Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Member

1.) Toplák, ezt ne... Sok ismerősöm magyarázta azt, hogy amikor már elérted azt a bizonyos pontot, már nem az érdekel, hogy de szeretem azt a lányt, hanem hogy jó nő és megdugd... Erre mit mondjak? Undorító? Az.
2.) Már lassan el kéne jutni oda, hogy az egyház visszaállítsa a "szex csak gyermeknemzés céljából" elvet, akkor a hülyék öngyilkosok lesznek és mehet az élet tovább normálisan, diszkópatkányokra és plázacicákra, buja vágyakkal nincs szükség.
A Biblia alapvetően egy mesésített sztori, de sok tanulság van benne, és egy "Jézus és tanítványai" banda most is elkéne ebben a gyomorforgató világban.
3.) A pszichológia az egyik legvitathatóbb tudományág, nem könnyű benne bármit is eldönteni.Tudom, hogy mániájuk az összes emberi érzést elemi ösztönökre visszavezetni, de szerintem a "szerelem" című résznél ez nálam (és ahogy látom, itt még sokaknál) csődöt mond. A szex a szerelem optimális kiegészítője, nem létszükséglete. Pont.

MOHA: Emberek és állatok között valóban nincs határvonal, nézd meg pl. a hattyúkat vagy a darvakat, sokkal jobban választanak párt, mint mi.

Djinn

Quote from: Shiroi on 2006-04-27, 11:42:00Pont egy olyan 17 éves éves szavai számitanak, akinek sem a Bibiliához, sem a pszichológiához nincs köze, de azért mindkettőt felhozza? Ne nevettess. De általad is jobban megismerem a mai fiatalokat.
Szerintem ez egy nagyon unfair kijelentés volt. Ha ezt jelenti érteni a pszihológiához vagy ismerni a bibliát, inkább elketrülöm mindkettőt.
Ez egy fórum és szerintem mindenki szava számít. Ez a lényege vagy tévednék?
Amúgy meg más szemében a szálkát....  :_piszka:

OK, tudom nem kéne belepofáznom....

"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

#32
Quote from: Member on 2006-04-27, 11:59:05
2.) Már lassan el kéne jutni oda, hogy az egyház visszaállítsa a "szex csak gyermeknemzés céljából" elvet, akkor a hülyék öngyilkosok lesznek és mehet az élet tovább normálisan, diszkópatkányokra és plázacicákra, buja vágyakkal nincs szükség.
Akármit is mondtok, hiányzik nekem nagyon az az ignore funkció... Member és a szélsőséges kinyilatkoztatásai az idegeimre mennek. ^^
De hogy ha úgy lesz, ahogy mondod, legalább öngyilkos leszel és nem fogsz még több elvakult állatságot mondani. :__devil:

Quote from: Djinn on 2006-04-27, 12:01:28
Szerintem ez egy nagyon unfair kijelentés volt.
Kicsit erősen fogalmazott, de végül is igaza volt a Bibliával kapcsolatban, nem? Én is utálom, amikor valaki fog egy sort, a saját szája íze szerint értelmezi, aztán hivatkozik rá.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Quote from: Member on 2006-04-27, 11:59:05

2.) Már lassan el kéne jutni oda, hogy az egyház visszaállítsa a "szex csak gyermeknemzés céljából" elvet, akkor a hülyék öngyilkosok lesznek és mehet az élet tovább normálisan, diszkópatkányokra és plázacicákra, buja vágyakkal nincs szükség.
A Biblia alapvetően egy mesésített sztori, de sok tanulság van benne, és egy "Jézus és tanítványai" banda most is elkéne ebben a gyomorforgató világban.


MOHA: Emberek és állatok között valóban nincs határvonal, nézd meg pl. a hattyúkat vagy a darvakat, sokkal jobban választanak párt, mint mi.

ezt ugye nem gondoltad komolyan?
mert ezzel a kijelenteseddel vegulis azt akarod elerni hogy mindenki suket,vak,nema birka modjara azt csinalja amit egy vallasi alapokon allo majdhogynem politikai szervezet iranyitsa az embert?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

kisvirag

Member:
nem csak a plázacicák meg boyok lehetnek szexuálisan túlfűtöttek, ráadasul amit írtál, az azt feltételezi, hogy ha már szerelmes vagyok a másikba, akkor már nincs is szükségem a szexre, majd ha gyereket akarunk, összefekszünk módon gondolkodsz.

Ez nagyon nem így van!

tudod annak is lehetnek buja vágyai, aki tartós, komoly kapcsolatban él. És itt nem arra gondolok, hogy arra vágyik, hogy miközben ott a párja, hat másik férfival vagy nővel is csinálhassa. hanem arra, hogy a párjára vágyik.
De mondjuk, ezt megkülönbözteti az általad emlitett buja vágytól az, hogy míg a plázamacák/diszkópatkányokat csak az érdekli, hogy neki jó legyen (legtöbb esetben) addig ha tényleg szereted a társad, nem azért szeretkezel vele, hogy neked jó legyen, hanem azért, hogy NEKI minél nagyobb boldogságot szerezz. jó esetben fordítva is így van, és akkor teljes a harmónia.

igaz nem általános példa, de állíthatom, hogy az általatok említett előbb az érzelmek, és csak utána, ha megjött a kellő érzelem mellett a fordított módon is jöhet létre igaz kapcsolat. persze ez minden bizonnyal ritka...

Member: gondolkodj el kicsit ezen a nincs határvonal dolgon... nem akarok belemenni, mert most nincs rá időm...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Xipe, könyörgöm, a félreértelmező funkciót iktasd ki csak egy napra, légyszi!
Alapvetően ellenzem az egyház túlzott befolyását, de erre az egyre már tényleg szükség lenne.
Lehet, hogy a város nem torz ennyire, de itt lenn, vidéken rengetegen az ivásnak és a szexnek élnek, ez pedig egyenesen gusztustalan. Mindkettő gyakran átfolyik a feszültségoldás és a "világról való megfeletkezés" területére.
Ramiz, nem leszek öngyilkos, problémamegoldásra alkalmatlan, életunt meg még nem vagyok.

KISVIRAG:
Na, vki normálisan is meg tudja mondani, végre.
Gondolkoztam rajta, hogy még beírjam-e, lehet, hogy rosszul tettem, hogy kihagytam:
Amikor vkit szeretsz, a lelkét szereted, nem a testét, s a szex és a csók csak összeolvasztja egy időre a lelkeket. (utóbbi jobban, mert az közelebb van)

Djinn

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-27, 12:21:23
Quote from: Djinn on 2006-04-27, 12:01:28
Szerintem ez egy nagyon unfair kijelentés volt.
Kicsit erősen fogalmazott, de végül is igaza volt a Bibliával kapcsolatban, nem? Én is utálom, amikor valaki fog egy sort, a saját szája íze szerint értelmezi, aztán hivatkozik rá.
Szerintem félreértettél. Én az erős lekezelést nehezményeztem.
Egyébként én úgy látom a Fehér főnök ragadott ki mondatokat, szóval még így sem értem miért van "végül is igaza"... :confused:
--------------------
Nem kéne átjavítani a topic nevét mondjuk "a szexualitás fontossága/jelentéktelensége" névre? Mert nem igazán a párkapcsolatokról szól.... :hehe:

Quote from: Member on 2006-04-27, 12:32:40Amikor vkit szeretsz, a lelkét szereted, nem a testét, s a szex és a csók csak összeolvasztja egy időre a lelkeket. (utóbbi jobban, mert az közelebb van)
Nem hiszem hogy a leket és a testet külön tudnád választani. Ez nagyon idealista elképzelés.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: Member on 2006-04-27, 12:32:40
Xipe, könyörgöm, a félreértelmező funkciót iktasd ki csak egy napra, légyszi!
Alapvetően ellenzem az egyház túlzott befolyását, de erre az egyre már tényleg szükség lenne.


ha ellenzed, ne hozd fel.
erre akartam kilyukadni a "felreertelmezu funkcioval", semmi haszna nem lenne a dolognak.
nincs erre szukseg.
majd pont az egyhaz fogja megmondani egy embernek, hogy csak es kizarolag akkor es azon okbol elhetsz nemi eletet hogy fajodat szaporitsd.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Member

Quote from: DjinnNem hiszem hogy a leket és a testet külön tudnád választani. Ez nagyon idealista elképzelés.
Reinkarnáció-párti vagyok.
Quote from: Xipe on 2006-04-27, 12:41:36
ha ellenzed, ne hozd fel.
Nem lehet minden fekete-fehér, mindennek van előnye és hátránya.
Quotemajd pont az egyhaz fogja megmondani egy embernek, hogy csak es kizarolag akkor es azon okbol elhetsz nemi eletet hogy fajodat szaporitsd.
A közerkölcs rohamos romlása olyan szinten elharapódzott az utóbbi 10 évben hogy ilyen nem volt tapasztalható eddig 300 év alatt sem. Ennek egyik okának tudható be ez is. 8 évesen már mindenki a nemi szerveket vesz szájára (klasszikus 4betűsek), 10 évesen tudja, hogy az mi és 2 év múlva már minden célja, hogy összerakja vkivel és ez rövid idő alatt olyannyira beleég a tudatába, hogy nem tud szabadulni tőle.
Anno, amikor a leány akkor tudta meg, hogy az ott lenn nem csak méregtelenítésre való, amikor először mestruált, és utána kibírta a házasságáig testi kontaktus nélkül, azok voltak a jó idők, személyes véleményem.

A szolid megoldások most már semmit sem érnek, az id elnyomta a super-egot.

Xipe

jo, a fiataloknal nem a szolu feladata lenne peldaul nevelni a gyereket arra, hogy ez az aktus nem megfelelo egy ilyen koru gyermeknek?
szvsz ez ugyanugy elofordult regen is, mint most, csak most jutottunk el odaig hogy az ember ezt nem titkolja es nem latja tabukent.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

teraflare

Quote from: Member on 2006-04-27, 12:32:40
Lehet, hogy a város nem torz ennyire, de itt lenn, vidéken rengetegen az ivásnak és a szexnek élnek
Hát ez szerintem nem nyert. Ha hétvégenként nem mennék haza vidékre, akkor ettől a sok városi f*sztól meg picsától már az eddiginél is rosszab szinten lennék, pedig már elég alacsonyan tartok. Jelenleg értelmesen élni hülyeség, egyedül vagy vele a világban. Ne feledd, mi a jobb, megenni egy tortát másokkal, vagy egyedül egy kalap szart(mert előbb utóbb annak fogod érezni az elveket).
Quote from: Moha on 2006-04-27, 00:27:19
Gratulálok. Ezzel így most szépen el is törölted az ember és az állat között lévő lehelletvékony határvonalat. :ejj:
Az ember és az állat között van különbség, de embernek lenni nem annyit jelent hogy a homo sapiens sapiens fajba tartozol. Már egy régi görög is így gondolta, mikor járta nappal az utcákat egy lámpással és azt mondogatta hogy "Embert keresek", közben haladt végig a tömegen.

kisvirag

erre csak azt tudom mondani, hogy szerintem nem...
remélem nem kapok ki érte, de katznak sokáig az volt a véleménye, hogy egy szűz lányt szeretne feleségnek, hasonló megfontolásból talán, mint ahogy te írtad, de kb én döbbentettem rá, hogy ez hülyeség.

már csak azért, mert az úgy elég lutri. nem csak a férfinak, a nőnek is. mert lehet hogy nem illenek össze - márhogy lelkileg lehet, hogy fantasztikus, és nagyon jól megértik egymást, és etc, de ha az ágyban nem képesek egymásnak eleget nyújtani, az is megmérgezheti a kapcsolatot.

az ágyban ugyanúgy meg kell lenni a harmóniának, mint a lélekben, különben előbb utóbb komoly konfliktusok áldozatává válik a kapcsolat. és jobb még házasság előtt rájönni, semmint utána...

egyébként ugye, ne felejtsük el, hogy a középkorban szokás volt akár tizenegykét évesen, de 14-5 évesen már biztos férjhez adni a lányt... szóval igazábol akkor sem kezdték később, csak akkor "hivatalos" keretek közt tették...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Quote from: Xipe on 2006-04-27, 12:59:02
jo, a fiataloknal nem a szolu feladata lenne peldaul nevelni a gyereket arra, hogy ez az aktus nem megfelelo egy ilyen koru gyermeknek?
Igaz, de ma, amikor mindenki 16 órát dolgozik, hogyan figyelne oda a gyerekére? S itt eljutottunk egy másik problémához, amit most nem kívánok fejtegetni.
Quoteszvsz ez ugyanugy elofordult regen is, mint most, csak most jutottunk el odaig hogy az ember ezt nem titkolja es nem latja tabukent.
Tudom, pl. barbár népeknél minden csata után szokás volt az elfogott nőket megerőszakolni, de ez is már szélsőség.

Nem akarom senkire ráerőszakolni, amit gondolok, mindenkinek saját szívügye, hogy mit gondol, Toplákot sem kívánom átnevelni (mivel anno az ő korában ugyanazt mondtam, amit ő).
Meg Ramiz is mélabús szemekkel nézi már, ahogyan az 55. megnyitott thread-jét teleszemetelem/szemeteljük.

Quote from: teraflareHát ez szerintem nem nyert. Ha hétvégenként nem mennék haza vidékre, akkor ettől a sok városi f*sztól meg picsától már az eddiginél is rosszab szinten lennék, pedig már elég alacsonyan tartok. Jelenleg értelmesen élni hülyeség, egyedül vagy vele a világban. Ne feledd, mi a jobb, megenni egy tortát másokkal, vagy egyedül egy kalap szart(mert előbb utóbb annak fogod érezni az elveket).
Hát ja, ott is voltak nem semmi emberek, de legalább műveltebbek voltak, mint ezek.
Lehet ám, hogy csak vecse ilyen, mert voltam egy több 700 fős faluban, amely egészen normálisnak tűnt.
Lehet, hogy kicsit keserű, kicsit barna, de az enyém, Member-szar.

Quote from: kisvirag
már csak azért, mert az úgy elég lutri. nem csak a férfinak, a nőnek is. mert lehet hogy nem illenek össze - márhogy lelkileg lehet, hogy fantasztikus, és nagyon jól megértik egymást, és etc, de ha az ágyban nem képesek egymásnak eleget nyújtani, az is megmérgezheti a kapcsolatot.
az ágyban ugyanúgy meg kell lenni a harmóniának, mint a lélekben, különben előbb utóbb komoly konfliktusok áldozatává válik a kapcsolat. és jobb még házasság előtt rájönni, semmint utána...
Nahát, mik derülnek ki katzról. :)
Mivel nem tartom fontosnak, nélküle is jól megvagyok, nem hiszem, hogy a kapcsolatomat pont ez mérgezné meg. Sokkal több zavaró tényező van.
Bár, amik a fülembe jutnak, minden veszekedést egy egyestés szexuális együttlét követ...

Xipe

Quote from: Member on 2006-04-27, 13:08:47
Quote from: Xipe on 2006-04-27, 12:59:02
jo, a fiataloknal nem a szolu feladata lenne peldaul nevelni a gyereket arra, hogy ez az aktus nem megfelelo egy ilyen koru gyermeknek?
Igaz, de ma, amikor mindenki 16 órát dolgozik, hogyan figyelne oda a gyerekére? S itt eljutottunk egy másik problémához, amit most nem kívánok fejtegetni.

ha valaki vallalja a gyereknemzest, akkor nevelje is.
ha nem kepes ra, gondolkozzon elotte.
szemelyes tapasztalat: szuloi ertekezleten szulo felhaborodva jelenik meg mert a gyereke otthon neveletlenul viselkedik es hogy miert jaratja iskola ha nem nevelik.
erre egyszeru a valasz, az iskolaba a gyerek tanulni jar es nem a tanar feladata, hogy nevelje.

nem tudom ki milyen csaladi korulmenyek kozott szuletett es el most, de elmondhatom hogy engem amellett hogy mindket szulom foallasban dolgozott, volt idejuk nevelni.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

kisvirag

Quote from: Member on 2006-04-27, 13:08:47
Mivel nem tartom fontosnak, nélküle is jól megvagyok, nem hiszem, hogy a kapcsolatomat pont ez mérgezné meg. Sokkal több zavaró tényező van.
Bár, amik a fülembe jutnak, minden veszekedést egy egyestés szexuális együttlét követ...

TE nem tartod fontosnak. de mi van, ha a barátnőd IGEN? és mondjuk többször/hosszabban szeretne?

közröhej, de engem hagytak már el azért, mert a srác szerint csak a szexre kellett nekem, mert heti-kéthet 1nél többet akartam volna...
mostmár érted, mit akarok mondani???

Egyébként a szex tényleg a legjobb "engesztelő". mondjuk nekem durva veszekedésem még sosem volt, értelmesen is meg lehet beszélni a problémákat. persze családom ismerve később biztos fog ez még változni :haha:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

XIPE: Örülök, hogy így látod, remélem, hogy minél többen követik a példád.
KISVIRAG: Ha vki szerelmes, elvileg az a célja, hogy a párját boldoggá tegye. Ha azt akarja, amit mondtál, akár bele is tanulok, ez nem lehet akadály. Csak azt mondtam, hogy nekem spec. nincs szükségem rá.

Ramiz

Quote from: MemberA közerkölcs rohamos romlása olyan szinten elharapódzott az utóbbi 10 évben hogy ilyen nem volt tapasztalható eddig 300 év alatt sem. Ennek egyik okának tudható be ez is. 8 évesen már mindenki a nemi szerveket vesz szájára (klasszikus 4betűsek), 10 évesen tudja, hogy az mi és 2 év múlva már minden célja, hogy összerakja vkivel és ez rövid idő alatt olyannyira beleég a tudatába, hogy nem tud szabadulni tőle.
Anno, amikor a leány akkor tudta meg, hogy az ott lenn nem csak méregtelenítésre való, amikor először mestruált, és utána kibírta a házasságáig testi kontaktus nélkül, azok voltak a jó idők, személyes véleményem.
Ne idealizáld a régi időket. Sosem léteztek azok a szép, erkölcsös napok, amikben hiszel. Az eltervezett házasság például szerintem sokkal rosszabb, mint a házasságon kívüli nemi élet, mert ez utóbbiban legalább mindkét fél boldog... A házassággal vagy anélkül kérdésben pedig messziről nézve (nem egy-egy konkrét személyt illetően) mindig is társadalmi és kulturális aspektusok voltak a döntőek, nem erkölcsiek.

Quote from: DjinnNem kéne átjavítani a topic nevét mondjuk "a szexualitás fontossága/jelentéktelensége" névre? Mert nem igazán a párkapcsolatokról szól.... :hehe:
Annak indult... talán majd visszatalálunk. :)

Quote from: Member on 2006-04-27, 12:32:40
Ramiz, nem leszek öngyilkos, problémamegoldásra alkalmatlan, életunt meg még nem vagyok.
Azt nem komolyan mondtam, csak arra reagáltam, hogy szerinted a hülyéknek és a te fogalmaid szerinti erkölcsteleneknek pusztulniuk kéne, én pedig rühellem az ilyen szélsőséges, ítélkező, erőszakos gondolkozást, ezért besoroltalak az első csoportba. ^^ Ne legyetek ilyen szélsőségesek! Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, mi csak értekezünk! El kell fogadni más emberek hozzáállását! :) A muterom pl azt vallja, hogy nem kell, hogy több kapcsolata legyen az embernek egynél egész életében, ha az jól működik, és az is házasságban a legjobb, de ha már előtte testi kapcsolat van, az nem baj. A faterom meg mindig azzal jön, hogy próbáljunk meg sok nővel megismerkedni, hogy tudjuk, milyen fajta kapcsolatok vannak, ráérünk választani stb. (Ahhoz képest ő is leragadt az első komolyabb kapcsolatánál. :D)

Quote from: kisvirag on 2006-04-27, 13:20:09
TE nem tartod fontosnak. de mi van, ha a barátnőd IGEN? és mondjuk többször/hosszabban szeretne?
Erre csak annyit mondok, hogy minden igazi férfi álma egy nimfomán barátnő. :D

Quote from: Member on 2006-04-27, 13:08:47
Tudom, pl. barbár népeknél minden csata után szokás volt az elfogott nőket megerőszakolni, de ez is már szélsőség.
Nemcsak ilyen szélsőségek vannak. A magasabb társadalmi helyzetű emberek teljesen "kulturáltan" tudták az kihasználni alacsonyabban levőket. Angliában például volt egy törvény, hogy a földesúr joga az első éjszakát eltölteni a földjeit művelő emberek friss jegyeseinek nő tagjával.

Quote from: Xipe on 2006-04-27, 13:15:50
ha valaki vallalja a gyereknemzest, akkor nevelje is. ha nem kepes ra, gondolkozzon elotte.
Nagyon egyetértek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

ööö.. sokminden..

mondjuk alapigazságként:
szex jó (asszem:D)
szerelem jó
a kettő együtt meg pláne

ezalatti rész, amit írtam vszeg felesleges szájtépés:)

[spoiler]
nemértem, azt ha vki nem látja meg az érzelmet a világban, s azt se, ha vki szerint nem tud lényeges a "testiség" lenni.

pl az eltérő vérmérséklet, sok kapcsolat rovására tud menni..mert nehéz megbeszélni mint pl azt hogy oké én nélküled nézek animét/ titanicot..
(s szerintem érdemes aházasság előtt ugyebár..)


amúgy az ember is állat, teljes s 100% mértékben, sztem határvonal kilőve..:)
ez fact sztem..aztán h mit kezdesz vele.. biológiaiag az ember egy faj aki közel áll a monogámiához.. szóval lehet igyekezni:D.. s nem kell aggódni a pozitív példaképpnek felvázolt kedves madarak, pl ugyanúgy kétszínűen csalják meg egymást:)  (sőt hasonló alapokonn:) pl egyik része ugye, hogy általában, a Nők romantikusabbak, s  válógatósabbak, s mégis ők is ugyanúgy megcsalhatnak..de ez csak az eltérő  " stratégia" azaz hímek: szaporodni mindenkivel aki legalább egy pici szintet megüt , nőstények: lehetőleg az alfa hímmel (gyakorlatilag: ledjen valakid aki csak Téged, neveli a gyereket s eltartja családot stb.. aztán meg se akarod csakni.. csak a tipikus széptevőnek dőlsz be s nem is érted miért.. csakhogy ha a fiad ezek után széptevő lesz ebből lesz a sok unoka..:) ) nem azt mondom hogy ennyi az egész, de nehéz lenne sztem tagadni h bennevan( pl 50 emberből nőknek kb 1-2 pasi jön be.. fiuknál átlag min 20 lányt is talál benne)
másrészt van ugye kultúránk (ezalatt mindegy milyen akár pláza is:) ) s az is határoz meg dolgokat, pl h érzelmed miképp s hogy fejezde, ki, pl ez a szerelem dolog  elégg neo-nyugati dolog:) jó akár törzsiben is volt, de azért sok kultúrában, a nő szertheti a férjét..akit kapott..azt passz.. biblikus korban is:)

ja s felhívom mindenki figyelmét, hogy munkával valószínűleg bebizonyítható, h nem érthető meg a másik nem:)
amikor úgytűnik h értem akkor meg depressziós leszek...
ilyesmik
[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xipe

Quote from: Member on 2006-04-27, 13:23:31
XIPE: Örülök, hogy így látod, remélem, hogy minél többen követik a példád.

az en peldam jobb ha nem koveti senki mert egy vilag tele orok agglegennyel...
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Member

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-27, 13:27:34
Ne idealizáld a régi időket. Sosem léteztek azok a szép, erkölcsös napok, amikben hiszel. Az eltervezett házasság például szerintem sokkal rosszabb, mint a házasságon kívüli nemi élet, mert ez utóbbiban legalább mindkét fél boldog... A házassággal vagy anélkül kérdésben pedig messziről nézve (nem egy-egy konkrét személyt illetően) mindig is társadalmi és kulturális aspektusok voltak a döntőek, nem erkölcsiek.
Lehet, hogy a felnőttek irtó perverzek voltak már akkoris (ókori Róma, akkor Japánban rengeteg piroslámpás negyed volt még a 20. század elején is, főleg koreai nőkkel megtömve), de legalább az egyszeri ember fia nem torzult el ennyire 18 éves korára. Engem inkább ez aggaszt.
Quote
Azt nem komolyan mondtam, csak arra reagáltam, hogy szerinted a hülyéknek és a te fogalmaid szerinti erkölcsteleneknek pusztulniuk kéne, én pedig rühellem az ilyen szélsőséges, ítélkező, erőszakos gondolkozást, ezért besoroltalak az első csoportba.
Aki öngyilkos lesz, mert nem szexelhet, az hülye.
QuoteErre csak annyit mondok, hogy minden igazi férfi álma egy nimfomán barátnő. :D
Akkor én nem is vagyok férfi, mindjárt le is vágom. :D
QuoteAngliában például volt egy törvény, hogy a földesúr joga az első éjszakát eltölteni a földjeit művelő emberek friss jegyeseinek nő tagjával.
Aztán az eltörlést követően vissza is állították, hogy odavonzák a külföldi gazdagokat, sajnos.
Quote from: Xipeaz en peldam jobb ha nem koveti senki mert egy vilag tele orok agglegennyel...
Biztos van olyan aggszűz, amelyik egy hozzád hasonló agglegényre vár, szóval ne add fel. :)

Nakedape

Quote from: Member on 2006-04-27, 13:39:28

de legalább az egyszeri ember fia nem torzult el ennyire 18 éves korára. Engem inkább ez aggaszt.


erre egy tömör HHE?  amit hozzátudnék fűzni
pontosan melyik 18 éves volt jobb??

a törzsi aki más törzs nőit rabolta erőszakolta 16 éve s korától?
az ókori sötét, vagy a mai szabados?
a kersztény középkori, aki vagy azér nem, mer félt, vagy igen csak tagadta, vagy parasztként nem volt más, vagy nemesként élvezkedett(pl az eslő éjszaka törvénye is dekadens jelenünk eredménye mi??)

nmaztmondom h mindenszépésjó most, meg vannak problémák amik mások, de sztem a múltbafordulás hamis út

ja s ha igaz is a tény, s az az ára h 18 éves koromra kattantabb lettem, meg mások is, de nem raboltak pl koreából emberi lényeket prostitúcióra kényszerítve, meg adtak jogokat is az emberi faj xx-es részének is szembe a dícső múlttal..akkor bevállalom, sőt akár még plázázom is, meg buffalócipő meg káromkodok is

öö elnézést kicsit off, csak kijött.. ígérem visszafogom magam már
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Most gratulálnom kéne? Hogy lehet ennyire negatívba átforgatni egy szinte semleges mondatot?
Mind1. Talán a keresztényközépkori szimpi valamelyest.
Valaki pár hete hangoztatta, hogy "A megoldást nem szélsőségekben és a múltban kell keresni, egyedül a jövőre kell tekinteni.", mondhatom, ügyes jövőt csináltak eddig. Múlt nélkül nincs jelen, nem tudnád, hogy ki vagy, olyan ez, mint a Windowsban a Rendszervisszaállító, ha már halálosan elcseszted, töltheted vissza, hátha az jobb volt. Nincs olyan, hogy egyenletes fejlődés, erre példa az evolúcióban az ember.

Nakedape

elnézést, vszeg zavarosan írtam:
lényeg:
most gáz, oké

de sztem ez nem jelenti hogy régen nem volt az, mondjuk elvileg régről pont a jókat kéne megtartani, meg minden

de pl te se raksz fel dos 5.22 meg windows 3.1 et, amikor fagy a géped, hanem álmodozol servicepack 3 ról:)

jah s mielőtt félreértené vki: nem plázázom, nincs buffalocipőm, s nagyon-nagyon ritkán káromkodom.
mondjuk sztem hogy visszatérjek a párkapcsolat témá
ra:D
a középkorhoz képest legalább könnyebb őszintének lenni:) azmeg jót tehet neki:)
meg pl ha rendes társat keresel, mondjuk olyxat aki nem rúg bele a kutyákba. akkor is jó érzés, hogyha maga miatt, belső értékként,  s nem pdig félelemből:) jójó akkor is volt aki magától, tudom, de hogyí szúrtad ki a különbséget?
meg szerintem egy "fontos" vállakózó plázagyúrtkopasz, érzelemmentes, nőlenéző szexkedvelő nem különbözött egy "fontos" középnemestől hosszúhajjal, érzelemnélkül, vívómesterkigyúrtan,szexkedvelve, nőkihasználva.
pesrsze nem baj ha az ember teremt magának szebb világokat (no offenzív, kmoly:) )

szerk: kimaradt a kedvenc témám: fejlődés és evolúció..:) ezek nem morális fogalmak, az evolúció igen is önigazóló, mert annyit mond h az terjed el ami el tud. ehhez szerintem nem kapcsolódik más:) de ha ez érdekel akkor mail meg pm, mer erről a végén még sokat beszélnék, mer evolbioval kéne  foglalkoznom..:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kisvirag

valahol olvastam erről az első éjszaka jogáról, és az  a lényeg, hogy félig meddig ilyen urban legend szintű. sajnos már nemnagyon emlékszem rá, hogy pontosan hogy és mi, de az a lényeg, hogy valójában sosem használták ki, vagy legalábbis nem úgy, ahogy gondoljuk...

egyébként meg csak Kvikveg aláírását tudnám idézni: nem a világ lett rosszabb, hanem a hírszolgáltatás jobb.

csak akkoriban sokkal erősebb volt a felsőbb hatalmak (egyház, világi) befolyása, és életmódmeghatározó szerepe (erkölcs, illem, etc) és sokkal komolyabb következményekkel járt a normáktól való eltérés, mint napjainkban. ma már beszélhetünk róla, és ez szerintem sokkal jobb, mint a tudatlanság.

nagymamáméknak még fogalma sem volt arról, mi a szex, mikor összeházasodtak, és úgy voltak, hogy lesz majd annyi gyerek, amennyit a jóisten ad... csak aztán miután 3ból kettő meghalt (egyik már halva született, a másik meg kb 3 napot élt) a harmadik édesanyám... na akkor kicsit utánnamentek a témának.

Mert a fene nagy erkölcsben meg a tabuban tényleg  SEMMIT nem tudtak a témáról.
ez még a szüleink korosztályban is viszonylag erősen benne volt, és emiatt bár lazult, de sok korosztályunkbeli nem kapott szintén megfelelő felvilágosítást, max a ha pasizol gyerekem, küldelek a katolikus lányneveldébe! (még 16 évesen is ilyen szövegeket kaptam) és nem az volt/van, hogy leülnek a gyerekkel, és elmondják neki, hogy mik a veszélyei és hogy kellene csinálni, hanem csak tiltják, vagy mivel kinos, nem beszélnek róla. Persze vannak kivételek, volt olyan barátnőm, aki miután összejött 16 éves korában a barátjával, anyukája nem sokkal később kézen fogta, és elvitte egy gyereknőgyógyászhoz, és megbeszélték, hogy mi a számukra legjobb megoldás a fogamzásgátlásra, de attól tartok, nem ez a gyakoribb.

Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Alapvetően mindig is az alsóosztályt pártoltam, tehát a nemeseket most ne említsük, nagyon ritka volt közöttük a kivétel (pl. 48).
Újonnan már kezdem azt érezni, hogy nem a rendszerben van a hiba, hanem az emberben. Akármit csinálunk, ugyanaz marad. :frown:

KISVIRAG: Az, hogy a gyerekek halva születtek, nem egészen annak tudható be, hogy nem tudták, hogyan kell összerakni, sztem.

Nakedape

Quote from: kisvirag on 2006-04-27, 14:13:16
valahol olvastam erről az első éjszaka jogáról, és az  a lényeg, hogy félig meddig ilyen urban legend szintű. sajnos már nemnagyon emlékszem rá, hogy pontosan hogy és mi, de az a lényeg, hogy valójában sosem használták ki, vagy legalábbis nem úgy, ahogy gondoljuk...

jó kiragadott példa volt elismerem, arra akartam utalni, ha egy nemesnek tetszett egy parasztlány akkor nembiztos, h a lánynak sok lehetősége volt..ezt fenntartom
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Member on 2006-04-27, 13:39:28
Aki öngyilkos lesz, mert nem szexelhet, az hülye.
Az erős tengeri hullámzás kisodorja a feketemoszatokat a partra.
Ennek is van annyi köze ahhoz, amit te írtál, mint a tiédnek ahhoz, amit idézve leírtad...

Quote from: Fazék on 2006-04-27, 13:50:32
mivel úgyis meguntam ezt a szájtépést, és ezen szélsőséges nézetek fölösleges összecsapásait, inkább már nem is írtam volna ide, de ha írtam volna, akkor is egy Nakedape szerű szöveget szerettem volna én is átadni, mint véleményt, ami szép lassan alakult ki bennem a "sok-sok" év során. inkább nem is írom tovább, mert rózsaszín emberből is túl sok van itt nekem.
szerk: és most már tényleg kiszállok, mert útálom amikor hosszan valami fél oldalas szöveget végre nagynehezen kierőszakolok magamból nagyritkán, 2x átjavítom, hogy na így már talán kevésbé kötnek bele, aztán bepost-olom és nézem, hogy mindenki kiemeli az egyetlen bentmaradt gyengébb mondatomat és azon lovagolva lehülyéz, hogy éretlen kölök vagyok. nem éri meg a fáradságot részemről.
Tehát akkor írtál 10 sort és csináltál egy postot, csak azért, hogy elmondd, hogy nem mondasz semmit, felesleges, amiket mi írunk, és tahók vagyunk, és úgyis belédkötnénk? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

Quote from: Member on 2006-04-27, 14:14:57

KISVIRAG: Az, hogy a gyerekek halva születtek, nem egészen annak tudható be, hogy nem tudták, hogyan kell összerakni, sztem.

pedig de. hogy mivel fogalmuk nem volt a témáról, igy kb egymás után jöttek a gyerekek, és itt van a lényeg. abortusz, vetélés, és problémás terhesség után legalább 1 évet kell várni, pihentetni, mert különben a következő terhesség még nagyobb eséllyel fog problémás lenni, vagy vetéléssel végződni.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Quote from: kisvirag on 2006-04-27, 14:23:28
pedig de. hogy mivel fogalmuk nem volt a témáról, igy kb egymás után jöttek a gyerekek, és itt van a lényeg. abortusz, vetélés, és problémás terhesség után legalább 1 évet kell várni, pihentetni, mert különben a következő terhesség még nagyobb eséllyel fog problémás lenni, vagy vetéléssel végződni.
Ha ezt elmondják nekik, de ők mégsem rakják össze a házasságig, akkor nem fog bekövetkezni, amit leírtál.

kisvirag

Quote from: Member on 2006-04-27, 14:52:29
Ha ezt elmondják nekik, de ők mégsem rakják össze a házasságig, akkor nem fog bekövetkezni, amit leírtál.

most én vagyok érthetetlen, vagy te vagy ennyire sötét????????
olvassál már kicsit vissza, hogy mivel kapcsolatban volt erről szó!
hogyafaszomba rakja össze valaki, ha NEM MOND NEKI SENKI SEMMIT, MERT TABU A TÉMA????
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.