Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Ökofalu

Érdekes elgondolás. Ha nem is költöznék ide, azért sok mindent meg lehetne valósítani városi házak építésénél is.

teraflare

Quote from: sirtomi on 2009-02-23, 09:31:30
Ökofalu

Érdekes elgondolás. Ha nem is költöznék ide, azért sok mindent meg lehetne valósítani városi házak építésénél is.
Hát én azok közé tartozom akik ezeket zümzüm embereknek tartják. Főleg az a család amelyik a panelből akar a "természetbe" meg a "közösségbe" menni.  ::) Viszont a megújuló energiaforrásokat én is támogatom.

Nakedape

Quote from: teraflare on 2009-02-23, 09:54:11
Quote from: sirtomi on 2009-02-23, 09:31:30
Ökofalu

Érdekes elgondolás. Ha nem is költöznék ide, azért sok mindent meg lehetne valósítani városi házak építésénél is.
Hát én azok közé tartozom akik ezeket zümzüm embereknek tartják. Főleg az a család amelyik a panelből akar a "természetbe" meg a "közösségbe" menni.  ::) Viszont a megújuló energiaforrásokat én is támogatom.

miért lennének zümzümök?

A Galgahévizi öko falu egész értelmes, mmint tényleg olyanokra figyelnek hogy adott  épület építése mennyi energia kerül felhasználásra stb. voltam már a vezetővel beszélgetésen.  ökofaluban  mondjuk másikban voltam.
nagyon fontosak,  szerintem mint kísérletek, és technológiák kipróbálására ( nádas szennyvíztisztítás, új technológiájú vályogházak, stb)
természetesen  csak maga az ökofalus berendezkedés  nem megoldható ( népességszám miatt, meg más okokból is)
de nem látom be, hogy akinek ez fontos, és megoldja mitől lenne zümzüm
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

sirtomi

Mindenképpen hasznosak az ilyen kezdeményezések és akik ezt választják nem feltétlenül zümzümök.

Én

Zümzüm is now a meme.
Ezt már a TV-ben is láttam. Hasznosnak feltétlenül hasznos, de ebben az állapotban még inkább a "lássuk, mi sül ki belőle!" fázis. Ha nagyobb méreteket öltene, és mondjuk teljesen elszigetelné magát, kiváncsi vagyok az állam hagyná e, hogy a területén így éljenek, hogy gyakorlatilag nem kapcsolódnak a gazdaságba.
Én, amíg a helyzet nem lesz kritikus, mondjuk biztos nem költöznék ide :haha: Nekem nem kell nyugalom, csend, biokaja meg önellátás. És a paraszti munkához sem fűlene a fogam, de abba egy idő után biztos belerázódik az ember.

Nakedape

már van magyarországon működő okö falu, és egye a pénzmozgásos dolgokból az állam ugyanúgy kap, vannak külső munkák,  persze az olyanok , mint kalákázás , ölcsön munkák neccesek, mert az jelenleg  még akár törvénytelen is.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

számomra is szimpatikus az ökofalu elképzelés. hosszan kéne mérlegelnem, hogy kiköltözzek-e egy ilyen helyre, de nem tartom teljesen kizártnak a lehetőségét.

sirtomi

Jelenleg én se mehetnék haveromék építkezésére segíteni, mert megbüntethetik őket hogy feketén dolgoztatnak :)

Fazék

Quote from: sirtomi on 2009-02-23, 13:52:52
Jelenleg én se mehetnék haveromék építkezésére segíteni, mert megbüntethetik őket hogy feketén dolgoztatnak :)
ez azért vicc. elsőre fölháborodtam, hogy ez baromság, de fél perc alatt átgondoltam és no igen. ez az igazán kurvajó, hogy már önzetlenül segíteni se nagyon lehet, mert hiába mondod, hogy egy fillért sem kapsz érte, nem tudod bizonyítani, márpedig olyan fasza jogi helyzetünk van a feketemunkások miatt, hogy őket is csak így lehet büntetni, hogy mindenképpen munkáltatói jogviszonyban kell lenniük, ha ott voltak és egy lécet is megemeltek, különben pedig automatikusan feketemunkások. jól értelmezem a dolgot?

Nakedape

Quote from: Fazék on 2009-02-23, 14:15:50
Quote from: sirtomi on 2009-02-23, 13:52:52
Jelenleg én se mehetnék haveromék építkezésére segíteni, mert megbüntethetik őket hogy feketén dolgoztatnak :)
ez azért vicc. elsőre fölháborodtam, hogy ez baromság, de fél perc alatt átgondoltam és no igen. ez az igazán kurvajó, hogy már önzetlenül segíteni se nagyon lehet, mert hiába mondod, hogy egy fillért sem kapsz érte, nem tudod bizonyítani, márpedig olyan fasza jogi helyzetünk van a feketemunkások miatt, hogy őket is csak így lehet büntetni, hogy mindenképpen munkáltatói jogviszonyban kell lenniük, ha ott voltak és egy lécet is megemeltek, különben pedig automatikusan feketemunkások. jól értelmezem a dolgot?
jahh kb
közvetlen családtagoknak szabad asszem :)
tényleg  hugod miatt most akkor én is törvényt sértettem ?  óó shit.. :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

sirtomi

Ja, csak közvetlen családtagok segédkezhetnek az építkezésen, más nem. És képesek is ellenőrizni, haverom egyik kollégáját büntették meg.

Makos


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

QuoteHideg januári reggel volt, mikor egy ember megállt egy Washington DC-i metróállomáson és hegedülni kezdett. Hat Bach darabot játszott összesen negyvenöt percen keresztül. Ezalatt az idő alatt több mint ezer ember fordult meg az állomáson, legtöbben a munkahelyükre igyekeztek a csúcsforgalomban.

Három perc múlva egy középkorú férfi észrevette a zenészt. Lelassított, és egy pillanatra meg is állt, majd továbbsietett. Egy perccel később a hegedűs megkapta az első egydollárosát, egy nő dobta bele a hegedűtokba anélkül, hogy megállt volna. Néhány perccel később valaki a falhoz támaszkodva kezdte el a zenét hallgatni, de kis idő múlva az órájára nézett, és továbbsietett.

Legjobban egy hároméves kisfiú figyelt fel a zenére. Anyukája kézen fogva vezette, de a fiú megállt a hegedűst nézni. Nemsokára az anyuka továbbhúzta, de a kisfiú közben végig hátrafelé kukucskált. Ugyanez más gyerekkel is megtörtént, kivétel nélkül mindegyik szülő továbbvezette őket.

A 45 perces előadás alatt csak 6 ember állt meg zenét hallgatni. Nagyjából 20-an adtak pénzt, de közben le sem lassítottak. Összesen $32 gyűlt össze. Amikor vége lett a zenének, és elcsendesedett az állomás, senki sem vette észre a változást. Senki sem tapsolt, senki sem gratulált.

A járókelők nem tudták, hogy a világ egyik leghíresebb hegedűművésze, Joshua Bell játszotta a zenetörténelem legnehezebb darabjait 3.5 millió dollár értékű Stradivari-ján. Két nappal a metróállomásbeli előadás előtt egy teltházas bostoni színházban lépett fel, ahol a jegyek átlagosan $100-ba kerültek.

A kísérlet eredményének egyik lehetséges következtetése: ha nincs időnk arra, hogy megálljunk és hallgassuk a világ egyik legjobb zenészét a zenetörténelem legvirtuózabb darabjait játszani, vajon mi minden más mellett megyünk el észrevétlenül ugyanígy nap mint nap


Szerintetek ez mennyire igaz?

NLZ

Akár még igaz is lehet. De az emberek nem azért mennek a megállóba, hogy zenét hallgassanak. Ott általában azért vagyunk, mert megyünk tovább. Akik meg 100 dollárért mennek színházba, azok ritkán járnak tömegközlekedéssel, szal ezért nem ismerte fel őt senki se.
[reserved]

Kvikveg

http://www.youtube.com/watch?v=myq8upzJDJc Hehe. Majdnem beirtam, hogy ilyen nincs.
Jol jatszik.
De ugye a metroba nem zenet hallgatni megy az ember. Reggel. Munkaba menet.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: NLZ on 2009-02-25, 17:48:34
Akár még igaz is lehet. De az emberek nem azért mennek a megállóba, hogy zenét hallgassanak. Ott általában azért vagyunk, mert megyünk tovább. Akik meg 100 dollárért mennek színházba, azok ritkán járnak tömegközlekedéssel, szal ezért nem ismerte fel őt senki se.

Na igen.

Kösz Kviki a videót :)
Azért a leírásból kiderül, hogy ez reggel olyankor volt, amikor mindenki munkába igyekszik, ergo még ha felismerem, sem biztos, hogy megállhatok hallgatni.
Más kérdés, hogy én ezért a fajta zenéért annyira nem vagyok oda és már ezért sem állnék meg.
De legalább egy valaki felismerte.

Fazék

én 100% hogy nem ismertem volna föl, nem is hallottam a nevét máig, de ha csak fele ilyen szép volt az előadás hangja, mint a youtube high quality felvételen, akkor jó eséllyel csodálkozva megálltam volna pár percre hallgatni. de persze ez közel sem biztos, lehet hogy sietségemben simán elfutok mellette és az a 3-4 mp, amíg hallom nem kelti föl eléggé a figyelmemet...

Ramiz

Quote from: Fazék on 2009-02-25, 21:20:48
én 100% hogy nem ismertem volna föl, nem is hallottam a nevét máig, de ha csak fele ilyen szép volt az előadás hangja, mint a youtube high quality felvételen, akkor jó eséllyel csodálkozva megálltam volna pár percre hallgatni. de persze ez közel sem biztos, lehet hogy sietségemben simán elfutok mellette és az a 3-4 mp, amíg hallom nem kelti föl eléggé a figyelmemet...

Én biztos nem állok meg. Ha tudom, hogy ki, akkor sem biztos, bassza meg. Ekkora hippokrita sztorit, mint ez, így előadva... Kapja be mind a száz dollárát! Mondom ezt mint (wanna-be) zenész. A zenehallgatás és zeneélmény az hangulat, odafigyelés stb függvénye, és NEM lehet kilóra mérni. Amúgy az, hogy megtaláljuk az örömet az apróságokban, nagyon is az életfilozófiám része. De ez így előadva akkor is szájbarágós... utálom az ilyen tanulságos köremaileket meg Powerpoint Fájlba Csomagolt, Természetfotókkal Aláfestett Bölcsességeket is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#1883
ööö Ramiz, ezt most nem igazán értem. én speciel a dollár összehasonlítós részt leszarom, a cikket is, szimplán az érdekelt, hogy egy művész kiállt a szokásos csöves próbálkozás helyére és számomra érdekesség, hogy hány embernek tűnt esetlegesen föl, hogy most nem az átlag aluljárózenészt hallja. ennyi. szóval kurvára nem érdekel, hogyan van előadva a sztori.

Kvikveg

Szerintem Ramizt az akasztotta ki, hogy itt a kiserlet utan lesajnaljak az emberiseget, pedig teljesen normalis ami tortent.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2009-02-25, 22:06:34
Szerintem Ramizt az akasztotta ki, hogy itt a kiserlet utan lesajnaljak az emberiseget, pedig teljesen normalis ami tortent.
na engem meg pont annyira érdekelt a sallang szöveg, hogy erre nem is emlékeztem :)

Ramiz

Ja, ahogy Kviki mondja, Fazék nem neked szóltam be... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.