Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

blackronin

805-808:
Cracker elleni harc lezárása jó volt.
A mostani utolsó két rész lehetett volna majdnem olyan felejthetetlen, mint régen a Luffy vs Usopp párbaj vagy Nico Robin "Élni akarok!" rész...
De a rengeteg filler, a többször ismételt jelenetek és a sok reklám már-már élvezhetetlenné tette az egészet.
A lényeg még így is átjött, de Toei ezt nagyon elcseszte!  :Eztneked:

Az új opening elment, animáció szempontjából remek, de a zene lehetett volna jobb is.

Isley

839

A Germa 66 átváltozását már vártam. Remekül csinálták meg. Plusz Katakuri is kezd már megindulni végre.  :szemuveges:

blackronin

#2642
Quote from: Isley on 2018-06-03, 21:04:18
839

A Germa 66 átváltozását már vártam. Remekül csinálták meg. Plusz Katakuri is kezd már megindulni végre.  :szemuveges:
:tezsvir:

809-841
A Whole Cake Island arc jó az anime-ben, szerintem a filler-ek 70-80% okés, pont ott töltik ki a részeket, ahol várná az ember.
Szóval továbbra sincs bajom az adaptációval.
A hangok pedig fantasztikusak, különösen Katakuri!  :jee:

Ja és Germa 66 sokkalta királyabb, mint a mangában, ahol szintén nem volt gond velük.  :smile:

edit:
842-856
Az arc megy tovább, amit érdemes kiemelni azok egyértelműen a Luffy vs Katakuri részek.
Imádtam mindet!  :jee:
Különösen a mai részben lévő dühös Katakuri volt kemény nagyon.  :smile:

blackronin

Ha valakit érdekel egy kis különlegesség:
Január 9-én egy TV special keretében meglátogatták Oda házát!  :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:
https://bit.tube/play?hash=QmedtzZamRv4aVZo2Gh6c2v9818bwKEHrik9neGcj9zbz2&channel=107606

Érdemes végignézni, rengeteg érdekesség derül ki belőle (gondolom angol felirattal is felrakja valaki majd hamarosan).

blackronin

856-870
Whole Cake Island hozta az elvárásokat, Luffy vs Katakuri harc fantasztikus volt, különösen a mostani 870-es rész!
Sokkalta jobban bejött itt az utolsó támadás, mint a mangában.
Ott valamiért nem ütött akkorát, de az anime helyrerakta a dolgokat.  :smile:
Szép munka volt, Toei!  :jee:

Szerintem kijelenthető, hogy a Luffy vs Katakuri harc az egyik legjobb a sorozatban, ha nem a legjobb.

Isley

871

Méltóan dolgozták fel és a lezárása is remek volt a Luffy vs Katakuri harcot. Egyetértek, alapból csak a Crocodile, Enel, Lucci és Doffy elleni harcok mérhetők ehhez a küzdelemhez, vitán felül az egyik legjobb volt a teljes sorozatban.

blackronin

#2646
871-877
A mai résszel véget ért a Whole Cake Island arc.
Micsoda remek befejezést kapott!
Katakuri-s rész emlékezetes, de a zene, az animáció és a pacing, minden jobban átjött, mint anno a mangában, ami elismerésre való teljesítmény.
Szép munka volt, Toei!  :jee:

Jövő héten indul a Levery arc, majd júliusban elkezdődik a Wano arc is!
Alig várom a folytatást.  :smile:


Az új filmről, a Stampede kapcsán pár info:
- a fő történet a Pirate Expo körül fog bonyolódni, ahol a világ legjobb kalózai küzdenek Gol D. Roger egyik kincséért.
- elég sok főstory-ban ismert karakter köszön vissza, mint a Supernova-k, Blackbeard, a Schicibukai tagok
- Oda megerősítette, hogy nagyon olyan érzésünk lesz majd, hogy "akár így is véget érhetne a sorozat"
- premier dátuma: augusztus 9.

Isley

877

Zárult a Whole Cake Island Arc. 95 részben dolgozták fel a 78 fejezetes történetívet. A kiegészítések is jók voltak sokszor, és szerintem ez az egész arc az animében rendkívül élvezetes lett. Az is sokat segített ebben természetesen, hogy az utóbbi évek egyik legmenőbb és legkedvelhetőbb főellenfele, Katakuri emelte jelenlétével a színvonalat végig. A stúdió előtt is le a kalappal: Katakuri vs Luffy epic csata jobb lett mint a mangában.
Mindenesetre, várom a folytatást, s főleg a Wano arcot, jó lesz újra látni már a többi csapattagot.

blackronin

#2648
878-887
A Levery Arc-nak nemsokára vége, de a manga pörgőssége természetesen eltűnt, hála a rengeteg recap jelenetnek.
Értem, hogy húzni kell az időt, így talán nem is lett volna alkamasabb időpont, hogy Toei bevesse ezt a húzást.
A lényeg is így remekül átjött, de a részek 50-60%-át simán át lehetett tekernie annak, akit nem érdekel a múltidézés.
Kizaru új hangja, a régi sajnos meghalt most tavasszal, meglepően jól teljesít...
Főleg annak fényében, hogy a mostani színész Kuchiki Byakuya-nak adta a hangját a Bleach-ből.

A mostani rész végén pedig kaptunk egy kis ízelítőt a Wano arc-ból is, amely elég pofásan néz ki! 

blackronin

#2649
888-890
Véget ért a Levery Arc, így végre megérkeztünk a Wano beli kalandokhoz.
Nekem tetszik, hogy változtatnak egy kicsit az art-on és a zene skála is átmegy a japános, klasszikus szamurájos stílusba.
Szóval nagyon várom a folytatást, kellemes időknek nézünk elébe, remélhetőleg nem lesznek olyan túlzásba vitt filler-ek, mint a Levery arc idején.

edit:
891-894
Teljes erővel elindult a Wano arc és nem is akárhogy!
Remek új Opening, az előzőt szeretném minél hamarabb elfelejteni, jó art és animáció.
A hangulat pedig csillagosötös:
Kitűnő zenei választás, jó szinkronhangok és a különböző filter-ek igazán japánossá teszik az OP-t.
Alig várom a folytatást!  :whoah:

blackronin

#2650
895-923
Wano arc szépen halad tovább, a Kaido vs Luffy harc OPIC volt, bár az animátorok egy kicsit túl Dragon Ball-osra vették a figurát a sok energiaeffekttel.  :P

Most pedig jöjjön egy kis extra:
Egy japán fiúbanda csinált egy "közös" klippet az OP karaktereivel, eléggé hangulatos lett.
Pár érdekesség a videóból:
1. Jinbe-t először láthatjuk, ahogy a SH bandával együtt kikapcsolódik, vagyis rendes SH tagként viselkedik.
2. Zoro-t új kardjával, vagyis Enma-val láthatjuk a klipben. Fura, hogy előbb láttuk egy videóklipben a kardot, mint magában a rendes anime-ben...  ^^"

https://www.youtube.com/watch?v=woqtlIbFJGU&feature=emb_logo

edit:
One Piece Stampede Movie
Mostanra jutott idő arra, hogy megnézzem, valamint normális felirattal és minőségben is csak nemrégen jött ki.
Élvezetes és látványos film volt, valóban volt neki egy "Luffy kalandja így is végződhetett volna" hangulata.
Az akción volt a hangsúly leginkább, a történet inkább csak körítés volt, hogy kellően megágyazzon a küzdelmeknek.
Két hibát tudok csak megemlíteni, ami zavart:
1. Jinbe igazán benne lehetett volna, mint már SH tag.
2. Túl sok karaktert zsúfoltak bele a filmbe a fanservice miatt, így egyesek szinte alig kaptak időt a szereplésre.

Összeségében elégedett vagyok, nagyon hasonlít a Dragon Ball Super: Broly filmhez az akcióorientáltsága miatt.
8/10.

Squazee2005

Az új opening nekem nem nyerte el annyira a tetszésemet, bár nem is rossz. Az előzőt telepakolták, vagy inkább zsúfolták mindennel, ebből meg valami langyos lazaságot csináltak.

Az animáció még mindig nagyon jó, az utóbbi részek, bár lassan csordogálnak, nagyon élvezhetőek és átjön a mondanivalójuk is rendesen.

A One Pace rövidített verziókból megnéztem a Punk Hazardot, ami így tök élvezhető volt és a Dressrosa arc első felét. Bevallom, eddig nem láttam őket, mert képtelen voltam elviselni a sok húzást(na nem mintha Wanoban nem ez menne, de most a párommal nézem és fordítok neki :) ).
Dressrosa második felétől félek, az a mangában sem tetszett annyira, leszámítva a flashbacket és a Doflamingó legyőzése utániakat. A "második fele" onnantól van most nekem kb. hogy a játékok visszaváltoztak és God Usoppékat vadásszák.

Kraivan

Az anime nagyon jó ideje felejtős. Ránézegetek egyfajta recapként manga újraolvasása helyett, de még ha 2-3 chapter lenne is egy fejezet akkoris évekkel le van maradva a történet.
Pedig a manga nagyon jó ideje inkább script-szerűen halad, bőven hagyna helyet filler jeleneteknek.
Pláne Zoro bemutatkozójelenete Wano arc kezdetén nagyon sok bizalmat adott...

Erre a Smile Fruit történetét majdnem 3 epizódra elhúzták, Toko sírása már kínos volt, és bár elhiszem hogy jó dolog minden karakternek adni egy kis screen time-ot de ez amit most csináltak a kivégzési helyszínen...
Manga: Franky odamegy és felkapja a holttestet hogy ne alázzák meg
Anime: amit levigyorognak egymásnak miközben mindenki monologizál már majdnem az hullagyalázás... :(


Kraivan

Úgy tűnik Toei vagy elfelejtette vagy nagyon nem érdekli a hatásos belépés/megjelenés fogalma...

Manga:
- egy öregasszony betört a komplexumba
- csak egy vénség képes erre
Queen és mindenki: "mi a fenét keres itt BigMoM?!"

Anime: tépjük ki az ajtót 3 percen át, valaki kommentálja még 2 percig hogy a többi ajtót is betőri
Btw... Kid megfullad, de azért jól bírja...


Manga: Nasozt kimondta neked h itt van Vörösbab? Na mindegy, én nem adok *transfrom* BM: *lekever Queennek egy nyaklevest a bablevesért*
Anime: stare contest, szópárbaj. 2 perces átalakulás.

Jah... szemkigúvadás hogy BM felugrik h Queent elkapja. De rá pár másodpercre a brontószaurus belével felugrik Skypea-ba előbb  :falba:

blackronin

Lehet, hogy már mindenki ismeri a helyet, de gondoltam megosztom:
https://onepace.net

Egy remek csapat, amelyik az anime részeket megvágva, filler hülyeségek/időhúzás nélkül, csak a manga történéseit meghagyva alakította át az anime-t.
Most néztem újra a Dressrosa-t, valamint a Whole Cake Island-et és az élmény remek volt, egyértelműen átjött a manga pacing-je, vagyis sokkal élvezetesebb is volt.
Eléggé naprakészek, azt hiszem a Wano vonatkozásában a 934. rész körül tartanak, vagyis alig 15-16 rész hátrányban vannak a jelenlegi 950-ös résztől.
Szerintem ezt is hamarosan bepótolják az elkövetkező hónapokban.

Tehát ha valakinek emiatt volt gondja az anime-vel, az megnyugodhat.  :smile:

Squazee2005

#2655
Fú... egyébként még egyszer meghallom az oshirukot, világgá megyek.  :morci: De idegesítő volt.
Az utolsó két rész 949-950 egész jók voltak, főleg Luffy beszéde. És meg kell hagyni, vizuálisan nagyon ott vannak. Remélem az aktuális mangaeseményeket kicsit jobban kifejtik, azzal húzhatnák az időt.

Dressrosa One Paceben sokkal jobb volt. Most jön a Marineford arc nekem. XD

Kraivan

Quote from: blackronin on 2020-11-15, 12:23:48
Lehet, hogy már mindenki ismeri a helyet, de gondoltam megosztom:
https://onepace.net

Egy remek csapat, amelyik az anime részeket megvágva, filler hülyeségek/időhúzás nélkül, csak a manga történéseit meghagyva alakította át az anime-t.
Most néztem újra a Dressrosa-t, valamint a Whole Cake Island-et és az élmény remek volt, egyértelműen átjött a manga pacing-je, vagyis sokkal élvezetesebb is volt.
Eléggé naprakészek, azt hiszem a Wano vonatkozásában a 934. rész körül tartanak, vagyis alig 15-16 rész hátrányban vannak a jelenlegi 950-ös résztől.
Szerintem ezt is hamarosan bepótolják az elkövetkező hónapokban.

Tehát ha valakinek emiatt volt gondja az anime-vel, az megnyugodhat.  :smile:

Ismerem régóta az oldalt de ugyebár új epizódokat néztem.

Szerintem inkább megvárom amíg onepace rendbeteszi a dolgot, mert amit művelnek megint kezd zsibbasztó lenni.

blackronin

#2657
924-957
Összességében továbbra is remek a Wano arc feldolgozása, de természetesen voltak idegesítő részek (pl. Big Mom oshiruko üvöltései).
A mai rész is remek volt, de a jövő heti lesz nagyon várós főleg Garp és Roger közös küzdelme miatt.

edit:
958-959
Jó részek voltak, Roger és Crocus új hangja okés, valamint Shanks és Buggy gyerekkori hangja is más lett.
Oden szinkronszínésze nagyon passzol hozzá, reméljük hogy megéri, hogy a legtöbb szövegét el tudja mondani az öreg (aki jövő hónapban lesz 80 éves). Kár lenne, ha megint újat keresni a szerepre...

Jövő héten pedig lényegében elkezdődik az Oden flashback, vagyis Luffy-ékat 2021. őszéig nem nagyon fogjuk látni.  :P

blackronin

#2658
960-968
Oden flashback eddig OPIC.  :hail:

Az anime remek munkát végez, hogy a legjobb OP élményben részesüljünk.  :smile:

edit:
969-976
A flashback a mai nappal lezárult, fantasztikus volt végig, talán még jobban ütött mint a mangában, ami nem kis teljesítmény.  :smile:
Az OP is kicsit változott, most már a sokak által kedvelt Yamato is tiszteletét tette benne.

blackronin

977-982
Onigashima elrajtolt teljes erővel, a minőségre és a pacingre nem lehet panasz.  :smile:
Az utolsó részben feltűnt már a Tobiroppo is, ami kellemes meglepetés volt, mert későbbre vártam.

Squazee2005

Ha tudják tartani ezt a minőséget, akkor nagyon jó időszak elé nézünk.  :cool: Én elégedett vagyok. Bár egy úk openingnek örülnék már. :)

blackronin

#2661
983-992
Haladunk szépen, persze fog egy-két töltelék rész és elnyújtott jelenet, de szerencsére semmi vészes.
Yamato is debütált, szerintem remekül eltalálták a hangját és ugyanannyira bejövős, mint a mangában.  :smile:

Novemberben jön majd a 1000.-ik rész is, amivel együtt nagy bejelentés is jön.
Nem nehéz kitalálni, hogy az új OP film lesz az (hiszen a Stampede már 2019-es).

edit:
993-998
Korrekt részek voltak, több esetben jobban bejött az aktuális dolog, mint anno a mangában.

blackronin

#2662
Hát sokáig tartott, de ezt is megértük:
Itt az OP élőszereplős sorozat főszereplőinek hivatalos listája:

[spoiler]



[/spoiler]

Oda megjegyzése
[spoiler]
[/spoiler]

Hivatalos bejelentés róla, videóval
https://twitter.com/onepiecenetflix/status/1458192148642234371

Eddigi vélemény:
Zoro és Nami telitalálat, Usopp jó választás, de a Luffy-t és a Sanji-t alakító színészeket jó lenne látni a szerepben.

edit:
Közben bejelentették az új OP filmet is 2022. augusztusára!
A történet fókuszában Shanks lesz, ami egy NAGYON kellemes meglepetés, elvégre ő az egyik kedvenc karakterem az OP-ben.  :smile:


[spoiler][/spoiler]

blackronin

#2663
One Piece 1000
Eljött ez a pillanat is.  :smile:

Egy átdolgozott "We are!" opening, rengeteg korábbi utalás az eddig megtett útra, remek animáció és a végén ahogy összeáll a SH banda...
Ezek mind hozzájárultak ahhoz, hogy méltó módon megünnepeljük az 1000-ik részt.

OPIC.
:hail:

Szép munka volt, Toei!
Ilyen módon kell megünnepelni tényleg valamit!  :whoah:

Squazee2005

Nem sok anime mondhatja el, hogy elérte az 1000. részt, jelenleg OP-n kívül 16 ilyen anime van, bár van amelyik csak 5 perces anime, modtam is magamban, hogy így könnyű 1000 részt legyártani.

Mindenesetre a One Piece 1000 rész után is izgalmas, jó és hangulatos, az opening nagyon-nagyon jó volt, és szerintem maga a rész is méltó volt az 1000.-hze, jól kiszámolták, meg is emlékeztek, de követték is a mangát és nem húzták el nagyon.

Aki esetleg kíváncsi rá, a Crunchyroll megemlékezése minden OP részből 1 mp, miközben a részek aktuális openingje megy, ez ám az igazi nosztalgia: OP 1000

Az élőszereplős OP szerintem bizarr ötlet, nem várok tőle semmit és akkor talán nem csalódok. Ezt mégis hogyan lehet élőszereplősíteni, de most komolyan? Egy Death Note-tal nem bírtak el, pedig az még közelebb állt a való világhoz.
Sanji nem tetszik, a többiek egyelőre igen.

A filmet még meglátjuk. Sosem szerettem nézni OP filmeket. Talán majd ezt.

Isley

Néhányszor libabőrös lettem a régi-új opening során. Az egész rész cselekménye alapból jó volt, a nosztalgia-elemek pedig nagyon jó kiegészítők voltak, és méltóképp tisztelegtek a karakterek előtt velük és szépen elevenítették fel az idáig megtett utat. Nagyon elégedett voltam a résszel.

Ez a válogatás nagyon jól néz ki, megnézem majd. Köszi Squazee2005, hogy beraktad.

Squazee2005

Az új opening elég... gyenge lett. Vizuálisan oké, de amilyen részek jönnek, ahhoz képest ez a zene... nem jött be.

blackronin

One Piece 1001-1015
Haladtunk szépen tovább a Wano arc, de ami igazán lényeges, az a 1015-ik rész.
Anime-ben ritkábban jön az igazán OPIC élmény, de ez a rész mindent vitt, 10X-szer jobb volt, mint anno a manga.
Le a kalappal, Toei!  :hail:

blackronin

One Piece 1016-1028
Az anime a szokásos színvonalon hozza az élményt, igazából nem nagyon tudok belekötni.

Az fontos viszont jeleznem, hogy a 1029-1030-as részek Uta backstory-járól szólnak majd, így a Wano arc majd a 1031-es résszel folytatódik tovább.

One Piece Film Red
Az első nézői reakciók alapján ez mondható el:
- A film indokolatlanul hosszú, ráadásul a fele lényegében az ADO nevű énekesnő (aki Uta énekhangja) marketing videójának tekinthető, mert annyi dal van benne, érdemi tartalom nélkül...
Ez sokaknál kiverte a biztosítékot, nem egy esetben fordult elő, hogy a nézők egy része simán felállt a moziból és hazament.
- az első dolgot leszámítva a film többi része élvezetes, Shanks tényleg rendesen szerepel benne és harcol is
- a zene és az animáció minőségi, mint a többi film esetében
- a filmhez járó databook az igazán fontos, valamint egy-két elszólás a filmben, ami canon-nak tekinthető és Shanks karakterét ismerhetjük meg jobban ezeknek hála (ezekről spoileresen a manga topicban beszélek majd)
- ha kijön a DVD, Blu-ray változat, akkor majd a saját véleményemet is leírom, mint a többi film esetében.

blackronin

#2669
One Piece 1029-1043. részek
Összességében jó a Wano arc, de sajnos azért voltak olyan részek, amikor érződött hogy nagyon húzzák az időt a sok recappal és Tama-s jelenetekkel.
De legalább haladunk a végcél felé, vagyis lassan belépünk a végső fázisba.

One Piece Film Red
Végre tudtam időt szakítani arra, hogy a Blu-ray-es változatot megnézzem, így már tudok nyilatkozni én is a filmről:
- animáció és a zene remek (Ado számai hangulatosak), a harcok közül is vannak egész látványosak és élvezetesek
- a film központjában egyértelműen Shanks-Uta-Luffy tengely áll, a kapcsolatuk képezi a film összetartó erejét.
- Shanks és a bandája számomra favorit, így a film tekintetében egy kicsit elfogult vagyok, jó volt látni őket harcolni és kicsit jobban megismerni a legénység stílusát
- rengeteg lore van a filmben (ezekről már írtam), még erősebb ez a film, mint anno a Stampede volt
- Uta érdekes ellenfél volt, míg Tot Musica jó főgonosz (a világgal összefüggő szerepe miatt pedig különleges), aki tényleg veszélyt jelentett a WG-re és a világ népére
- hibák is vannak azért: a film első fele tényleg egy sima koncertnek érződik, a SH banda és a többi karakter tényleg kicsit "biodíszletnek" érződik a számok mellett, valamint a pacing is fura volt a film alatt párszor.
Több fanservice karakter is van a filmben (pl. Coby, Katakuri, Blueno, Bepo, stb.), nem mindenkinél éreztem azt, hogy valóban szükséges volt a jelenléte.
Végül Uta-nál azt éreztem, hogy Oda maga sokkal jobban szereti a karakterét, de az átlag OP fan számára nem lesz annyira maradandó a személye, mint mondjuk a SH tagoknál, hiába kapott több special-t.

Nálam egy erős 8,5-ös összességében, főleg Shanks és a kapcsolódó lore miatt, de a film első fele tényleg egy kicsit megosztó számomra is.