Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

smash++

Zoro és Perona egyértelműen dominálta a részt  ^^"

Brook annak ellenére, hogy rövid volt nagyon jól elsült a szokásos poén.

Boa és Luffy szintén hozta a tőlük elvárt szintet.

Azért azt sajnálom, hogy csak ennyi az egész "csapat epizód". Nem láthatjuk ki milyen pluszt tud összeszedni.
Mondjuk Sanji nem különösebben érdekel, mert épp elég volt abból a szigetből pár perc...

Az viszont marhára érdekel, hogy milyen módon akarnak visszajutni a találka helyre, mert még csapatban sem volt egyszerű eljutni oda...

Bishop

Pedig Sanjira leszek Franky után a leg kiváncsibb, Okama kempo  :D

blackronin

Quote from: smash++ on 2009-10-12, 22:33:51
Zoro és Perona egyértelműen dominálta a részt  ^^"

Brook annak ellenére, hogy rövid volt nagyon jól elsült a szokásos poén.

Boa és Luffy szintén hozta a tőlük elvárt szintet.

Azért azt sajnálom, hogy csak ennyi az egész "csapat epizód". Nem láthatjuk ki milyen pluszt tud összeszedni.
Mondjuk Sanji nem különösebben érdekel, mert épp elég volt abból a szigetből pár perc...

Az viszont marhára érdekel, hogy milyen módon akarnak visszajutni a találka helyre, mert még csapatban sem volt egyszerű eljutni oda...
Nem ennyi volt a csapat részek, még lesz egy kör. (a cover story-k)
Sajnos azokban sem tudjuk meg, hogy ki milyen pluszt szed össze... Már ha valóban erről szólnak ezek a részek, hogy valami power-up-ot kapjanak a karakterek.

Hogy miként találkoznak a csapattagok újra?
Ez szerintem a One Piece rajongók 99,99 %-a szeretné megtudni!  :D

LuckyDingo

422. Elment rész volt. A második fele volt igazán lényeges. Most úgy tűnt, rendben volt a graf. :)

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2009-10-18, 11:52:13
422. Elment rész volt. A második fele volt igazán lényeges. Most úgy tűnt, rendben volt a graf. :)
Úgy látom, hogy valaki nem bírja megvárni az UTSF-es és yibis-s kiadásokat... 
Helyette jó neki a Funanimation is.  :ejnye:

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2009-10-18, 12:01:39
Quote from: LuckyDingo on 2009-10-18, 11:52:13
422. Elment rész volt. A második fele volt igazán lényeges. Most úgy tűnt, rendben volt a graf. :)
Úgy látom, hogy valaki nem bírja megvárni az UTSF-es és yibis-s kiadásokat... 
Helyette jó neki a Funanimation is.  :ejnye:
Nem Funanimationöset néztem XDDD [JRAW.Net] ONE PIECE - 422 (1280x720 DivX685).avi <-- ezt :D

blackronin


LuckyDingo

A Zene alatta shit, a graphs and animations mesteri. A Ruhák is bejövősek :D Az lol, ahogy Luffyék lövöldöztek :D Kár, hogy még nem mostanában fogjuk ezt látni :S

blackronin

One Piece 423-424: effektíve végigröhögtem az egészet!
Buggy hangját adó Shigeru Chiba egyszerűen fantasztikus, s az animációval sincsen különösebb gond.
Hancock  :lol:
Csak így tovább!
9 (423) és 9 (424) pont, csakis azért, mert jobb animációval is meg lehetett volna csinálni, de a Crimson Hell egész pofásra sikeredett...

Kassh

425:
jó rész volt
egészjól vezették be a filmet az animebe :)

LuckyDingo

vagyis a filmmel kapcsolatos pár részt, ami most jön :)

Amúgy jah.. Hannyabal és Magellan marháskodásán dőltem XDDDD Boa megint kitett magáért. Mister szrí meg gáz.. de ez van :D

chilip

#1721
10 résszel maradtam le és ezt lemaratonoztam :D Magellán nevetésen epic win :D szadi-chan remélem hamar lesz :D

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2009-11-13, 21:05:10
10 résszel maradtam le és ezt lemaratonoztam :D Magellán nevetésen epic win :D szadi-chan remélem hamar lesz :D
Jah az, de én ezen röhögtem jobbat... büntetés és Hannya feje XD

blackronin

#1723
426:
[spoiler]Új Opening!
Igen durva spoiler képekkel a mangából:

Giant Squad

Marinefold

Ace, Sengoku, Admirals, Schicibukai

Vegyes

[/spoiler]

chilip

de szar, kuma meg moria akkora mint egy óriás? és 3 db óriás is van a 3. képen szépen besorjázva a shichibukaiok közé?

blackronin

Quote from: chilip on 2009-11-15, 11:30:30
de szar, kuma meg moria akkora mint egy óriás? és 3 db óriás is van a 3. képen szépen besorjázva a shichibukaiok közé?
Nem, az óriások sokkal hátrább vannak, csak a nézőpont miatt tűnik úgy, hogy egy vonalban lennének.

chilip


LuckyDingo

Csak az openinget megnéztem.  Ilyet ritkán mondok One Piecere, de ez kritikán aluli szar volt.

Az oké, hogy egy halom artbookos képet meganimáltak, de valahogy rohadtul nem illik a következő archoz... a zene meg főleg nem. XD

Bishop

Hát megnéztem tényleg nem volt a legjobb, remélem ez addig fog lenni még a háború elkezdődik és ott már beraknak egy rendes pörgős akció dús openinget. Mind1 felejtős Opening, csak nem értem mi értelme ennek, még ID arc sincs sehol, nem hogy még a filler arc, meg Marijoa eleje. De már Marijoat reklámozzák, ami meg ID-be történik azt annyival elintézik hogy Luffy mellet elpörögnek nagy vonalakba az események. Az eleje meg tök értelmetlen volt, csak kellet hogy lássuk ezt is, én személy szerint jobban szeretem ezeket az openingeket mikor csak semmit tesznek Luffyék, pótolja azt hogy mostanába nem nagyon volt/lesz olyan hogy csak Luffyék idétlenkednek a hajón, Zoro edz, Sanji főz, Usopp Franky valami kütyüt készít stb. De most annyi dráma meg akció jön hogy szerintem most valami sokkal komorabb OP kéne, olyan se volt még úgy se.
Zene meg szar  :zomg:
Próbálom hitegetni magam, hogy csak azért van ez mert minden erővel Strong Worldre készülnek Odaék, de akkor is, ennél még az is jobb lett volna ha megint egy régi számra csinálnak openinget, mint a We Are volt.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2009-11-15, 11:48:14
Csak az openinget megnéztem.  Ilyet ritkán mondok One Piecere, de ez kritikán aluli szar volt.

Az oké, hogy egy halom artbookos képet meganimáltak, de valahogy rohadtul nem illik a következő archoz... a zene meg főleg nem. XD
Quote from: Bishop on 2009-11-15, 12:04:05
Hát megnéztem tényleg nem volt a legjobb, remélem ez addig fog lenni még a háború elkezdődik és ott már beraknak egy rendes pörgős akció dús openinget. Mind1 felejtős Opening, csak nem értem mi értelme ennek, még ID arc sincs sehol, nem hogy még a filler arc, meg Marijoa eleje. De már Marijoat reklámozzák, ami meg ID-be történik azt annyival elintézik hogy Luffy mellet elpörögnek nagy vonalakba az események. Az eleje meg tök értelmetlen volt, csak kellet hogy lássuk ezt is, én személy szerint jobban szeretem ezeket az openingeket mikor csak semmit tesznek Luffyék, pótolja azt hogy mostanába nem nagyon volt/lesz olyan hogy csak Luffyék idétlenkednek a hajón, Zoro edz, Sanji főz, Usopp Franky valami kütyüt készít stb. De most annyi dráma meg akció jön hogy szerintem most valami sokkal komorabb OP kéne, olyan se volt még úgy se.
Zene meg szar  :zomg:
Próbálom hitegetni magam, hogy csak azért van ez mert minden erővel Strong Worldre készülnek Odaék, de akkor is, ennél még az is jobb lett volna ha megint egy régi számra csinálnak openinget, mint a We Are volt.
Sajnos itt az anime-t készítő studió cseszte el az egészet.

A zene nem illik ide, az ID és Marinefold arc-ot pedig csak azért rakták bele, hogy a rajongók igényeit kielégítsék... Ennyi.

Én is remélem, hogy a konkrét háború előtt, vagyis az ID arc végén, lecserélik az OP-et... 
Mert egy ilyen idióta zenével kezdeni a háborús részeket elég nevetséges.  ^^"

Squazee2005

Annyira szerettem volna, hogyha tévedtek az openinggel kapcsolatban, de...  :ejj:

A csudába is, a zene úgy ahogy van tökéletesen nem illik a One Piecehez. Egy huszadrangú Pokémon-opening szintjén mozog a zene.  :falba: A klip meg olyan... hááát. A jó részekből volt kevesebb, bár szinte biztos, hogy a zene rontotta le ennyire.
Ami nagyon tetszett az az volt, amikor Hannyabal intett és a dalban akkor volt az a "yay" vagy mi. Na az vicces volt. De ennyi.

Bishop

Na evezzünk kicsit jobb vizekre, most néztem meg a 424et és 425öt. Buggy FTW  :lol: sajnálom hogy csak comic relief karakter, sokkal erősebb lehetne, így animálva meg ami mangaba is volt Mihawk ellen, tök megkedveltem a képességét :D Kicsit mondjuk Usoppra emlékeztett a stílusa. Na meg Ace Buggynál mikor bealszik  :lol: Magellan se semmi :D Grafika is szerintem kitűnő volt, főleg a 424-be.

blackronin

#1732
Úgy látszik, hogy nemcsak nekünk volt gondunk az új OP-el...
[spoiler]Ugyebár mi is kifejtettük a véleményünket az új OP-el kapcsolatban.
Hogy milyen "érdekes" lett.  :D
Vagyis gagyi (zeneileg).

A Japánok ennél egy kicsit tovább mentek...

http://mypage.toei-anim.co.jp/tv/onep/bbs/

According to J-Cast, the official BBS of Toei Animation has been filled with hundreds of complaints against the new OP theme song of "One Piece". The audience resented that the new song was completely mismatched with the serious OP animation.

The new OP song "Kaze wo Sagashite" is a tie-up work with a TV quiz program "Quiz! Hexagon II" and the singers are idols and comedians. Toei Animation said it's usual to see such negative reactions when theme songs are switched. They don't plan to make any explanations to the audience and the new song is likely to be used for the next one year.


Lényeg:
A japán rajongók is úgy érzik, hogy a mostani eseményekhez nem illik a dal.
És szeretnék, ha új lenne helyette.
Válasz:
A Toei elismerte, hogy sok panasz érkezett, de nem fog kivételt tenni, s ezért úgy döntött, hogy még 1 évig ez az opening megy majd.  :P (Remélem nem veszi senki az utolsó mondatot komolyan! Ezt csak azért mondták, hogy szívassanak minket, amiért elégedetlenkedünk... Tudjátok a japánok szeretik az ilyesmit.  :lol: )

Ja és, hogy lássák a rajongók, hogy milyen megértőek a Toei-nál, ezért pár napra lezárta a saját fórumát, hogy senki ne tudjon beírni... Azt nem tudom, hogy még most is így van-e...  ::)
[/spoiler]

edit: szerintem ez az egyik legjobb fan-made 12 Opening!
http://www.youtube.com/watch?v=tkj2KB3Mz68&feature=player_embedded

edit2: ez szintén jó.
http://www.youtube.com/watch?v=MKCE-aEPrvU&feature=related

smash++

Quote from: blackronin on 2009-11-15, 11:33:53
Quote from: chilip on 2009-11-15, 11:30:30
de szar, kuma meg moria akkora mint egy óriás? és 3 db óriás is van a 3. képen szépen besorjázva a shichibukaiok közé?
Nem, az óriások sokkal hátrább vannak, csak a nézőpont miatt tűnik úgy, hogy egy vonalban lennének.
Az lehet, de Kuma-t már elég régen elrontották. A magassága mintha össze-visza lenne rajzolva.
Zoro legutóbb még a golyói magasságát sem érte el....
Mihawk meg itt már gyomron tudja fejelni...

1. Az Opening harmat gyenge...
2. A 426-ban volt egy minimális szinkron baki :)

LuckyDingo

A 428-as nem tetszett. [spoiler]Olyan egyszerűen fogta el a sírós gitáros Luffyékat, hogy rossz volt nézni..[/spoiler]  :S

blackronin

One Piece 426-428:
Az biztos, hogy egy kicsit jobb filler részekre számítottam, mondjuk rendes plot-al és movie grafikával, de sajnos a Toei-nál kb. ennyire futotta...

Nem volt rossz, de azért remélem, hogy a 429-ben úgy zárják le, hogy utána akár a movie is kezdődhetne, mondjuk megjelenne Shiki vagy ilyesmi.

Én már az Impel Down arc-ot akarom vissza.

LuckyDingo

Nah a végére elég lapos lett ez a movie related stuff... de gondolom már több nem lesz.

Bishop

Az eleje jó volt, jó volt látni hogy szórakoznak Luffy csillogó szemei mikor a bogár tüzet köp :lol: Aztán megint raktak bele egy kislányt akit majd meg kell menteni, szinte minden fillerbe van 1, ez a mugiwara fan club szigeten meg komolyan ledöbbentem. No mind1 annyira nem volt elviselhetetlen a poénok mondhatni jók voltak.

blackronin

One Piece: Strong World:
Sok kép a filmből.
[spoiler]
http://bbs.opbbs.net/viewthread.php?tid=17902&extra=page%3D1
[/spoiler]

blackronin

#1739
Hát akkor eljött a pillanat, amire (remélhetőleg) mindenki várt...
One Piece: Strong World review:
[spoiler]Arlong Park-ról, Greg beszámolója
Az írása itt található + a következő oldalakon is van egy-két kiegészítés:
http://apforums.net/showthread.php?t=16796&page=98

Rögtön leszögezem, hogy Greg, magát Oda legkritikusabb rajongójaként beállítva, elégedett volt a filmmel, s szívesen újra megnézné. Ami igencsak jól mutatja, hogy nem lett rossz.

De én összefoglalom a legfontosabb dolgokat, a teljesség igénye nélkül, csak ízelítőként:

a, Tények, érdekességek:
1. Shiki DF-je: Fuwa Fuwa no Mi, Paramecia, a használója manipulálja a gravitációt.
2. Usopp új támadása: Lightning Dragon Star
3. Luffy új támadása: Giganto Thor Axe
4. Feltűnik mindenki kedvence: Sengoku kecskéje  :P
5. A film 110 perces.
6. A filmben szereplő nagy madárnak (sárga és Luffy repül rajta a trailer-ben) nincs neve eleinte, de később Luffy elnevezi Billy-nek.

b, Pozitív részek:
1. Greg elégedett volt a film grafikájával, nagyon színvonalas lett. (kielmelkedő rész: Luffy Gear Second, Shiki támadásai)
2. Greg szerint a zene is nagyon ütős lett. (kiemelkedő az Opening és Shiki belépője)
3. A film története összeségében rendben volt.
4. A harcok mind nagyon jók voltak, egy kivételt leszámítva... (erről később)
5. Az új karakterek, de főleg Shiki és a két csatlósa, mind fantasztikusak, sok a humor és remek a személyiségük. (Greg külön kiemelte Indigo-t, aki Shiki orvosa, a legnagyobb arc a filmben)
6. A film első 30 perce és a film utolsó 20 perce a legjobb, nagyon intenzív és izgalmas. Az eleje jól indít, s a történetet is jól zárják le.
7. A trailerből is ismert bevonulós jelenet (amikor Luffy és a csapata feketében, fegyverekkel megjelennek Shiki-nél) az OP történelem egyik legkirályabb jelenete... (azt írta Greg, hogy ne olvassátok el a spoiler-t, mert azzal elrontanátok!  :ejnye: )
8. Legjobb harcok: Luffy vs Shiki (a végső), Sanji vs Scarlet, ST csapat vs állatok (mindegyik küzdelem nagyon jó lett Greg elmondása szerint)
9. Rengeteg epikus jelenetre kell felkészülni, olyanokra amire minden OP rajongó megnyalja mind a tíz ujját...  :P
10. Nami nem marad végig Shiki fogságában.
11. Luffy Chopper hátán lovagol.

c, Negatív részek:
1. Az első 30 perc után a film visszavesz a tempóból, nyugisabb... Ettől függően nagyon jó továbbra is, de nem olyan ütős mint az első 30 perc, s az utolsó 20 perc.
2. Zoro harca elég béna lett... Vagyis pontosabban az ellenfele nem jelent komoly kihívást, mégis használja rajta az Asura-t.
3. Shiki terve: érdekes ugyan, de nem olyan eredeti és nagyszabású, mint ahogy reméltük...
Greg szerint elmegy, de többre számított, bár Oda elmondta, hogy nem kell valami elképzelhetetlen király dologra számítani.
4. Shiki-t legyőzik a végén.

Értékelés (Greg elmondása alapján írtam le, ő így konkrétan nem pontozta):
Graf: 5/5
Zene: 5/5
Történet: 3/5
Karakterek: 5/5
Harcok: 4/5

Végítélet: 4/5

[/spoiler]