Kánikula és ellenszerei

Started by Flaser, 2006-06-22, 15:45:00

Previous topic - Next topic

Én

A gyenge borból elég sokat lelhet dönteni, de annak megvan az a hátránya, hogy szar...

Lythis

Quote from: Member on 2007-06-04, 22:27:44
Tele van tápanyaggal, a csontsoványokat megvédi a fogyástól, íze mint a mennyei nektár, színe mint az aranyló búzakalász. És ahogyan a huncut buborékok megérintik a szájpadlásodat... Hmmm...
Kezdetben beleköpködtek a hordóba, hogy érleljék.. megadja az alaphozzáállást...
ami iható az rohadt drága, a többi az túlminősített vacak. Az, hogy sárga a színe... szerintem mindenki volt már wc-n életében...
Nagyátlagban keserű, és a rohadt buborékok miatt még csak nem is lehet elég gyorsan meginni ahhoz, hogy ne érezd... akkor már inkább hanyagolom.

Ramiz

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-04, 22:46:47
Quote from: Ramiz on 2007-06-04, 22:42:48
Quote from: thrall on 2007-06-04, 22:41:18
mert azt nem lehet csak úgy inni :D
de igen
az nem bor.
ja bocsánat aszittem borokról beszélgetünk
mármint miért ne lehetne?
vannak gyenge, lágy borok
másrészt pedig a fröccs drága borból jobb, akkor meg miért ne szabadna úgy inni nyáron?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Mondjuk én megértem a sört-nem-szeretők állásontját, régebben én sem bírtam.
Több jut nekünk :lol:

thrall

Quote from: Én on 2007-06-04, 22:52:32
Mondjuk én megértem a sört-nem-szeretők állásontját, régebben én sem bírtam.
Több jut nekünk :lol:
Régebebn én bírtam, asszem helyet cseréltünk :D egyébként évente egyet énis megiszok, de szerenádkor az osztályfőnökömnlé olyan sz@r sört ittam, hogy szerintem 10 évig nem kell több (a doboz felét a virágok kapták meg)

Selmo

Fürödhettek is benne tőlem. :D

A tökéletesség unalmas.

thrall

Quote from: Ramiz on 2007-06-04, 22:50:06
másrészt pedig a fröccs drága borból jobb, akkor meg miért ne szabadna úgy inni nyáron?
mert az már fröccs nem bor :D abba már van szóda/kóla/málnalé/tescogazdaságosbarnakóla vagy egyéb. Meg én szeretem az erőteljesebb (vörös) borokat.

Member

Quote from: Solid Snake on 2007-06-04, 22:32:16
Hm...szakértő?  :D
Nem, csak sörbarát.

Quote from: Ramiz on 2007-06-04, 22:42:48
Quote from: thrall on 2007-06-04, 22:41:18
mert azt nem lehet csak úgy inni :D
de igen
:tezsvir:
Bár az én nyelvem ráállt a folyó (fojtó?) borokra, így nemigen bírom a minőségit. :redface:

Quote from: Lythis on 2007-06-04, 22:49:15
ami iható az rohadt drága,
A Kőbányai még bőven iható, sőt, szeretem. Meg nagykerben mindig van vmi leárazott.

Lythis

Quote from: Member on 2007-06-04, 23:05:29
Quote from: Lythis on 2007-06-04, 22:49:15
ami iható az rohadt drága,
A Kőbányai még bőven iható, sőt, szeretem. Meg nagykerben mindig van vmi leárazott.

... igénytelen

Én

Nekem az Arany Ászok a favorit :whoah:
Btw, én most kifejezetten fázom :D

Lythis

Itt kellemesen hűvös és párás a levegő... ezért is vagyok fenn többet éjjel nyaranta, mint nappal...

Darkstar

Ditto, itt is most kezd emberivé vállni az idő.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

thrall

Az idő hálistennek itt már nagyon jó, végre nincs melegem  :cool:


egyébként a kánikula ellenszerére rájöttem. Egy szépkis ház vastag falakkal egy tópart mellett, egy hütő tele hideg innivalóval (lehet alkoholos, vagy madness...mármint mentes). Más most nem jut az eszembe :D

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2007-06-04, 23:09:57
Itt kellemesen hűvös és párás a levegő... ezért is vagyok fenn többet éjjel nyaranta, mint nappal...

:tezsvir:

Én általában nem a páratartalom miatt szoktam éjszakázni nyaranta, hanem a csend miatt. Nagyon szeretem a csendet, azt a tényt, hogy egyedül vagyok a szobában nyugodtan, nincsen TV-villogás (öcsém kedvenc szórakozása  :Eztneked:), kintről kocsizúgás.
(Be is lököm a Depeche Mode - Enjoy The Silence-t  :whoah:)

Lythis

Quote from: Solid Snake on 2007-06-04, 23:38:04
Quote from: Lythis on 2007-06-04, 23:09:57
Itt kellemesen hűvös és párás a levegő... ezért is vagyok fenn többet éjjel nyaranta, mint nappal...

:tezsvir:

Én általában nem a páratartalom miatt szoktam éjszakázni nyaranta, hanem a csend miatt. Nagyon szeretem a csendet, azt a tényt, hogy egyedül vagyok a szobában nyugodtan, nincsen TV-villogás (öcsém kedvenc szórakozása  :Eztneked:), kintről kocsizúgás.
Hehh... az én öcsém is előszeretettel csinál ilyet, csak ő általábban a futball témára szűkíti a zajforrást... (FIFA, PES, focimeccs TV-ben, etc)
Ilyenkor lehet nyugiban teázni, a család alszik, és csöndbenvan, valamint ha kimegyek bámulni a csillagokat sem zavar senki. És legalább nem fáj a szemem, mint nappal erős fényben.

Ramiz

Quote from: Member on 2007-06-04, 23:05:29
Quote from: Solid Snake on 2007-06-04, 22:32:16
Hm...szakértő?  :D
Nem, csak sörbarát. (...) Bár az én nyelvem ráállt a folyó (fojtó?) borokra, így nemigen bírom a minőségit. :redface: (...) A Kőbányai még bőven iható, sőt, szeretem. Meg nagykerben mindig van vmi leárazott.
Tényleg a (jó) sör barátja lehetsz, ha nem azt pusztítod, hanem a Kőbányait... :__devil:
De ha borból se bírod a minőségit, akkor passzol, hogy sörből se. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: Lythis on 2007-06-04, 23:06:43
... igénytelen
Burzsuj...

Quote from: Ramiz on 2007-06-04, 23:48:19
Tényleg a (jó) sör barátja lehetsz, ha nem azt pusztítod, hanem a Kőbányait... :__devil:
De ha borból se bírod a minőségit, akkor passzol, hogy sörből se. :D
Azért mert az nem vágja annyira oda a költségvetésemet. Amúgy meg Pilsnert innék éjjel-nappal.

Ramiz

Quote from: Member on 2007-06-05, 00:53:50
Quote from: Lythis on 2007-06-04, 23:06:43
... igénytelen
Burzsuj...

Quote from: Ramiz on 2007-06-04, 23:48:19
Tényleg a (jó) sör barátja lehetsz, ha nem azt pusztítod, hanem a Kőbányait... :__devil:
De ha borból se bírod a minőségit, akkor passzol, hogy sörből se. :D
Azért mert az nem vágja annyira oda a költségvetésemet. Amúgy meg Pilsnert innék éjjel-nappal.
Nem kell Pilsnert, de mondjuk egy Dreher kényelmes alternatívát kínál szerintem. Amúgy sem szabad sok rossz sört inni (pl Kőbányai), mert az ember egészen meg tudja szokni (ezt tanúsíthatom... sajnos :D ) és utána nagyon durva érzés megint rendes minőségi sört inni... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!



Tycho

Ha már olcsó de iható sört kell mondani, akkor Soproni Ászok, vagy Becks vagy Carlsberg... mondjuk az lutri ital, mert a Lurdy házban valami 270 körül van, a CBA-ban itt nálunk meg 179+ü ....  :eek:


Amúgy:
Quote from: thrall on 2007-06-05, 01:06:59
Quote from: Lythis on 2007-06-05, 00:57:34
Quote from: Member on 2007-06-05, 00:53:50
Quote from: Lythis on 2007-06-04, 23:06:43
... igénytelen
Burzsuj...
...mazochista XD
..csiga
"it is an internet conversation, it is made from capslock and pointlessness"  :muhahah: Ügye Lythis és Member   :_piszka: :__devil:  :haha: :haha: :haha:

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2007-06-05, 09:28:49
"it is an internet conversation, it is made from capslock and pointlessness"  :muhahah: Ügye Lythis és Member   :_piszka: :__devil:  :haha: :haha: :haha:
Lehet még fokozni:
Quote from: thrall on 2007-06-05, 01:06:59
Quote from: Lythis on 2007-06-05, 00:57:34
Quote from: Member on 2007-06-05, 00:53:50
Quote from: Lythis on 2007-06-04, 23:06:43
... igénytelen
Burzsuj...
...mazochista XD
..csiga
no-u.img

:D

On:
én is gyarapítom a sört nem szeretők számomra is meglepően népes táborát :hehe: :)
Van még pár ellenszer a kánikula ellen, úgymint: tengerpart, hegyek, Északra költözés/
Déli féltekére átvándorlás; stb, csak ezek kicsit nehezebben kivitelezhetőek :angyali: :D

Member

Quote from: Ramiz on 2007-06-05, 00:56:39
Nem kell Pilsnert, de mondjuk egy Dreher kényelmes alternatívát kínál szerintem. Amúgy sem szabad sok rossz sört inni (pl Kőbányai), mert az ember egészen meg tudja szokni (ezt tanúsíthatom... sajnos :D ) és utána nagyon durva érzés megint rendes minőségi sört inni... :)
Söröknél nem tapasztaltam még ilyet, a két szélsőséget (édes mint a dög + 49 ft üveggel együtt) leszámítva bármelyik jöhet szinte.

Lythis

Quote from: Tycho on 2007-06-05, 09:28:49

"it is an internet conversation, it is made from capslock and pointlessness"  :muhahah: Ügye Lythis és Member   :_piszka: :__devil:  :haha: :haha: :haha:
Hol használtunk caps-ot?  :hehe:

Gyümölcstea jéggel. (a "mennyei manna" hiányában elsőrendű ital, és literszám lehet inni (és csúnyánnézni a barbárokba, akik citromlevet tesznek bele...)

Flaser

Lime-onadé (szig. cukor nélkül!) jégkockával.
A lime a híresztelésekkel ellentétben nem citrom.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Baggio

ma jönnek beszerlni a légkondit... jesssz   :D

sirtomi

Otthon a szobámban 20-22 fok körül van a hőmérséklet. Tavaly sikerült tartani egész nyáron :)

ultimecia

Quote from: Baggio on 2007-06-14, 09:04:05
ma jönnek beszerlni a légkondit... jesssz   :D

http://index.hu/gazdasag/magyar/aram070614/

Ha elszáll az áram és nem fog menni a gép tudom majd kit (is) kell majd utálnom :D

Kuroi Tenshi

Quote from: ultimecia on 2007-06-14, 15:21:24
Quote from: Baggio on 2007-06-14, 09:04:05
ma jönnek beszerlni a légkondit... jesssz   :D
http://index.hu/gazdasag/magyar/aram070614/
Ha elszáll az áram és nem fog menni a gép tudom majd kit (is) kell majd utálnom :D
Hja, sajnos egyre több helyen hanyagolják el a jó hőszigetelést és a jó tervezést,
és inkább klímával próbálják ellensúlyozni, amik viszont elég nagy áramzabálók.
Miután Kínában felfutottak a klímák - az olcsó energiaárak és berendezések miatt még
a vékony falú, hőszigetelés nélküli kis vityillókba is inkább klímát tettek - azóta olyan
feszített ott az áramellátás néhány régióban.

sirtomi

Mi jó kis tégla házban lakunk, egyedül hugoméknál van nagyon meleg a tetőtérben. Az is levan szigetelve rendesen, de egész nap süti a nap a tetőt :)