Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

nubu015

Ja, ja lehet hogy túlmagyarázom, viszont annyi biztos hogy az elsőre még nagyjából rendben lévő
hatalomról egyre nagyobb disznóságok derülnek ki. ( az elején még csak pár hatalommániás, meg korrupt
tengerésszel találkoztunk, aztán jött robin sztorija, majd az emberkereskedelem, és most hogy egy full népet
ahová robin került rabszolgasorsban tartanak)
No és hogy ezzel párhuzamosan Luffyék is egyre nagyobb léptékben teszik rendbe a dolgokat, először
egy minidiktátort buktat meg egy városban (zorro) majd egy falut ment meg ( usopp ) majd egy kis szigetet (nami )
majd egy egész sivatagi országot, majd egy komplett égi államot. Szóval innentől nekem simán ráhúzható erre
a mostani világra, ahol korrupt politikusok vannak dögivel a hatalomban ( BKV, ügyek nem csak nálunk vannak, hanem
jappánban, meg amerikában is ) de ha kicsit jobban mögé nézünk akkor ott vannak az indiai/bangladesi gyerekmunkások
akik valszeg az én ruhámat/meg a tiédet is csinálják rabszolgamunkában,  vagy a kínai bio-robotok akiket az öngyilkosságik hajtanak ( foxconn gyár ) hogy nekünk telefont/ájfónt/laptopot szereljenek össze.

És itt persze jön az az érdekes kérdés hogy akkor most mi csak nézzük a Luffy sztoriját vagy át is veszünk
valamit abból az erkölcsi tartásból amit a képviselnek.
Szerintem Oda biztos hogy gondolt egy ilyen világ-javító példa vonalra is.

Ja meg van valakinek tippje hogy a Bartolomeo miért mentette meg a Luffyéket, és hogy miért vannak
ilyen kettős játékosok mint Aokiji, meg Bartolomeo?

Bishop

#1861
Kicsit el vagy szállva ha azt hiszed hogy a Marine vagy a WG rossz, igazából nagyon sok jó ember van vezető szerepbe. Akik igazán kavarják a szart azok a Tenryuubitok ők mondják meg hogy mit csináljon a marine, persze ettől még az nem bűn hogy kalózokra vadásznak azért a kalózok se csak jók.
Nem tudom de szerintem amit Luffy csinál azt sosem azért csinálja mert érdekli hogy mi van a politikai helyzettel egy szigeten, Garp is elmagyarázta már hogy Luffy olyan mint Roger, Roger is ha a barátairól van szó bármire képes.
Amúgy meg nagyon szép és jó ez a világmegváltósdi de azért nem kéne nagyon elrugaszkodni, minden anime-nek meg van a tanulsága, főleg a shounenre igaz, meg akarja tanítani a tizenéves gyereket a barátságra, arra hogy nem szabad feladni. Ettől még nem megy mindenki világot megváltani, azért ez nem így működik sajnos.
Én szerintem jobban tennéd ha csak élveznéd a One piece-t és nem keresnéd benne a világ megváltás kulcsát, a dolgok nem ilyen leegyszerűsített módon működnek. Az szép és jó ha valakit érdekel a világ sorsa de ne egy shounen mangaba/animebe keresd a választ. :smile:

szerk: ami Kuma-t illeti ő a revolutinary army tagja volt és nem meglepő ha sokáig kettős ügynök ként volt shichibukai, [spoiler]most hogy a fejét is kicserélték már nem ugyanaz a személy, gondolom ezt meg akarta tenni utolsó cselekedete ként[/spoiler]
Aokiji meg csak akkor cselekszik ha parancsot kap, de ha teheti kerüli a problémákat. Nagyon sok kettős személy van OP-ben

Squazee2005

Bartolomeoról a mangában kiderült már, amit sejtettünk róla, de ha visszanézed azt a részt, amikor Zorronak adta át Luffy fájdalmait stb., akkor ott van utalás arra, miért segített neki.

Aokiji:
A OP világában a Marine/Tengerészet a "jó" és a kalózok a "rosszak". Az, hogy mi fordítva látjuk az ő világukat, egy kalóz szeméből, természetesen hatással van ránk. Alapjáraton a marine, mint szervezet nem rossz, segíti az embereket, megvédik őket a kalózoktól. Kicsiben ez egész normálisan működik, kivéve, ha olyanok jutnak hatalomra, mint Morgan kapitány, vagy Nezumi.
Aki jó és megbecsült ember akar az OP világában lenni, meg akarja védeni a gyengéket, az otthonát, a családját, de azért vágyik kalandra, szeretne erős lenni és szeretne harcolni, annak a tengerészet a célja. Coby is egy vagány, bátor tengerész akar lenni, ugye.
Aokiji szerintem hasonló okokért lett tengerész. De akkor miért segít Luffy-nak, vagy Nico Robbinnak? Mert szélesebb körben lát és nem elvakult. Érzi, tudja és látja, hogy a tengerészetnél vannak problémák. De, egyedül nem tud tenni ellene, csak azt teheti, hogy hatalmát, ha teheti az általa vélt igazság szolgálatába állítja, persze csak olyan mértékben, hogy ne vegyék azért észre a tengerészetnél. hiszen egy rendszert nem csak kívülről, de belülről is bontani kell ahhoz, hogy változásokat lehessen előidézni. Aokiji sem feltétlenül kalózpárti, az ilyen karakterek azt mutatják, hogy semmi sem fekete-fehér, nincsenek csak rosszak, csak jók. Ahogy a kalózok sem csak jók, a tengerészek sem csak rosszak.

Bishop

Megelőztél, pedig próbáltam gyorsan szerkeszteni :D

Squazee2005

XD   :kocc: Te is, de már nem volt kedvem újrafogalmazni az egészet. 

nubu015

Bishop:

Oké persze hogy nem gondolom hogy a Marine a gonosz, én is látom hogy vannak rendes emberek is ott,
csak hogy ez a világkormány nem működik jól. Meg én nem kennék mindent a Tenryuubitokra, meg hogy a
Marine csak végrehajtó, mert a náci elítéléseknél is a leggyakoribb védekezés a -csak parancsot hajtottam végre- volt.
Szóval a Marinenak is megvan a maga felelőssége. Aztán meg persze hogy nem bűn ha "rossz" kalózokra vadásznak, csak ne
legyen ilyen hülye álszent ez a világkormány meg a MArine hogy a elnézik a küszöbükön a rabszolgakereskedelmet,
de a Luffyt típusú kalózókat meg üldözik csak azért mert azok magukra, és a rendszer rájuk agatta a kalóz szót.

És persze hogy benne van ez a milliószor ismételt shounen dolog, csak hogy szerintem ennél egy picit több
van benne. ( De akkor egyezünk ki hogy nem sokkal :) )

Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy ha látom a Op-ben hogy akár ilyen dolgokat is beleláthatok, vagy
még inkább felvethet ilyen kérdéseket is, és itt most szerintem tök mindegy hogy
egy animében egy filmben, vagy könyvben, akkor felmerül a kérdés, hogy csak simán passzív befogadó maradok,
vagy el is kezdek gondolkodni rajta. És persze hogy nem megyek holnap az utcára rongyokban világot megváltani,
mindössze csak szeretném ha egyre több ember kezdene el gondolkodni, hogy mit és hogyan kellene csinálni.

Ja meg ez nekem új infó hogy a Kuma revolutinary army tagja volt, ( csak az animét nézem )



Squazee2005:
oké, értem, ezt a képárnyalós dolgot.

Zen

Quote from: nubu015 on 2010-06-14, 00:31:02
de a Luffyt típusú kalózókat meg üldözik csak azért mert azok magukra, és a rendszer rájuk agatta a kalóz szót.
Kiakasztották a kalóz zászlót, onnantól gyak. kikiáltották h ők bűnözni fognak. Ok és okozat meg minden. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Azért a rabszolga tartást meg ezeket hagyjuk, mint mondtam az Op-nak egy komplex világa van, több kultúrából merít. Európai fejjel fel sem foghatjuk hogy más helyeken milyen kultúrák vannak, ezzel nem azt akarom mondani hogy a rabszolga tartás jó dolog, de ne európai felvilágosult fejjel próbáljunk megérteni valami olyat ami olyan elemeket is tartalmaz amiket mi már úgy gondolunk hogy emberi jogokat sértenek.
Valamikor valaki pont azon akadt ki hogy mi hogy bálványozzunk a Luffy féle életmódot, közbe meggondolatlanul pusztít(vandalizmus) emellett önbíráskodó.
És ők mondják magukat kalóznak, innentől tök jogosan üldözi a marine. Semmi sem csak jó vagy rossz és ez így van rendjén.
Nekem mind1 hogy mibe mit látsz bele, csak szerintem erre vannak komolyabb példányok, a One Piece szerintem egy kizárólag szórakoztatásra irányuló alkotás, persze csak úgy lehet jól szórakozni valamin ha tudunk hasonlóságokat találni benne és magunkban. És néha kell a dráma vagy az erőszak is benne, mert ettől lesz csak valóságosabb ettől örülünk jobban ha valaki nyer vagy valaki megmenekül. One piece képes mindenféle érzelmet kihozni, és ez nekem pl szórakozás.

Akkor bocs, nem akartam spoilerezni azt hittem hogy olvasod :D

nubu015

Oké rendben nagyjából értem :)
( És akkor már csak zárójelbe teszem hozzá, hogy van egy olyan sejtésem hogy az utolsó 10. tag éppen
egy halember lesz, mintegy tiltakozásul a rendszer ezen része ellen. )

Meg aztán mondhatnál pár komolyabb példányt, ami persze nem csak brutál, kritikus meg depresszív, hanem
valamiféle utat is mutat, mert szívesen megnézném őket.

Zen

Akumetsu, ha nem baj h manga.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

nubu015

Oké köszi! Nem baj hogy manga, gyorsan meg is néztem az első két chaptert,
de eddig úgy indul mint a death note, azaz hogy ha megölünk minden rossz embert akkor
jobb lesz a világ!?
Ennél tovább fog lépni ?

Zen

A sztori végig ez lesz. Amúgy egy nagy szociális kommentár az egész.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Konkrét megoldást szerintem sehol nem fogsz találni, mindből max levonhatod a tanulságot. Ha benne lenne a megoldás akkor már megoldottuk volna nem? :hehe:

Zen

Szóval: OP 455: Mi ez a sz@r?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Squazee2005

Nekem az Usoppos része tetszett, Robiné nagyon gyenge volt és ronda, mint a bűn.

Kraivan

Quote from: Zen on 2010-06-15, 14:35:22
Szóval: OP 455: Mi ez a sz@r?
Két hete ugyanazt írom. Minek írjam le harmadszor?
De ha ez kell:
A Robinos epizód rajza valami hihetetlenül fostosan tré. Kb a Memories rajzát idézte bennem, ami a maga nemében nem rossz de OP-be nem való. Ezzel a hanyag firkával meg még jobban ki lehet fordulni a lelki világból.
A rajzoló büszke lehetett arra h két körívvel ábrázolta Robin bimbó nélküli melleit, és a kiscsaj úgy nézett ki mintha ráhányt volna a rajztáblára és abból akart kihozni valamit.
Történetben a szokásos. Azt leszámítva h Nico Robin színes sziluettje meg a Revo Armyimitációjának pár embere megjelent, gyakorlatilag hírből sincs semmi szaga a OP történetéhez. Ennyi erővel egy Micimackó jelenetet is ki lehetne adni Choperral s ráfoghatnánk h OP filler. (a saját részében amúgy inkább hasonlított egy szőrös rákra mint humanoid szarvasra)

Az Usoppos rész már egy fél fokkal jobbra sikeredett.
"Mi az h én gyengébb vagyok még a hangyáknál és gilisztáknál is?"  :he: :zomg:

Bár én azt jósolom h amikor összekerülnek lesz a imbaattack után egy flashback h valójában hova kerültek.
Az h a borítón mi van meg nem számít. Odanak is kell egy kis pihent agylágyulás. Nem kell mindent komolyan venni.

blackronin

#1876
A 455-ös részhez én is hozzászólnék:
Ugyebár eme "remekmű" elkövetője megint Tate volt. (hasonló remek animáció volt egy AL arc beli résznél is, amikor Boa fürdőjét mutatták... Boa úgy nézett ki, mint egy gerincesferdüléses pulyka + Luffy feje annyira pici volt a saját kalapjában, hogy az hihetnénk, hogy Shanks egy 3 méteres óriás volt)
Az ő "fantasztikus" tehetségét általában azzal jellemzik, hogy tökéletes animációt alkot. (elég csak olvasgatni az AP-t, érdekeseket írnak az emberek)
És itt a lényeg.
Az animáció valóban jó, hiszen nincsenek kihagyott animációs frázisok, folyamatos a mozgás.
DE
Az art, vagyis a rajzolási stílus, egy rakás értékelhetetlen sz*r.
És én magasról teszek arra, hogy valaki egy kalap trágya kifröccsenését hibátlanul meg tudja csinálni, mert összességében az még attól trágya marad...
Tehát inkább legyen normális art, nem hibátlan animációval, de ez a Tate féle szutyok egy vicc.
Már előre félek attól, hogy melyik részeket fogja megkapni Tate a háborúban, mert azok biztosan szánalmasak lesznek.

A rész tartalmilag sem volt egy nagy szám, a vicc az hogy Robin cover story-jának egyik képét sem használták fel a részben...  :P
(ugye ott maga szökött ki a börtönből, volt rajta seastone bilincs, s utána a Rev. Army jött ki elé, nem pedig fordítva)

blackronin

456: egy ritka gyenge rész volt...  :frown:
Gyenge art és animáció, nulla történetbeli előrehaladás, semmi extra dolog.

A jövő héten jön pedig a recap rész Ace-el és Luffy-val.
Visszaemlékezünk Arabasta-ra és meglepő módon a [spoiler]mostani mangában lévő flashback arc is visszaköszön valamilyen formában. Majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle... [/spoiler]
Ja és előfordulhat, hogy 3 hét múlva (ugyanis a recap rész után szünet lesz) egy újabb recap részt kapunk... És csak utána jön a háború. Legalábbis ilyeneket írnak az AP-n.

LuckyDingo

Boooooooring :O És az art megint nem volt valami magas színvonalon, de legalább nem Tate... és btw.. Perona boobz rulz! ;)

blackronin

#1879
457: az egész rész egy recap volt, néhány filler jelenettel...

Ace és Luffy múlt csak 2-3 perces volt, abban sem mutattak semmi különöset.

Jövő héten nincs Op, majd utána megint egy special jön, de már a jobbik fajtából!
Ugyanis a háború előtti készülődést mutatja be:
Schicibukai tagok esznek, öltözködnek, gondolkodnak, stb.
+
Admiral tagok esznek, öltözködnek, beszélgetnek, készülődnek, stb.
Ezek láthatók a preview-ben.

Nem nagy szám az igaz, de legalább nem a már látott jelenetek ezerszeri lejátszásával töltik ki az adásidőt...  ^^"


edit: az eszem megáll!  :Eztneked:
http://www.animenewsnetwork.com/news/2010-06-26/voice-actor-takeshi-aono-hospitalized-after-stroke

Pont a kedvenc karakterem szinkronszínészét éri ilyen baj...
És pont most, amikor megint komolyabb szerephez jut...
NAGYON remélem, hogy nagyon gyorsan felépül, el sem tudom képzelni Mihawk-ot nélküle.  :frown:

Squazee2005

Új opening lesz július 18-tól, amikor is elkezdődik a Marinford Arc. Előadó: The Rootless, dal címe: One day.

blackronin

Új címek + bad news

[spoiler]

07/11 458「海軍本部直前回想特別編 集結!三大将」
A Special Retrospective Before Marineford! Assemble! The Three Admirals
Animation Director: Masayuki TAKAGI

07/18 459「決戦の刻迫る!海軍最強の布陣完成!」
Decisive Battle is Drawing Near! Navy's Strongest Formations Finished!
Animation Director: Kenji YOKOYAMA

07/25 No Episode (valamiféle japán esemény/rendezvény miatt, aznap nem lesz dragon ball kai sem)

08/01 460「巨大艦隊あらわる 襲来!白ひげ海賊団」
Enormous Fleets Revealed! Invading! The Whitebeard Pirates
Animation Director: Toshio DEGUCHI

08/08 461「エースと白ひげ」
Ace and Whitebeard (Temporary Name)
Animation Director: Yukiko NAKATANI

[/spoiler]

Cobra

Az miért jó, hogy mindegyik résznek más az animátora?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

Quote from: Cobra on 2010-07-07, 16:55:29
Az miért jó, hogy mindegyik résznek más az animátora?
Azt senki sem mondta, hogy jó, de kb. így van már ez a kezdetek óta, meg a Bleach-nél és Naruto-nál is... Ezért vannak eltérések a karakterek kinézetében, az animáció folytonosságában, az art minőségében, stb.
Ez van, ezt kell szeretni.

blackronin

458: hát hanyagolható...
Pár extra jelenet a háború előtt a készülődésről, de semmi izgalmas.

Szerény véleményem szerint értékelhetetlen, hiszen a rész 80-85 % recap. (mint a múlt heti esetében)

Jövő héten már végre elkezdődik a Marinefold arc, hogy utána megint várhassunk 2 hetet hogy a harc is elkezdődjön...  ^^"

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-07-11, 11:26:19
458: hát hanyagolható...
Pár extra jelenet a háború előtt a készülődésről, de semmi izgalmas.

Szerény véleményem szerint értékelhetetlen, hiszen a rész 80-85 % recap. (mint a múlt heti esetében)

Jövő héten már végre elkezdődik a Marinefold arc, hogy utána megint várhassunk 2 hetet hogy a harc is elkezdődjön...  ^^"
Szerény véleményem szerint ez a rész egy kalap szart nem ért. + a rajz is gány volt. Az ilyenek helyett inkább tartsanak szünetet vagy valami, mert ez csak elveszi a kedvem az animétől.

Squazee2005

Akkor jó, hogy ezt nem néztem meg.

Hullanak a szinkronszínészek? ANN

:wtf:

Junchi

Abszolút semmi köze a One Piece-hez, de... Szal LOL^.

Hogy lehet 56 éves fejjel ekkora retard valaki?  :lame:

blackronin

#1888
Quote from: Junchi on 2010-07-12, 12:22:43
Abszolút semmi köze a One Piece-hez, de... Szal LOL^.

Hogy lehet 56 éves fejjel ekkora retard valaki?  :lame:
Japánok...

Ivankov asszem egy kicsit odébb lesz, így lesz neki ideje egy kicsit lenyugodni.

edit: egyébként ezért a fotóért kapták el
[spoiler]

[/spoiler]

Szerintem azért nem annyira vészes...

edit2: most írták az AP-n, hogy sajnos voltak más képek is...
Gondolom az elölnézeti változat csapta ki a biztosítékot.

LuckyDingo

#1889
Most őszintén... miért ne tehetne ki privát blogjára bármilyen képet magáról? :D Mellesleg fullbody yakuza-like tattoo iszonyat coolos :D öltöztet XD
"
Most láttam egy másik képet.. na az már "puruttyább", de még így sem értem... hiszen nem csinál tulajdonképpen semmi perverz dolgot, csak lefényképezi a tetkóit  :angyali: