Full Metal Alchemist Spoiler (bár nem nagyon kéne...)

Started by Didico, 2006-04-28, 17:41:06

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Quote from: Prof. William on 2010-05-07, 20:46:57
[spoiler] Hoenheimre én is gyanakodok végül is tipikusan olyan karakternek tűnt nekem végig aki majd meghal valamikor. Mellesleg Scar-t is iylennek véltem de elég jól kihúzta a végjítákig. Mellesleg tuti hogy csinálni fog valamit azzal a rengeteg felrajzolt körrel.  [/spoiler]
Lol.. jah mindenkit átváltoztat [spoiler]Ishvalivá XD[/spoiler]

Prof. William

Komoly lenne. Elképzelem ahogy a FMA rajongók máglyán elégetik rajzolót majd kollektív öngyilkosságba menekülnek egy ilyen után.

Vagy Al felébred és kiderül hogy álmodta az egészet mert újságkihordás közben leesett a bicikliről. :)

szpeter

Mint kb minden 2. animémat,ezt is szinkronosan láttam először (még hozzá tegnap..:D) Engem nagyon megfogott :D 2db rész a 2. évadból  és 1 az elsőből.Erősen beterveztem a megnézést.Jó eksön, poénok és nagyon jól néz ki a rajzolás.És a misztikus dolgokat is csípem!Első gondolatom kb a "Ez az,megtaláltam, szórakoztató anime amiben minden benne van amit szeretek :D"
Jah, és behívtam fatert pár perc nézés után,hogy nézzen már be, és ő jobban várja a következő részeket mint én :D De nem néztem utána igazán,mennyi része van meg, ova, special,movie stb, de ráérnek.Ahogy jön  szünet,végignézem.Ha előbb nézek be ebbe a topicba,hamarabb elkezdtem volna. :smile:

szerk.: Utánanézve, 2-t láttam az "első évadból", a Brotherhoodból, és 1-t a "Bölcsek köve nyomában"-ból.De rendesen még mindig nem néztem utána,az animeaddictsos leírás meg nem sokat segített. Szóval akkor a Brotherhood áll 51 részből,ami = a full animeval?

Bishop

Csak brotherhoodot nézd a többit nem érdemes mert kuka kategória, eselteg még a blind alchemistest érdemes mint tv specialt.

LuckyDingo

EZ a 60. rész durva volt :D Iszonyatosan creepy feelinget árasztott, és nagyon szépen megelevenítette a mangát :O

Prof. William

Quote from: Bishop on 2010-06-09, 21:49:59
Csak brotherhoodot nézd a többit nem érdemes mert kuka kategória, eselteg még a blind alchemistest érdemes mint tv specialt.

Én azért a Tale of the Masteren erősen visítottam a röhögéstől főleg a végén. Csak 12 perc megéri megnézni.

szpeter

Quote from: Prof. William on 2010-06-10, 13:48:13
Quote from: Bishop on 2010-06-09, 21:49:59
Csak brotherhoodot nézd a többit nem érdemes mert kuka kategória, eselteg még a blind alchemistest érdemes mint tv specialt.

Én azért a Tale of the Masteren erősen visítottam a röhögéstől főleg a végén. Csak 12 perc megéri megnézni.
Kösz az infókat! :D És a manga is qka a brotherhoodos chaptereken kívül? (már ha  egyátalán különböző részekre van osztva)
Azt mondjátok meg,hogy a  a Brotherhood áll 51 részből,ami = a full animeval? Ez a magyar "Bölcsek köve nyomában" cím összezavart rendesen.

Bishop

Nem a manga jó, a brootherhoods követi a mangat 100%osan, a régi FMA kb a felénél annyira eltér hogy gyakorlatilag az alapötleten és a címen kívül teljesen más, még egy két karakter is teljesen más.

Prof. William

Kíváncsi leszek akkor maradék 3 rész hogy néz ki manga vége tükrében? - Vigyázat HIPER ERŐS SPOILER!

[spoiler] Sztem a 61 rész főleg harccal telik. Akkor öli majd meg Scar Bradley +az utána következő párbeszédek. + a folyamat visszafordítása. A 61 végén és a 62 ben megy majd harc a Father ellen és sztem a végén lessz amikor Al elkezdi szénné verni. A 63-ik eleje meg a győzelem aztán pedig levezetés. [/spoiler]

Bishop

[spoiler]Jó lenne ha Al verné szénné de sajnos Ed fogja  ::) :D[/spoiler]

Prof. William

#700
Mindig kevertem őket nem tudom miért. :) Természetesen Ed-re gondoltam. :)

Most olvasom hogy az anime 63 helyett 64 részes lesz szóval nem lesz gond levezetéssel remélhetőleg. :)

szpeter

Nemtom ezt hova kéne,ide teszem. Animax oldalán van 42ig az FMA szinkronosan online  :D http://animaxtv.hu/full-episodes  Ez a Bölcsek köve nyomában cím még mindig a Testvériságre utal,azt hiszem. Az első egypár részben még Testvériség,aztán Bölcsek köve nyomában,de ugyanaz.

Kraivan

Már 61. rész is kijött.

Ám én az efféle Pride-szerű monstákat nem értettem sose egy műben sem.
legyengülök, befalom a haveromat, és amit megeszek az leszek elven, megkapom a képességeket.

Megélt valszeg párszáz évet, akkor miért nem ette meg simán a többi homonkulust, és lett volna Little dwarf 2. Hozzácsap pár pro alkimistát is, és akkor máris büszkébb lehet magára.

Prof. William

#703
Talán mert Father nem díjazta volna ha megteszi. A homunculusokat a saját kövéből csinálta és az ő lelkének szilánkjai... Geedet se etette meg vele pedig rászolgált hanem újrahasznosította a srácot.

+ 7 homocoulus sokkal több dolgot tud megtenni mint 1.

+ Ujjakat kellett volna csinálnia ami csak őt gyengítette volna. 

Szóval valószínűleg ha Pride ezt megpróbálta volna akkor kapott volna egy forró fürdőt a la greed aztán szófogadóbb formában újra lett volna teremtve +a többiek is. 

+ A homoculusok  sosem mondanak elent az apjuknak. Valszeg mewg lett neki tiltva a dolog vagy egyszerűen a Father nem tartotta fontosnak hogy így megerősítette őt hiszen a szemében a "fiai" kb az emberekkel voltak egy szinten tehát kb annyiba nézte őket mint holmi rovarok.

Kraivan

Nem nagyon zavartatta h Gluttony-t befalta, pedig ha jól rémlik ő kapumásolat is volt, nem csak zabagép.



Prof. William

Kapumásolat ami elcsesződött. + Prode meg tudta volna indokolni miért ette meg...

Valamint akkor már nem volt sok idő. Az utolsó 10 rész sztem alig pár óra max egy fél nap alatt játszódott. Pride megette Glut-ot aztán órákra csapdába került majd valószínűleg visszagyalogolt a fővárosba hogy pont a fináléra odaérjen. Nem lett volna túl sok idő arra hogy megbeszéljék a dolgokat + csak ő volt képes arra hogy erőszakkal tárassa ki valakivel a kaput utánna meg már úgyis győz a Father (a terv szerint) szóval ez már nem számított volna.

LuckyDingo

63. rész.. OMG.. mindjárt vége :( Legalább annyira fogom sajnálni, mint a mangát. Nagyon jól megcsinálták végre.

Member

Engem meglepett, hogy a levezetés +1 részt kap. Remélem, nem karácsonyos/maid cafés fillert kapunk. :haha:

Ellenben ami a mangában nem tetszett, az továbbra sem, Hohenheim-ot viszont szebben megoldották.
A csúcs a gömbpokémon duma volt, még ha az okát értem is. :D

Prof. William

Quote from: Member on 2010-06-29, 18:58:30
Engem meglepett, hogy a levezetés +1 részt kap. Remélem, nem karácsonyos/maid cafés fillert kapunk. :haha:

Ellenben ami a mangában nem tetszett, az továbbra sem, Hohenheim-ot viszont szebben megoldották.
A csúcs a gömbpokémon duma volt, még ha az okát értem is. :D

Azért kevés anime van amiben egy teljes részt szánnak a lezárásra. Az animék 99%-ban a főelent legyőzik a főidéig aztán a maradék 10 percben lezárják.

ReLax18

És véget ért...:(

Best lezárás és best manga/anime ever :whoah: Egyértelműen a legjobbak között a helye :smile:
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

LuckyDingo

Jaja... végre megkaptuk, amit vártunk. Ez úgy fasza volt, ahogy. 10/10 lazán, akárhogy nézem.

Egy fura dolog volt az egészben... AL mikor mutál már? :XDDD

Amúgy az utolsó előtti rész inkább pityergősre sikeredett, míg ez vidám lett, pedig vége, ez érdekes. Amúgy ha jól olvastam valahol, lesz még egy FMA:BH film. Amire kíváncsi vagyok, mennyire lesz gáz. Bár csak nem és érdekel, hogy mi lesz, ha[spoiler] beutazzák a világot.[/spoiler] :D

Prof. William

Hát véget ért. Eddig nem sok animet láttam amiben külön részt szenteltek volna a levezetésnek.

Nagyon jó sorozat remekül össze volt állítva minden jól épült fel a sztori volt és a vége is nagyon jól sikerült. Egy élmény volt megnézni.

szpeter

Azannya,hogy leszinkronizálták ezt az openinget   :he: :cool:
És fan work.Ahogy néztem,van egy halom ilyen típusu alkotás,jobb is lehet köztük.Nem semmi..

LuckyDingo

Quote from: szpeter on 2010-07-17, 17:19:49
Azannya,hogy leszinkronizálták ezt az openinget   :he: :cool:
És fan work.Ahogy néztem,van egy halom ilyen típusu alkotás,jobb is lehet köztük.Nem semmi..
Csak azt nem értem mi a fenéért kellett ennyire begyorsítani. Az cseszte el ezt az egyébként egészen jól sikerült verziót..

szpeter

Quote from: LuckyDingo on 2010-07-17, 17:41:01
Quote from: szpeter on 2010-07-17, 17:19:49
Csak azt nem értem mi a fenéért kellett ennyire begyorsítani. Az cseszte el ezt az egyébként egészen jól sikerült verziót..
Jaja. :frown: Annyira hadar, gondolom azért,mert pontos a fordítás és a sok mondanivalót be akarta sűríteni az éneklésbe.Arra tippelek,hogy a japánok kevesebb szóval tudnak kifejezni gondolatokat.

LuckyDingo

Quote from: szpeter on 2010-07-17, 18:54:49
Quote from: LuckyDingo on 2010-07-17, 17:41:01
Quote from: szpeter on 2010-07-17, 17:19:49
Csak azt nem értem mi a fenéért kellett ennyire begyorsítani. Az cseszte el ezt az egyébként egészen jól sikerült verziót..
Jaja. :frown: Annyira hadar, gondolom azért,mert pontos a fordítás és a sok mondanivalót be akarta sűríteni az éneklésbe.Arra tippelek,hogy a japánok kevesebb szóval tudnak kifejezni gondolatokat.
Nem a szöveg gyors, de a zene is lényegesen gyorsabb. Na mindegy, valami gáz lehet ezzel, ha be kellett gyorsítani :D

blackronin

Na, ide is eltévedtem egyszer...

Három dologban kellene segítség:
1. Ez a sorozat a mangát hűen követve mutatja be a dolgokat? (magyarán filleres történetátírás nélkül, vagyis nem olyan mint a 53 részes sorozat)
2. A manga elejétől kezdődik vagy esetleg az első sorozat canon rész végétől indul? (értsd: meg kell néznem az 53 részesből a canon részeket és csak utána folytathatom a Brotherhood-al?)
3. Hol található hozzá jó magyar felirat, vagy egyáltalán készült-e ilyen? (nekem nem gond az angol, de a bátyám inkább magyar nyelvet erőlteti ; neki is könnyebb, meg nekem is, hogy nem kell fordítani...  :P)

Előre is kösz a segítséget!  :smile:

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-07-17, 21:50:50
Na, ide is eltévedtem egyszer...

Három dologban kellene segítség:
1. Ez a sorozat a mangát hűen követve mutatja be a dolgokat? (magyarán filleres történetátírás nélkül, vagyis nem olyan mint a 53 részes sorozat)
2. A manga elejétől kezdődik vagy esetleg az első sorozat canon rész végétől indul? (értsd: meg kell néznem az 53 részesből a canon részeket és csak utána folytathatom a Brotherhood-al?)
3. Hol található hozzá jó magyar felirat, vagy egyáltalán készült-e ilyen? (nekem nem gond az angol, de a bátyám inkább magyar nyelvet erőlteti ; neki is könnyebb, meg nekem is, hogy nem kell fordítani...  :P)

Előre is kösz a segítséget!  :smile:
1. jah, kisebb eltérések az elején de követi.
2. elejétől kell nézni.
3. passz

balu01

Quote from: blackronin on 2010-07-17, 21:50:50
3. Hol található hozzá jó magyar felirat, vagy egyáltalán készült-e ilyen? (nekem nem gond az angol, de a bátyám inkább magyar nyelvet erőlteti ; neki is könnyebb, meg nekem is, hogy nem kell fordítani...  :P)
Két magyar csapat fordította le végig.

MRMA
CTA

Az Animax oldalán is lehet nézni magyar felirattal, de a videók minősége nem olyan jó ott, plusz még nincs fent végig.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-07-17, 22:03:04
1. jah, kisebb eltérések az elején de követi.
2. elejétől kell nézni.
3. passz

Quote from: balu01 on 2010-07-17, 22:10:20
Két magyar csapat fordította le végig.

MRMA
CTA

Az Animax oldalán is lehet nézni magyar felirattal, de a videók minősége nem olyan jó ott, plusz még nincs fent végig.

Kösz a segítséget!  :smile:
Minden szükséges információ megvan.