: chilip on 2009-11-06, 12:29:25
byakuya?

Animében most jelent meg, lusta vagyok onnan képet keresni, de itt a manga: http://www.onemanga.com/Inuyasha/397/11/
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Cloud


chilip

ÁHÁÁÁ! fene emlékezett a nevére :D pedig mangát végigolvastam :D még én közöltem itt a társasággal hogy vége lett :D

fema

Valaki, aki követi az új sorozatot (Kanketsu-hen), tudna ajánlani nekem egy jó subber csapatot, aki nem túl lassan dolgozik és jól fordítanak? Felnéztem TT-re, találtam mindenfélét, de egyik se ismerős.  :bruhuhu:
Az első rész, az a stark is a gigantic faggot vagy mi a neve a csapatnak, abból nem találtam újat.
Szóval, ha valaki tudna ajánlani egyet, hálás lennék!  :tezsvir:

csacsa

én rákerestem és a Shins elég jónak tűnik. a részek szombaton mennek a tv-ben és hétfőn már van subos verzió tőlük.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

fema

#441
Quote from: csacsa on 2009-11-24, 22:28:16
én rákerestem és a Shins elég jónak tűnik. a részek szombaton mennek a tv-ben és hétfőn már van subos verzió tőlük.

Köszi szépen!  :merci:

Edit: a Shins az melyik csapat? :D Csak mert ehhez leginkább hasonlót csak a Shinsen-subs-t találtam, az meg nem fordít Inu Yashát :D
Edit 2: Megvan! :P

Cloud

Quote from: csacsa on 2009-11-24, 22:28:16
én rákerestem és a Shins elég jónak tűnik. a részek szombaton mennek a tv-ben és hétfőn már van subos verzió tőlük.
Nem vasárnap?

csacsa

Quote from: Cloud on 2009-11-24, 22:53:31
Quote from: csacsa on 2009-11-24, 22:28:16
én rákerestem és a Shins elég jónak tűnik. a részek szombaton mennek a tv-ben és hétfőn már van subos verzió tőlük.
Nem vasárnap?
hétfőn kerestem rá, nem tom, h vasárnap kész volt-e már.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Cloud

Quote from: csacsa on 2009-11-25, 01:45:36
Quote from: Cloud on 2009-11-24, 22:53:31
Quote from: csacsa on 2009-11-24, 22:28:16
én rákerestem és a Shins elég jónak tűnik. a részek szombaton mennek a tv-ben és hétfőn már van subos verzió tőlük.
Nem vasárnap?
hétfőn kerestem rá, nem tom, h vasárnap kész volt-e már.
Úgy értem hogy nem vasárnap megy a tv-ben az új rész?



Megnéztem utolsó két részt is. Ezek is bejönnek. Naraku megint akciózott egy kicsit.  A szerzetest sajnáltam, de izgultam hogy túlélje. Azért arra kíváncsi vagyok hogy a sorozat végére kik maradnak életben. (mangaolvasóktól köcike nem kérek választ. :D )

csacsa

Quote from: Cloud on 2009-11-28, 21:50:15
Quote from: csacsa on 2009-11-25, 01:45:36
Quote from: Cloud on 2009-11-24, 22:53:31
Quote from: csacsa on 2009-11-24, 22:28:16
én rákerestem és a Shins elég jónak tűnik. a részek szombaton mennek a tv-ben és hétfőn már van subos verzió tőlük.
Nem vasárnap?
hétfőn kerestem rá, nem tom, h vasárnap kész volt-e már.
Úgy értem hogy nem vasárnap megy a tv-ben az új rész?



Megnéztem utolsó két részt is. Ezek is bejönnek. Naraku megint akciózott egy kicsit.  A szerzetest sajnáltam, de izgultam hogy túlélje. Azért arra kíváncsi vagyok hogy a sorozat végére kik maradnak életben. (mangaolvasóktól köcike nem kérek választ. :D )
Szombaton jönnek az új részek a tv-ben. nekem is nagyon tetszett ez a rész, bát kikyo nem a kedvenc szreplőm, mégis majdnem megsirattam most h meghalt. Mangában nem érintett meg ennyire a halála. Igazság szerint most indulnak be majd durván az események. Alig tudom kivárni az új részt.... remélem nem rontották el, mert a kedvenc részem ez.  :szemuveges:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Cloud

[spoiler]Na ez az utolsó rész nagyon jó volt. Kohaku-n én nagyon meglepődtem. Azt hittem hogy vége lesz. [/spoiler]

Titkos

Cloud: [spoiler]"utolsó rész" úgy, mint vége a sorozatnak, vagy mint "legutóbbi"? Csak mert nem követem, de ha kijött végig, ideje ebből is keresnem egy végigsubolt verziót. :)[/spoiler]
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Cloud

Quote from: Titkos on 2010-02-25, 20:19:50
Cloud: [spoiler]"utolsó rész" úgy, mint vége a sorozatnak, vagy mint "legutóbbi"? Csak mert nem követem, de ha kijött végig, ideje ebből is keresnem egy végigsubolt verziót. :)[/spoiler]

Az aktuális rész. A 20.epizód. Még nincs vége.

Cloud

Inuyasha The Final Act


Na végignézve összes rész.

Nagyon jó sorozat volt, méltó folytatása az előzőnek. Az elején kicsit furcsa volt nekem hogy ilyen tömör az egész, de idővel megszoktam. Tetszett a befejezés is, lezártak mindent amit csak lehetett.

Nem ismerem mangát, nem tudom mik maradtak ki, valszel jópár dolog, de szerintem a teljes történet így teljes. :)