Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

motifator

Érdekes kérdés ez az őszinteség egy kapcsolatban.
Amikor én legutóbb szakítottam barátnővel, akkor én se voltam képes elmagyarázni neki rendesen, hogy mi a bajunk a kapcsolattal. Elővettem a szokásos és nagyon kényelmes "én vagyok a szemét, nyugodtan utálj érte" szöveget, és nem húztam sokáig a dolgot, megmondtam, hogy nekem most nem működik ez a kapcsolat, és kész. Talán az volt a baj, hogy én magam se tudtam, hogy mi a bajom az egésszel, csak egyszerűen éreztem, hogy ez most nekem nem kell. Egy idő után nem volt kedvem válaszolni az sms-ekre, amiket küldött, szerintem csak szimplán rájöttem, hogy nem szeretem őt.
Szal furák ezek az érzelmek, nem mindig tudsz őszinte lenni. Mondjuk ha tényleg szerettem volna őt, és meg akartam volna menteni a kapcsolatunkat, biztos másképp álltam volna a dolgokhoz.
Amúgy általában az embereknek nem szoktam megmondani, hogy bajom van velük. Csak azokkal veszekszem, akik tényleg közel állnak hozzám. A legjobb barátaimnak mindig megmondom, ha valami gond van, mert többre értékelem a kapcsolatunkat annál, hogy valami elhallgatott apró probléma miatt, ami idővel nagyra nő az emberben, boruljon az egész. A barátaim között sokszor vállalok békítő szerepet is. Ha valamelyik elmondja nekem, hogy baja van a másikkal, akkor igyekszem feloldani a dolgot valahogy(pont két hete volt egy ilyen). Általában beszélek mindkettővel, aztán megpróbálom rávenni őket, hogy egymással is beszéljék meg a dolgot. Nem minden probléma oldódik meg magától az idő múlásától, van, amiről beszélni kell, különben a tüske olyan mélyre fúródik, hogy később már nem nagyon lehet mit kezdeni vele. Tudom, rohadt közhelyesen hangzik, de a baráti társaságomban számtalanszor előfordult, hogy én voltam az, aki próbálta csökkenteni a feszültséget, amikor kezdett puskaporossá válni a levegő.
De a legtöbb embernél, akik nem állnak olyan közel hozzám, nem veszem a fáradtságot, hogy megmondjam nekik, hogy bajom van velük. Ilyenkor én is inkább konfliktuskerülő vagyok.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Meg ne felejtsük el az értékrendek különbözőségét. Ami pl. nálam még hétköznapi mondatnak is lágy, az mást vérig sért. Ilyenkor szoktam a fejemet vakargatni és nézni a reakció után, hogy "most akkor mi van?".

Kvikveg

Quote from: Member on 2008-07-18, 18:15:51
Meg ne felejtsük el az értékrendek különbözőségét. Ami pl. nálam még hétköznapi mondatnak is lágy, az mást vérig sért. Ilyenkor szoktam a fejemet vakargatni és nézni a reakció után, hogy "most akkor mi van?".
Member, a brutal.  :__devil:

Quote from: motifator on 2008-07-18, 17:54:53
Érdekes kérdés ez az őszinteség egy kapcsolatban.
Amikor én legutóbb szakítottam barátnővel, akkor én se voltam képes elmagyarázni neki rendesen, hogy mi a bajunk a kapcsolattal. Elővettem a szokásos és nagyon kényelmes "én vagyok a szemét, nyugodtan utálj érte" szöveget, és nem húztam sokáig a dolgot, megmondtam, hogy nekem most nem működik ez a kapcsolat, és kész. Talán az volt a baj, hogy én magam se tudtam, hogy mi a bajom az egésszel, csak egyszerűen éreztem, hogy ez most nekem nem kell. Egy idő után nem volt kedvem válaszolni az sms-ekre, amiket küldött, szerintem csak szimplán rájöttem, hogy nem szeretem őt.
...
Ha, vegre valaki.

Nekem az az erzesem, hogy tul sokat varnek el a masiktol, en meg tul keveset nyujtanek.
Valahogy mint a viccben, ahol Mari megszolal:
- Te Bela miert nem tudsz olyan lenni, mint a hosszerelmes Ignacio a kedvenc szappanoperambol?
- Majd akkor dragam, ha te is olyan leszel, mint Lucinella!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

teraflare

Quote from: Member on 2008-07-18, 12:07:40
vagy nem megy ki a napfényre.
Csak nem a gothokra gondoltál?  :D

Quote from: Member on 2008-07-18, 18:15:51
Meg ne felejtsük el az értékrendek különbözőségét. Ami pl. nálam még hétköznapi mondatnak is lágy, az mást vérig sért. Ilyenkor szoktam a fejemet vakargatni és nézni a reakció után, hogy "most akkor mi van?".
Same here. Van hogy egy kis viccem vérig sérti a másikat és még 20 perc bocsánatkérés után sem hiszi el hogy nem akartam megbántani... (Akkor mi a faszért koptattam a szám :confused:)

Quote from: .Attila on 2008-07-18, 12:05:02
És te látod előre mindenkinél, hogy ki ilyen és ki nem ilyen?
Ki mondta hogy egyből vedd feleségül? Azt mondtam keress. :ejnye:

BTW a kért felmérés eredménye:
-Hülye vagy hogy egyáltalán ilyet olvasol
-Ez nem igaz
-A pasik csinálják ezt
-...
Lehet a kérdésem utáni "Miért?"-re hazudnom kellett volna? (egyszer megtanulok már hazudni)

.Attila

Quote from: teraflare on 2008-07-18, 22:02:21
Quote from: Member on 2008-07-18, 18:15:51
Meg ne felejtsük el az értékrendek különbözőségét. Ami pl. nálam még hétköznapi mondatnak is lágy, az mást vérig sért. Ilyenkor szoktam a fejemet vakargatni és nézni a reakció után, hogy "most akkor mi van?".
Same here. Van hogy egy kis viccem vérig sérti a másikat és még 20 perc bocsánatkérés után sem hiszi el hogy nem akartam megbántani... (Akkor mi a faszért koptattam a szám :confused:)

Ezért kell megvárni, míg ők kezdenek el piszkálódva viccelődni, mert onnantól veszik a lapot.
Persze akkor is csak finoman, de azt már értékelik.

Quote from: teraflare
Quote from: .Attila on 2008-07-18, 12:05:02
És te látod előre mindenkinél, hogy ki ilyen és ki nem ilyen?
Ki mondta hogy egyből vedd feleségül? Azt mondtam keress. :ejnye:

BTW a kért felmérés eredménye:
-Hülye vagy hogy egyáltalán ilyet olvasol
-Ez nem igaz
-A pasik csinálják ezt
-...
Lehet a kérdésem utáni "Miért?"-re hazudnom kellett volna? (egyszer megtanulok már hazudni)

Mi is volt az a kért felmérés? Nincs kedvem visszaolvasni...

teraflare

Quote from: .Attila on 2008-07-19, 00:43:30
Mi is volt az a kért felmérés? Nincs kedvem visszaolvasni...
Kérdezzük körbe hogy mi a gondjuk velünk a lányoknak. Végül is most hogy belegondolok választ azt nem adtak.  ::)

Makos

Quote from: teraflare on 2008-07-19, 10:17:26
Quote from: .Attila on 2008-07-19, 00:43:30
Mi is volt az a kért felmérés? Nincs kedvem visszaolvasni...
Kérdezzük körbe hogy mi a gondjuk velünk a lányoknak. Végül is most hogy belegondolok választ azt nem adtak.  ::)
Sosem adnak értelmes választ erre a kérdésre ;)

teraflare

Quote from: .Attila on 2008-07-19, 00:43:30
Ezért kell megvárni, míg ők kezdenek el piszkálódva viccelődni, mert onnantól veszik a lapot.
Persze akkor is csak finoman, de azt már értékelik.
Már régóta ismertem és azelőtt is viccelődtem vele és akkor nevetett. Ezekszerint kínjában nevetett egész addig amíg ki nem borult a bili, ezzel viszont a konfliktuskerülési elméletetetek igazolódik.  Csakhát  így utólag szarul érzem magam hogy megbántottam. :frown:

Cloud

Na ezt jól megszívtam. Pestre félig meddig volt kapcsolatom vége miatt költöztem. Erre most amint kezdek nagyon jóba lenni valakivel, kiderül hogy majdnem ott lakik ahol régebben én. Kb 200 km-re...Na ebből sem lesz semmi.   :ejj: :bruhuhu:

Happy

A szerelem erejével bármi sikerülthet!!!!
[spoiler][/spoiler]

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

teraflare

No már van is egy eredmény a mi nem tetszik neked bennem tesztre, az eredmény kicsit meglepett (bár kezdtem sejteni hogy valahogy ez közrejátszott jópár esetben):
[spoiler=warning, lelkizés jön, akit nem érdekel ne olvassa el]
Az a gond velem hogy segíteni akarok. Eddig oké is, csakhogy túl sokat és ezt páran úgy foghatják fel hogy én azt gondolom hogy én mekkora fasza csávó vagyok én mindent tudok és szerintem akinek segítek az egy kretén és nélkülem nem menne semmire. Tulajdonképp ebbe még nem gondoltam így bele.  :oops: A legkisebb köze sem volt soha a segítségeimnek ahhoz hogy én magam nagynak hittem másokat meg hülyének pont fordítva segíteni akartam mert máshoz úgysem értek, ennyi az életem. általánosban csak azért voltak barátaim mert segítettem, ha nem segítettem kiközösítettek.Ez középiskolában változott csak meg, de onnantól már azért segítettem mert a barátaim voltak és kedveltem őket, de ezen kívül mást nem tehettem értük. De ahogy látom most újra hasonlót teszek hogy van pénzem. Nem azt akarom éreztetni másokkal hogy ők milyen csórók, hanem csak szeretném megosztani velük amim van (aki most azt fogja kéri, hogy adjak pénz lelövöm  :D). Soha nem tettem azért is bármit hogy szándékosan ártsak nekik csak túlságosan segíteni akartam. De ezzel ezután leállok. Sorry ha itt bárkivel is hasonló módon viselkedtem (a SporTopicba se "okoskodok" tovább  :redface:)
Please no comment.
[/spoiler]

Rounin

"Please no comment."

Azért megdobhatnál egy ötössel. :D

Én

Quote from: teraflare on 2008-07-21, 18:35:45
a SporTopicba se "okoskodok" tovább  :redface:
Nemtom, szerintem azok jók voltak. :smile: Hát még ha fizetnéd a bérletem... :D
Quote from: Rounin on 2008-07-21, 20:40:32
Azért megdobhatnál egy ötössel. :D
Hypothetical High Five!

Lythis

Quote from: teraflare on 2008-07-21, 18:35:45
Soha nem tettem azért is bármit hogy szándékosan ártsak nekik csak túlságosan segíteni akartam
annyi pénzt adtál nekik véletlenül, amennyit már nem tudtak elkölteni? Figy, ha rádjön az ilyen jellegű szemétkedhetnék, akkor hősiesen feláldozom magam, hogy mások ne szenvedjenek, zúdítsd csak rám a temérdek lóvét haragod :D

Dreamcleaver

Quote from: teraflare on 2008-07-21, 18:35:45
No már van is egy eredmény a mi nem tetszik neked bennem tesztre, az eredmény kicsit meglepett (bár kezdtem sejteni hogy valahogy ez közrejátszott jópár esetben):
[spoiler=warning, lelkizés jön, akit nem érdekel ne olvassa el]
Az a gond velem hogy segíteni akarok. Eddig oké is, csakhogy túl sokat és ezt páran úgy foghatják fel hogy én azt gondolom hogy én mekkora fasza csávó vagyok én mindent tudok és szerintem akinek segítek az egy kretén és nélkülem nem menne semmire. Tulajdonképp ebbe még nem gondoltam így bele.  :oops: A legkisebb köze sem volt soha a segítségeimnek ahhoz hogy én magam nagynak hittem másokat meg hülyének pont fordítva segíteni akartam mert máshoz úgysem értek, ennyi az életem. általánosban csak azért voltak barátaim mert segítettem, ha nem segítettem kiközösítettek.Ez középiskolában változott csak meg, de onnantól már azért segítettem mert a barátaim voltak és kedveltem őket, de ezen kívül mást nem tehettem értük. De ahogy látom most újra hasonlót teszek hogy van pénzem. Nem azt akarom éreztetni másokkal hogy ők milyen csórók, hanem csak szeretném megosztani velük amim van (aki most azt fogja kéri, hogy adjak pénz lelövöm  :D). Soha nem tettem azért is bármit hogy szándékosan ártsak nekik csak túlságosan segíteni akartam. De ezzel ezután leállok. Sorry ha itt bárkivel is hasonló módon viselkedtem (a SporTopicba se "okoskodok" tovább  :redface:)
Please no comment.
[/spoiler]

akarsz a barátom lenni?  :angyali:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Az önzetlen segítségnél nem sok nagyobb hülyeséget ismerek. Egyik félnek sem jó.

Fazék

Quote from: Member on 2008-07-21, 23:26:21
Az önzetlen segítségnél nem sok nagyobb hülyeséget ismerek. Egyik félnek sem jó.
azért ez se a legjobb megfogalmazás.
én önzetlenül segítek legtöbb barátomnak, ha szükségük van rám. sztem az hogy tudom, hogy őrá is ugyanígy számíthatok, ha nekem lenne szükségem vmiben, attól még önzetlen a segítség.
előfordulhat olyan csoda, hogy soha nem kell a segítsége, de ettől még természetesnek veszem, hogy segítettem neki anno, tudom, hogy ő is megtette volna értem. ez sztem a barátság része.

Member

Quote from: Fazék on 2008-07-21, 23:33:47
sztem az hogy tudom, hogy őrá is ugyanígy számíthatok, ha nekem lenne szükségem vmiben, attól még önzetlen a segítség.
Nálam ez már azért nem teljesen önzetlen, mert kölcsönös és számítassz rá amonnan is. Önzetlen az, ha max ismerős az illető és azonnal ugrom, bár sajna nem mindig sikerül megtagadnom.

Fazék

Quote from: Member on 2008-07-21, 23:40:22
Quote from: Fazék on 2008-07-21, 23:33:47
sztem az hogy tudom, hogy őrá is ugyanígy számíthatok, ha nekem lenne szükségem vmiben, attól még önzetlen a segítség.
Nálam ez már azért nem teljesen önzetlen, mert kölcsönös és számítassz rá amonnan is. Önzetlen az, ha max ismerős az illető és azonnal ugrom, bár sajna nem mindig sikerül megtagadnom.
akkor ha már ennyire ragaszkodsz a szó szerinti jelentéshez, akkor sztem nincs olyan, hogy önzetlen segítség :p

francba már, próbálom megtalálni melyik Friends részben próbálta Phoebe bizonyítani sikertelenül az önzetlen segítség létezését, de nem találom :(
szerk: na csak meglett: Is there such a thing as a truly unselfish act? részletek youtube-on a részből: http://youtube.com/watch?v=9ziEVPUSHGQ

Lythis

Quote from: Fazék on 2008-07-21, 23:52:52
Quote from: Member on 2008-07-21, 23:40:22
Quote from: Fazék on 2008-07-21, 23:33:47
sztem az hogy tudom, hogy őrá is ugyanígy számíthatok, ha nekem lenne szükségem vmiben, attól még önzetlen a segítség.
Nálam ez már azért nem teljesen önzetlen, mert kölcsönös és számítassz rá amonnan is. Önzetlen az, ha max ismerős az illető és azonnal ugrom, bár sajna nem mindig sikerül megtagadnom.
akkor ha már ennyire ragaszkodsz a szó szerinti jelentéshez, akkor sztem nincs olyan, hogy önzetlen segítség :p
miért, nem segíthetek pl ismerősnek úgy, hogy nem várok el cserébe semmit? Vagy már az is önzés, mert az ismerősöm?

Fazék

Quote from: Lythis on 2008-07-22, 00:56:14
Quote from: Fazék on 2008-07-21, 23:52:52
Quote from: Member on 2008-07-21, 23:40:22
Quote from: Fazék on 2008-07-21, 23:33:47
sztem az hogy tudom, hogy őrá is ugyanígy számíthatok, ha nekem lenne szükségem vmiben, attól még önzetlen a segítség.
Nálam ez már azért nem teljesen önzetlen, mert kölcsönös és számítassz rá amonnan is. Önzetlen az, ha max ismerős az illető és azonnal ugrom, bár sajna nem mindig sikerül megtagadnom.
akkor ha már ennyire ragaszkodsz a szó szerinti jelentéshez, akkor sztem nincs olyan, hogy önzetlen segítség :p
miért, nem segíthetek pl ismerősnek úgy, hogy nem várok el cserébe semmit? Vagy már az is önzés, mert az ismerősöm?
ne tőlem kérdezd, Member mondja, hogy az nem önzetlenség... :) én pont amellett vagyok, hogy vagy kiállunk a szó szerinti jelentés mellett (ahogy Member akarja(?)) és akkor beállhatunk filozofálgatni a nagyok mellé, vagy elfogadjuk, hogy "vegytiszta" önzetlenség nem létezik, de rengeteg olyan cselekedet igen, amiket a "lazább értelemben vett" önzetlenség szóval illethetünk.

Selmo

Szvsz önzetlenség az, amikor nem vársz cserébe semmit.

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Member azt mondta, hogy nem, mert kölcsönös, és viszont számítok rá. Én meg úgy láttam, hogy erre mondtad, hogy szó szerinti jelentés, és ezért lettél beidézve te is :)
Egyébként meg osztom azt a nézetet, hogy attól, hogy segítek egy ismerősömnek, vagy barátomnak, azt nem azért teszem, mert tudom, hogy ő is megtenné, vagy mert számítok rá a részéről is. Az más kérdés, hogy esetleg tudom, hogy bajban számíthatok rá.

sirtomi

Quote from: Én on 2008-07-21, 22:36:57
Quote from: teraflare on 2008-07-21, 18:35:45
a SporTopicba se "okoskodok" tovább  :redface:
Nemtom, szerintem azok jók voltak. :smile:
Ja, szerintem is.

Önzetlen segítség szerintem van. Én sem azért segítek barátaimnak, mert tudom hogy Ő is segítene nekem.

Member

Quote from: sirtomi on 2008-07-22, 09:34:10
Önzetlen segítség szerintem van. Én sem azért segítek barátaimnak, mert tudom hogy Ő is segítene nekem.
De ha tudod, hogy ő ezt 75%, hogy érted nem tenné meg, segítenél neki?

sirtomi

Quote from: Member on 2008-07-22, 09:58:54
Quote from: sirtomi on 2008-07-22, 09:34:10
Önzetlen segítség szerintem van. Én sem azért segítek barátaimnak, mert tudom hogy Ő is segítene nekem.
De ha tudod, hogy ő ezt 75%, hogy érted nem tenné meg, segítenél neki?
Valószínűleg igen.

teraflare

Quote from: Member on 2008-07-22, 09:58:54
De ha tudod, hogy ő ezt 75%, hogy érted nem tenné meg, segítenél neki?
Igen. Már fordult elő ez az eset, hogy kellett volna és nem segítettek. De úgy gondoltam hogy nyílván okuk volt rá és nem kibaszásból volt.

Quote from: sirtomi on 2008-07-22, 09:34:10
Quote from: Én on 2008-07-21, 22:36:57
Nemtom, szerintem azok jók voltak. :smile:
Ja, szerintem is.
Nem az a gond hogy jók voltak-e vagy sem (az utóbbiért úgyis verést ígértetek  :D), hanem hogy kéretlen okoskodásnak tűnhetett.

.Attila

Quote from: teraflare on 2008-07-22, 11:18:25
De úgy gondoltam hogy nyilván okuk volt rá és nem kibaszásból volt.

Naiv vagy egy kissé.
Nem kibaszásból, egyszerű nemtörődömségből.

teraflare

Quote from: .Attila on 2008-07-22, 11:31:45
Naiv vagy egy kissé.
Tudom  :P

Quote from: .Attila on 2008-07-22, 11:31:45
Nem kibaszásból, egyszerű nemtörődömségből.
Szeretném hinni hogy tévedsz és nem én ismerem ennyire félre az embereket. :smile:

BTW A pénzt félreértettétek nem pénzt adok hanem felajánlom nekik hogy megveszem nekik ajándékba (nem Én nem kapsz kondibérletet ajándékba  :ejnye:) vagy hogy a vendégeim voltak rá (süti, mozi, tea, sör  stb). Persze nem egy 10 fős társaságnak csak max 2-3 nak. (Rounin Nene Thomasos képeinél is gondolkodtam hogy mondjam-e hogy hagyja csak a postaköltséget hisz úgyis ki kellett volna fizetnem a saját szobraimért)