Ez nagyon lol :DD

Started by HVp213, 2006-03-09, 17:46:17

Previous topic - Next topic

hargharg

Mr. T es a WoW : )
...and I'm a Night Elf mohawk! X D
Monty Python - Argument clinic
...Not necessarily. I could be arguing in my spare time. x DD
rofl

ultimecia

#5521
no comment.
http://www.kukabuvar.hu/faf/show/2543
És még sok más hasznos cucc található az oldalon. Viszont a rizsfőzőnél a  :wtf: ez mit keres ezen az oldalon jutott az eszembe.

Eddig ez a legjobb http://www.kukabuvar.hu/faf/show/2541 :lul:


teraflare


.Attila

#5524
Quote from: teraflare on 2007-11-26, 13:02:44
NicoMarket  :D

Japánul a "niko" az a mosoly hangfestő (?) szava. Először azt hittem, mosolypiac :)


Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

.Attila


Zsiga


Tycho


Zsiga

Quote from: Tycho on 2007-11-27, 13:45:16
Mennyiért? :muhahah:
Ha jól emlékszem 7,5k, de mindjárt megpróbálom megkeresni. :D


hargharg

az egyik komment megtetszett:
[spoiler=husszuuu]...Kedvenc történetem Szilárd Leóról, aki egyébként szintén zsidó családból származott, ahol a magyarok értelmi képességeiről szól, rájátszva a Los Alamosi laborban akkoriban terjedő Mars-lakók legendájára:

Francis Crick, a DNS szerkezetének és szerepének Nobel-díjas megfejtője jegyzett fel egy történetet. Enrico Fermit sok minden érdekelte, így az élet eredete is. Egyszer baráti társaságban ezt mondta: „A Tejútrendszerben van legalább 100milliárd csillag, többé-kevésbé olyanok, mint a Nap. Sokuk körül bolygók keringenek, egyeseken folyékony víz is előfordul. A vízben a csillagfény hatására kémiai vegyületek szintézise indul meg, az óceánból langyos tápláló leves válik. Ebből az erőlevesből önreprodukáló struktúrák táplálkoznak. A természetes kiválasztódás belőlük mind fejlettebb, komplexebb lényeket hoz létre. Civilizációk támadnak, velük tudomány és technika. Újabb és újabb bolygókat keresnek fel ezek az értelmes lények, bejárva az egész Tejútrendszert. Ezek a rendkívül okos lényeknek a figyelmét aligha kerülheti el egy olyan szép bolygó, mint a Föld. De hát akkor hol vannak?” A kérdésre a jelenlevő Szilárd Leó rögtön válaszolt: „Itt vannak közöttünk. Kicsit furcsa az angol kiejtésük. Magyaroknak mondják magukat.” [/spoiler]
rofl

Xzone


Dreamcleaver

Quote from: .Attila on 2007-11-27, 23:28:30
http://comment.blog.hu/2007/11/27/magyarorszag_az_meg_mi

Mondjuk azzal, hogy egy átlag amerikai nem tudja, hogy Budapest, melyik európai ország fővárosa, még nincs egetverően nagy probléma. Én sem tudom az összes USA tagállam vagy pl minden egyes afrikai ország fővárosát.

Viszon az, hogy nála Európa = egy ország  :wtf: , meg Franciaországra tippel, ezek szerint Párizst sem ismeri  :wtf: BUMM a fejbe, BUMM, BUMM!

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-28, 01:01:57
Viszon az, hogy nála Európa = egy ország  :wtf: , meg Franciaországra tippel, ezek szerint Párizst sem ismeri  :wtf: BUMM a fejbe, BUMM, BUMM!
Ezen akadtam ki én is :) Az hogy ilyen kis országokról nem sokat tudnak az egy dolog, nem számítunk bele nagyon a világ alakulásába, de hogy egész Európa egy ország lenne?! Hajaj

kikuchiyo

Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-28, 11:32:43
Ütőember

Ütőember, jól van, okos vagy.
Hogy a Hitmanből most hogyan jutott el odáig, ameddig, az rejtély számomra. De mindegy.

Vannak persze igazságok benne, de azért van pár logikai bukfenc. Csak egyet emelek ki:

QuoteItt már nem az a hasznos, aki dolgozik, hanem aki fogyaszt.

Ha nincs fogyasztás, nincs munka. Azért dolgozik az ember, hogy fogyasztani tudjon. Ok-okozat kapcsolat, nem hiszem, hogy az okozatot kéne kiemelni.
Az, hogy mit fogyasztunk, arról már lehet vitatkozni. Ő is fogyaszt, csak megválogatja, hogy mit (pl. Bergman filmeket).

sirtomi


Xzone

Quote from: .Attila on 2007-11-28, 15:27:56
QuoteItt már nem az a hasznos, aki dolgozik, hanem aki fogyaszt.

Ha nincs fogyasztás, nincs munka. Azért dolgozik az ember, hogy fogyasztani tudjon. Ok-okozat kapcsolat, nem hiszem, hogy az okozatot kéne kiemelni.
Az, hogy mit fogyasztunk, arról már lehet vitatkozni. Ő is fogyaszt, csak megválogatja, hogy mit (pl. Bergman filmeket).

Az úgynevezett fogyasztói társadalom már csak így működik. Érdemes egyébként belegondolni, hogy voltaképp a fogyasztás maga nem más, mint a tőke visszaforgatása a gazdaságba. Herbert Marcuse műveit éremes tanulmányozni ebben a témában(a mai értelemben vett "szabadságot" is kétségbe vonja, elég pesszimistán látja a jövőt).

.Attila

Nem is nagyon lehet optimistán látni a jövőt.
A képlet leegyszerűsítve: fogyasztás csökken, csökken a vállalatok bevétele, beruházási kedve, kevesebb beruházás, kevesebb pénzt kapnak az emberek, csökken a fogyasztás stb. és fordítva. Multiplikátor és akcelerátor hatás működik rendesen. A gazdaságok alapja a fogyasztás. Így lesz az emberiségből sáskahad.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Próféta

OFF vagyunk. Modi esetleg átrakná a beszélgetést?

Quote from: Xzone on 2007-11-28, 15:44:17voltaképp a fogyasztás maga nem más, mint a tőke visszaforgatása a gazdaságba.
:wtf:
A jövedelmeké, esetleg. Ha a jövedelmedből nem fogyasztasz, akkor lehetne belőle tőke, szóval ez pont az ellentéte.

Quote from: Selmo on 2007-11-28, 16:47:20
Quote from: .Attila on 2007-11-28, 15:48:54
Így lett az emberiségből sáskahad.
Fixed.
Lesz? Lett? Mikor volt másként?

Quote from: .Attila on 2007-11-28, 15:48:54A gazdaságok alapja a fogyasztás.
Ez nem szükségszerű; szerintem a munka és az erőforrások az alapja. Működhetne a rendszer úgy is, hogy nem kapsz (értékelhető) fizetést, (létfenntartási porciózáson túl) nem fogyaszthatsz, és rabszolgahajcsárok kényszerítenek a minden energiádat felemésztő munkára. Van, ahol ez így is van. Na, legalább ennél jobb alternatíva a fogyasztói társadalom, szvsz ;)

.Attila >> BME-s vagy, ugye? Ajánlom a Jövőképek nevű 2 kredites tárgyat. Az általad vázoltnál még pesszimistábbak is lesznek :) Továbbá ez a tárgy biztosította azt, amit korábban sosem gondoltam volna, hogy a műszaki egyetemen valaha a Frankensteinből, a Metropolisból és a Szép új világból fogok vizsgázni :)

Az eredeti cikkről: amellett, hogy létező problémák és jelenségek létező kulcsszavait írta össze a szerző, természetesen abszolút ebbe a topikba való, és nem csak az Ütőember miatt. Ez kábé ugyanaz az emberfajta, aki kiragasztja a kajareklámra, hogy "Fogyassz kevesebbet! Élj értelmesebben!" (konkrétan a 4-6-os Üllői út megállóban láttam).

.Attila

Quote from: Próféta on 2007-11-29, 00:02:07
.Attila >> BME-s vagy, ugye? Ajánlom a Jövőképek nevű 2 kredites tárgyat.

Az, de következő félévben már diplomát írok. Azért köszönöm az ajánlatot :)

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2007-11-29, 00:02:07

.Attila >> BME-s vagy, ugye? Ajánlom a Jövőképek nevű 2 kredites tárgyat. Az általad vázoltnál még pesszimistábbak is lesznek :) Továbbá ez a tárgy biztosította azt, amit korábban sosem gondoltam volna, hogy a műszaki egyetemen valaha a Frankensteinből, a Metropolisból és a Szép új világból fogok vizsgázni :)


>> az a shift right, nem?  -> /me=hexaéder

Nálunk is volt ilyen jó tárgy, úgy hívták, hogy "Filozófia a Sci-fiben", és Asimovból és A. C. Clarke-ból írtam a beadandókat. :)

Különben van valami jegyzeted ebből a Jövőképekből? Érdekelne.

Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-29, 00:51:22
Quote from: Próféta on 2007-11-29, 00:02:07

.Attila >> BME-s vagy, ugye? Ajánlom a Jövőképek nevű 2 kredites tárgyat. Az általad vázoltnál még pesszimistábbak is lesznek :) Továbbá ez a tárgy biztosította azt, amit korábban sosem gondoltam volna, hogy a műszaki egyetemen valaha a Frankensteinből, a Metropolisból és a Szép új világból fogok vizsgázni :)


>> az a shift right, nem?  -> /me=hexaéder

Nálunk is volt ilyen jó tárgy, úgy hívták, hogy "Filozófia a Sci-fiben", és Asimovból és A. C. Clarke-ból írtam a beadandókat. :)

Különben van valami jegyzeted ebből a Jövőképekből? Érdekelne.



>> az tényleg a jobbrashiftelés, a -> pedig a struktúraelemre mutató pointer :)

Ez a jövőképek jól hangzik, eredetileg szociológiát terveztem vagy műszaki angolt. Most pedig filozófián vagyok. <3 választható tárgyak.


Solid Snake

#5547

Zsiga

Quote from: Gmer on 2007-11-30, 20:23:55
Boldog Születésnapot [spoiler=Cobra][/spoiler]
:D

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-01, 16:40:25
[spoiler=Unrelated]
Quote from: Cobra on 2007-12-01, 08:48:46
Köszönöm a többieknek is, kivéve Gmernek a berakott kép miatt  :ejnye:

???
csak nem tarp? Ugye nem az, mert hittelném...
amúgy kicsoda és miből? [/spoiler]

Quote from: Cobra on 2007-12-01, 20:45:03
[spoiler=KT-nak]A jelenlegi avatarom sisak nélkül, "kissé" érdekes beállításban, egyébként a Code Geass főszereplője[/spoiler]

QFT
K_T is a fag, lol