Main Menu

Macross Zero OVA

Started by Manu, 2006-04-17, 17:00:16

Previous topic - Next topic

Manu

Az utóbbi hetekben ellenállhatalan vágyat éreztem, hogy valami sci-fit nézzek, de nem igazán találtam megfelelő filmet. Emellé társult még az a gyermekkorból visszamaradt atavisztikus tünet, ami néha arra késztet, hogy megnézzek egy mechás animét, mivel azokban nagy örömömet leltem annak idején (Saber Rider, Voltron, Robotech rulez!!!). Sajna általában csalódnom kellet, most azonban nem!
Bár a történet még az épp nézhető kategóriába tartozik, klissékkel és bugyuta dolgokkal teli, de hál' istennek nem is erre gyúrtak, meg legalább van ritmusa, leköti a figyelmet. Az akcók azonban nagyon zúznak, egy-az-egyben totáljó CG, ami szépen beleilleszkedik a 2D-s környezetbe. Nem is kevés van belőle, rendesen osztják egymást a népek.  A mechák sem töltenek be igazából közponi szerepet, inkább légiharc vadászgépekkel, amik max. félig alakulnak át robottá, és az is jól van megcsinálva. Ezzel az 5 részével a sci-fi rajongóknak biztosan szerez egy kellemes estét, szvsz jól sikerült akciódús, pörgős anime.

Cobra

Nekem az első 3 része nagyon tetszett, aztán a befejezést számomra nagyon elrontották.
Grafikailag viszont még nem láttam olyan anime-t, ami jobb lenne, mint ez.
A történettel a legnagyobb gond ugyanaz, mint a többi Macrossban, hogy a harc csak töltelék, a romantikus/drámai szálat akarják előtérbe helyezni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manu

Quote from: Cobra on 2006-04-17, 17:05:55
Nekem az első 3 része nagyon tetszett, aztán a befejezést számomra nagyon elrontották.
Grafikailag viszont még nem láttam olyan anime-t, ami jobb lenne, mint ez.
A történettel a legnagyobb gond ugyanaz, mint a többi Macrossban, hogy a harc csak töltelék, a romantikus/drámai szálat akarják előtérbe helyezni.

Mivel rontották el a befejezést? Ott engem pont a te általad említett romantika zavart kicsit,, de még éppen nézhető volt. A romanika-akció szerintem legalább fifti-fifti, a csöpögésre én nagyon érzékeny vagyok, és most annyira nem zavart, pedig előre vártam rá.
A többi széria később játszódik? Ez az előzményeket dolgozza fel? Melyik a legjobb? Egyszer elkezdtem nézni a Super Dimensional Fortress Macrosst, de az első részt sem bírtam végig.

Zsiga

Quote from: Manu on 2006-04-17, 17:13:41
A többi széria később játszódik? Ez az előzményeket dolgozza fel? Melyik a legjobb? Egyszer elkezdtem nézni a Super Dimensional Fortress Macrosst, de az első részt sem bírtam végig.
Egy kis összefoglaló

Cobra

Én végignéztem a SDF-et, de nem volt könnyű, csak elvetemülteknek ajánlott :)  Jó lenne újból megcsinálnák a Zero grafikájával.
A Zero végét szeritnem rossz irányba vitték el, kicsit túlzásba estek a "madáremberrel". Ha kicsit realisztikusabb lett volna a vége, akkor még a romantikát is elnéztem volna, a 3. rész után ennél sokkal többre számítottam.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manu

Quote from: Cobra on 2006-04-17, 18:09:44
A Zero végét szeritnem rossz irányba vitték el, kicsit túlzásba estek a "madáremberrel". Ha kicsit realisztikusabb lett volna a vége, akkor még a romantikát is elnéztem volna, a 3. rész után ennél sokkal többre számítottam.

Hát igen, de mostanában az ilyen miszticizmus a divat, lsd.: Nge, RahXephon. Mostmár nem menő a fém, meg elektromosság, bolygóközi csaták, egyenes derekú hősök, és a rock 'n' roll. Most a hús és a vér, a belső világ, a transzcendens,  spirituális, meg a jazz jön be mindenkinek. :D Azok a szép '80-as évek  :whoah: :muhahah:

kikuchiyo

Quote from: Manumostanában az ilyen miszticizmus a divat, lsd.: Nge

Ez úgy hangzott, mint amikor a hintaszékben ülő bácsika kiszól az oxigénmaszk alól, hogy "bezzeg az én időmben...!"

Az NGE ui. '96-os.  :D
Failure is the default option

Manu

Quote from: kikuchiyo on 2006-04-17, 21:13:09
Quote from: Manumostanában az ilyen miszticizmus a divat, lsd.: Nge

Ez úgy hangzott, mint amikor a hintaszékben ülő bácsika kiszól az oxigénmaszk alól, hogy "bezzeg az én időmben...!"

Jah, ui. '87-88 környékén sasoltam a Robotechet (amit az amcsik csináltak a SDF Macrossból, meg két másik animéból) meg a többi mechás cuccot a DJ Cat Showban a Sky Channelen. Olyan nosztalgia kapott most el, hogy nekikezdtem az eredeti '82-es Macrossnak és nagyon bejön.  :cool: (még lehet az oxigénmaszk is stimmel ;) )