Keresek egy játékot...

Started by Ramiz, 2006-02-08, 20:12:23

Previous topic - Next topic

Raggie

Jó, akkor ha a Bloodrayne nem olyan jó, akkor ajánljon nekem valaki egy jó fantasy akció/kaland játékot. Nem kell hogy feltétlen új legyen, de most kivételesen valami tűrhető grafikájúra gondoltam, vagy egy igazán jó Baldurs Gate szerű játékra(ennél a kategóriánél nem lényeg a grafika, scak hogy ne diablo-szerű legyen, mert azt nem nagyon szerettem).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Draconire

Arx Fatalis-al játszottál már?
Egy nagyon jó fantasy RPG. Igaz hogy nem mai darab, de a grafikája elég jó.
Az egész játék egy nagy barlangrendszerben játszódik, ami nagyon kellemes hangulatot ad neki. Néha kifejezetten ijesztő tud lenni.
A története igaz nem mentes a megszokott kliséktől, de azért vannak benne érdekes fordulatok.
Itt van egy ismertető.

Rounin

Quote from: Raggie on 2006-06-21, 19:16:07
Jó, akkor ha a Bloodrayne nem olyan jó, akkor ajánljon nekem valaki egy jó fantasy akció/kaland játékot. Nem kell hogy feltétlen új legyen, de most kivételesen valami tűrhető grafikájúra gondoltam, vagy egy igazán jó Baldurs Gate szerű játékra(ennél a kategóriánél nem lényeg a grafika, scak hogy ne diablo-szerű legyen, mert azt nem nagyon szerettem).

Valóban, vagy Arx Fatalis, vagy Divine Divinity. Rengeteg jó ötlet és nem erőltetett, jópofa humor is van benne :) (a törp kocsmadal aláz, a csontik is, akik arról filóznak, hogy ha nincsenek szerveik, hogy beszélnek? Enniük miért nem kell? Mire rászól a másik, hogy ne merüljenek bele mert... és darabokra hullanak XD)
Viszont az egyik legdarkosabb/leghangulatosabb fantasy zenét itt hallottam, a romos apátságnál, varjúkárogástól övezve... iszonyat jó.

Raggie

Kösz a tippeket, jól hangzanak! Elkezdtem ezt a kettőt is leszedni! ;) :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Selmo

Szerintem nézd meg a Dungeon Lords és a SpellForce játékokat. Az elsőhöz kell egy 140+MB-os patch, hogy játszaható legyen és szvsz kicsit unalmas. A SpellForce egyfajta RTS, amiben van egy hős, aki fejlődik. Az 1. részhez ha letöltöd a patchet hozzá, van teljes magyarítás. Na meg pár kiegészítő lemez is. A 2. részhez még nem volt szerencsém, még az elsőt sem játszottam végig. Lehet, hogy ez a játék megdönti a FF8 100 órás végigjátszási csúcsát...

A tökéletesség unalmas.

Selmo

Bocs a duplázásért, csak eszembe jutott, hogy valamikor pár éve kijött egy olyan űrszimulátor, amiben csatahajókat kellett irányítani, nem vadászgépet. Sajnos ez minden, amire emléxem, nem ismerős valakinek, hogy mi lehet a neve, hol nézzek utána?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-06-22, 17:48:23
Bocs a duplázásért, csak eszembe jutott, hogy valamikor pár éve kijött egy olyan űrszimulátor, amiben csatahajókat kellett irányítani, nem vadászgépet. Sajnos ez minden, amire emléxem, nem ismerős valakinek, hogy mi lehet a neve, hol nézzek utána?
Nem valamelyik Star Trek játék volt?

Draconire

Quote from: Zsiga on 2006-06-22, 17:51:40
Quote from: Selmo on 2006-06-22, 17:48:23
Bocs a duplázásért, csak eszembe jutott, hogy valamikor pár éve kijött egy olyan űrszimulátor, amiben csatahajókat kellett irányítani, nem vadászgépet. Sajnos ez minden, amire emléxem, nem ismerős valakinek, hogy mi lehet a neve, hol nézzek utána?
Nem valamelyik Star Trek játék volt?
Star Trek - Bridge Commander?

Selmo

Hát, közben rábukkantam erre: Battlecruiser Igazából fogalmam sincs, hogy melyik az amelyiket kerestem, még az is lehet, hogy egy harmadik, de ezt legalább ingyen le lehet tölteni, a Star Trekesnek meg utánajárok. THX! :D

A tökéletesség unalmas.

Flaser

#39
Quote from: Selmo on 2006-06-22, 17:48:23
Bocs a duplázásért, csak eszembe jutott, hogy valamikor pár éve kijött egy olyan űrszimulátor, amiben csatahajókat kellett irányítani, nem vadászgépet. Sajnos ez minden, amire emléxem, nem ismerős valakinek, hogy mi lehet a neve, hol nézzek utána?

I-War, nemrég szereztem be az 1. részt is.
A hajó történetesen egy korvett.

A Battlecruiser az Derek Smart "remek műve".....teljességgel céltalan. Ha masszív szabadságra vágysz, aminek némi nemű értelme is van akkor ott van az EVE.
(A probléma az, hogy Smart sosem látta át a Sid Meier játékok csodálatos dinamikáját, ahol a teljes szabadság melett is van fejlődés és célok.)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Selmo

Ezt is kipróbálom akkor. THX!

A tökéletesség unalmas.

Member

#41
Most gyilkoltam ki sokadszorra a Quake-t, és azt szeretném megkérdezni, hogy létezik hozzá valamilyen mission pack? Tök könnyű volt hard módon is, azt hittem, hogy szeptemberig kitart. :bruhuhu:

EDIT:
Találtam párat, de aki tudna adni tippet, annak is örülnék. :)

Draconire

Quote from: White SeeD on 2006-08-09, 09:10:53
Gothic1-et keresek :smile:
1. lehetőség
2. lehetőség
Az első biztos, hogy jó, a második viszont kisebb (elvileg az is jó csak nem biztos, hogy angol)

thrall

Quote from: White SeeD on 2006-08-09, 09:10:53
Gothic1-et keresek :smile:
vagy rendeld meg az egik régebbi GS-t (fejből sajna nemtom, és az újságok meg még a régi házunkban vannak), mert ahhoz adták a gothic1-et. Nekem jobban tetszett, mint a kettő, igaz a kettőben nagyobb a hely :D

fajkus

Quote from: Ramiz on 2006-02-08, 20:12:23
Üdv! Itt lehet keresni játékot. Torrent, letöltés, postán elküldés, minden jöhet!
Én a Shadow Watch nevû játékot keresem régóta. Kicsit Fallout Tactics-szerû, csak régebbi, és anime/manga stílusú, kézzel rajzolt. Ha valakinek megvan vagy tud torrentet, plz jelezzen!
Illetve az Omikron: The Nomad Soul-ra vagyok kíváncsi, valaki játszott vele? Inkább kalandjáték vagy inkább akció?

Hello!
Én a titan quest nevű játékot hajtom pár napja, ha valaki tudja honnan lehetne leszedni valahonnan annak nagyon örülnék:)

Draconire

Quote from: fajkus on 2006-08-12, 12:37:57
Hello!
Én a titan quest nevű játékot hajtom pár napja, ha valaki tudja honnan lehetne leszedni valahonnan annak nagyon örülnék:)
Tessék:
Titan Quest

thrall

valami vicces kalandjátékot nem tudna valaki ajánlani? (Sam'n max, meg monkey island kivételével, mert azok megvannak :D )

Bruce

#47
Quote from: thrall on 2006-08-14, 03:36:38
valami vicces kalandjátékot nem tudna valaki ajánlani? (Sam'n max, meg monkey island kivételével, mert azok megvannak :D )

Simon the Sorcerer sorozat? Discworld? Maniac Mansion... bár még inkább a folytatása, a Day of the Tentacle? És a finálé: Full Throttle? Ismerősek? Amelyik nem, azt azonnal tessék letölteni és kipróbálni.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Draconire

Quote from: thrall on 2006-08-14, 03:36:38
valami vicces kalandjátékot nem tudna valaki ajánlani? (Sam'n max, meg monkey island kivételével, mert azok megvannak :D )

Broken Sword 2 -imho egy nagyon jó kis kalandjáték /a 3-hoz még nem volt szerencsém/

Rounin

BS2 tényleg jó... de az első rész humorát és izgalmát ill. eredetiségét képtelen hozni :S

Inkább a Bruce által ajánlottakat érdemes kipróbálni, mind egy-egy rekeszizomtornáztató gyöngyszem.

Draconire

Akkor itt van a Broken Sword 1 is.
El is kezdtem tölteni XD

Fazék

Elnézést de Grim Fandango? Anybody? Szóval ha kimaradt (márpedig a felsorolásokból kimaradt), akkor tessék szépen mihamarabb pótolni, de azonnal! :D

továbbiak, amik a viccekre vannak kihegyezve: Leisure Suit Larry 6,7, Freddy Pharkas - Frontier Pharmacist, Goblins 1,2,3, Simon the Sorcerer 1,2.
továbbiak, amik nekem anno bejöttek és viccesek is: Eco Quest 1,2, Innocent Until Caught 1,2, Indiana Jones 4 - The Fate of Atlantis, Legend of Kyrandia 2 (1,3 is jöhet, de azok nekem játékstílusban kevésbé jöttek be, de úgy érthetőbb a történet talán).  és azt hiszem egyelőre ennyi :)

thrall

#52
kösz mindenki, asszemlesz elfoglaltságom :D
maniac manson, és freddy pharcast kivételével mindet megtaláltam. kösz a helpeket még1*

thrall

eddig a simon the sorcerer tudott lejönni, a discworld-höz sehol nem találtam seed-et, mint ahogy a full thortle-hez, és a Stupid invaders-hüz sem (tom nem volt a felsoroltak között XD ). a grim fandango meg épp hogy jövöget. Ja a simon the sorcerer 1 meg nem indul el, még az XP partch-el sem XD
jól kifogtam /heh ... ja ez nem RO

Rounin

Maniac Mansion és Discworld biztosítását tudom vállalni, egy-két héten belül XP
Ti. otthon vannak cd-n. =(

Bruce

Hááát, ha úgy jó, akkor tudok egy torrent fájlt, cirka hét giga, egy rakat SCUMM motorral működő játék, és ha leszedi az ember a ScummVM nevű pármegás progit, kiválóan be tudja üzemelni őket...

Ja, Simon-hoz: DOSBox-al próbáltad?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Rounin

És abban benne van a The Dig is... minden idők egyik legcsodálatosabb zenei aláfestésével és remekbeszabott szinkronnal. Amúgy Spielberg is hozzámatatott, de attól még jó játék maradt (j/k XD)

thrall

Quote from: Bruce on 2006-08-15, 00:19:18
Hááát, ha úgy jó, akkor tudok egy torrent fájlt, cirka hét giga, egy rakat SCUMM motorral működő játék, és ha leszedi az ember a ScummVM nevű pármegás progit, kiválóan be tudja üzemelni őket...

Ja, Simon-hoz: DOSBox-al próbáltad?
nekem tökély lenne XD

egyébként nem nempróbáltam, mert elméletileg ez windows verzió (vagyis NT-ig, aztán van hozzá XP-re patch, de valami wav file-t kér)

most hog eszembe jut, lehet, hogy ki kéne írnom CD-re? 0.o

Bruce

Akkor íme a gyűjtemény. Lehet hogy kicsit lassan fog lejönni, de megéri.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

A Simon the Sorcerer-hez is lehet használni a ScummVM-et ! Nem csak Lucasarts játékokkal működik.