Main Menu

Berserk (!spoilerek!)

Started by tomipark, 2006-01-12, 00:13:06

Previous topic - Next topic

blackronin

#300
Quote from: szpeter on 2016-09-16, 22:34:19
Elég furcsa neve lett végül a legújabb Berserk videójátéknak (mintha Berserk lenne a főszereplő neve  :confused:), de kaptunk egy rendes trailert végre:
BERSERK AND THE BAND OF THE HAWK
Megjelenés 2017. Februárjában, PS4-re fizikai, míg Ps Vita-ra (valószínűleg) és PS3-ra (biztosan) digitális formában érkezik majd. Alapból járni fog hozzá egy Caska "fürdős" jelmezváltozat...   :lul:
A cím annyira nem vészes... végülis benne van a lényeg.  :P
Annak viszont nem örülök, hogy 2017. februárig húzták a megjelenést.
Ha cserébe jobb lesz a játék a reméltnél, akkor megbocsátom.  ::)

Berserk 2016. összefoglaló
Véget ér az új sorozat első évada.
A kezdeti véleményem pedig nem sokat változott.
Maga nemében viszonylag élvezetes volt, köszönhetően a remek alapanyagnak.

DE sajnos a rendezés, a gyakran szánalmas CGI és a bizonyos részek kihagyása rányomta a bélyegét a sorozatra.
Ellenben a szinkronhangok, a zene és a hangulat jobb lett a vártnál, ezek segítettek "átveszélni" a részeket.

Számomra nem adható pontszám az anime-re, mert a Berserk ennél többet érdemelt volna.
Jön majd a második évad, amivel kapcsolatban a következőket tudom ajánlani a készítőknek:
1. A CGI-t javítsák vagy vegyék le minimálisra.
2. Több kézzel rajzolt kép és animáció.
3. Ragaszkodjanak az alapanyaghoz 100%-ban.
4. Normális rendezést, ne "rohanjanak" annyira.

Ha az OPM-hez hasonló útat követték volna, akkor most mindenki ezen a Berserk feldolgozáson áradozna!

szpeter

Ne számíts többre egy agyatlan hack and slash-nél, ahol az 500 ellenfél a pályán kb annyira számít mintha papírból lennének. :D Engem a cutscene-k érdekelnek főleg, meg hát, azért a maga módján élvezetes lesz Gutts-al végigküzdeni démonok hordáin. Ennyi, ennél többre nem számítanék.

Nem hittem volna amúgy, hogy lesz folytatás. Blackroninnal egyetértek, illetve szerintem lehetne értékelni, de minek? 10/5 mert legalább jó az alapanyag és elfogadható/néha élvezhető? 10/6 mert Berserk animét kaptunk végre? 10/0 mert ilyen animét kaptunk Berserk néven...? :D Objektíven nézve még lehet, hogy egy oké kategóriába beillene, ahogy néztem a mangát nem ismerő júzereknek bejött javarészt a dolog, várják a folytatást. Ezek szerint amúgy februárban játék, tavasszal (valamikor?) pedig anime. 2017 a Berserk éve lesz, remélem. :P

QuoteHa az OPM-hez hasonló útat követték volna, akkor most mindenki ezen a Berserk feldolgozáson áradozna!
Volna, volna... nem az lett, és ha zöld utat kapott ezek után egy második évad, akkor szerintem a továbbiakban sem lesz változás. A boszis erdő nem nézett ki rosszul mondjuk.
Addig is, megtiszteltetés volt önökkel együtt szörnyülködni a CGI-on. :szemuveges: :lul:

blackronin

Quote from: szpeter on 2016-09-18, 00:41:40
Ne számíts többre egy agyatlan hack and slash-nél, ahol az 500 ellenfél a pályán kb annyira számít mintha papírból lennének. :D Engem a cutscene-k érdekelnek főleg, meg hát, azért a maga módján élvezetes lesz Gutts-al végigküzdeni démonok hordáin. Ennyi, ennél többre nem számítanék.
Nekem anno megvolt a Dreamcast-es és a PS2-es Berserk játék is, mindkettőt végigjátszottam.
Ott se szólt másról a játék, mint menni a pályán és legyilkolni 500 ellenfelet...
De olyan hangulata (Guts-sal csapkodni mekkora királyság már!) és zenéje volt, valamint a grafika (akkori viszonylatban) fenomális volt.
A cutscene-ek ütöttek, pedig az anime után még kevésbé ismertem a mangát.

Szóval nem egy komplex szerepjátékot várok, nekem bőven elég ha olyan jó lesz, mint a régi játékok.  :smile:

blackronin

Egy újabb gameplay videó az új játékból:
https://www.youtube.com/watch?v=xKe8lmIftC8

Nagyon várós lesz!  :whoah:
Külön örülök, hogy ennyi karakterrel lehet benne játszani.

blackronin

#304
Az első BD kiadásról szóló videó egy pillanatra előhozta a reményt bennem, hogy esetleg egy jobb változatot kapunk majd, mint ami a TV-ben ment... sajnos egy-két jelenet tényleges átrajzolását leszámítva ugyanaz maradt.
Meg persze eltűntették a cenzúrát.
https://www.youtube.com/watch?v=A1RBp3oTLIA

Ja és egy újabb videó a játékból:
https://www.youtube.com/watch?v=nmKABMOhzRk

blackronin

Berserk (2016) második évad 1-2. részek
Új Opening és Ending, de a lényeg nem változott.
A CGI továbbra is szörnyű, a rajzolt részek jók.
A Berserk hangulat megvan, de a történet pacing-je túl gyors, nem tudnak megülepedni eléggé a manga oldalai.
A semminél jobb, de a sorozat ennél jobb elbánást érdemelne szerintem...

Majd az évad végén írok megint egy összefoglalót, de hetente biztosan nem foglalkozok vele komolyabban.

chilip

francért kínozzátok magatok ezzel a szennyel :D

szpeter

#307
Quote from: blackronin on 2017-04-09, 10:07:11
Berserk (2016) második évad 1-2. részek
Új Opening és Ending, de a lényeg nem változott.
A CGI továbbra is szörnyű, a rajzolt részek jók.
A Berserk hangulat megvan, de a történet pacing-je túl gyors, nem tudnak megülepedni eléggé a manga oldalai.
A semminél jobb, de a sorozat ennél jobb elbánást érdemelne szerintem...

Majd az évad végén írok megint egy összefoglalót, de hetente biztosan nem foglalkozok vele komolyabban.
Kipróbáltad a Musou játékot? Ebben a "műfajban" (musou spinoff) a Pirate Warriors 3 az egyetlen amit bírok, és az elismerten jó/egyedi cucc, kíváncsi vagyok a Berserkes hogy sikerült.

Nekem egyébként egy picit jobb az összehatása a 2. évadnak eddig. A rajzolt részek nagyon jók, abból a kevés pénzből amiből finanszírozza a Berserk manga kiadója (!) ezt az egész projectet, igazából többet nem is lehet elvárni. A pacing az egyetlen, amit jogtalannak érzek egy ilyen volumenű mangánál. Kinyírja a drámát.

blackronin

Berserk (2016) második évad 3. rész
Csak egy dolog miatt írok be most:
A mostani rész bizonyította be, hogy ha nem lett volna az okádék CGI és a kapkodás, akkor az új Berserk anime simán királyság lett volna.
A két felhozott indok ellenére NAGYON élveztem a részt, az új Band of the Hawk megjelenése ugyanis EPIC volt.

kada

A bakiraka dumája és zsonglőrködése, Guts randija a kis galambjával, Casca kirándulása és amikor Sonia sétál egyet az új játékával az erdőben.
Nekem ezek a részek jöttek be.

Tempóra nem tudom, mit mondjak, van ahol számomra pont hogy kissé vontatott vagy unalmas.

Nagyobb büdzsével meg tuti lehetne jobb is, a második évad első részében megint meg kellett szoknom az árnyékokat...

kada

Quote from: kada on 2017-04-15, 20:29:07a második évad első részében megint meg kellett szoknom az árnyékokat...
Javult a minőség (na nem az árnyékok), vagy én szoktam hozzá?

blackronin

Quote from: kada on 2017-05-13, 23:51:41
Quote from: kada on 2017-04-15, 20:29:07a második évad első részében megint meg kellett szoknom az árnyékokat...
Javult a minőség (na nem az árnyékok), vagy én szoktam hozzá?
Sokkal több rajzolt rész volt az eddigi részekben, mint korábban.
Amik ugye fantasztikusak és igazi Berserk-hez méltók.
Valamint a CGI egy kicsit javult, de nem sokat.
A templomi effektek elég ütősek voltak.

Az egészben az a durva, hogy a király jelenetek mutatják, hogy akár ilyen színvonalúra is meg lehetett volna csinálni a sorozatot...  ^^"

szpeter

Na, ma volt egy szabad délelőttöm, úgyhogy behoztam a lemaradásom a sorozattal. Talán várhattam volna amíg lemegy az évad, akkor nem várnám ennyire a következő részt.

Egyébként már nem tudom eldönteni, hogy az anime fejlődött-e valamennyit vagy csak megszoktuk ezt a hulladékot. A pénzhiány nem magyarázza meg azt, hogy át kell rohanni a párbeszédeken, vagy hogy hülyén kell rendezni jeleneteket, idióta látószögekkel.

Viszont, az opening annyira jó hogy felhypeol a rész elején, az ending is jó, a szinkron jó, a rajzolt részek, ahogy említettétek jók, az OST kiváló, ami sokat hozzátesz ahhoz, hogy Gutts akár a béna CGI ellenére is badass legyen. Az, hogy ennek az évadnak az elején megemlítik Elfhelm-et arra enged következtetni, hogy végigtolják a mangát amíg az tart. Aminek egyszerre örülök is meg nem is: egyrészt jó, hogy valószínűleg lesz a mangát utolérő feldolgozás, de másrészről meg jobb lenne ha legalább kompetensebb rendezővel, értelmes büdzsével készülne el.

blackronin

Quote from: szpeter on 2017-05-16, 11:48:43
A pénzhiány nem magyarázza meg azt, hogy át kell rohanni a párbeszédeken, vagy hogy hülyén kell rendezni jeleneteket, idióta látószögekkel.
Hát igen a pacing és a rendezés nem minden esetben a legjobb.

Quote from: szpeter on 2017-05-16, 11:48:43
Viszont, az opening annyira jó hogy felhypeol a rész elején, az ending is jó, a szinkron jó, a rajzolt részek, ahogy említettétek jók, az OST kiváló, ami sokat hozzátesz ahhoz, hogy Gutts akár a béna CGI ellenére is badass legyen.
Az opening és ending számomra tökéletes, mint ahogy te is írtad, nagyon felhype-ol az adott rész kezdetére.
A Berserk ennyire jó sorozat, hogy egy gagyi CGI se tudja elvenni a badass faktort.  :smile:

Quote from: szpeter on 2017-05-16, 11:48:43
Az, hogy ennek az évadnak az elején megemlítik Elfhelm-et arra enged következtetni, hogy végigtolják a mangát amíg az tart. Aminek egyszerre örülök is meg nem is: egyrészt jó, hogy valószínűleg lesz a mangát utolérő feldolgozás, de másrészről meg jobb lenne ha legalább kompetensebb rendezővel, értelmes büdzsével készülne el.
Ez az évad a Hawk of the Millenium Empire arc végéig(?) fog tartani az előzetes jelzések alapján.
További évadokról egyelőre nincs hír.
Tehát ne reménykedj benne, hogy látni fogod a háború vége utáni dolgokat... összességében azt sem hiszem, hogy látni fogjuk a háborút (odébb van az még).
Aki olvasta a mangát, az tudja, hogy miről beszélek.

szpeter

Quote from: blackronin on 2017-05-16, 13:46:09
A Berserk ennyire jó sorozat, hogy egy gagyi CGI se tudja elvenni a badass faktort.  :smile:
:tezsvir:

Quote from: blackronin on 2017-05-16, 13:46:09
Ez az évad a Hawk of the Millenium Empire arc végéig(?) fog tartani az előzetes jelzések alapján.
Azután meg a Fantasia arc jön ami még íródik ha jól tudom, ergo ez már egész jó lenne. De nem néztem utána, szóval ha úgy értesültél akkor viszont ez egy újabb feketepont a sorozatnak, legalább végezzenek teljes munkát.

Más: Egy kis humor. Welcome to Berserk (Animation)

szpeter

#315
Azt hiszem fanboy lettem, mert többnyire iszonyat botrányos volt a legutóbbi rész animációja, de alig várom a következő részt. Az Ash Crow az új kedvenc Berserk OST-m. Az egész Berserker Armor szekció epic volt.

Kár, hogy az azt megelőző 95% olyan volt mintha az epizód költségvetését elitták volna a készítők, aztán másnaposan megpróbáltak valamit alkotni.

chilip

Quote from: szpeter on 2017-05-27, 22:13:05
Azt hiszem fanboy lettem, mert többnyire iszonyat botrányos volt a legutóbbi rész animációja, de alig várom a következő részt. Az Ash Crow az új kedvenc Berserk OST-m. Az egész Berserker Armor szekció epic volt.

Kár, hogy az azt megelőző 95% olyan volt mintha az epizód költségvetését elitták volna a készítők, aztán másnaposan megpróbáltak valamit alkotni.

direkt nem követem ezt a "fosadék" adaptációt, de a perverz kiváncsiságomat felkeltetted. asszem a leguccsó részt megnézem :D

szpeter


chilip

élettelen karakterek ~2000 körüli flash animáció szintjén. megbocsájthatatlan... a 2 új szám viszont tényleg jó :)

szpeter

#319
Quote from: chilip on 2017-05-28, 10:54:26
élettelen karakterek ~2000 körüli flash animáció szintjén. megbocsájthatatlan... a 2 új szám viszont tényleg jó :)
Igen, nagyon jól megkomponált zenéket kapott a sorozat. Nekem még az Isidro rocks című is tetszik :D Jó a beatje. Az OST 10/10. Egyébként ez a ps1-ps2 között mozgó framrate animáció azért dühítő mert a 2017-es évad átlagszínvonalához képest is rontott ez az epizód. Ami durva.

szerk: Meg se ér külön posztot, az eheti "epizód" egy összegző filler rész. Hosszú éjszaka lehetett ha két epizód költségvetését is elitták...

szpeter

Voltak latolgatások rajongók részéről, hogy a 9. rész alacsony színvonala meg a 9.5 részként elkönyvelt filler epizód arra szolgáltak hogy a Guts és Grunbeld párharcára fordítsanak több nyersanyagot. Én ebből nem sokat láttam megvalósulni amikor azt látom hogy a karakterek (random apostolok) rosszul vannak pozicionálva és a levegőben sétálnak. A két karakter összecsapásának utolsó harmada mondjuk teljesen elfogadható volt.

A történet pedig folytatódott, kíváncsi vagyok meddig viszi el mr low budget company a sorozatot. Állítólag egyébként az előző évad blu rayes változata némileg fel van javítva minőségileg, én magam ezt még nem csekkoltam le, de ha ez így van akkor ezzel is várni kell hogy megjelenjen némileg elfogadhatóbban.

Azok az állóképek néznek ki a legjobban, amik a manga egy-egy artjának kiszínezett változatai. Lassan az is jobb lenne ha csak kiszínezett képkockákat szinkronizálnának.  :D

szpeter

#321
Zseniális elemzés a Berserk manga animébe feldolgozásának lehetőségeiről, általában: Berserk is Unadaptable

Habár nem értek vele egyet teljesen, vannak érdekes érvpontjai.

blackronin

#322
Quote from: szpeter on 2017-07-13, 22:06:06
Zseniális elemzés a Berserk manga animébe feldolgozásának lehetőségeiről, általában: Berserk is Unadaptable

Habár nem értek vele egyet teljesen, vannak érdekes érvpontjai.
:tezsvir:

Számomra egyébként egyszerű a probléma megoldása:
1. Ne legyél fukar és adj egy normális budzsét a készítőknek.
2. Ne olyan készítőket válassz a munka elvégzésére, akik teljesen másmilyen stílusú anime adaptációkat készítettek eddig.
3. Ne bízz a CGI mindenható erejében.
4. Nem TV sorozatban vagy filmekben kell gondolkodni, hanem OVA-kban, ahol a történet dönti el, hogy hol érjen véget, nem pedig a TV slot.
5. Miura aktív közreműködése szükséges a sikerhez. Egy ilyen különleges mangához, különleges anime dukál, ami csak akkor valósul meg, ha megvan az összhang az alkotó és a készítőcsapat között.

A fentiek közül egyik sem valósult meg, ezért kaptuk azt, amit láttunk.
Persze volt egy-két kiemelkedő pillanat, esetleg rész, de az összkép pocsék volt.

szpeter

Kicsit mocorog a széria: Berserk (2018) Leaked Opening


[spoiler] :angyali:[/spoiler]

blackronin

#324
Quote from: szpeter on 2018-09-01, 22:29:30
Kicsit mocorog a széria: Berserk (2018) Leaked Opening


[spoiler] :angyali:[/spoiler]
Szeretnék mutatni még ennél is csodálatosabbat (a végéig nézzétek meg):

https://www.youtube.com/watch?v=tPXqjhcXyYs

Az a baj az egésszel, hogy ez nem vicc.
Ez a titokzatos projekt ami a 40-es kötettel együtt jön.

[spoiler]

[/spoiler]

Ez tényleg megtörténik!  :zomg:

chilip

comedy-gold a trailer legvége  :lol: HÁÁÁááááÁÁÁáÁáÁááÁáÁÁááÁáÁÁÁá  :lul:

szpeter

Hát így 3 hónapra rá XD reagálnék h ez csak a 40. mangakötet trailere, nem egy filmé ami készülne vagy ilyesmi :D De ja elég vicces  :szemuveges: puts his grasses on in japenese