Main Menu

Képregények (9M Klub)

Started by Raggie, 2006-05-20, 16:15:11

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Zen on 2009-07-05, 02:45:10
Az az amelyik
ékszerlopással kezdődik, meg egy vagyonvédelmi robottal.


TurboK

Ajánlom Marcel Gotlibot. Aki olvasta régen a Kretént, az biztos ismeri (de, ami a Kreténben lement, az kb. a jéghegy csúcsának egyezred része).
Állítólag a franciáknál úgy néznek fel rá, mint élő Istenre. Ja, és magyar származásúak a szülei, ha jól tudom ő is beszéli a magyart. Mostanában lesz 75 éves.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

kikuchiyo

Battlestar Galactica - Final Five

Ööö... wtf? És ismét wtf?

Majd valaki magyarázza el, mert én belezavarodtam az idővonalakba.
Failure is the default option

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Őtet nem lehetne beolvasztani?


Megjött a pakk (2 Wyndham könyv, kétrészes Persepolis képregény + a rajzfilm DVD, Sandman I. kötet magyarul). Ebből az utóbbit mindjárt kezembe is vettem.

Neil Gaiman & co: Prelűdök és Noktürnök (Sandman I)
Lefordították a supercalifragilisticexpialidocioust magyarra.  :gyagya:
Egyéb apró problémák is vannak a magyarítással, de szerencsére ahol ennek tudatában volt a Cartaphilus kiadó, arról írt valami magyarázkodó jegyzetet a végére. Némelyik nem túl meglepő, például hogy a Destiny, Death, Dream, Desire, stb. testvérek nevét nem sikerült alliterálóan lefordítani. De azért a "szuperfenomenoklasszicisztikapitális" így is fájt.

Ja igen, maga a Sandman nagyon jó. Ez persze csak az első könyv, még szokatlanul elüt a Sandman maradékától; kb. ennek a végére találja meg a hangját a sorozat. De így is jó érzés volt egyszer kézben fogva olvasni. Következő feladat: keresni egy akkora polcot, amin elfér a kicsike, meg remélhetőleg a folytatás is :)

Ramiz

Quote from: Próféta on 2010-02-14, 20:01:08
Őtet nem lehetne beolvasztani?

Ha valaki átdobja ide, akkor összeolvasztom...

Quote from: Próféta on 2010-02-14, 20:01:08Neil Gaiman & co: Prelűdök és Noktürnök (Sandman I)

Hű, ezt meg kéne venni... meg a Watchmen-t is... ^^"
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Quote from: Ramiz on 2010-02-19, 17:08:16

Quote from: Próféta on 2010-02-14, 20:01:08Neil Gaiman & co: Prelűdök és Noktürnök (Sandman I)

Hű, ezt meg kéne venni... meg a Watchmen-t is... ^^"
Hehe, a Watchmen-t megkaptam karajcsontra :D Viszont a Sandman elgondolkodtató...  ^^

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Próféta

Marjane Satrapi: Persepolis (képregényes életrajz két részben)

Igaz történet egy perzsa lány hányattatott életéről, a hányattatott sorsú Iránban. Eleve elég vegyes háttérből jön: a család a régi perzsa császár rokonságába tartozik, de némelyikük kommunista, viszont a kommunista Irakot mégse szerették; Mohamed Reza Pahlavi sah uralmát ellenezték, a forradalomban részt vettek, de az iszlám köztársaság ellen is tüntettek, miközben rendes hívők voltak azért. Szóval kavar :) Ebben a közegben nő fel a kis Marzsi. És amíg gyerek, nagyon aranyos a képregény, csudásak a rajzok. Aztán az utcai tüntetéseken keresztül betör az életébe a politika, a kötelező kendőviselésen át a fundamentalizmus, a csempészett kazetták révén meg a punk :D Utána forradalmon, háborún, külföldi menekültléten, szerelmen, depresszión, elnyomáson, házasságon keresztül követjük életét és különleges kalandjait, ahogy se a hazájában, se a szabad Nyugaton nem találja meg a helyét. Különösen tetszett a magával szemben is erősen kritikus hangvétel, a két köteten átívelő jellemfejlődés.

A 2007-es rajzfilmváltozatot láttam anno. Ahhoz képest a képregény bővebb, politikusabb, de aranyosabb is:) Egyébként mondják egyesek azt is a Persepolisról, hogy nem feltétlenül az átlag iráni szemével ábrázolja a történteket. Sőt, egyesek szerint kifejezetten torzít, hogy kiszolgálja a nyugati olvasók ízlését. Nos, megkérdeztem azon kevés (2) iráni egyikét, akikkel volt szerencsém beszélni; ő azt mondta, szerinte ez egy legitim értelmezése az eseményeknek, és ha nem is mindenki így élte meg, de voltak akik igen. Szóval ezek szerint mégsem a gonosz Iránellenes nyugati média mossa az agyamat, ez megnyugtató :) Sőt, most már sokkal többet tudok az országról, mint a képregény és a rajzfilm előtt, és legalább már nem úgy képzelem el, mint valami sivatagi terroristatanya.

Quote from: Ramiz on 2010-02-19, 17:08:16
Quote from: Próféta on 2010-02-14, 20:01:08Neil Gaiman & co: Prelűdök és Noktürnök (Sandman I)

Hű, ezt meg kéne venni... meg a Watchmen-t is... ^^"
Ha nem a birtoklási vágyról van szó, hanem csak elolvasnád, akkor kölcsönadhatom.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2010-02-21, 19:05:54
kölcsönadhatom.

Rólad meg erről a szóról eszembe jutott valami.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2010-02-21, 19:48:43
Quote from: Próféta on 2010-02-21, 19:05:54
kölcsönadhatom.

Rólad meg erről a szóról eszembe jutott valami.
:angyali:
Szervezz egy működőképes társas meetet / zabálást / maratont / közös mozizást és visszakapod :)


Bishop

Fables képregényhez tudna nekem valaki adni torrentet, elolvastam egy darabig de nem tudom szám szerint. Onnantól kéne hogy [spoiler]Flycatcher birodalmat alapít és ép az első csatáját készüli megvívni[/spoiler]

noriko

Csak jelzem, hogy átköltöztettem ide ezt a topicot a Mangákból.

Össze lehetne vonni a Képregények topic-kal, vagy ilyesmi.
"I wish I could, but I don't want to."

Zen

Fallout képregény sneak peek.

Egy utca.. yay?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta


Ramiz

Csak most vettem észre, de nekem tetszik. :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Fables

Sok fantasy és sci-fi-ben a hitnek teremtő ereje van, kicsit itt is ez a helyzet. Minden mese figura akit valaha megírtak létezik. Egy másik világban élnek ahol az összes mese, történet találkozik, királyságok ezrei világok tucatjai, tele varázslattal és csodával. Hogy melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás azt nem tudni, sokan állítják hogy már a mesék megszületése előtt léteztek "fablesek".
Kb 200 éve egy titokzatos uralkodó egy félreeső világból elnyomásra kényszerítette az összes világot. A mesékből ismert hercegek hercegnők mágusok állatok boszorkányok az Adversary elől menekülve eljutottak a mi világunkba a mundane világ-ba, ahol nincs varázslat és a világ már túl van az ipari forradalmon.  Itt alakítottak ki egy mikrokozmoszt maguknak, egy kis városnegyedet amit mindenféle varázslatokkal rejtenek el az emberek elől.
Minden odaérkezett fables aláírt egy amnesztiáról szóló papírt, ami minden az otthonukban elkövetett bűnt elfelejt. Így lehet hogy a város nem teljesen egy színű, sok régi gonosz is megtalálható akik most lehet hogy jó útra tértek, vagy nem? A rend fent tartása érdekében kinevezték seriffnek a farkast Big Bad Wolf-ot a.k.a. Bigby. Első részben főleg az ő általa megoldott ügyekről szól és a fablesök közt kialakuló kapcsolatokról.
Később láthatjuk hogy állnak hőseink csatába az otthonukat felemésztő Adversary ellen.

Nagyon ajánlom mindenki figyelmébe ezt a képregényt ami még nincs befejezve ugyan de mikor már azt hittem hogy nem lesz új dolog akkor is sikerült előrukkolni valami érdekessel. Ami megfogott leginkább viszont a karakterek, nem szabad azt hinni hogy mindenki a jól megszokott ártatlan szende mesefigurát személyesíti meg. Pl A elit kémként dolgozó hamupipőke, a nőfaló herceg, vagy a mastermind az uralkodó mögött akit nem lövök le, de én meglepődtem amikor kiderült.
Emellett a mese irodalom szinte minden varázs tárgyával találkozhatunk és lényével, ami csak még élvezhetőbbé teszi ezt a fura világot.

Ramiz

Az egyik legjobb ma is futó amerikai sorozat, valóban nagyon érdemes belevágni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Oh yess, Fables-t szeretjük. Bár úgy a hetvenedik környékén leragadtam, szóval ideje pótolni.

Ramiz

Kissé Tarantino-hangulatú, igen véres és fekete humorú, gyönyörűségesen bizarr látványvilágú one-shot képregény barátaimnak és ellenségeimnek:
http://www.megaupload.com/?d=5RLJI4GS
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution



Próféta

Roham Magazin - Gombalovas különszám

Baromi jó magyar képregényes novellafüzér (vagy mi). Horror, humor, scifi, miegymás :cool:
(És ingyenes...)
Már a szerkesztői kompozíciója is állati jó - az első történet után különösen nagyot üt a második :)

kikuchiyo

Elég vegyes minőségűek.
Failure is the default option

TurboK

Nem tudja valaki, hogy a 90-es évek magyarországon kiadott képregényeit (főleg a semic kiadóét) honnan lehetne letölteni? Egykét sorozatot találtam - pókember, superman, batman - de a kevésbé népszerűbbeket nem találom sehol (Rózsaszin párduc, bobo/góliát, robotzsaru, kretén, fantom, sok más). El akarom adni a régi képregény gyüjteményemet, de szeretném ha valamilyen formában megmaradna, és nincs türelmem cirka 300 ujságot beszkennelnem, ha nem feltétlen szükséges.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Nakedape

bár lehetne filmes topikhoz köze is, vagy off, de most képregényre gyűjt
és már 30 dollárért lehet Cory McAbee DNS-t kapni! :whoah:
http://www.kickstarter.com/projects/rabbit-mcabee/rabbit
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution